Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 17:40   #81
O samo su nam još sektaši falili... Više bih voljela petnaest kontraša i ateista nego jednog sektaša sa njihovim napamet naučenim pjesmicama...
Raj izvlači ono najbolje u nama. Što tu imamo eseje pisati? Ono najbolje. Ako nam to nije cilj - pa čemu sav trud?!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:41   #82
Quote:
Biblija govori da će se spasiti svi koji prizovu ime Jahvino.(Rimljanima 10:13)On će uskrsnuti sve ljude,i dobre i zle i one koji još nisu imali prilike njega upoznati.Tada će ga svi dobro upoznati i imat će priliku samo njemu služiti,a On će njima zauzvrat darovati vječni život u raju na Zemlji.Naravno,biti će onih koji ni tada neće željeti njemu služiti,i zbog toga će biti zauvijek uništeni. BIti će bačeni u drugu smrt iz koje nema povratka.
Da li bi ti mogla sretno živjeti u tom Raju na Zemlji da znaš da je Jahve bacio tvoga sina ili kćerku u oganj?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:41   #83
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
O samo su nam još sektaši falili... Više bih voljela petnaest kontraša i ateista nego jednog sektaša sa njihovim napamet naučenim pjesmicama...
Raj izvlači ono najbolje u nama. Što tu imamo eseje pisati? Ono najbolje. Ako nam to nije cilj - pa čemu sav trud?!
izvuci iz sebe sranja a ne nadat se da ce neki manitu to napravit umjesto tebe
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:42   #84
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
ljudi su mi drazi kad imaju los dan, zabavnije ih je zajbevat

ko kaze da netko tko je u paklu mora imat sve lose osobine, ako netko negira boga i zavrsi u paklu ne znaci da je tip malodusan,depresivan,etc.....

koliko cujem lennon je u paklu,
Zrelo, zrelo... Znači upravo to jer u trenutku smrti će stati pred Boga i neće ga više moći nijekati i onda kreće grižnja savjesti i kajanje... u valovima koji ne prestaju... Vječnost žaljenja za onim što želiš više od svega, a ne možeš dobiti.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:45   #85
Quote:
Znači upravo to jer u trenutku smrti će stati pred Boga i neće ga više moći nijekati i onda kreće grižnja savjesti i kajanje... u valovima koji ne prestaju... Vječnost žaljenja za onim što želiš više od svega, a ne možeš dobiti.
Ja te pitam za Raj, a ti nas pokušavaš strašiti svojim strahovima.
Vrlo predvidljivo.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:49   #86
igod

stalno zelis da pricamo o raju, dok se ti oprosti ne mozes maknuti iz svog ultra materijalistickog svijeta. To je kao da sljepcu opisujes slapove, dugu i ostale ljepote prirode dok on ne moze pojmiti niti boje.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:54   #87
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
igod

stalno zelis da pricamo o raju, dok se ti oprosti ne mozes maknuti iz svog ultra materijalistickog svijeta. To je kao da sljepcu opisujes slapove, dugu i ostale ljepote prirode dok on ne moze pojmiti niti boje.
a sljepost kod nas je razum a nedostatak sljeposti kod vas su emocije?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:00   #88
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
a sljepost kod nas je razum a nedostatak sljeposti kod vas su emocije?
Kakve emocije. Meni razum govori da postoji nesto vise od fizickog i materijalnog. Onaj tko ne zeli izaci iz okova fizickog i materijalnog ne moze shvatiti ostalo.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:01   #89
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Zrelo, zrelo... Znači upravo to jer u trenutku smrti će stati pred Boga i neće ga više moći nijekati i onda kreće grižnja savjesti i kajanje... u valovima koji ne prestaju... Vječnost žaljenja za onim što želiš više od svega, a ne možeš dobiti.
I sad neka mi netko kaže da vjernici nisu psihopati. Bez uvrede, ali moraš biti poprilično bolestan da izmisliš ovakav način mučenja, a još bolesniji da drugima prijetiš njime. Ali vi ste religija tolerancije, praštanja i mislosrđa. My ass.
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:03   #90
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Kakve emocije. Meni razum govori da postoji nesto vise od fizickog i materijalnog. Onaj tko ne zeli izaci iz okova fizickog i materijalnog ne moze shvatiti ostalo.
razum znaci, a na kojim to pretpostavkama i cinjenicama?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:04   #91
Quote:
Bez uvrede, ali moraš biti poprilično bolestan da izmisliš ovakav način mučenja, a još bolesniji da drugima prijetiš njime.
Da, zaista privlačna "raja" za druženje u Raju.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:10   #92
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
razum znaci, a na kojim to pretpostavkama i cinjenicama?
Al stvarno ne znam gdje da pocnem, a gdje da zavrsim. Logika, od velikog praska, do uopce smisla zivota koji zivimo na ovaj ili onaj nacin i nastavka zivota.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:19   #93
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Al stvarno ne znam gdje da pocnem, a gdje da zavrsim. Logika, od velikog praska, do uopce smisla zivota koji zivimo na ovaj ili onaj nacin i nastavka zivota.
a zbog ceka dolazis do pretpostavke da postoji smisao?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:25   #94
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
a zbog ceka dolazis do pretpostavke da postoji smisao?
Samim time sto me stalno ispitujes, znaci da ima smisla sto zelis napraviti, ako tvoja zelja zaispitivanjem mene ima smisla(koji samo ti znas) kuda nece tvoj zivot imati smisla.
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:27   #95
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
Samim time sto me stalno ispitujes, znaci da ima smisla sto zelis napraviti, ako tvoja zelja zaispitivanjem mene ima smisla(koji samo ti znas) kuda nece tvoj zivot imati smisla.
ne znaci da ima smisla znaci samo da imam razlog da te pitam
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:34   #96
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
I sad neka mi netko kaže da vjernici nisu psihopati. Bez uvrede, ali moraš biti poprilično bolestan da izmisliš ovakav način mučenja, a još bolesniji da drugima prijetiš njime. Ali vi ste religija tolerancije, praštanja i mislosrđa. My ass.
Nismo mi to "izmislili" - to je realnost. A vi koji se ne možete suočiti s tim na ovom svijetu, možda ćete morati na onom. Žao mi je, ali to je tako... Sve šanse su vam pružene, ali tko tvdoglavo neće - neće...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:35   #97
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
ne znaci da ima smisla znaci samo da imam razlog da te pitam
evo ga...napokon

sada samo zamjeni da te pitam s ja i stvar je rjesena

da ima razloga zbog cega postojis i tvoj zivot ima smisla
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:41   #98
Quote:
Klukas kaže: Pogledaj post
evo ga...napokon

sada samo zamjeni da te pitam s ja i stvar je rjesena

da ima razloga zbog cega postojis i tvoj zivot ima smisla
zamjenil sam sa "ja" i jedono kaj sam dobil je gramaticki nepravilna recenica

postoji razlog zasto postojim-> uzrocno-posljedicna veza, a+b=>c, itd.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:44   #99
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
zamjenil sam sa "ja" i jedono kaj sam dobil je gramaticki nepravilna recenica

postoji razlog zasto postojim-> uzrocno-posljedicna veza, a+b=>c, itd.
joj ja i moja gramatika

da tako je
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 19:35   #100
Ovisno šta pripremimo to cemo i imati.. Naime,, ne ides odmah u raj ili pakao. Živjećeš u svom grobu do dana sudnjeg kad ces dobiti presudu ...

E sad sta ce ko imati u grobu, nekom će biti toliko tijesno da ce mu kost kroz kost prolaziti [ kao sto sanjajući možeš imati tegobe i strahove itd ] a neko će imati prostor koliko mu pogled dopire.... Ovo je ukratko; opsirna je tema pa nebi isao u detalje

..
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.