Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2012., 13:16   #81
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Da nije možda problem u pojedinoj hrani koja mu iritira probavni sustav?
Pa nemam pojma, stolica je uredna, nezz kako to saznati....
zrikonjavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:33   #82
Pa pitam te šta ti to znači da ti ne odgovara. Jel imaš proljeve od toga, jel te bole crijeva, imaš plinove...? I kažeš da imaš 2 stolice dnevno, jesu li normalne boje, strukture i tak to...?

Gle neka hrana ti potiče stvaranje sluzi u crijevima tako da ne mora nužno biti ništa ali opet sluz može biti i simptom nekih malo ozbiljnijih stvari pa ne bi bilo loše provjeriti. Kažem najpametnije bi ti bilo otići kod opće prakse, objasniti šta ti se događa, vjerovatno ćeš morati dati stolicu na analizu pa nakon toga će ti opće prakse reći šta dalje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:47   #83
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa pitam te šta ti to znači da ti ne odgovara. Jel imaš proljeve od toga, jel te bole crijeva, imaš plinove...? I kažeš da imaš 2 stolice dnevno, jesu li normalne boje, strukture i tak to...?

Gle neka hrana ti potiče stvaranje sluzi u crijevima tako da ne mora nužno biti ništa ali opet sluz može biti i simptom nekih malo ozbiljnijih stvari pa ne bi bilo loše provjeriti. Kažem najpametnije bi ti bilo otići kod opće prakse, objasniti šta ti se događa, vjerovatno ćeš morati dati stolicu na analizu pa nakon toga će ti opće prakse reći šta dalje.


Jednostavno nemogu zvakat, gutat neke namirnice.....kuzis...ono kad neide unutra...

stolica koliko primjetim je u redu...i boja i struktura...sve...

Sutra mi radi doktorica prije podne, pa cu otici do nje....pa se javim sta je rekla...tj. sta je bilo...
zrikonjavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 17:00   #84
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
...A nije isključeno, može biti od svačega.
Pitam zato jer sam ja morao izbaciti kavu, mlijeko i mliječne proizvode i većinu povrća (od rajčice je bilo posebno khm... "vjetrovito" ), te dodati par žlica mekinja svaki dan kako bi mi se probava kolko tolko sredila, pa bi možda bilo dobro da za početak proba tim smjerom
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 16:28   #85
Quote:
zrikonjavk kaže: Pogledaj post
Prehrana mi je standardna, jedem malo manje povrca, jer mi neodgovara, ali skoro sve...

Stolica, stalno uredna, max dvaput dnevno, i to samo nekad...

Stres??? Kao i kod svakog

Tablete? Nikakve. Nisam cesto bolestan...
Potrebno je regulirati prehranu (vidjeti što smeta,individulano!!)
Učiniti DRP da se provjeri tonus analnog sfinktera,ev. tvorbe u rektumu,osnovna obrada stolice i krvi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:50   #86
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Potrebno je regulirati prehranu (vidjeti što smeta,individulano!!)
Učiniti DRP da se provjeri tonus analnog sfinktera,ev. tvorbe u rektumu,osnovna obrada stolice i krvi.
Nosio sam 3 stolice na pregled, svi nalazi NEGATIVNI...a OPET se ponavlja ista stvar. Sad me doktorica uputila na Endoskopiju. Ime mi se nimalo nesvidja i neznam sta je to....ali ako je potrebno, nema druge...
zrikonjavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:15   #87
Endoskopija je zajednički naziv za određenu vrstu pretraga u kojoj se medicinski instrument (dugačka ugl. metalna cijev, ili fleksibilna, s kamerom, mislim) uvodi u dio tijela po izboru, npr. gornji dio probavnog sustava. S obzirom na to što tebe muči, vjerojatno bi to bilo debelo crijevo. Mogla je u tom slučaju napisati i rektoskopija, ne znam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Endoscopy
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 19:22   #88
Quote:
zrikonjavk kaže: Pogledaj post
Nosio sam 3 stolice na pregled, svi nalazi NEGATIVNI...a OPET se ponavlja ista stvar. Sad me doktorica uputila na Endoskopiju. Ime mi se nimalo nesvidja i neznam sta je to....ali ako je potrebno, nema druge...
Kolono?
Neznam što zanče "svi nalazi neg"?
Prrvo je trebala uputiti kod GE,ali danas je to uobičajna praksa da se već šalje kao dobar dan.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 22:39   #89
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Kolono?
Neznam što zanče "svi nalazi neg"?
Prrvo je trebala uputiti kod GE,ali danas je to uobičajna praksa da se već šalje kao dobar dan.
znaci da ti pregledi na koje je slala stolicu su negativni, tj. u redu.... salmonela, i jos neke dvije stvari, sad nezz tocno koje... nije nalaz kod mene....
zrikonjavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 08:31   #90
crvenilo i svrab oko anusa

već duže vrijeme me muči crvenilo i svrab oko anusa,mislio sam da su hemeroidi ali mi se čini da nije,neznam više što bi koristio
nikica112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:27   #91
Pozdrav!

Pokušat ću opisati svoj problem, nadam se da će mi netko reći koju riječ utjehe jer se jako bojim...

Sve je počelo za vrijeme spolnog odnosa, kad sam počela osjećati nekakav pritisak na debelo crijevo... Mislila sam da je to zbog toga neredovite stolice, međutim, situacija se nije ništa popravila ni poslije.
Nekoliko dana poslije toga, osjetila sam jaku bol prilikom sjedanja, baš me presjeklo, a onda se počela javljati i neka tekućina iz debelog crijeva i u to u velikim količinama (prozirna, vodenasta)...

Stolica je inače više-manje sad normalna, nema krvi ili tako nečega, ali i dalje osjećam pritisak i neugodnu bol kad sjedim; također me boli i područje trtice.
Bila sam na digitalnorektalnom pregledu i tamo mi je doktor rekao da je sve ok, sad sam naručena na rektoskopiju, ali užasno paničarim dok čekam, zato sam i došla tu...

Danas sam bila i kod ginekologa; s ginekološke strane je sve ok, ali opet sam za vrijeme pregleda osjećala taj užasan pritisak...

Ima netko ideju što bi to moglo biti?
alondra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 12:12   #92
Moja ti je preporuka da odeš izvadit krv i napraviš pretragu na tumorske biljege.Nesto slično sam imao i završio sam na operaciji debelog crjeva.Daj Bože da nije ništa.
Navi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:46   #93
Quote:
alondra kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Pokušat ću opisati svoj problem, nadam se da će mi netko reći koju riječ utjehe jer se jako bojim...

Sve je počelo za vrijeme spolnog odnosa, kad sam počela osjećati nekakav pritisak na debelo crijevo... Mislila sam da je to zbog toga neredovite stolice, međutim, situacija se nije ništa popravila ni poslije.
Nekoliko dana poslije toga, osjetila sam jaku bol prilikom sjedanja, baš me presjeklo, a onda se počela javljati i neka tekućina iz debelog crijeva i u to u velikim količinama (prozirna, vodenasta)...

Stolica je inače više-manje sad normalna, nema krvi ili tako nečega, ali i dalje osjećam pritisak i neugodnu bol kad sjedim; također me boli i područje trtice.
Bila sam na digitalnorektalnom pregledu i tamo mi je doktor rekao da je sve ok, sad sam naručena na rektoskopiju, ali užasno paničarim dok čekam, zato sam i došla tu...

Danas sam bila i kod ginekologa; s ginekološke strane je sve ok, ali opet sam za vrijeme pregleda osjećala taj užasan pritisak...

Ima netko ideju što bi to moglo biti?
Nemože se napamet odg. nakon rektkoskopije a pp i kolonoskpije će se više znati,mala je mogućnost da se radi o nečem ozbiljnom.

Quote:
Navi kaže: Pogledaj post
Moja ti je preporuka da odeš izvadit krv i napraviš pretragu na tumorske biljege.Nesto slično sam imao i završio sam na operaciji debelog crjeva.Daj Bože da nije ništa.
Od tm. markera neće biti skoro nikakve koristi
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 12:30   #94
Izraslina na dupetu..

Ljudi imam jedan problem i ubija me to.
Sinoc mi se na dupetu tocno tik do otvora stvorila nekakva izraslina i boliiiiiii za popizditi
Nemogu normalno sjesti, leci, hodati pogotovo.
Pa me zanjima sta mislite sta bi to moglo biti? Cir mozda?
Kako se to tretira i koliko to traje?
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 16:54   #95
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
Ljudi imam jedan problem i ubija me to.
Sinoc mi se na dupetu tocno tik do otvora stvorila nekakva izraslina i boliiiiiii za popizditi
Nemogu normalno sjesti, leci, hodati pogotovo.
Pa me zanjima sta mislite sta bi to moglo biti? Cir mozda?
Kako se to tretira i koliko to traje?
Hemoroidi. Evo ti teme pa pitaj tamo... https://www.forum.hr/showthread.php?t=180473&page=127
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 00:06   #96
Bol u predjelu anusa

Pozdrav forumaši i forumašice, naime prije nekoliko dana su se pojavili bolovi u predjelu šupka.... Problem nastaje u tome kada krenem da ustanem, dok sjedim sve je normalno nikakvi bolovi nikakav svrbež, ništa... ali kada ustanem krene da me probada u predjelu šupka. Bol je obično veoma jaka i obično zahvata prostor oko čmara, na dodir boli.... Nisam primjetio nikakvo krvarenje tokom velike nuzde, niti svrbež ili takvo nešto... kada skupim guzice tada bol pocinje, ako je neko imao ovakvih problema neka odgovori... i da muško sam, bez onih dobijanja i trudnoca
AtomskiPrdež is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 14:38   #97
Gnojni čir pokraj anusa?

Znam da je vjerojatno prvo sto sam trebao napraviti posjetiti doktora,ali imam neku izraslinu pokraj anusa na koži koja se stalno puni gnojem.Totalno je bezbolna,većinom izlazi čisti gnoj ne jako gust a nekad koja kap krviSsvaki dan je stiscem da je ispraznim.Nekad je dosta zadebljana dok je ne istisnem ali nikad odjednom ne izade sve nego pomalo.Sto bi to moglo biti,limfni cvor ili cak nesto opasnije?
vandamme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 23:44   #98
Quote:
vandamme kaže: Pogledaj post
Znam da je vjerojatno prvo sto sam trebao napraviti posjetiti doktora,ali imam neku izraslinu pokraj anusa na koži koja se stalno puni gnojem.Totalno je bezbolna,većinom izlazi čisti gnoj ne jako gust a nekad koja kap krviSsvaki dan je stiscem da je ispraznim.Nekad je dosta zadebljana dok je ne istisnem ali nikad odjednom ne izade sve nego pomalo.Sto bi to moglo biti,limfni cvor ili cak nesto opasnije?
I to je jedina tegoba? Nema proljeva, nema temp, nema mršavljenja?
Ako nema ništa od toga, a to je kao loptica, onda bi se moglo raditi o folikulitisu, upaljenom folikulu dlake, što zna biti dugotrajno. Trebalo bi se javiti LOM-u i uzeti bris te promjene, te vidjeti o kojoj bakteriji je riječ kako bi se ciljano uzimala antimikrobna terapija.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 15:18   #99
Quote:
Im mortal kaže: Pogledaj post
I to je jedina tegoba? Nema proljeva, nema temp, nema mršavljenja?
Ako nema ništa od toga, a to je kao loptica, onda bi se moglo raditi o folikulitisu, upaljenom folikulu dlake, što zna biti dugotrajno. Trebalo bi se javiti LOM-u i uzeti bris te promjene, te vidjeti o kojoj bakteriji je riječ kako bi se ciljano uzimala antimikrobna terapija.
Otkad se to pojavilo dobio sigurno 3-4kg,tvrda stolica al to je rezultat loše prehrane.Ali tu gnoj je dosta teško istisnut odjednom iako je više kao voda,stiskanjem kao prištić vrlo malo izađe.Jooj malo me sramota ici doktoru za takvo nesto ali izgleda morat cu.
vandamme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 16:59   #100
Ma daj budi muško. Stisni zube diši na nos i probaj istisnuti čep. Ne znaš kako će ti liječnik istisnuti gnojni čep ?, bolje da ne znaš, stisni zube i istisni
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.