Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 00:01   #21
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Ne vidim smisao ove teme, došao si počeo lupati ljude po "prstima" i sad pružaš ruku? što je nisi odmah pružio?

Ovaj forum počinjao je da prerasta u nešto divno puno međuvjerskog razumijevanja i dijaloga...

Pa eto svako brdo ima i svoje strmo

Pitam s, ako budem dovoljno dugo žmirio, hoćei li ovi džabolepci koji primaju pare na orjentaciju nestati?...
haj da probam!
Braćo nastavite raspravljati na "zikr i šerijat " i na "sufizam" ako hoćete ja bi vas zamolio.

Hajde da imamo makar jednu temu oko koje se slazemo !!!


DA VAS NAPOMENEM , KAD JE ČETNIK UŠAO U SREBRENICU NIJE PITAO JESI TI SUFIJA, DIŽEŠ LI TI RUKE U NAMAZU, KOJEG SI MEZHEBA I ŠTA MISLIŠ O OVOM ILI ONOM

Muhammed je Allahov poslanik, a njegovi sljedbenici su strogi prema nevjernicima, a samilosni medju sobom; vidis ih kako se klanjaju i licem na tle padaju zeleci Allahovu nagradu i zadovoljstvo, - na licima su im znaci, tragovi od padanja licem na tle. Tako su opisani u Tevratu. A u Indzilu: oni su kao biljka kad izdanak svoj izbaci pa ga onda ucvrsti, i on ojaca, i ispravi se na svojoj stabljici izazivajuci divljenje sijaca, - da bi On s vjernicima najedio nevjernike. A onima koji vjeruju i dobra djela cine Allah obecava oprost i nagradu veliku. (48, 29)


Draga braćo, ako želite raspraviti , raspravite na najljepši način ALI NIKAD NE ZABORAVITE DA IMAMO ZAJEDNIČKOG NEPRIJATELJA
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:40   #22
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Ne vidim smisao ove teme, došao si počeo lupati ljude po "prstima" i sad pružaš ruku? što je nisi odmah pružio?

Ovaj forum počinjao je da prerasta u nešto divno puno međuvjerskog razumijevanja i dijaloga...

Pa eto svako brdo ima i svoje strmo

Pitam s, ako budem dovoljno dugo žmirio, hoćei li ovi džabolepci koji primaju pare na orjentaciju nestati?...
haj da probam!

Aha, forum divno mjesto medjuvjerskog razumjevanja i dijaloga, a kad god dodje neki musliman koji nesto napise sto se ne slaze sa vasim misljenjima odnosno iskrivljenim ucenjima - sufizmom, odmah ga napadnete i etikirate da je 'vehabija' i sljedbenik SEJHUL ISLAMA Ibn Tejmijje, r.h., kojeg mrze samo nevjernici i licimjeri, samo dzahili i oholnici! To je vara retorika, oni koji prate ovaj forum odavno, znaju koliko ste vi napali ovdje muslimana i koliko ste ucinili da se mnogi od njih banuju.
Abdullah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:41   #23
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
Selam alejkum we rahmetullah

Ogorčen neslaganjem i razjedinjenošću muslimana na forumu došao sam na ideju da napravim novu temu na kojoj ćemo se slagati

Kaže Allah subhanehu ve teala u svojoj časnoj knjizi Kur'ani-kerimu:

Svi se cvrsto Allahova uzeta drzite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugma neprijatelji, pa je On slozio srca vasa i vi ste postali, miloscu Njegovom, prijatelji; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objasnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali. (3, 103)

Draga braćo i sestre, ja vas molim da ovdje ostavite podijele i da pričamo teme na kojima se slažemo ( iz života ashaba, sira poslanika s.a.v.s i druge)

Molim Allaha da zbliži naša srca , da izbaci mržnju jedni prema drugima . Molim Allaha da mudro postupamo i da nedamo neprijateljima islama da smutnju i konflikte među nas ubacuju..

Radimo zajedno i mudro braćo i sestre, "nebudimo muhe bez glave"
Džazakallahu hajr.. Velhamdulillahi raebilalemin
Koji si ti licemjer....

Ti ogorcen neslaganjem i razjedinjenoscu muslimana?

Pa ti i tviji vehbosi svugdje pravite dirar i neslaganje. Koga ti i kuda pozivas? Dodji ti tobe radije i ukljuci se kao normalan clan u drustvo, budi sretan ako budes primljen, nemas ti prava nigdje pozivati....

Sram vas bilo, licemjeri vehabijski, vasa dava nije sirenje Islama nego sirenje vase sulude ideologije. Ne zanima vas ni Islam ni muslimani, vama su svi koji ne misle kao vi kjafiri (kao sto kazete za siite, 10 puta ste napisali) ili u zabludi (90% sufija, a 5% su kjafiri).

Ej, pa oni dodju na forum dokazivat da se veliki Mevlana u gace mokrio, a Ibn Arebi svinji klanjao, i onda imaju obraza pozivat na nesto....

Sikter i vi i vase bratstvo. Bratimite se medjusobno. Previse se zla napravilo za 80 godina u ime zidvskog sluge Sauda i engleskog dupelizca sina Abdulvehabovog. Previse muslimanske krvi se prolilo. I nakon svega sto ste napravili, te grozne izdaje, hilafeta, Islama, nista vam nije bilo dovoljno sveto, nakon sto ste nam i kabure u dzennetul bekijji porusili i dirar i u jadnu Bosnu donijeli, da se bratimo? Jel u Tejimijjinim ili u vasim zabludama i lazima?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 02:52   #24
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
Braćo nastavite raspravljati na "zikr i šerijat " i na "sufizam" ako hoćete ja bi vas zamolio.

Hajde da imamo makar jednu temu oko koje se slazemo !!!


DA VAS NAPOMENEM , KAD JE ČETNIK UŠAO U SREBRENICU NIJE PITAO JESI TI SUFIJA, DIŽEŠ LI TI RUKE U NAMAZU, KOJEG SI MEZHEBA I ŠTA MISLIŠ O OVOM ILI ONOM

Muhammed je Allahov poslanik, a njegovi sljedbenici su strogi prema nevjernicima, a samilosni medju sobom; vidis ih kako se klanjaju i licem na tle padaju zeleci Allahovu nagradu i zadovoljstvo, - na licima su im znaci, tragovi od padanja licem na tle. Tako su opisani u Tevratu. A u Indzilu: oni su kao biljka kad izdanak svoj izbaci pa ga onda ucvrsti, i on ojaca, i ispravi se na svojoj stabljici izazivajuci divljenje sijaca, - da bi On s vjernicima najedio nevjernike. A onima koji vjeruju i dobra djela cine Allah obecava oprost i nagradu veliku. (48, 29)


Draga braćo, ako želite raspraviti , raspravite na najljepši način ALI NIKAD NE ZABORAVITE DA IMAMO ZAJEDNIČKOG NEPRIJATELJA
Jao, četnici, unutarnji neprijatelji... kaj još neću ovdje pročitati...

Samo pazi da se ovo ne pretvori u govor mržnje i "vjernici protiv nevjernika" fraza. Prema takvim stvarima ovdje nema tolerancije...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 08:46   #25
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
...
Previse muslimanske krvi se prolilo.
...
Kad vec pomenu muslimansku krv bas me interesuje da li postoji neki naucni postupak (baziran naravno na otkricima iz Kurana) kojim se moze precizno utvrditi muslimicnost krvi ? Da li je za to potreban mikroskop ili se moze i bez njega, onako odoka - drugacija boja, gustoca, kvalitet...?

3Xekstremisto, koji vam je to zajednicki NEPRIJATELJ i kako treba biti strog prema njemu ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:30   #26
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Koji si ti licemjer....



Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Sram vas bilo, licemjeri vehabijski, vasa dava nije sirenje Islama nego sirenje vase sulude ideologije. Ne zanima vas ni Islam ni muslimani, vama su svi koji ne misle kao vi kjafiri (kao sto kazete za siite, 10 puta ste napisali) ili u zabludi (90% sufija, a 5% su kjafiri).
Pa isto kao i muslimani, samo iznutra.

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Sikter i vi i vase bratstvo. Bratimite se medjusobno. Previse se zla napravilo za 80 godina u ime zidvskog sluge Sauda i engleskog dupelizca sina Abdulvehabovog. Previse muslimanske krvi se prolilo. I nakon svega sto ste napravili, te grozne izdaje, hilafeta, Islama, nista vam nije bilo dovoljno sveto, nakon sto ste nam i kabure u dzennetul bekijji porusili i dirar i u jadnu Bosnu donijeli, da se bratimo? Jel u Tejimijjinim ili u vasim zabludama i lazima?
Naravno, zna se tko je muslimanima za njihovu međusobnu mržnju i ubijanje uvijek kriv




Ovo je jedina točka, u kojoj se svi slažete... vjerojatno zato i cvate vulgarni agresivni antisemitizam u muslimanskim zemljama i među muslimanima danas.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:34   #27
Quote:
Abdullah kaže: Pogledaj post
Molim -

A je li ?

Dakle, sirite svoju sektu prestavljajuci da je to islam, a onda kad se kaze nesto sto se ne slaze sa sufizmom, odmah napadnete i saljete nekoga u Irak.

A nije ni cudo sto ste ovdje se slegli, vi sufije i dersivi, jer ni na jednoj islamskoj stranici to ne mozete, zato sto vas sutni jer svi znaju kakvog ste iskrivljenog vjerovanja i krivih ideja koje nemaju puno cega zajednickog sa islamom!


Brate Abdullah, znaju oni da su sekta, ne brini..

Quote:
Molim kaže:
Nas ovdje na forumu ima različitih vela. Ima nas sufija, ima nas običnih muslimana

Allah dz.s. vam porucuje:

Allahu je prava vjera jedino - islam. A podvojili su se oni kojima je data Knjiga baš onda kada im je došlo saznanje, i to iz međusobne zavisti. A sa onima koji u Allahove riječi ne budu vjerovali Allah će se brzo obračunati. (3:19)

O vjernici, ako neko od vas od vjere svoje otpadne - pa, Allah će, sigurno, mjesto njih dovesti ljude koje On voli i koji Njega vole, prema vjernicima ponizne, a prema nevjernicima ponosite; oni će se na Allahovu putu boriti i neće se ničijeg prijekora bojati. To je Allahov dar, koji On daje kome hoće - a Allah je neizmjerno dobar i zna sve.



"..a o tome ništa ne znaju, slijede samo pretpostavke, a pretpostavka istini baš nimalo ne koristi." (53:28)
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:46   #28
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
Selam alejkum we rahmetullah

Ogorčen neslaganjem i razjedinjenošću muslimana na forumu došao sam na ideju da napravim novu temu na kojoj ćemo se slagati

Kaže Allah subhanehu ve teala u svojoj časnoj knjizi Kur'ani-kerimu:

Svi se cvrsto Allahova uzeta drzite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugma neprijatelji, pa je On slozio srca vasa i vi ste postali, miloscu Njegovom, prijatelji; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objasnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali. (3, 103)

Draga braćo i sestre, ja vas molim da ovdje ostavite podijele i da pričamo teme na kojima se slažemo ( iz života ashaba, sira poslanika s.a.v.s i druge)

Molim Allaha da zbliži naša srca , da izbaci mržnju jedni prema drugima . Molim Allaha da mudro postupamo i da nedamo neprijateljima islama da smutnju i konflikte među nas ubacuju..

Radimo zajedno i mudro braćo i sestre, "nebudimo muhe bez glave"
Džazakallahu hajr.. Velhamdulillahi raebilalemin
Ok, lijep poziv nema sta! Ali samo da odmah stvari stavimo na cisto. Ovima svojima a posebno kam, ukazi na malo lijepog ponasanja jer mali ocito tabiri nekome vjeru i u vjeru uvodi a sebe prvo mora malo srediti! I ako more bez potajnih namjera jer niste u stanju da se sada kako ruze bez trnja predstavljate!
Selam!
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:47   #29
Quote:
kam; kaže:


Brate Abdullah, znaju oni da su sekta, ne brini..




Allah dz.s. vam porucuje:

Allahu je prava vjera jedino - islam. A podvojili su se oni kojima je data Knjiga baš onda kada im je došlo saznanje, i to iz međusobne zavisti. A sa onima koji u Allahove riječi ne budu vjerovali Allah će se brzo obračunati. (3:19)

O vjernici, ako neko od vas od vjere svoje otpadne - pa, Allah će, sigurno, mjesto njih dovesti ljude koje On voli i koji Njega vole, prema vjernicima ponizne, a prema nevjernicima ponosite; oni će se na Allahovu putu boriti i neće se ničijeg prijekora bojati. To je Allahov dar, koji On daje kome hoće - a Allah je neizmjerno dobar i zna sve.



"..a o tome ništa ne znaju, slijede samo pretpostavke, a pretpostavka istini baš nimalo ne koristi." (53:28)
Baš lijepi dokazi protiv tebe/vas.
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:28   #30
KAM, Albin_Bin, Abdullah, Ismael84, Islam svoje smo uradili. Nemožemo mi prevrtati srca , naše je da opomenemo a sad neka rade kako hoće.. Znam da nas mrze i da smo im kao kost u grlu ali probajte se strpiti

Molim vas da makar na ovoj temi pištete o nekoj stvari na kojoj se svi slažemo
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:31   #31
Od Ibn Omera r.a se prenosi da je Poslanik s.a.v.s rekao: ''Islam je izgrađen
na pet stvari: šehadetu da nema boga sem Allaha i da je Muhammed
s.a.v.s Njegov Poslanik, obavljanju namaza, davanju zekata, hadždžu i
postu ramazana.''
(Muttefekun alejhi)


Šta mislite o ovom hadisu ?
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:37   #32
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
KAM, Albin_Bin, Abdullah, Ismael84, Islam svoje smo uradili. Nemožemo mi prevrtati srca , naše je da opomenemo a sad neka rade kako hoće.. Znam da nas mrze i da smo im kao kost u grlu ali probajte se strpiti

Molim vas da makar na ovoj temi pištete o nekoj stvari na kojoj se svi slažemo

Ne vi ste nam vise kao pokvaren burek u zeludcu..jedva cekamo da vas se rijesimo..
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..

Zadnje uređivanje Halveti : 11.05.2007. at 11:45. Reason: promjena glagola
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:42   #33
Quote:
3Xtreme; kaže:
Od Ibn Omera r.a se prenosi da je Poslanik s.a.v.s rekao: ''Islam je izgrađen
na pet stvari: šehadetu da nema boga sem Allaha i da je Muhammed
s.a.v.s Njegov Poslanik, obavljanju namaza, davanju zekata, hadždžu i
postu ramazana.''
(Muttefekun alejhi)


Šta mislite o ovom hadisu ?
Šta ti misliš, baš me plaho zanima?
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:06   #34
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
Od Ibn Omera r.a se prenosi da je Poslanik s.a.v.s rekao: ''Islam je izgrađen
na pet stvari: šehadetu da nema boga sem Allaha i da je Muhammed
s.a.v.s Njegov Poslanik, obavljanju namaza, davanju zekata, hadždžu i
postu ramazana.''
(Muttefekun alejhi)


Šta mislite o ovom hadisu ?
Pa sta trebamo misliti! Hadis jasan ko dan i sta sad! Ne razumijem sta zelis postici sa ovim!


P.S. A ovaj ti link kelimetulhaqq u potpisu mi poznat. Da to nisu oni iz Plava, jel to bila delozacija u Plavu, pa se i server promjenio. Knjige masovno stampaju i izdali su jednu knjigu PORUKE UMETU od znate vec koga njihova sejha Osame!
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:13   #35
Quote:
Selam.

Što je rekao i Halveti, ne može to tako. Vaš problem je sa vama. Vas nitko ne napada. Vi ste ti koji napadaju druge. Kada si čuo nekog muslimana da ničim izazvan počne druge omalovažavati i vrijeđati.
Shalom i tebi.

Nije to "nas" problem, nemoj generalizovati stvari, kao prvo. Ne mesam se bas previse u ove rasprave, ali to sam zapazio. Osim toga, mene su itekako napadali muslimani, optuzivali da ja lazem i izvrcem ono sto pise u Bibliji (!) jer eto, ispada da oni bolje znaju od mene Bibliju.

Dakle, cisto da ne generalizujemo stvari, to sam htio poentirat.

Prijatno svima.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:06   #36
Quote:
Halveti kaže: Pogledaj post
Ne vi ste nam vise kao pokvaren burek u zeludcu..jedva cekamo da vas se rijesimo..
Ma Znaam ja to ,, nemoraš naglašavati

Evo vam novog "pira" i šejha






rahmetullahi alejhi teala .. HAFIZ

To je moj profesor pa mogu vašu mržnju prema meni shvatiti
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:30   #37
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
Od Ibn Omera r.a se prenosi da je Poslanik s.a.v.s rekao: ''Islam je izgrađen
na pet stvari: šehadetu da nema boga sem Allaha i da je Muhammed
s.a.v.s Njegov Poslanik, obavljanju namaza, davanju zekata, hadždžu i
postu ramazana.''
(Muttefekun alejhi)


Šta mislite o ovom hadisu ?
.... sve je OK... samo sto je sehadet poslednji

... Ko bude slijedio Seh-ov adet taj tavvafi Kabu... Hadzdzija je... koji obavlja namaz, daje zekat, posti mjesec Ramadana... i normalno je da na kraju pravilno izgovara sehadet
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:33   #38
Quote:
3Xtreme kaže: Pogledaj post
Ma Znaam ja to ,, nemoraš naglašavati

Evo vam novog "pira" i šejha






rahmetullahi alejhi teala .. HAFIZ

To je moj profesor pa mogu vašu mržnju prema meni shvatiti
Sta ce ovaj nas brat da odnese na ahiret osim tih dlaka
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:36   #39
Lici mi na one iz krscanskih filmova o Isi a.s.... oni iz vremena starih Grka su uredniji
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 18:50   #40
Quote:
kahtani kaže: Pogledaj post
Sta ce ovaj nas brat da odnese na ahiret osim tih dlaka
Ja koliko znam on je hafiz i najbolji učenik u Medini u zadnjih 35 godina.

Mislim da ipak on ima šta ponijeti s obzirom da je umro kao musliman a živio isto po islamu...

Aaa bolje ti je da misliš šta ti nosiš
3Xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.