Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 00:57   #201
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Već sam pisao bio o tome.

Materijalni svjet je refleksija identična svjeta iz druge pojavnosti..

Refleksija se odigrala preko vode a oživljavanje te reflektirane tvorevine na vodu preko vatre itd


Kad ćeš ti ovakvo objašnjenje dati ili bilo tko ovde??

Ako treba mogu još dobro sam jeo ,raspoložen sam.

Pozdrav

Kako je nastala ta tvoja druga pojavnost?

A odakle voda?

Odakle vatra?

odakle uopće PROSTOR I VRIJEME?

ODAKLE SVIJEST?

MOŽE LI SVIJEST VJEČNO POSTOJATI,ODUVIJEK?

MOŽE LI MATERIJA VJEČNO POSTOJATI?

DA LI POSTOJI NEŠTO ŠTO NEMA UZROK SVOGA POSTOJANJA?
Na ta pitanja (i još mnoga druga),treba odgovoriti želimo li doći do Istine o postojanju svih nas!

Bez uvrede

pozdrav
teodor francic is offline  
Received Infraction
Old 30.04.2012., 01:10   #202
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Kako je nastala ta tvoja druga pojavnost?

A odakle voda?

Odakle vatra?

odakle uopće PROSTOR I VRIJEME?

ODAKLE SVIJEST?

MOŽE LI SVIJEST VJEČNO POSTOJATI,ODUVIJEK?

MOŽE LI MATERIJA VJEČNO POSTOJATI?

DA LI POSTOJI NEŠTO ŠTO NEMA UZROK SVOGA POSTOJANJA?
Na ta pitanja (i još mnoga druga),treba odgovoriti želimo li doći do Istine o postojanju svih nas!

Bez uvrede

pozdrav

Bog je oduvjek i on je stvorio sve.

Tajna riješena sve detaljno objašnjeno.

Idemo na spavanje.


Papa
EliEliLama is offline  
Old 30.04.2012., 01:50   #203
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Bog je oduvjek i on je stvorio sve.

Tajna riješena sve detaljno objašnjeno.

Idemo na spavanje.


Papa
Pozdrav

Mogu ja reći i da je svemir oduvijek i sve je riješeno,a zapravo ništa nije riješeno.

Ali je pitanje:TKO ILI JOŠ BOLJE ŠTO JE BOG?

TO JE PITANJE SVIH PITANJA.

Pozdrav
teodor francic is offline  
Old 30.04.2012., 02:50   #204
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ali je pitanje:TKO ILI JOŠ BOLJE ŠTO JE BOG?
Buddha kaže da je naša razina svijesti debelo preniska da shvatimo boga (ako postoji), pa je stoga zamaranje sa tobom problematikom besmisleno.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 30.04.2012., 03:00   #205
Gde si crvena ptico.

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Buddha kaže da je naša razina svijesti debelo preniska da shvatimo boga (ako postoji), pa je stoga zamaranje sa tobom problematikom besmisleno.
Za razliku od njega, benediktanski monah i poznati srednjevekovni filozof Anselmo (1033 - 1109) je Boga definisao kao nešto od čega se ništa veće i veličanstvenije ne može zamisliti.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 30.04.2012., 07:15   #206
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Bog je oduvjek i on je stvorio sve.

Tajna riješena sve detaljno objašnjeno.

Idemo na spavanje.


Papa
Zašto na spavanje? Trebalo bi izmoliti za svako pitanje 100 krunica i sve će nam biti jasno.
krena is offline  
Old 30.04.2012., 10:32   #207
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Svaka vjera je iz "druge ruke". Da je iz prve, ne bi bila vjera, nego iskustvo i spoznaja.

Ti vjeruješ da znaš kako je nastao svemir i život iz ko zna koliko "ruku". Nemaš osobno iskustvo niti si promatrao evoluciju na djelu, pa ipak nimalo ne sumnjaš u sve to, a one koji sumnjaju i vjeruju da postoji Stvoritelj proglašvaš naivnima (glupima). Ta tvoja dvostruka mjerila zaslužuju još više hvatanja za glavu...
Kako izgleda, ne poznaješ razliku između religijskog i svakodnevnog značenje riječi "vjerovati"...


Ja ne vjerujem u boga, ti vjeruješ. Ja svoj život zbog toga nisam ama ništa promjenio, ti svoj jesi u popriličnoj mjeri... ako ništa drugo, zbog tog svog vjerovanja primjenjuješ rituale, kojih svrha - po tvom mišljenju - nije samo simbolična /molitva i sl./.

Pored tog svog vjerovanja, sama svakodnevno upotrebljavaš i onakvo vjerovanje, kakvo želiš "podvaliti" samo meni (ateistima):
Ja vjerujem da su arsenovi spojevi otrovni i vjerojatno to vjeruješ i ti. I ja i ti smo zbog toga u određenom i vjerojatno sličnom opsegu "promjenili" ("prilagodili" - toj saznaji iz druge ruke) svoje živote. Dočim to, što i ja i ti iz druge ruke vjerujemo da zaista postoje kvazari, ne mijenja u našim životima ništa.
adelon is offline  
Old 30.04.2012., 13:19   #208
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Buddha kaže da je naša razina svijesti debelo preniska da shvatimo boga (ako postoji), pa je stoga zamaranje sa tobom problematikom besmisleno.

Pozdrav

Kad sami sebe proglasimo NEDOVOLJNO PAMETNIMA DA SHVATIMO BOGA,ili uzrok našeg postojanja,tada zapravo kažemo da je Bog (tko ili što god on bio), zapravo napravio GLUPA bića koja NIKADA NEĆE ZNATI ISTINU O POSTANKU SVIJETA.

Što ako to nije istina.
Zašto bi vjerovali Buddhi?

Vjerujmo u sebe i onda ćemo zbilja vidjeti PRAVI PUT DO ISTINE.

pozdrav
teodor francic is offline  
Old 30.04.2012., 13:21   #209
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav
...
pozdrav

jel to "pozdrav" polako ušao kao novo forumsko pravilo? Pozdraviti na početku posta, pozdraviti na kraju... i tako non stop, pozdravljati se stoput u sat vremena?

Jel to neki evolucijski forumski korak ?

Molim vas, prestanite s pozdravljanjima, smiješni ste i u Božjim i u ateističkim očima
dtomas is offline  
Old 30.04.2012., 16:24   #210
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Kad sami sebe proglasimo NEDOVOLJNO PAMETNIMA DA SHVATIMO BOGA,ili uzrok našeg postojanja,tada zapravo kažemo da je Bog (tko ili što god on bio), zapravo napravio GLUPA bića koja NIKADA NEĆE ZNATI ISTINU O POSTANKU SVIJETA.
Ne pametnima, već nedovoljno sposobnima da ga razumijemo. Otprilike na isti način kao što fićo ne može vući milijardu tona tereta, tako ne može niti naš mozak shvatiti boga. Ili kao što nas ne razumije bakterija, tako niti mi ne možemo razumijeti boga.

Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Što ako to nije istina.
Zašto bi vjerovali Buddhi?
Možda i nije, ali buddha je imao bolje misli i govorio je pametnije stvari od tebe. Ili, što se toga tiče, od Isusa i muhameda.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 30.04.2012. at 16:41.
red_shrike is offline  
Old 30.04.2012., 16:36   #211
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne pametnima, već nedovoljno sposobnima da ga razumijemo. Otprilike na isti način kao što fićo ne može vući milijardu tona tereta, tak onemože nit inaš mozak shvatiti boga. Ili kao što nas ne razumije bakterija, tako niti mi ne možemo razumijeti boga.

Možda i nije, ali buddha je imao bolje misli i govorio je pametnije stvari od tebe. Ili, što se toga tiče, od Isusa i muhameda.
dtomas is offline  
Old 30.04.2012., 16:53   #212
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Poznata je snaga vode, pa je lako izračunati njenu razornu i pokretačku moć za vrijeme Potopa (povećanjem mase i brzine vode, povećava se i njena sila).
Pa daj nam više ovdje baci izračun te sile, jedva čekamo. Nikako da dočekamo.

Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Biblija jest riječ Božja koju je zapisao čovjek.
Sva bića što se po zemlji kreću, a ne ona koja mogu preživjeti u vodi (ribe, morski sisavci te gmazovi koji žive u vodi).
Nisam ni tvrdila da su dinosauri preživjeli Potop, samo pretpostavljam pod kojim bi uvjetima mogli preživjeti. Dinosaur sauropod s dužinom vrata od 10 m je teoretski mogao jer su vode, po Bibliji, dizale oko 7 m iznad brda.
Zašto izmišljaš i dopunjavaš Bibliju svojim riječima. Lijepo piše "sva bića što se po zemlji kreću" a ne "ona koja mogu preživjeti u vodi" . Teoretski svako biće može "preživjeti u vodi" na način na koji ti to tumačiš. Popse se na planinu i drži glavu iznad vode. Tako je i mnoštvo ljudi moglo preživjeti.
ecobarbarus is offline  
Old 30.04.2012., 21:28   #213
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Što ako to nije istina.
Zašto bi vjerovali Buddhi?
A zašto bi vjerovali tebi?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 01.05.2012., 02:34   #214
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
A zašto bi vjerovali tebi?
Ajde nećemo pozdravljati kad već to nekome toliko smeta(nije si sam kriv što to ne razumije).

Tko vam veli da MORATE BILO KOME VJEROVATI?

Ne vjerujte nikome!
Sve sto puta provjeravajte!

Nismo mi ljudi GLUPA BIĆA KAKVA NAS NEKI ŽELE PRIKAZATI!


MI SMO VEĆI OD SVIH ZVIJEZDA KOJE POSTOJE NA NEBU!

MI LJUDI MOŽEMO TAMO GDJE NI JEDNA MATERIJA NE MOŽE!

SAMO NE TREBA ODUSTATI KADA MISLIMO DA SU PITANJA O POSTANKU PRETEŠKA,I DA IH JE PREVIŠE!

IMA MNOGO PITANJA ALI I ISTO TOLIKO RAZUMNIH I LOGIČKIH ODGOVORA!

Sve mi možemo saznati samo ako hoćemo.

To vam i cijelo vrijeme poručujem.

Ako sam ja došao do istine,možete i vi, od kojih su sigurno mnogi mnogo pametniji od mene,ne samo što se završene škole tiče.

Zašto vjerujete drugima,bez obzira da li bili znastvenici ili teolozi,a ne vjerujete svojem razumu koji je sposoban za najveće domete? Zato jer su nas tako učili od malena da nismo sposobni to shvatiti,i onda to kao odrasli ponavljamo kao papagaji,bez da to provjerimo tako da se uputimo u borbu za istinu rušeći pred sobom sve prepreke koje su stvorile bajke o našem postanku.

Ljudi,postoji istina o svima nama,zar je ne želite znati?

Ja sam to želio.Ja sam je našao.Možete to i vi.Upravo tako da nikome ništa ne vjerujete već da vjerujete samo sebi,svojem razumu i normalnoj LJUDSKOJ logici.


Jednostavno i istinito.


bez pozdrava da ne bi nekome opet smetalo.
teodor francic is offline  
Old 01.05.2012., 02:57   #215
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne pametnima, već nedovoljno sposobnima da ga razumijemo. Otprilike na isti način kao što fićo ne može vući milijardu tona tereta, tako ne može niti naš mozak shvatiti boga. Ili kao što nas ne razumije bakterija, tako niti mi ne možemo razumijeti boga.


Možda i nije, ali buddha je imao bolje misli i govorio je pametnije stvari od tebe. Ili, što se toga tiče, od Isusa i muhameda.

Kako ti znaš što može i što ne može naš mozak?

Jesi li ga ti napravio?

Ili taj tvoj pametni buddha?

Buddha je samo malo jača figurica u VANSVEMIRSKOJ HIJERARHIJI(toliko da znate).

Ako se odreknete želja(kako tvrdi Buddha), dostići ćete nirvanu(ili raj).

Samo je problem što moramo UMRIJETI,BITI BOLESNI,SIROMAŠNI,STRAŠNO PATITI,i još mnogo toga,ali znate što to UOPĆE NISU NAŠE ŽELJE NITI MI TO ŽELIMO da nam se događa zar ne?Toliko o Buddhi.


Daj malo probaj razmišljati svojom glavom pa ćeš doći do veće mudrosti od onih mudrosti koje su to bile prije hiljade godina a sada ih je vrijeme pregazilo,samo što još to mnogi ne razumiju.


Čovjek koji ne vjeruje najviše sebi zapravo i nije zaslužio da zna istinu o postanku,pa je bolje da i dalje bude ponizna ovca u nekom od religijskih vjerovanja.Tamo je bar siguran,jer ne mora NIŠTA MISLITI,već drugi MISLE UMJESTO NJEGA!Ako mu je tamo dobro ja mu želim sve dobro.

Za one koji žele krenuti u potragu za pravom istinom o našem postanku,došlo je vrijeme da se kaže:LJUDI LOV NA ISTINU JE KONAČNO DO KRAJA OTVOREN!TKO ŽELI SUDJELOVATI NEKA SE PRIKLJUČI.TKO NE ŽELI NEĆE NIŠTA ULOVITI(barem ne pravu istinu,ali će uloviti svakakve bajke koje ima koliko hoćete).

Bez pozdrava jer to nekome jako smeta
teodor francic is offline  
Old 01.05.2012., 09:42   #216
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa daj nam više ovdje baci izračun te sile, jedva čekamo. Nikako da dočekamo.



Zašto izmišljaš i dopunjavaš Bibliju svojim riječima. Lijepo piše "sva bića što se po zemlji kreću" a ne "ona koja mogu preživjeti u vodi" . Teoretski svako biće može "preživjeti u vodi" na način na koji ti to tumačiš. Popse se na planinu i drži glavu iznad vode. Tako je i mnoštvo ljudi moglo preživjeti.
Dinosauri su preživjeli Potop, tj. oni koji su bili u Noinoj arci. To su naravno bili mladunci dinosaura (i svih drugih stvorenja) koji ne zauzimaju veliki prostor (jer i od najvećih vrsta dinosaura, mladunci nisu bili veliki), dulje će živjeti i tako dati više potomstva nakon Potopa.

Npr. ovako: http://www.flickr.com/photos/55314293@N00/3658664156

Zato nije bilo ovakvih problema: http://www.amazon.co.uk/gp/product/i...266239&s=books

Naravno, dinosauri su ona stvorenja koja su ljudi prije nazivali zmajevima.
Luč is offline  
Old 01.05.2012., 10:22   #217
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ajde nećemo pozdravljati kad već to nekome toliko smeta(nije si sam kriv što to ne razumije).

Tko vam veli da MORATE BILO KOME VJEROVATI?

Ne vjerujte nikome!
Sve sto puta provjeravajte!

Nismo mi ljudi GLUPA BIĆA KAKVA NAS NEKI ŽELE PRIKAZATI!


MI SMO VEĆI OD SVIH ZVIJEZDA KOJE POSTOJE NA NEBU!

MI LJUDI MOŽEMO TAMO GDJE NI JEDNA MATERIJA NE MOŽE!

SAMO NE TREBA ODUSTATI KADA MISLIMO DA SU PITANJA O POSTANKU PRETEŠKA,I DA IH JE PREVIŠE!

IMA MNOGO PITANJA ALI I ISTO TOLIKO RAZUMNIH I LOGIČKIH ODGOVORA!

Sve mi možemo saznati samo ako hoćemo.

To vam i cijelo vrijeme poručujem.

bla, bla, bla...
Pa crni teodore, opet još jedan post o ničemu...

Ja ne znam jel' ti zbilja ne kužiš da pišeš ustvari o ničemu, ili se samo pretvaraš?

Odustajem, opet...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 01.05.2012., 10:53   #218
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Dinosauri su preživjeli Potop, tj. oni koji su bili u Noinoj arci. To su naravno bili mladunci dinosaura (i svih drugih stvorenja) koji ne zauzimaju veliki prostor (jer i od najvećih vrsta dinosaura, mladunci nisu bili veliki), dulje će živjeti i tako dati više potomstva nakon Potopa.

Npr. ovako: http://www.flickr.com/photos/55314293@N00/3658664156

Zato nije bilo ovakvih problema: http://www.amazon.co.uk/gp/product/i...266239&s=books

Naravno, dinosauri su ona stvorenja koja su ljudi prije nazivali zmajevima.
molim podsjetite me...

koliko je dana trajao potop?
dtomas is offline  
Old 01.05.2012., 11:23   #219
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Dinosauri su preživjeli Potop, tj. oni koji su bili u Noinoj arci. To su naravno bili mladunci dinosaura (i svih drugih stvorenja) koji ne zauzimaju veliki prostor (jer i od najvećih vrsta dinosaura, mladunci nisu bili veliki), dulje će živjeti i tako dati više potomstva nakon Potopa.

Npr. ovako: http://www.flickr.com/photos/55314293@N00/3658664156

Zato nije bilo ovakvih problema: http://www.amazon.co.uk/gp/product/i...266239&s=books

Naravno, dinosauri su ona stvorenja koja su ljudi prije nazivali zmajevima.
Najosnovnije bi valjda bilo da izbacite neku konzistentnu hipotezu. Sad - jeli su dinosauri u nekoliko minuta naučili freeclimbing i popeli se na vrhove planina ili su preživjeli oni u arci?

Problem u takvim tezama koje postavljaš je što moraš odgovoriti na niz pitanja, poput slijedećih (inače se to zove blebetanjem):
  1. koje vrste dinosaura su bili u arci i koliko ih je bilo (pošto znaš da su preživjeli i da su bili unutra, moraš i znati koji su to bili)
  2. kako i čime su se hranile za vrijeme boravka u arci
  3. kako su se preživjeli primjerci nakon potopa opet razmilili po kugli zemaljskoj (ili nisu?)
  4. kako je moguće da o takvim životinjama nema nigdje spomena u ljudskoj povijesti (a ovdje ne govorimo o milijunima nego o tisućama godina)
  5. kako i na koji način su nestali sa kugle zemaljske, koliko godina nakon potopa i pod kojim utjecajem?

Imalo bi toga još mnoštvo, ali eto, biti ću zahvalan i na tim odgovorima. Zanima me kuda to vodi.
ecobarbarus is offline  
Old 01.05.2012., 11:34   #220
+ samom činjenicom da 1 do 7 pari nije dovoljno za održavanje vrste jer će zbog incesta zbog bolesti izumrijeti..a da ne govorimo o tome kako ako samo pripadnik od tog jednog para umre nestaje sigurno vrsta ili pak kako su se prehranjivali mesožderi..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.