Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2005., 10:53   #21
Quote:
Im ja kaže:
hvala tebi ali eto meni nisu
A ti si onda ili vanzemaljac ili mineral. Bez uvrede, ali preko 95% gena ljudskih gena je identično životinjskim (majmunskim) genima, pa ti onda zaključi.
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 11:03   #22
iz tvog nejavljanja mi znaci ovo: da BOG NIJE VATRA

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Kada se kaže da je Bog Vatra, misli se na duhovnu Vatru, Iskon-Vatru, Eter-Vatru. Svi istinski mudrosni kultovi (magi, eseni, nazareni, bramini,...) poštovali su Boga kao svetu Vatru.
--------------------------------------------------------------------------------
mora da su sta............sto ce reci: da su i propali, sto ce reci: BOG ih nije cuvao, sto ce reci: pogresna religija i pogresna vjera a to mi je i zakljucak.........


______________________________
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 13:46   #23
Quote:
Planewalker kaže:
A ti si onda ili vanzemaljac ili mineral. Bez uvrede, ali preko 95% gena ljudskih gena je identično životinjskim (majmunskim) genima, pa ti onda zaključi.
i sad ako je nesto identicno necemu, ono je brat i sestra, no dobro.........95 posto majmunskim ***genima*** ali ako bi se to jos vise smanjilo, to jest trazilo nesto sto je jos manje od gena bilo bi da sve stvoreno brat i sestra jer imamo u sebi i zeljeza pa smo i zeljezare..........taka da smo na atomskoj velicini svi sa svima isti............sto je naravno glupost, da ti bude sve brat i sestra.............prema tome, pa ti onda dalje sam zakljuci........
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 14:01   #24
Quote:
imamo u sebi i zeljeza pa smo i zeljezare..........

slatko sam se nasmijala
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 15:07   #25
Im ja, imaš veoma primitivna shvatanja. Primitivna i nazadna shvatanja - primitivan i nazadan bog.

Milion ljudi, milion različitih bogova. A samo jedan je pravi. Onaj u kojeg ja vjerujem je savršen. Ne reče li Isus "Budite i vi savršeni kao Otac vaš nebeski?"

Bitno je nastojati. A većina vas odobrava klanja i ubijanja životinja i ljudi. Imate svoje razloge i to vas umiruje. Ali dokle?
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 21:16   #26
Quote:
zagor kaže:
Im ja, imaš veoma primitivna shvatanja. Primitivna i nazadna shvatanja - primitivan i nazadan bog.

Milion ljudi, milion različitih bogova. A samo jedan je pravi. Onaj u kojeg ja vjerujem je savršen. Ne reče li Isus "Budite i vi savršeni kao Otac vaš nebeski?"

Bitno je nastojati. A većina vas odobrava klanja i ubijanja životinja i ljudi. Imate svoje razloge i to vas umiruje. Ali dokle?
Quote:
Im ja, imaš veoma primitivna shvatanja. Primitivna i nazadna shvatanja - primitivan i nazadan bog.
Quote:
ko bi to znao, ali ja sve sto radim, radim namjerno........ali sto posto znam da taj BOG NIJE NA TVOJOJ NEGO NA MOJOJ STRANI
dakle ????
Quote:
Milion ljudi, milion različitih bogova.
Quote:
3. KAD BI ISAO GRADOM IZA B.VASE I POZOVES GA: HASO, O HASO, DA LI BI TI SE ON HTJEO I OKRENUTI? ILI MOZDA I BI, DA TE PITA: STO ME PRAVIS BUDALOM...........NO NIJE LI TAKO I KOD BOGA?
dakle???
Quote:
A samo jedan je pravi. Onaj u kojeg ja vjerujem je savršen. Ne reče li Isus "Budite i vi savršeni kao Otac vaš nebeski?"
kazi nam da znamo i mi jer eto mi lutamo a ti ne
Quote:
Bitno je nastojati. A većina vas odobrava klanja i ubijanja životinja i ljudi. Imate svoje razloge i to vas umiruje. Ali dokle?:
kao i ti svoje, no bas tvoji nisu nicim potkovani, hoce se reci nemaju zaledjine, hoce se reci nisu argumentirani nicim....
namijerno to cinim............bilo bi mi glupo da sve slucajno cinim.......
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 21:28   #27
Pravi Bog je Onaj kojeg je propovjedao Isus Krist.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 21:53   #28
Quote:
J-C kaže:
Pravi Bog je Onaj kojeg je propovjedao Isus Krist.
I KO JOS

i sad samo nadji neoborivi argumenat da je tako i super je.........
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 23:49   #29
"Pravi Bog može biti samo onaj u kojeg ja vjerujem, ničiji drugi." Svaki cigo svog konja hvali.
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 00:29   #30
gle vidim ta tu dosta ljudi vjeruje u JEDNOG Boga.... dakle ne vidim smisao posta....

a to što ljudi na različite načine doživlajvaju Boga to je logično i normalno...

samo što nije u redu nametati svoje mišljenje i stavove drugima...to ih i onako neće približiti nego samo još više udaljiti....a čini mi se da je to nekima i cilj.....
najgore je zlo u odori anđela
__________________
mah...mah...
andjelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 18:45   #31
andjelina1 kaže
[B]gle vidim ta tu dosta ljudi vjeruje u JEDNOG Boga.... dakle ne vidim smisao posta....

Quote:
3. KAD BI ISAO GRADOM IZA BRATA VASE I POZOVES GA: HASO, O HASO, DA LI BI TI SE ON HTJEO I OKRENUTI? ILI MOZDA I BI, DA TE PITA: STO ME PRAVIS BUDALOM...........NO NIJE LI TAKO I KOD BOGA?
NIJE LI OVO TO STO TRAZIS..........

Quote:
a to što ljudi na različite načine doživlajvaju Boga to je logično i normalno...
kao licnost da ali po djelima ne.........
jer nekom je neko lijep a nekom je neko ruzan, no dok ta ista osoba moza biti dobra ili losa........
Quote:
samo što nije u redu nametati svoje mišljenje i stavove drugima...
jedna je istina, i zbog toga je samo jedno misljenje ispravno, prema ovom dolje, mozes ti imati pet tisuca misljenja o ovom ali je samo jedno apsolutno ispravno...
Quote:
1+1=2
Inace nam se desava ovo:

Quote:
"Pravi Bog može biti samo onaj u kojeg ja vjerujem, ničiji drugi." Svaki cigo svog konja hvali.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 19:41   #32
Quote:
Im ja kaže:
jedna je istina, i zbog toga je samo jedno misljenje ispravno, prema ovom dolje, mozes ti imati pet tisuca misljenja o ovom ali je samo jedno apsolutno ispravno...
Ma blago tebi kad baš ti imaš jedinu ispravnu istinu. Lijepo nas ti njome preobrati, a ako ne ide lijepim riječima, onda ognjem i mačem.
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 23:01   #33
Quote:
Planewalker kaže:
Ma blago tebi kad baš ti imaš jedinu ispravnu istinu. Lijepo nas ti njome preobrati, a ako ne ide lijepim riječima, onda ognjem i mačem.
Quote:
Ma blago tebi kad baš ti imaš jedinu ispravnu istinu
vidi, vidi, nisam ni sam znao da sam ja na svijetu imam jednu istinu, ja sam od uvijek mislio samo je jedna istina........pa ko se slozio sa njom, ko ne.........no dobro koliko je jedan plus jedan po tebi............
Quote:
Lijepo nas ti njome preobrati, a ako ne ide lijepim riječima,
a gdje to ja napisa
Quote:
onda ognjem i mačem.
a pogotovo ovo je protiv mog stava........

no dobro.........
pa ako se ne slazes da na ovom svijetu uvijek i uvijek i samo uvijek, ima jedno jedino ispravno misljenje, zakljucak, rezultat
to ti ja ne mogu pomoci..........

to jest ako ja kazem 1+1=2 obori ako mozes, no problem je sto se sa ovim svako ziv mora sluziti za svoje dobro, dok nam je u vjeri ostavljeno da biramo da volimo ili ne volimo, da vjerujemo BOGU ili sebi,
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 00:08   #34
Quote:
Im ja kaže:
vidi, vidi, nisam ni sam znao da sam ja na svijetu imam jednu istinu, ja sam od uvijek mislio samo je jedna istina........pa ko se slozio sa njom, ko ne.........no dobro koliko je jedan plus jedan po tebi............
a gdje to ja napisa
a pogotovo ovo je protiv mog stava........

no dobro.........
pa ako se ne slazes da na ovom svijetu uvijek i uvijek i samo uvijek, ima jedno jedino ispravno misljenje, zakljucak, rezultat
to ti ja ne mogu pomoci..........

to jest ako ja kazem 1+1=2 obori ako mozes, no problem je sto se sa ovim svako ziv mora sluziti za svoje dobro, dok nam je u vjeri ostavljeno da biramo da volimo ili ne volimo, da vjerujemo BOGU ili sebi,
Svasta...
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 11:07   #35
Čovjek na vrhuncu svog fizickog i duhovnog zrenja nije u stanju samome sebi stvoriti sluh , vid itd.Iz ovoga slijedi da je covjek još manje sposoban takvo što učiniti kada je slabo i nesavršeno biće.Jer, ako je sposoban učiniti nešto u stanju nesavršenosti,onda je još sposobniji takvo što učiniti u stanju potpune zrelosti.No , ako nije kadar učiniti to onda kada je potpuno formiran,logično je da je za to manje sposoban u stanju slabosti i nesavršenosti.Vidimo ga kao dječaka, pa kao mladića, napokon kao zrela čovjeka , pa onda starca , a pri tome znamo veoma dobro da čovjek nije kadar prenositi sebe iz stanja mladosti u stanje starosti.Kada bi čovjek potrudio da se oslobodi svoje starosti a da vrati mladost, on to nikada ne bi učinio.To dokazuje da čovjek sam sebe ne prenosi kroz spomemuta stanja , a to znaći da čovjek ima svoga Prenositelja koji ga prenosi iz stanja u stanje i koji reguliše svaku etapu čovjekovog života.Stoga ovo je dokaz da prenošenje iz stanja u stanje nije moguće bez Prenositelja i Ravnatelja.

_____

Bog nije sličan stvorenjima , jer bi nužno morao biti stvoren kao i stovrenja.U tom slučaju moramo prihvatiti jednu od dvije pretpostavki:
-ili je On sličan stovrenjima(stvorenome) u svakom pogledu
-ili je sličan u nekom naročitom pogledu.
Ako bi bio sličan stvorenjima(stvorenome) u svakom mogučem pogledu , onda bi On u svim aspektima bio stvoren kao i stvorenja.No , ako je Bog sličan stvorenjima u nekom naročitom pogledu, i to znači da bi On bio stvoren kao i stvorenja pod vidom pod kojim je njima sličan.Međutim nemoguće je da nešto što je stvoreno bude vječno i orbnuto.Time se dokazuje da Bog nije sličan stvorenjima.

_____

Vladavina dvojice ne može biti harmonična niti učinkovita, jer bi u tom slučaju nesposobnost nemonivno bila prisvojena jednom ili obojici.Ako jedan od dvojice želi čovjekov život, a drugi njegovu smrt,iz toga nužno dolazimo do tri zakljčka:
-ili će želja obojice biti ostvarena
-ili želja niti jednog neće biti ostvarena
-li će želja jednog od dvojice biti ostvarena
Međutim nemoguće je da se istodobno volja i jednog i drugog ostvari, budući da tijelo ne može u isto vrijeme biti u stanju života i smrti .Sa druge strane ako bi volja obojice bila nezadovoljena, nužno je govoriti o nesposobnosti obojice, a nesposoban ne može biti Bog i ono što je vječno.No, ako bi volja samo jednog bila postignuta, nesposobnost se veže za onoga ćija volja nije ostvarena.No, nesposoban ne može biti Bog i ono što je vječno.Time se dokazuje da je Stvoritelj svega postojučeg Jedan.

________
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 11:31   #36
Quote:
3. KAD BI ISAO GRADOM IZA BRATA VASE I POZOVES GA: HASO, O HASO, DA LI BI TI SE ON HTJEO I OKRENUTI? ILI MOZDA I BI, DA TE PITA: STO ME PRAVIS BUDALOM...........NO NIJE LI TAKO I KOD BOGA?
PREMA OVOME GORE AKO LI GA POZOVES DRUGACIJE, DA LI CE SE TA OSOBA OKRENUTI........DA TE CUJE I USLISA TVOJE MOLBE......
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 11:35   #37
Quote:
Nocturnal kaže:
Kada bi čovjek potrudio da se oslobodi svoje starosti a da vrati mladost, on to nikada ne bi učinio.To dokazuje da čovjek sam sebe ne prenosi kroz spomemuta stanja , a to znaći da čovjek ima svoga Prenositelja koji ga prenosi iz stanja u stanje i koji reguliše svaku etapu čovjekovog života.Stoga ovo je dokaz da prenošenje iz stanja u stanje nije moguće bez Prenositelja i Ravnatelja.
Ljudsko tijelo slijedi biološke zakone, koji sami po sebi ne pretpostavljaju ni volju čovjeka ni postojanje neke mistične sile ili Boga. Možda će čovjek u doglednoj budućnosti otkriti način da se vrati iz starosti u mladost. Eto, već smo otkrili većinu uzroka starenja, još malo genetike i blizu smo vječnoj mladosti. U tom slučaju će čovjek sam postati Prenositelj.

Quote:
Nocturnal kaže:
Međutim nemoguće je da se istodobno volja i jednog i drugog ostvari, budući da tijelo ne može u isto vrijeme biti u stanju života i smrti.
...
Time se dokazuje da je Stvoritelj svega postojučeg Jedan.
Iz ljudske perspektive izgleda nemoguće da tijelo može biti istodobno živo i mrtvo (zanemarit ćemo zasad undeadove). Ako postoji više bogova, i ako su svemoćni, onda oni nadilaze ljudsku logiku, pa tako mogu postići stvari koje nam sada izgledaju nemoguće i nelogične.
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 12:08   #38
Quote:
Ako postoji više bogova, i ako su svemoćni, onda oni nadilaze ljudsku logiku,
NE MOGU SE NI SA TIM SLOZITI, STO GOD DA SI TI, BILO BOG ILI COVJEK TI PODLIJEZES JEDNOJ ISTINI I JEDNOJ LOGICI........

STOGA MORA DA JE I KOD BOGA 1+1=2

PREMA TOJ ISTINI: ZAGREB JE GRAD U HRVATSKOJ, KROZ KOJI PROTICE SAVA I T D, ITD, KO HTIJEO ZNATI ILI NE ZA TU CINJENICU, UVIJEK JE TAKO.....BILO NA NEBU ILI ZEMLJI.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 12:22   #39
Quote:
Im ja kaže:
NE MOGU SE NI SA TIM SLOZITI, STO GOD DA SI TI, BILO BOG ILI COVJEK TI PODLIJEZES JEDNOJ ISTINI I JEDNOJ LOGICI........
STOGA MORA DA JE I KOD BOGA 1+1=2
Tvoj Bog se pokorava istini koja je iznad njega? Ja sam mislio da je on stvorio istinu.

Quote:
Im ja kaže:PREMA TOJ ISTINI: ZAGREB JE GRAD U HRVATSKOJ, KROZ KOJI PROTICE SAVA I T D, ITD, KO HTIJEO ZNATI ILI NE ZA TU CINJENICU, UVIJEK JE TAKO.....BILO NA NEBU ILI ZEMLJI. [/B]
To da je Zagreb u Hrvatskoj nije jedina istina. Zagreb je nekad bio u različitim državama - u NDH i Jugoslaviji između ostalog. Nije uvijek bio ovako velik, niti se zvao Zagreb, a nekad nije ni postojao. Sava isto nije oduvijek postojala, niti je tekla uvijek potpuno jednakim tokom i jednakim vodostajem. Sve je relativno; sve se mijenja, pa i tvoja istina.
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2005., 12:56   #40
Da, ništa nije stalno osim mijene.

No htjedoh se vratiti na ovo:

Quote:
zagor ka?e:
Sigurno nije pravi onaj koji dozvoljava ubijanje i jedenje ?ivotinjskih le?eva, koji dozvoljava ratovanje, ubijanje, mnogo?enstvo, robove itd...
Fatalizam ovoga tipa paralizira i vodi odbacivanju.

U Raju ?ivotinje su prijateljske, nema rata, sva?e, gladi, i ostalih zemaljskih poroka. Sve ?ivotinje su u Raju biljojedi, a na zemlji se pona?aju ba? onako kako se pona?aju i ljudi jer i ?ivotinje nisu vi?e u Raju. Obja?njenje za?to, dano je u pri?ama o Izgonu i o po?ecima civilizacije ( Kain)...
Prete?ito stanje na Zemlji otkad se iza?lo iz Raja je uop?eno govore?i po tom pitanju vrlo sli?no kroz vijekove.
Bog je ve? intervancijama spa?avao svijet; ?ak i sam si?ao i iskupio nas i od tada gdje smo stigli??

Ako smo tako u?asni, ispada da Bog nije znao ?to radi kad je onomad udahnuo ?ivot glini, ili da ga nije briga ( ?to nije istina dokazao je Krist). Da li je mogu?e da nije gospodar na?e Budu?nosti i da tu odgovornost le?i na ljudima, a ne na njemu?

Ovdje je i jedan od odgovora i to da su nama putevi Gospodnji ?esto ?udnovati i nerazumljivi...
kunstlerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.