Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2007., 15:48   #141
Koji je vama kurac ljudi, sto ne zivite svoje malene zivote i pustite te ideologije da polako istrunu?


Ajde ko su ti vehabije i sufije? Sta oni znaju o Bogu? Citali iz neke knjizurine i sad spoznali Boga.... ? Ma kako vas nije stid ljudi? Kako vas nije stid vjerovati u bilo kakve knjizurine? Kako vas nije stid biti dio pokreta koji je nekad nekome oduzeo zivot? Krscani isto?-znate li povijest te vase Crkve? Kako nekoga nije stid danas biti clan nekog pokreta s obzirom na povijest tog istog?


Vjerujem u Boga, ali iz principa necu da se obiljezim ni kao krscanin, ni katolik, ni protestant, ni musliman, ni vehabija, jer to je za mene samo mlacenje prazne slame.



Citajte svoj Kuran u svojim jebenim kucama i ne izlazite iz njih: opasni ste za ljudsko zdravlje i zivote. Koji vam je K? Iznervirali ste me.
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 15:55   #142
Quote:
Kries kaže: Pogledaj post
Iznervirali ste me.
Ma ne bi se reklo

Ama udri brigu na veselje, stres nije zdrav.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:00   #143
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Ma ne bi se reklo

Ama udri brigu na veselje, stres nije zdrav.
Ponekad je dobro izbacit malo zivaca iz sebe, pogotovo na ovakve tupe tikve jerbo njima stetu uvredama ne mozes nanjeti, zato sto su prazna puhala.


Oce li meni neko objasnit ko su ti vehabije i sta hoce?
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:10   #144
Quote:
Kries kaže: Pogledaj post

Oce li meni neko objasnit ko su ti vehabije i sta hoce?
Paaaa....imas nekoliko teorija, izaberes koja ti pase, na repertoaru su recimo sljedece;

- Vehabije ne postoje...more biti bidne, ali vehabija nema,
- to su oni u hlacama kratkih nogavica, bujnih brada koji klanjaju (mole se) na nesto drugaciji nacin,
- jedini sljedbenici pravog puta,
- radikalni elementi unutar Islama
- cuvari izvorne doktrine Islama
- oni koji poruku islama uzimaju previse bukvalno
i tako dalje i tomu slicno

Termin "sufije" mozes obraditi na slican nacin.

To mislim ako imas zarku zelju etiketirati ljude oko sebe i generalizirati...a mozes imati i individualni pristup i poslusati ono sta sljedbenik bilo kojeg pravca ima reci o sebi, odvagati i odluciti sta ti je ok a sta pak nije...i nastaviti zivjeti svojim zivotom, onako kako je tvojoj prirodi ugodno.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:19   #145
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
To mislim ako imas zarku zelju etiketirati ljude oko sebe i generalizirati...a mozes imati i individualni pristup i poslusati ono sta sljedbenik bilo kojeg pravca ima reci o sebi, odvagati i odluciti sta ti je ok a sta pak nije...i nastaviti zivjeti svojim zivotom, onako kako je tvojoj prirodi ugodno.
Ali ako netko sebe zove vehabijom ne etiketira li on sam sebe? A ako ja vidim da neki vehabija ubija ljude okolo i ne biva sankcioniran i izbacen iz organizacije od ostalih vehabija, a netko ko to ne radi i dalje ostane clan te organizacije ne znaci li to da i on podrzava takav cin?

PS: isti su ko moj rođak metalac i njegovi suparnicki prijatelji metalci: jedni su black metalci, drugi su death metalci, treci su power metalci, cetvrti su progressivni metalci... Haha, tako i ovi, cak se i oblace u stilu sa svojim uvjerenjima. Metalci pustaju kose, a ovi pustaju brade... Mom rođaku se moze oprostit jer je jos maloljetan, ali se rastuzim nad ljudskim rodom kad pomislim koliko godina ovi biseri ovdje imaju?



Prikladna pjesma za pomirenje muslimana i metalaca, evo: http://www.youtube.com/watch?v=1e-WXm8cbK4
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:28   #146
Quote:
Kries kaže: Pogledaj post
Ali ako netko sebe zove vehabijom ne etiketira li on sam sebe? A ako ja vidim da neki vehabija ubija ljude okolo i ne biva sankcioniran i izbacen iz organizacije od ostalih vehabija, a netko ko to ne radi i dalje ostane clan te organizacije ne znaci li to da i on podrzava takav cin?
Niko sebe ne naziva vehabijom, oni koji bi se na neki nacin i uklopili u taj termin, smatraju ga uvredljivim te ga stoga ne primjenjujem, ne zelim ljude nazivati onako kako bi im smetalo, jer ne zelim ni da meni to neko radi.

Cuj, da znam za slucaj da je neko nekoga nekaznjeno ubio ne bi mi bilo bitno jel' vehabija, eskim ili sufija...ali takvih primjera imas bezbroj i nizu vezani samo za jednu grupaciju i nemaju nuzno ni religijski predznak.

A sto se tice ovih forumaskih tabora....ma sakrivenost iza monitora izvlaci najgore iz ljudi, znam u real life mnogo i onih na koje mozemo zalijepiti etiketu "vehabija" i onih na koje mozemo udariti pecat "sufija"...i znam da se itekako mogu lijepo slagati u svakodnevnim kontaktima, tako da nije to bas tako crno kako bi se dalo pomisliti na osnovu ovih mastovitih prepucavanja.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:32   #147
Quote:
Kries kaže: Pogledaj post
Mom rođaku se moze oprostit jer je jos maloljetan, ali se rastuzim nad ljudskim rodom kad pomislim koliko godina ovi biseri ovdje imaju?
a jesi li ti bas puno ponosan na svoju licnu kartu/osobnu iskaznicu?
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:50   #148
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
a jesi li ti bas puno ponosan na svoju licnu kartu/osobnu iskaznicu?
Ne razumijem te, nisam shvatio? Ako pitas jesam li ponosan na sebe i mislim li da sam nesto posebno? - ne mislim, samo se trudim ne ciniti ljudima nazao....
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:53   #149
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Niko sebe ne naziva vehabijom, oni koji bi se na neki nacin i uklopili u taj termin, smatraju ga uvredljivim te ga stoga ne primjenjujem, ne zelim ljude nazivati onako kako bi im smetalo, jer ne zelim ni da meni to neko radi.

Cuj, da znam za slucaj da je neko nekoga nekaznjeno ubio ne bi mi bilo bitno jel' vehabija, eskim ili sufija...ali takvih primjera imas bezbroj i nizu vezani samo za jednu grupaciju i nemaju nuzno ni religijski predznak.

A sto se tice ovih forumaskih tabora....ma sakrivenost iza monitora izvlaci najgore iz ljudi, znam u real life mnogo i onih na koje mozemo zalijepiti etiketu "vehabija" i onih na koje mozemo udariti pecat "sufija"...i znam da se itekako mogu lijepo slagati u svakodnevnim kontaktima, tako da nije to bas tako crno kako bi se dalo pomisliti na osnovu ovih mastovitih prepucavanja.

Nemoj zezati, evo meni je Krist dobar tip, pametno je govorio: ali ne zelim nositi kriz na prsima, i izjasnjavati se kao katolik samo zato sto su katolici cinili neka grozna djela... i kad bi se ponosio katolicanstvom izgledalo bi mi kao da podrzavam to...

Ili religijski sustav mogu prihvatiti potpuno i stati iza njega punim srcem ili ne mogu nikako.
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:58   #150
Quote:
Kries kaže: Pogledaj post
Nemoj zezati, evo meni je Krist dobar tip, pametno je govorio: ali ne zelim nositi kriz na prsima, i izjasnjavati se kao katolik samo zato sto su katolici cinili neka grozna djela... i kad bi se ponosio katolicanstvom izgledalo bi mi kao da podrzavam to...
Pa ne vjerujem da samo zato ne zelis se izjasnjavati kao katolik...nekako nema smisla, ono ljudi su cinili i cine grozna djela pa ne zelim se izjasnjavati kao covjek?
Ili srbi su pobili prije 10-ak godina preko 8000 srebrenicana i neko sada kaze, e ja se ne zelim izjasnjavati kao srbin, bez obzira sto s tim nemam nista...nema puno smisla, zar na?

Katolicanstvo ne uci da cinis grozna djela, bar koliko ja znam...ljudi pak biraju da ih cine, ako su ktomu jos i katolici sam nauk katolicanstva nema mnogo veze s tim.
Zlocina i groznih djela je bilo i prije katolicanstva i izvan bilo kojeg religijskog ubjedjenja.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:13   #151
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Pa ne vjerujem da samo zato ne zelis se izjasnjavati kao katolik...nekako nema smisla, ono ljudi su cinili i cine grozna djela pa ne zelim se izjasnjavati kao covjek?
Ili srbi su pobili prije 10-ak godina preko 8000 srebrenicana i neko sada kaze, e ja se ne zelim izjasnjavati kao srbin, bez obzira sto s tim nemam nista...nema puno smisla, zar na?

Katolicanstvo ne uci da cinis grozna djela, bar koliko ja znam...ljudi pak biraju da ih cine, ako su ktomu jos i katolici sam nauk katolicanstva nema mnogo veze s tim.
Zlocina i groznih djela je bilo i prije katolicanstva i izvan bilo kojeg religijskog ubjedjenja.
Zato sam građanin svijeta, vjeroispovjest X. Nekad me je stid i sto sam covjek - a mogu li to promjeniti? Mogu samo ako se smatram pojedincem, bez poveznice sa groznim djelima koja ljudi cine.
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:24   #152
Quote:
Kries kaže: Pogledaj post
Zato sam građanin svijeta, vjeroispovjest X. Nekad me je stid i sto sam covjek - a mogu li to promjeniti? Mogu samo ako se smatram pojedincem, bez poveznice sa groznim djelima koja ljudi cine.
A ne znam...ja se stidim samo svojih losih postupaka, ne mogu se stidjeti zbog covjecanstva...ne stignem, pune mi ruke posla sa sobom.

To tako valjda mora biti, onaj koji je sposoban za toliko ljepote, ljubavi- nuzno je sposoban podjednakom mjerom uzvratiti i destruktivno....zbog ravnoteze medju zvijezdama


Vec opasno zapadam u patetiku, strasno....posipa se pepelom:
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:29   #153
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post

Vec opasno zapadam u patetiku, strasno....
Nije istina, samo si iskrena i nemas priglupe maske ko ovi ovdje: bar se nadam...

Jer ovi ovdje su zasigurno svi "sljedbenici pravog puta".
Kries is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.