Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2011., 18:45   #1201
Quote:
chiril kaže: Pogledaj post

Tesko mi se vratit na njega jer rjesavao problem samo privremeno
pa velim ti, vrati se AKO ti je pomogao. ne mora te biti strah, jer to NIJE kortikosteroid.


Quote:
Vjerujem da nije gljivica jer dlaka uopce ne otpada a simptomi i izgled su gotovo identicni seboreji na glavi. Doktorica je takodjer rekla da moze biti vrsta seboreje prije nego gljivica, i sad cekam nalaze dermatologa - u sto se uopce ne pouzdajem.
bio si na brisu?
ako jesi, bitno je da nisi to mazao cca tjedan dana, jer ti neće biti valjan nalaz.


Quote:
To znaci da sam iskljucivo na veganskoj prehrani, voce povrce- pa nije samo meso u masnoci i proteinima vec ga ima obilje u povrcu xD
čuj, tebi treba edukacija, a ne redukcija
u voću i povrću imaš vitamine i minerale (mikronutrijente) i jedan jedini makornutrijent, ugljikohidrate.
ne možeš živjeti bez proteina i masnoće.

Quote:
No na stranu to, dakle, svi govore kako je potrebna redukcija prehrane, moja je odvec reducirana - s tim da trebam izbacit i secere, zacine, to mi je jasno. itd, poanta jest da sam sam smaknuo gotovo sve stvari koje mnogi ovdje navode, i sada me interesira postoji li neki preparat koji je nekome pomogao upravo za lijecenje seboreje iza usiju - ne na licu, jer s tim nemam problema.. Vecina postova je rasprava o seboreji na licu.
zašto bi začine izbacio?
treba izbjegavati konzervanse, aditive i sl. iako je to mišn impasibl.

Quote:
Ovdje se spominjala odlicna dermatologinja u Zgu i vise ne mogu naci taj post (
jedina solidna derma u zg je bila karlićka, ali šta nije ona već 6 feet under?
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 19:50   #1202
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post

čuj, tebi treba edukacija, a ne redukcija
u voću i povrću imaš vitamine i minerale (mikronutrijente) i jedan jedini makornutrijent, ugljikohidrate.
ne možeš živjeti bez proteina i masnoće.
nisam siguran kome bas treba edukacija. O dogmama da je meso ultimativno i nezamjenjivo ovdje nije tema za raspravu. Inace, proteini se djele na esencijalne aminokiseline (samostalno se ne obnavljaju u organizmu, pa ih moramo uzimati putem hrane) i neesencijalne aminokiseline (koje se mogu u organizmu stvoriti ili iz ugljikohidrata ili iz esencijalnih aminokiselina), u povrcu se nalaze u mahunarkama, žitaricama, grahu, leći, pšenici, riži, kukuruzu, ječmu, zobi, raži, itd. Masti također su tu u obilju. opća kultura.
chiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 19:59   #1203
Quote:
chiril kaže: Pogledaj post
nisam siguran kome bas treba edukacija. O dogmama da je meso ultimativno i nezamjenjivo ovdje nije tema za raspravu. Inace, proteini se djele na esencijalne aminokiseline (samostalno se ne obnavljaju u organizmu, pa ih moramo uzimati putem hrane) i neesencijalne aminokiseline (koje se mogu u organizmu stvoriti ili iz ugljikohidrata ili iz esencijalnih aminokiselina), u povrcu se nalaze u mahunarkama, žitaricama, grahu, leći, pšenici, riži, kukuruzu, ječmu, zobi, raži, itd. Masti također su tu u obilju. opća kultura.
okej, sori, nisam dobila dojam da jedeš grahorice.
ali dobro.
tebi paše, meni ni iz džepa ni u džep.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 20:05   #1204
Ajd se držite teme. Imate podforum Hrana i zdravlje pa tamo raspravljajte o ovakvim stvarima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 12:33   #1205
Pozdrav ljudi!

Imam jedno pitanje u vezi prunaks losiona, čitao sam da je nekoliko ljudi ga koristilo

Trenutno imam velike probleme sa seborejom na licu, koža mi je puna crvenih flekica (aktivna seboreja), suha je i naravno peruta se (ljuskice se dižu). Do sada sam stavljao brdo kreme na to (što za seboreju što hidratantne kreme) i onda koža sve to upije pa nekako se koža manje perutala, iako je i dalje seboreja divljala u vidu crvenila.

E sad, jučer sam kupio taj prunaks losion i idem pokušati nešto sa njime napraviti. Problem je jedino što se taj losion, pretpostavljam, mora koristiti bez dodatnog nanošenja krema na lice dok traje "terapija"? Meni to predstavlja velik problem jer koža na licu je već ionako suha a losion je dodatno osuši, a evo od jučer i danas ujutro kad sam nanio ovaj losion prva 2x na facu sve me svrbi, steže, peruta se. Koža traži neke vlage, a ako stavim preko tog losiona bilo kakvu kremu mislim da onda losion ne bi imao nikakvog smisla?

Pa sad pitanje.. da li se ipak može koristiti kakva krema za seboreju (imam ih već na stotine doma) ili barem kakva hidratantna krema zajedno sa tim prunaks losionom ili je ova svrabež i perutanje normalan proces i mora tako biti? Čitao već jesam komentare na ovom forumu da su ljudi pričali kako u prva 3-4 dana koža još dodatno podivlja sa tim losionom, iako ne vidim neku svrhu dodatnog sušenja već osušene kože.. sama od sebe se neće "oporaviti" ako joj ne dam neke vlažnosti, imam osjećaj kao da je dodatno uništavam sa ovime, a možda se i samo varam

Davno prije sam koristio od dermatologa Effaclar K (La Roche-Posay) kremu koja je imala sličan efekt peckanja, ljuštenja itd .. no znam da sam prekinuo korištenje nakon 2 dana zbog istog razloga, a kad sam došao kod dermatologa i objasnio zašto sam prekinuo terapiju ona mi je rekla da je "to tako moralo biti", odnosno valjda da je to ljuštenje bila normalna reakcija .. nezz

Sve u svemu zbunjen sam da li primjenjujem taj prunaks losion ka krivi način ili ne, ne bi htio da od užasnog stanja koje trenutno imam na licu napravim još gore.. a hodočašćenje dermatologu nakon tolikih godina više ionako nema smisla..

Eto, ako je netko koristio dotični losion volio bi da malo pojasni kako je to sve kod njega djelovalo, čitam pozitivne rezultate na netu no nitko ne opisuje detalje, što i kako je primjenjivao i kako je sve djelovalo
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 14:06   #1206
Quote:
defs kaže: Pogledaj post
Koristim kombinaciju shampon Ducray Kelulal DS + Elocom losion (steroid) za ispod ociju kad me pocne jako peci. Uglavnom, htio bi izbaciti ovaj doping ali nemam ga s cim zamijeniti jer nista ne pomaze tako efikasno i skoro trenutno i mogu reci da sam skoro ovisan o tom Elocomu. No, drugi dan mi pobijele pigmenti u krugu od 3cm od mjesta di sam primijenio Elocom. Probao sam mazat s kremama tipa Nivea ili zg melem, ali one imaju takav ucinak da nisam uopce siguran dal imaju kakvog ucinka.
elocom mi se cini prejak za tanku kozu ispod ociju
pitaj u ljekarni ili probaj naruciti neki od biljnih proizvoda. ja ti ne mogu preporuciti neki jer jos niti jedan na bazi biljaka nisam probala ali netko je spominjao onaj oliva melem. mozda bi mogao pomoci (http://www.zraka-sunca.net/shop/)
a nivea i melem nemaju nikakav ucinak na seboreju. one samo umiruju umornu/upaljenu kozu..



Quote:
chiril kaže: Pogledaj post
U medjuvremenu, pojavila se seboreja i na nozi, s unutarnje strane gleznja, u obliku crvene fleke koja svrbi i prhuta se (dali je netko imao slican problem?).
jesi siguran da je seboreja? to mjesto mi je vise za psorijazu ali ne mora biti....
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 08.08.2011. at 14:11.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 00:02   #1207
poz! imam sebor.derm. Glavu perem naizmjenično vishy i neutrogena šamponom, a ako mi se pojave ljuske utrljam neku mješavinu sa masti i držim 3 dana (i hvala Bogu jako dugo budem mirna tako da nemam potrebe čak ni elocom mazat), al nekad nekad, tj.jako rijetko možda jednom u 2.mj u glavu utrljam elocom losion samo radi suhoće tjemena.
Zahvaćeno mi je skoro pa cijelo lice (po vratu,cijelo čelo,obrve,malo iznad kapaka, obrazi, iza uši te na bradi), i kupila sam si hvaljenu euten kremu (poznanica ima isti problem i riješila se s njime pa mi je preporučila) , (je skupa ali nisam više mogla), i super mi je pomogla, jednako učinkovito čak i bolje od kortikosteroida, tako da bez brige ju namažem čim se malo počne pojavljivati jer je na biljnoj bazi, probajte tko može.
A dermatolog me više neće vidjeti , ni ne sasluša do kraja samo uvali neke štetne kreme i to je to (al u biti nisu krivi, struka im nalaže da nam moraju nuditi njihove medicinske pripravke a ne ništa biljno). eto, ja svoje tako održavam pod kontrolom.
megyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 00:11   #1208
prunaks sam koristila, meni bzvz, ništa posebno pomogao, kako ga samo možeš stavljat na lice, mora negdje jakooo peći... pretpostavljam da nakon što ga namažeš po licu da nakon pol sata / sat namažeš neku hidratantnu kremu, jer on je već u međuvremenu napravio što je trebao napraviti, ne valja ti ako lice tako puno isušivaš s prunaksom a ne hidratiziraš.
mislim da to na nozi može biti seboreja! a derma je samo za njegu (hidrataciju) kad se makne upala, tj.te ljuske i crvenilo.
megyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 23:57   #1209
Quote:
megyy kaže: Pogledaj post
a ako mi se pojave ljuske utrljam neku mješavinu sa masti i držim 3 dana (i hvala Bogu jako dugo budem mirna tako da nemam potrebe čak ni elocom mazat)
kakvu mjesavinu?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 12:21   #1210
muškarci mogu relativno lako riješiti seboreju na vlasištu ako se žele šišati skoro na nulu, bar svaki drugi dan prati kosu dječijim šamponima i po potrebi vrlo tanko premazati oboljela mjesta oranozolom
đorđiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 12:45   #1211
To mi u ljekarni naprave, oko 20kn, dermatolog mi dao i odlično mi, ide 2*dnevno 3 dana: acidi salicylici 4.0, olei ricini 8.0, adipis suilli benz.ad 100.0 i opereš kosu nakon ta tri dana i mažeš 2 tjedna elocom losion poslije pranja kose vishy šamponom 2* tjedno (i poslije nema potrebe s ničim mazati), već mi je rekao samo prati kosu naizmjenično s vishy i neutrogena. a ako bi imao ljusaka i poslije ta 3 dana mazanja onda ponoviš mazanje mješavine još 2* po 2 dana. teško je razmazivo, al mi je bolje od onog ulja za kosu što sam dobivala. moraš baš po tjemenu namazat i onda staviš neku vrećicu da možeš spavat ali i da ne mastiš sve okolo.
e da, vama muškima je malo lakše , šta misliš kolko nama ženskama treba kreme da utrljamo, tj.da bi dospijelo do vlasišta zbog duge kose.
megyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 13:04   #1212
ja sam počela nakon pranja kose utrljavati otopinu jabučnog octa.
moram reći da sam zadovoljna i preporučam da probate, pogotovo vi koji nemate težak slučaj seboreje ili ste u remisiji, pa vam nije jako nepodnošljivo.

ja sam u bocu sa sportskim čepom ulila cca 1dcl octa i ostatak je voda. sportski čep je koristan jer lijepo dozira tekućinu da ne iscuri puno.
znači, kosa se opere, prosuši ručnikom i onda nad kadom manevrirate bočicom i pomalo utrljavate tekućinu u vlasište. može se isprati, ja ne radim to.

regenerator ne treba, kosa je meka i sjajna, nemam onaj grozni osjećaj turbo isušene kose od agresivnog šampona.
minimizira svrbež i reducira ljuskice.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:35   #1213
pozdrav, evo i mene u klubu. bez ikakvog crvenila i ljuštenja kože, nešto malo je crveniji vrh nosa ali neprimjetno. znači, jaće mašćenje tjemena, područja pokrivenog obrvama i nosa. umivam se koristeći sapun svaki dan i to mi puno pomaže. čak i nisam siguran jel ovo kod mene toliko seboreja ili je masnija koža u pitanju, ali vjerovatno je neki blagi oblik u pitanju. ljeti su ti problemi manjeg intenziteta, zimi jačeg i tako. i da, dosta toga je i na psihičkoj bazi - manje stresa, zdravija koža
debeli_gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 15:34   #1214
Quote:
đorđiboy kaže: Pogledaj post
muškarci mogu relativno lako riješiti seboreju na vlasištu ako se žele šišati skoro na nulu
mogu i zene


Quote:
megyy kaže: Pogledaj post
To mi u ljekarni naprave, oko 20kn, dermatolog mi dao i odlično mi, ide 2*dnevno 3 dana: acidi salicylici 4.0, olei ricini 8.0, adipis suilli benz.ad 100.0 i opereš kosu nakon ta tri dana i mažeš 2 tjedna elocom losion poslije pranja kose vishy šamponom 2* tjedno (i poslije nema potrebe s ničim mazati), već mi je rekao samo prati kosu naizmjenično s vishy i neutrogena. a ako bi imao ljusaka i poslije ta 3 dana mazanja onda ponoviš mazanje mješavine još 2* po 2 dana. teško je razmazivo, al mi je bolje od onog ulja za kosu što sam dobivala. moraš baš po tjemenu namazat i onda staviš neku vrećicu da možeš spavat ali i da ne mastiš sve okolo.
da ti budem iskrena - malo mi je sve to komplicirano i u cijeloj prici mi ima previse "ako bi bilo... onda to i to".. nadam se da ti pomaze ali meni ovako kad to citam djeluje poput one "vode" koju sam ja kupila za seboreju. kazem voda jer je na seboreju imalo isti ucinak kao da sam vodom mazala naime, kad sam tek dobila seboreju i kad nisam znala sto i kako, u nekoj ljekarni ili kod nekog frizera ili negdje,nemam pojma gdje (mislim da je bilo ono besplatno testiranje vlasisa ) su nam podvalili neki sampon koji je kostao cca. 120kn i set bocica s nekom tekucinom koju je trebalo svaki dan ili svaki drugi dan utrljavati u kosu. i to je kostalo dodatnih cca. 200 i nesto kunica. sve skupa smo to platili oko 350-370kn da bi to meni pomoglo jednako kao i najobicniji sampon za 15kn
tada sam jos bila u pubertetu, sva nervozna i ljuta kad bih se sjetila da moram sjediti na miru pol sata do sat vremena da mi mama to namaze kroz cijelu glavu i dobro utrlja, onda bi mi se to cijedilo niz glavu, svrbilo, skakljalo... a ja luuudaa!!! onda sam trebala paziti da svaki treci dan perem kosu s tim samponom koji je jedva ima imao nekih 150-200ml....
ma bacanje novaca!! sad da mi netko to ide uvalit popljuvala bih ga samo tako! a to su isto navodno bili neki "veeeliiki" dermatolozi koji su "posebno zbog nas" dolazili cak iz zagreba u nas jadan mali grad i tako mama i ja pale na foru! dvaput sam spiskala po tih 350 kn da bi od svega - seboreja ostala! i eto.. ne vjerujem vise nikom osim samoj sebi. znam sto mi odgovara i toga se drzim. nikakvi skupi samponi ni kreme... ako treba kupim, ako ne treba ne kupim. jednostavno vec (nakon 13 godina) znam sto mojoj kozi treba. seboreja se ne da izlijeciti ali se simptomi mogu ublaziti. stoga, fructis sampon rulz!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 15:38   #1215
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
ja sam počela nakon pranja kose utrljavati otopinu jabučnog octa.
moram reći da sam zadovoljna i preporučam da probate, pogotovo vi koji nemate težak slučaj seboreje ili ste u remisiji, pa vam nije jako nepodnošljivo.

ja sam u bocu sa sportskim čepom ulila cca 1dcl octa i ostatak je voda. sportski čep je koristan jer lijepo dozira tekućinu da ne iscuri puno.
znači, kosa se opere, prosuši ručnikom i onda nad kadom manevrirate bočicom i pomalo utrljavate tekućinu u vlasište. može se isprati, ja ne radim to.

regenerator ne treba, kosa je meka i sjajna, nemam onaj grozni osjećaj turbo isušene kose od agresivnog šampona.
minimizira svrbež i reducira ljuskice.
istina....ja zapravo ni neznam jel imam seboreju vlasišta ali po svim simptomima imam....masna kosa,iziritirano vlasište koje svrbi, crvene fleke i kao perut ali nije već kao sitni kristalićići...i koristila sam tone skupih šampona i šampon i emulziju s AHA kis. od COSMELA (to mi je pomoglo)
ali kosa mi je od toga postala jadna i na jednom forumu mi je cura koja je frizerka dala baš ovakav savijet i kosa mi je totalno živnula nemam crvenih fleka i ne svrbi me vlasište
osobno pravim i pakung jednom tj. U 100 ml destilirane vode ili negazirane mineralne vode dodajte ili čaj od koprive:
- 1 žlicu jabučnog octa
- 3 kapi ružmarina
- 2 kapi kadulje
- 1 kap majčine dušice
- jušna žlica ricinusova ulja(može i samo na vrhove)
Moj prijedlog još jednog recepta pakunga za seborejični dermatitis:
50 ml ekstrakta djevičanskog maslinovog ulja ili ricinusova
5 kapi eteričnog ulja kamilice
8 kapi eteričnog ulja lavande
2 kapsule E vitamina ili ulje noćurka
da oslobodili prhuti prokuhajte četiri žlice suhog timijana u dvije šalice vode, kad se ohladi, nanesite na čisto i vlažno vlasište
Losion ima trojni učinak – za bolju cirkulaciju, za uništavanje mikroba koji napadaju vlasište i uzrokuju nastajanje prhuti a uz to, ružmarin i majčina dušica imaju baktericidni učinak.
*Umjesto octa možete koristiti i limun....
*koristim cosmelov prirodni balzam koji mi ne zamasti vlasište košta 19kn i jako je dobar ako želite mogu vam dati link za njihovu stranicu

eto meni za sada ovo pomaže nadam se da će i vama....
iva230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 15:48   #1216
mali buco & iva230 - super su vam savjeti. probat cu jednom prilikom (iako mi se ne svidja miris octa na kosi ali ne skodi probat )

mali buco, reci mi - kako to da ti ne treba regenerator? meni se kosa dosta mrsi nakon sampona otkako sam je ofarbala i ne mogu zamisliti da ne stavim regenerator
ako ipak vidim da mi treba regenerator da li da ga slijedeci put stavim prije octa ili nakon?

iva230 - daj link
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 16:50   #1217
http://www.cosmel.hr/Cosmel/Njega_kose.html

zadnji članak.....piše na njemu da se drži 10-15 min ali ja ga ne držim više od 1min. nemam živaca duže,ali bude sasvim dobro
ja sam naručila prvo tester od njih i došao mi poštom i onda sam naručila proiz. i isto mi je došao pošom,ali sad njihovih proizvoda ima i u os pa mi je to dosta blizu pa idem tamo po taj balzam

brzo ishlapi miris octa,ja koristim s čajem od kamilice pa se ne osjeti jako
ja stavljam balzam nakon nanošenja octa(isperem ocat i stavim balzam i opet iserem i to jako dobro i zadnje ispranje u hladnijoj vodi-kosa bude jako sjajna)
iva230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 18:33   #1218
*isperem (sad sam čitala šta sam napisala)
iva230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 19:18   #1219
Quote:
iva230 kaže: Pogledaj post
http://www.cosmel.hr/Cosmel/Njega_kose.html

zadnji članak.....piše na njemu da se drži 10-15 min ali ja ga ne držim više od 1min. nemam živaca duže,ali bude sasvim dobro
ja sam naručila prvo tester od njih i došao mi poštom i onda sam naručila proiz. i isto mi je došao pošom,ali sad njihovih proizvoda ima i u os pa mi je to dosta blizu pa idem tamo po taj balzam

brzo ishlapi miris octa,ja koristim s čajem od kamilice pa se ne osjeti jako
ja stavljam balzam nakon nanošenja octa(isperem ocat i stavim balzam i opet iserem i to jako dobro i zadnje ispranje u hladnijoj vodi-kosa bude jako sjajna)
hvala
uf,da,hladna voda je super za kosu (to sam i cula u nekoj emisiji) ali kad nemas kadu nego tus kabinu... onda ti ne pada na pamet takav potez

Quote:
iva230 kaže: Pogledaj post
*isperem (sad sam čitala šta sam napisala)
hahhaha!!!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 19:46   #1220
ok mejan , samo sam iznijela ono što je meni pomoglo, nakon što sam muku mučila s time od 7.godine, a u biti sama si tražila da ti kažem sastav kreme (i to sva tri sastojka budu pomiješana u jednoj kutijici - da ne bi mislila da posebno svaki utrljavam). pa da, ako bi slučajno ostala koja ljuskica još jednom ponoviš mazanje i nemaš tu više nikakve filozofije i za 20kn mi naprave dosta, a ova 2 šampona koristim jer ja hoću i jer su mi super, a elocom znam da je kortić al i tak je na recept i koristim ga svake prijestupne . a kad pogledam, nakon što sam se prije godinu dana malo jače razboljela i dobila drugu opasniju bolest taj seboroič.dermatitis po licu i glavi mi uopće više nije važan.

mali buco i iva ne čini mi se ni to vaše loše
hahaha iva
megyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.