Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2007., 12:23   #21
Quote:
Pa lose je sto imaju negativna znacenja, sto ljudi buduci da su im svakodnevno izlozeni vise ne uvidjaju razliku, postaju ravnodusni, nezainteresovani, apaticni,
To ja zovem, neopterećenost prošlošću.
Ako nekom klincu taj simbol ništa ne znači niti zna što predstavlja kakvo zlo od toga?

Quote:
okrecu se mnogim nepotrebnim i pogresnim stvarima u zivotu, a na kraju krajeva dobijamo potvrdu ko privremeno "upravlja" ovim svetom!
Čime se okreću?
Svašta. Hitler nije igrao igrice, upravo suprotno (jogirao je ujutro, bio vegetarijanac i sl.) pa vidi što od njega ispade.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:24   #22
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Koliko vidim ne pružaš dobar primjer djeci.
Što će djeca reći kad vide tatu da je stalno na forumu.

Inače, niti igrice, niti forum niti chat nisu asocijalni, upravo suprotno.

A opet, nisi odgovorio kako je to igra nasilna, a boks nije .. nego si išao ad hominem.
Eh, ne znam može li se ovisnost o forumu svesti na tisuću i tristo neki post u četiri godine članstva.
No, ti si već ovisnik, jer imaš bribližno isti broj postova u manje od godinu dana.

A, imaš li argumente da su igrice nešto socijalno?

Ja nisam rekao da boks nije nasilan. Ali isto tako ga ne bih usporedio s igricom.
I ništa nije bilo ad hominem, nego moj post pretpostavlja već neko znanje o materiji o kojoj se govori. Očito ti to fali pa otuda i takav stav.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:27   #23
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
To ja zovem, neopterećenost prošlošću.
Ako nekom klincu taj simbol ništa ne znači niti zna što predstavlja kakvo zlo od toga?
Pa, po meni, bas u tome i jeste problem. On je danas dete i taj simbol mu nista ne znaci, ali sutra ce biti zreo covek, koji je odrastao uz to nesto, sto ce mu mozda "odrediti" smer zivota. Mozda u tim losim stvarima on nece videti nista lose, jer su one oko njega bile sve vreme. Nadam se da si me razumeo.
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:28   #24
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
nasilja, krvi, raznim paganskih (satanistickih) simbola i td.
paganskih=sotonističkih?? daj, nemoj se sramotit, ako već neznaš o čemu pričaš onda bolje nemoj.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:29   #25
Jesi li ti siguran da igre pobuđuju antisocijalnost kod djece, ili su jednostavno ona djeca koja su već antisocijalna rođenjem odlučila iskoristiti igre kao oblik zabave?
Ementaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:29   #26
Quote:
Eh, ne znam može li se ovisnost o forumu svesti na tisuću i tristo neki post u četiri godine članstva.
No, ti si već ovisnik, jer imaš bribližno isti broj postova u manje od godinu dana.
Ma ja napucam stotinu postova za pola sata.

Quote:
A, imaš li argumente da su igrice nešto socijalno?
Pa kako ne, ti klinci se u igri druže, pričaju i sl.
Očito ne znaš kakve su moderne igre.
Imaš World Of Warcraft gdje si u interaciji sa stotinama ljudi.
Onda imaš zajednička organiziranja sastanaka gamera, turnire i sl.
Nisam gamer ali vidim kako to ide i ne čini mi se ni malo asocijalno.

Kao ni forum.
Npr. gdje bi mogao raspravljati sa ovolikim brojem različitih ljudi?

Quote:
Ja nisam rekao da boks nije nasilan. Ali isto tako ga ne bih usporedio s igricom.
Pa da, igrice su očito bolje.
A i manji je rizik da dobiješ oštećenje mozga.

Quote:
I ništa nije bilo ad hominem, nego moj post pretpostavlja već neko znanje o materiji o kojoj se govori. Očito ti to fali pa otuda i takav stav.
Mislim da meni znanja o igricama i forumu ne fali, kao ni njihovog utjecaja na ljude.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:31   #27
Quote:
Jesi li ti siguran da igre pobuđuju antisocijalnost kod djece, ili su jednostavno ona djeca koja su već antisocijalna rođenjem odlučila iskoristiti igre kao oblik zabave?
Ma igrice su oblik zabave kao i film, kino, kazalište ili forum.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:35   #28
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
paganskih=sotonističkih?? daj, nemoj se sramotit, ako već neznaš o čemu pričaš onda bolje nemoj.

Ne sramotim se uopste, vrlo dobro znam!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:36   #29
Pa da, ali igre okrivljavaju da potiču asocijalno ponašanje. Ja osobno mislim da ona djeca koja igraju igre po cijele dane i ne izlaze van iz kuće, jednostavno imaju urođen problem asocijalnosti koji bi se manifestirao na jedan ili drugi način.
Ementaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:38   #30
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ma ja napucam stotinu postova za pola sata.



Pa kako ne, ti klinci se u igri druže, pričaju i sl.
Očito ne znaš kakve su moderne igre.
Imaš World Of Warcraft gdje si u interaciji sa stotinama ljudi.
Onda imaš zajednička organiziranja sastanaka gamera, turnire i sl.
Nisam gamer ali vidim kako to ide i ne čini mi se ni malo asocijalno.

Kao ni forum.
Npr. gdje bi mogao raspravljati sa ovolikim brojem različitih ljudi?



Pa da, igrice su očito bolje.
A i manji je rizik da dobiješ oštećenje mozga.



Mislim da meni znanja o igricama i forumu ne fali, kao ni njihovog utjecaja na ljude.
Recimo to ovako:
svaka ovisnost je loša. Tako i ovisnost o igricama. I ja volim igrice. Al sve u nekoj razumnoj mjeri.
Mnoga djeca danas provedu više sati dnevno za računalom nego za knjigom.
Dakle, govorimo o djeci.
A ne o odraslima koji igraju često online i organiziraju druženja. No i to može biti problematično. Evo tri moja iskustva: kum je pao dvije godine studija zbog nekih online igrica, od supruge brat ima 24 godine i još je prva godina fakulteta , a i dalje igra igrice po čitave dane, muž od rođakinje je izgubio posao zbog igranja igrica duboko u noć pa je kasnio na posao ili je na poslu bio "odsutan"...

No, za odrasle je to jedna problematika.

Za djecu sasvim druga i daleko opasnija.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:39   #31
Quote:
Pa da, ali igre okrivljavaju da potiču asocijalno ponašanje. Ja osobno mislim da ona djeca koja igraju igre po cijele dane i ne izlaze van iz kuće, jednostavno imaju urođen problem asocijalnosti koji bi se manifestirao na jedan ili drugi način.
Van iz kuće moraju izaći, barem u školu.
Mislim da igre ne potiču asocijalno ponašanje, nego su jednostavno zabava.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:42   #32
Quote:
Evo tri moja iskustva: kum je pao dvije godine studija zbog nekih online igrica, od supruge brat ima 24 godine i još je prva godina fakulteta , a i dalje igra igrice po čitave dane, muž od rođakinje je izgubio posao zbog igranja igrica duboko u noć pa je kasnio na posao ili je na poslu bio "odsutan"...
Ali pazi, to je sve do individualne volje svakog čovjeka.
Svakako da su igre zarazne, ali nisu nikakvo zlo.
Ja inače svojoj djeci uopće ne bih davao računala prije srednje škole.
A danas roditelji u osnovnoj kupuju djeci mobitele, pc računala i razne gluposti.
Zašto? Zato da bi sebi olakšali posao.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:46   #33
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
ko privremeno "upravlja" ovim svetom!
nažalost, vlada hrpa maloumnika na kaptolu. kradu riječ bog a kojoj ni neznaju etimologiju i podrijetlo a prave se puni pameti. danas vlada krupni kapital a to što se crkva malko ušutila ne znači da se predala. ti maloumnici nemaju pametnijeg posla nego korit ''obične, jadne smrtnike'' - izgubljene duše koje neznaju di im je guzica a di glava pa samo čekaju jednog debelog, rumenog pametnjakovića koji će im udijelit riječ, dvije. tu govore o radu nedjeljom?? uče nas ljudi koju u život nikad nisu radili. nisu pomaknuli svoju veliko dupe s kaptola i još se usude pametovat. ko su oni da čovjek čovjeka kori?? taj ego im je viši no ikad prije. u ime ''vjere'' potiču mržnju, one koji ne žele biti vrbovani nazivaju ''bezbožnicima''. imaju više kapitala nego cijela ulica pantovčak. a nedavno gledam vijesti; hrpi seljaka su oteli zadrugu, obradivu površinu, jer im se nije isplatilo pa su dali drugome?? oteti kruh iz usta običnih ljudi!! fali im vrijeme od prije recimo 500 godina di su imali pola europe u posjedima i blagu a dok su ''kmetovi'' radili na ''njihovoj'' zemlji za crkavicu.

ako su igre nasilne očito nisi pogledao tv. nema crtića u kojem nema hektolitra krvi. nema ''dobrog'' filma gdje nema 800 trupala i eksplozija.
pročitaj novine pa vidi. stvar je da je čovjek u biti preslika tog svega. čovjek je taj koljač, silovatelj, itd. a ne netko drugi. nisu igre te nego čovjek.
daj djeci onda zabranite novine da nebi vidjele kakva je stvarnost.
zbog religija je poteklo više zla i krvi od ičeg drugog, tako da su oni zadnji koji imaju pravo da se jave.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:48   #34
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ali pazi, to je sve do individualne volje svakog čovjeka.
Svakako da su igre zarazne, ali nisu nikakvo zlo.
Ja inače svojoj djeci uopće ne bih davao računala prije srednje škole.
Ja danas roditelji u osnovnoj kupuju djeci mobitele, pc računala i razne gluposti.
Zašto? Zato da bi sebi olakšali posao.
I jas se s napisanim slažem.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:49   #35
Quote:
101st Airborne kaže: Pogledaj post
Nadam se da ćeš dobiti trajni ban.
Kako jadno!
Sto se opterecujes.
Ignoriraj ga.
Danas djeca cijeli dan sjede pred monitorom dok je moja generacija igrala nogomet ili bila u prirodi i na svjezem zraku.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:50   #36
Znači ne biste svoju djecu educirali putem edukativnih programa na računalu?

Quote:
Danas djeca cijeli dan sjede pred monitorom dok je moja generacija igrala nogomet ili bila u prirodi i na svjezem zraku.
Evo igod to je ono o čemu govorim. Kao da danas sva djeca provode svo svoje vrijeme pred računalom, neki ljudi jednostavno imaju takvu iskrivljenu percepciju. Ja još uvijek vidim puno djece kako se igraju po ulicama, na igralištima itd.
A isto kako je u "tvoje vrijeme" Maitreya bilo usamljene djece koja se nisu s nikim igrala i koja su bila asocijalna, tako ih ima i danas, ali danas ona provode svoje vrijeme pred računalom.
Ementaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:50   #37
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Ne sramotim se uopste, vrlo dobro znam!
vidim, neznaš. jer da znaš sad bi se prekrio dekom preko glave. to što se voliš pravit pametan, to je nešto drugo.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:51   #38
Quote:
Danas djeca cijeli dan sjede pred monitorom dok je moja generacija igrala nogomet ili bila u prirodi i na svjezem zraku.
Joj ovo mi je postalo tako glupo.
Shvaćaš ti da si ti proveo na svježem zraku (kao i ja) samo zato jer nismo imali računala? Da smo imali, bili bi isti.
I nije istina da djeca samo igraju. Ja viđam i one koji igraju, ali i voze biciklo, dobri su u školi, treniraju nogomet i sl.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:51   #39
Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Sto se opterecujes.
Ignoriraj ga.
Danas djeca cijeli dan sjede pred monitorom dok je moja generacija igrala nogomet ili bila u prirodi i na svjezem zraku.
A zašto bih ga ignorirao. Njega treba nučiti barem nekim pravilima.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:52   #40
Quote:
Znači ne biste svoju djecu educirali putem edukativnih programa na računalu?
Ne.
Za djecu dovoljna je osnovna škola.
Srednjoškolci već se mogu i dodatno educirati.

Ja sam prvi puta vidio računalo u trećem razredu srednje škole.
Sada radim kao informatičar.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.