Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2007., 17:28   #41
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pa što radiš ovdje?
Zašto nisi u islamskoj nekoj državi?
a sta ti nisi na iskon forumu, nije ti dosta mutit vodu u jednom, treba te na gradjevinu malo
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:31   #42
Na oba.
I ja razbistravam vodu.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:33   #43
Moš mislit. Kršćani sve vrišteći bježe kad skuže da je igod online
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 18:02   #44
Da bježe ne bi bila fora.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 18:15   #45
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
oni koji su našli Boga, molim da kažu dali su ga pronašli prema pisanju svetih knjiga i crkvenom ucenju ili pogledom u sebe oslobođeni od svega što su drugi prosudili da je istina?
Crkva ne uči, to odma moram napomenut, jedini Učitelj je Isus Krist, a Sveto Pismo je putokaz/kompas i jako korisno i važno, jer u tom pismu je i Riječ Božja, a naposlijetku čovjek mora sam pronać Boga, mora otvorit srce, molit i tražit, a jednom kad se nađe/stekne Duhovno kasnije je lakše.
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
može li netko pronaći Boga i biti u nekim pitanjima proturjecan s crkvom?
može
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:30   #46
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
izvinite što sam ovako uletio ali imam pitanje za poštovane kršćane.

šta vi mislite o demokratiji ? . Imate li vi božiji zakon po kojem treba raditi i koliko se kosi sa ljudskim zakonom- demokratijom ? Mi muslimani imamo zakon poslan od Boga po kojem treba da radimo i ne priznamo demokratiju nikako pa sam mislio da i vi nešto slično imate..

Npr. Za blud ima kazna po bibliji dok u demokratiji nema nikakve kazne itd

Procitaj 10-et Bozijih zapovijedi kao temelj svih monoteistickih religija.Krscani
se drze i zive u duhu isti.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:12   #47
[QUOTE=naomi;8145837]oni koji su našli Boga, molim da kažu dali su ga pronašli prema pisanju svetih knjiga i crkvenom ucenju ili pogledom u sebe oslobođeni od svega što su drugi prosudili da je istina?

Ovo drugo. Ali onda sam, želeći bolje upoznati svog Boga, uzela njegovu Riječ. Jer kad nekoga voliš, želiš ga upoznati, zar ne? Zato nam je i ostavio Sveto pismo. Što ga više poznajem, raste i moja ljubav prema Njemu. U toj sve većoj ljubavi, počela sam i blagonakjlono gledati na crkvu kojoj nisam prije bila sklona.

može li netko pronaći Boga i biti u nekim pitanjima proturjecan s crkvom?[/QUOTE]

Može. Crkvu čine ljudi sa svojim slabostima.
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:18   #48
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
izvinite što sam ovako uletio ali imam pitanje za poštovane kršćane.

šta vi mislite o demokratiji ? . Imate li vi božiji zakon po kojem treba raditi i koliko se kosi sa ljudskim zakonom- demokratijom ? Mi muslimani imamo zakon poslan od Boga po kojem treba da radimo i ne priznamo demokratiju nikako pa sam mislio da i vi nešto slično imate..

Npr. Za blud ima kazna po bibliji dok u demokratiji nema nikakve kazne itd

Ako misliš na društveno uređenje koje se danas smatra demokracijom, svatko pametan složit će se da je ono zapravo moderno ropstvo. Iskrivljeno društvo sa iskrivljenim sustavom vrijednosti. Nikako ne ide ukorak s pravim duhovnim (za mene kršćanskim) vrijednostima, nego ih, naprotiv, negira i pokušava demantirati na sve načine. Jedan dio tog negiranja može se uostalom vidjeti i ovdje na forumu.
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 08:16   #49
Quote:
Apsolut kaže: Pogledaj post
upravo to.ljudi koji su pronašli boga(kako god ga zvali i u kojeg god vjerovali)ne pljuju po drugim religijama i ne uzdižu svoju.to rade ljudi koji su daleko od bilo kakvog susreta,spoznaje,prosvijetljenja...
Tocno. Ja nemam potrebu pljuvati druge religije makar ima na ovom forumu ljudi koji uzivaju u tome.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:46   #50
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
Da a kako onda imamo velike preopbrazbe sa zapada.
Nisu to baš velike preobrazbe. Vrlo je malo takvih slučajeva da čovjek koji odraste u nemuslimanskoj zemlji i kojemu roditelji nisu muslimani, pa da postane musliman.
Mislim da je manje od jednog promila takvih slučajeva, a vjerojatno i puno manje. Ja naprimjer od ljudi koje poznajem ne znam ni za jedan takav slučaj.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:49   #51
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Religija u kojoj su rođeni, tradicija, itd.
To nespada pod pronalazak Boga, dakle tradicija i religija u toj mjeri nisu duhovno dok je pronalazak Boga isključivo duhovan.
Da.


Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Ima i onih koji se izjašnjavaju duhovnima premda to nisu
Ima i onih koji se izjašnjavaju da su pronašli Boga premda nisu.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:53   #52
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
jedini Učitelj je Isus Krist
Nije jedini, ali jes najveći od svih učitelja. On je učitelj svih drugih učitelja.

Puno je Njegovih slugu došlo iz nebeskih svijetova u zemaljska tijela da nam budu učitelji. I danas ima na Zemlji takvih učitelja, ustvari danas su češće učiteljice nego učitelji. To nisu obična ljudska bića nego utjelovljeni anđeli.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:23   #53
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
Ima i onih koji se izjašnjavaju da su pronašli Boga premda nisu.
Na to sam i mislio, jer moraš steć duhovno da bi pronašao Boga.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:38   #54
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
Nije jedini, ali jes najveći od svih učitelja. On je učitelj svih drugih učitelja.

Puno je Njegovih slugu došlo iz nebeskih svijetova u zemaljska tijela da nam budu učitelji. I danas ima na Zemlji takvih učitelja, ustvari danas su češće učiteljice nego učitelji. To nisu obična ljudska bića nego utjelovljeni anđeli.
da li ti vjeruješ da je Isus Krist govorio istinu?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 11:47   #55
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
molim sve kršćane koji se žele javiti da napišu drugima kao svjedočanstvo kada su upoznali Isusa i prihvatili Ga kao Spasitelja, da li su požalili ikada što su to učinili, da li su ikada požalili što im je krivnja oproštena prd Svemogućim Bogom i da li su ikada požalili da im je život bio neispunjeniji i besmisleniji sada sa Isusom nego prije...
I još nitko nije napisao svjedočanstvo.
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:20   #56
Quote:
I još nitko nije napisao svjedočanstvo.
Ma malo je čudno napisati: "Rodio sam se u kršćanskoj obitelji, kršten sam kao beba, išao sam na vjeronauk i u crkvu ... i tako sada sam kršćan."
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:25   #57
Quote:
Pićo kaže: Pogledaj post
Nije jedini, ali jes najveći od svih učitelja. On je učitelj svih drugih učitelja.
Život ti je Učitelj, a svi likovi navodni Učitelji su samo ponavljači...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:26   #58
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Na to sam i mislio, jer moraš steć duhovno da bi pronašao Boga.
Ti već sve imaš da bi pronašao Boga, imaš sebe...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:45   #59
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
I još nitko nije napisao svjedočanstvo.
pa kada se srame...čovječe u starom rimu bili su bacani lavovima i izrugivani i ismijavani uživo, a tu ekipa neće napisati anonimno svjedočanstvo...pih
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:55   #60
Quote:
-Daniel- kaže: Pogledaj post
da li ti vjeruješ da je Isus Krist govorio istinu?
Da.

Ali nemoj da te taj "da" zavara, jer taj "da" ne znači da vjerujem svemu onome što piše u Bibliji da je Isus Krist rekao.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.