Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2003., 10:08   #1
pitanje za znalce...autoelektrika

U zadnje vrijeme mi ponekad anlaser neće okrenuti, čuje se samo kako bendiks ubaci.......i dalje ništa. To se ne dešava stalno, nego samo ponekad, pa mi nije jasno.......
Akumulator je skoro novi, napunjen do vrha, kleme i kablovi ispravni...
Jesu li četkice u pitanju ili ima još nešto - stručnjaci pomozite!!

Inače je anlaser smješten s unutarnje strane mašine, ispod usisne grane, tak da nije baš lako dostupan za demontažu.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 10:28   #2
Imao sam identičan problem na Golfu I. Problem je bio u piksi anlasera. Poderala se je s vremenom i više nije bila u centru te se zbog toga vrlo teško okretao rotor. Moraš skinuti i vidjeti što je.

Sličan problem imao sam i na Golfu III. Prilikom anlasanja anlaser se nije vratio te se nastavio neko vrijeme okretati s upaljenom mašinom. Proizvodilo je katostrofalan zvuk. Isto sam skinuo analaser i podmazao ga. Otada radi kao Rolex...
Mlaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 10:38   #3
Thanks mlaky!

Ma najviše me mući taj nezgodni smještaj anlasera, dosta je zakopan među svime i svaćime...Bit će potrebna i graba, pa mi se ćini da se autoelektričaru smješe novci, iako sam takver stvari prije mogao sam popravljati.....
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 11:39   #4
definitivno ti je anlaser (četkice)...

Probaj otić kod nekog majstora da ti prvo skine anlaser a onda ga odnesi kod električara jer su električari poznati po umijeću raskapanja po mašini...

Raskopaće i ono što ne treba, glavno da novce pobere...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 11:51   #5
Piksne ili/i četkice...
?@?.? is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 12:51   #6
Pikse nisu, četkice sumnjam. Ako su četkice to je dobro. Ako nisu one, onda je kontakt u automatu koji spaja + pol akumulatora na rotor.

Ovisno o kojem je autu riječ i o tipu anlasera, može se popraviti/očistiti kontakt ili zamijeniti cijeli automat.
Pošto iz tvojih postova nije vidljivo koji je auto u pitanju..........jebiga.

Ovako ćeš provjeriti da li su četkice ili automat:

Na anlaseru ti je spojen jedan debeli kabel od + pola akumulatora i tanka žica sa brave. Masu dobiva preko kučišta.

Debeli kabel je zašarafljen pod jednu maticu, a pored nje se nalazi još jedna ista takva. Uzmi odvijač ili nešto metalno i spoji te dvije matice. Ako se anlaser pokrene (neće okretati motor, nego vrti u prazno, onda je kriv kontakt u automatu. Ako se ne zavrti, mijenjaj četkice.

Na nekim anlaserima se četkice mijenjaju bez skidanja anlasera!!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:33   #7
taj nezgodni smještaj anlasera mi govori da je auto talijanski. jesam li u pravu?
morat ćeš se pomučiti i skinuti ga...
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:34   #8
Road runner, vidim da si majstor u tim stvarima

Auto je Daewwo Nexia, prešao preko 100.000 km, mislim da je već i vrijeme za manji remont anlasera i da ću ipak morati posjetiti autoelektričara..
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:46   #9
Quote:
champ kaže:
Road runner, vidim da si majstor u tim stvarima

Auto je Daewwo Nexia, prešao preko 100.000 km, mislim da je već i vrijeme za manji remont anlasera i da ću ipak morati posjetiti autoelektričara..
Onda nije tak strašno za skinuti. Na renolu 4 treba i volan i mjenjač odspajati. Nexia ide.

Nažalost, nemaš sreće jer se taj anlaser nemože isprobati izvana (upravo sam zavirio pod frendovu haubu).

Si ti siguran u kilometražu te nexije? Nekako je rano popustio anlaser
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:46   #10
vidi, tko bi rekao... iako, Runner je falio jedan detalj: kontakt u bravici ili da ili ne da. ili radi, ili nema ni zvuka bendiksa.
pikse/četkice, nema drugog. moguće da će i samo podmazivanje pomoći, 100 000 i nije tako puno km
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:49   #11
Quote:
Thurgood kaže:
vidi, tko bi rekao... iako, Runner je falio jedan detalj: kontakt u bravici ili da ili ne da. ili radi, ili nema ni zvuka bendiksa.
pikse/četkice, nema drugog. moguće da će i samo podmazivanje pomoći, 100 000 i nije tako puno km
Da je kontakt u bravi, ne bi se čuo bendix!!

Međutim, ima jedna fora:
kad ti se to dogodi, probaj držati bravu u položaju za paljenje. Treba se čuti kako je automat lupio (privukao), a kad pustiš bravu kako je otpustio. Ako ne čuješ otpuštanje, onda bi mogla biti brava koja ima kontakt samo u jednom položaju, kad se protrese.
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:53   #12
Možeš probati upaliti auto spajanjem plus pola akumulatora na tanku žicu koja ide u anlaser!

P.S. Ne zaboravi dati kontakt prvo!!!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:13   #13
PHP Code:
Si ti siguran u kilometražu te nexijeNekako je rano popustio anlaser 
Siguran sam u kilometražu, imam servisnu knjižicu....Jedno vrijeme sam ga dosta verglao, dok nisam skužio da moram kupiti novi akumulator. Tada je anlaser vrtio bez problema, ali motor nije palio, vjerojatno zbog pada napona na akumulatoru.

Savjeti su vam zbilja pravi, samo kaj meni auto najčešće normalno upali, a onda jednom zakaže........i to obično ujutro, po mraku, kad mi se žuri i tak , pa onda nemrem ništ isprobavati.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:26   #14
Quote:
champ kaže:
PHP Code:
Si ti siguran u kilometražu te nexijeNekako je rano popustio anlaser 
Siguran sam u kilometražu, imam servisnu knjižicu....Jedno vrijeme sam ga dosta verglao, dok nisam skužio da moram kupiti novi akumulator. Tada je anlaser vrtio bez problema, ali motor nije palio, vjerojatno zbog pada napona na akumulatoru.

Savjeti su vam zbilja pravi, samo kaj meni auto najčešće normalno upali, a onda jednom zakaže........i to obično ujutro, po mraku, kad mi se žuri i tak , pa onda nemrem ništ isprobavati.
Onda je definitivno kontakt u anlaseru ili brava. Četkice nisu.

Isfuraj si paralelnu žicu sa anlasera direktno do akumulatora pa kad zašteka probaj s njom po plusu.
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 15:57   #15
Ne znam. Velite da su četkice, pa da je kontakt, pa je ovo, pa je ono.....
Ja sam imao identičan problem i forma je bila u piksama. Isto sam mislio da je fora u položaju četkica u kojem ostane rotor. Kad sam skinul analaser sve je bilo OK osim piksa. Nek čovjek prvo skine anlaser pa bu sam videl u čemu je kvaka...
Mlaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 16:59   #16
ROAD RUNNER:
Quote:
P.S. Ne zaboravi dati kontakt prvo!!!
... i izbaciti iz brzine...
?@?.? is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 19:36   #17
Najvjerojatniije su cetkice otisle. Svi simptomi koje si naveo ukazuju na taj kvar.
__________________
Autsch!
loser_bolan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 08:42   #18
Quote:
?@?.? kaže:
ROAD RUNNER:


... i izbaciti iz brzine...




Javi kaj je bilo
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 11:42   #19
Quote:
Javi kaj je bilo
Malo sam ovih dana u gužvi, pa ne stignem prčkati oko auta....Danas ujutro prvi pokušaj paljenja nije uspio, bravu sam vratio u početni položaj, ponovno je okrenuo i auto je upalio iz drugog pokušaja.......Možda prek vikenda malo pročačkam oko anlasera...
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 16:00   #20
Ako ne vrti onda su cetke ako tesko vrti kao da ga nesto previse opterecuje onda su pikse...

ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.