Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 21:27   #1621
Quote:
znojnica kaže: Pogledaj post
... Crasharove savjete sam prestala koristit jer me zaokupiralo puno ozbiljnijih stvari, a sa njima ili bez njih ruke i dalje kapaju (o ostalim djelovima da ne govorim)
Bok! Žal mi je kaj ti je tak jer sam ponovo pročital tvoje PM di si pisala kak ti je dobro krenulo i da si imala rezultata sa KBT-om. Ali opet, kak veliš da imaš puno ozbiljnijih stvari koje te okupiraju to je dobro jer pokazuje da nisi toliko fokusirana na znojenje (ili je to zabluda??). Vrati se opet KBT-u. Eto, čak je i Lamador nabavio knjigu o KBT (se sjećaš njegovog stava o tome??) i raspitao se o terapijama pri domovima zdravlja i ima preko socijalnog.

Quote:
... Kako bilo,probat ću, pa nek drugi procjene.
Treba se znoju suprostavljat šta više,moramo mi njega jest ne da on nas jede (iako mu bolje polazi za rukom)
Ja svoju hiperhidrozu provociram do te mjere da će joj jednog dana morat dopizdit.
Iz tog razloga sutra radim na izborima; primam osobne i poslje brojim glasove golim rukama. Eto ako vidite da se u X. izbornoj jedinici poništilo glasovanje znate i zbog koga!
A za ovo BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!
chrascar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:39   #1622
bok svima! ne bih vas htjela plašiti ali meni je izbila neka alergijska reakcija(osip po cijelom tijelu). zanima me dali još netko ima takav problem. strah me da nije od perspireksa koristim ga već 7 mj. molim vas javite!!!
jk20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 17:21   #1623
Oho,vratio se lamador...pozdrav
Slazem se btw da trebaju biti 2 odvojene teme,jedna o hiperhidrozi i striktno hiperhidrozi te njenoj povezanosti sa psihom,a druga za antiperspirante.Sad kad ih imamo pitanje je da li ce ljudi skuziti o cemu se radi...mozda da ju chrascar preimenuje u "Antiperspiranti"..

Da se vratim lamadoru,da i ja sam razmisljao o KBT-u,no jos me ceka ono najvaznije,a to je prihvacanje hiperhidroze,s tim se jos najteze nosim,ne mogu to jos prihvatiti.Kad to uspijem,onda idemo dalje...no da mislim da bi mi psihoterapija trebala i nakon sto bi nekim cudom ostao izlijecen - mislim,jer posljedice i emocionalni oziljci su preduboki.Za tzv. "simptome depresije" je vec prekasno,jer to mene sora na mahove,i to vec negdje od srednje skole,dakle godinama...u osnovnjaku sam bio svjestan svega ali se nisam toliko opterecivao.
Isto tako sam svjestan da vjerojatno necemo dozivjeti lijek,jebiga,mozda pesimisticno razmisljanje no ja sam prije realista nego pesimista.Ocito je da nam jedino manipulacija gena moze pomoci,a dok se to razvije najzadnje o cemu cemo mi brinuti ce biti hiperhidroza...evo,malo utjehe za kraj
patikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 18:24   #1624
Ja se ispucam u Anksioznosti, pa najnesuvislije, najmračnije i sve ostale naj postove ostavljam tamo... Ovdje mi je ko after party... chillam.

A ako ću ikad ić na terapiju, to će sigurno biti KBT pa vam javim da li pali. Xanax nije zaustavio znojenje, samo da znate.
[Ciara] is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 20:12   #1625
Redovno citam, ali se odavno nisam javljala, nekako se neprestano vrtila ista prica pa nisam imala razloga da se ukljucujem. Vidim sad razdvojena je tema, sve pohvale chrascaru za to :top (koliko se sjecam on je pokretac perspirex i antiperspiranti teme.)
Ne znam kako vi, ali ja uzivam u zimi i niskim temperaturama, trudeci se da ne mislim o neizbjeznom, a to je da ce zima kad tad proci
Znojim se standardno za zimu, najvise ovisno o situaciji. Nekad prodje cijeli dan da sam fino suha i ponosna na sebe, a nekad posebice kad su kolokviji i testovi nedavno bili nisam znala sta da radim s rukama zbog kojih bih bukvalno predavala izdeformisane i mrljave, smocene papire dok su me ass gledali kao freakushu tesku. Kako sam se pocela prilagodjavati na takve (neugodne) situacije manje se zamaram time 'sta ce ljudi pomislit' a i opcenito nisam vise u onako jakom grcu neprestance kao ranije.
Neki dan sam cak i sa starcima pricala o svojoj anksioznosti (redovno i tamo citam postove, ali ne sudjelujem) po prvi puta, medjutim ionako je to gubitak vremena, jer oni to uopce ne registruju i nonsalantno okrenu temu na kupovinu carapa u konzumu Sa starom sam ranije nesto kao raspravljala o tome i iznenadilo me sto mi ranije nije rekla da je meni ustvari dijagnosticiran stres jos u osnovnoj (negdje od 7-8 razreda pa cak i I srednje imala sam uzasne migrene od kojih sam padala u nesvijest od boli i odveli su me doktoru i do dana danasnjeg meni je objasnjeno da je to bio pubertet i da sam osjetljiva, ali ono sto mi niko nije spomenuo jeste da je neka stara doktorica ustvari prvo pitala moju staru imam li ja nekih problema jer je sumnjala na depresiju i teski oblik stresa, a moja stara je zakljucila da sam ja presretno dijete koje nema nikakvih problema, pa je doc onda zakljucila - pubertet).
sto je najgore to je BAS bio period kada se i sama sjecam da sam bila totalno smusena i kada sam dozivjela ustvari neke poprilicne sokove i ne mogu da vjerujem da mi je to rodjena mater sve ovo vrijeme presucivala.
uglavnom sad mi se, htjela ja to ili ne htjela, neprestano mota po glavi dijagnoza te doktorice i sta bi bilo kad bi bilo... recimo da se odmah tada nesto poduzelo, terapija, razgovori, bilo sta...mozda danas ne bih upce pisala ovaj gigantski post koji pola vas nece ni procitati
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:43   #1626
Evo javljam se nakon 2 mjeseca korištenja vichya. meni djeluje i to izvrsno; mogu nosit tanke majice bilo kakvih boja, oznojim se malo (ako i toliko) a stvarno sam imala problema s tim! Stavljam ga navečer nakon tuširanja pa onda ujutro stavim još neki klasični antiperspirant (Dove u sticku) i drži mi cijeli dan! nemam nikakvih nuspojava i ne popušta mu djelovanje, pa eto, toliko od mene!
roxy12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:48   #1627
Quote:
roxy12 kaže: Pogledaj post
Evo javljam se nakon 2 mjeseca korištenja vichya. meni djeluje i to izvrsno; mogu nosit tanke majice bilo kakvih boja, oznojim se malo (ako i toliko) a stvarno sam imala problema s tim! Stavljam ga navečer nakon tuširanja pa onda ujutro stavim još neki klasični antiperspirant (Dove u sticku) i drži mi cijeli dan! nemam nikakvih nuspojava i ne popušta mu djelovanje, pa eto, toliko od mene!
Baš mi je drago zbog tebe! Koji je to točno Vichy i da li ti ostavlja bijele mrlje na tamnijoj odjeći?
Nika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:57   #1628
Vichy koji djeluje 48 sati, zeleni čep (bez parfema), u biti roll on! ne ostavlja bijelo! ja sam stvarno isto bila skeptična jer već 10 godina imam problema s tim (sad su mi 22 god.). Ja još ne mogu vjerovat koliko mi je pomoglo, pa se nadam da će i tebi!
roxy12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:09   #1629
Quote:
roxy12 kaže: Pogledaj post
Vichy koji djeluje 48 sati, zeleni čep (bez parfema), u biti roll on! ne ostavlja bijelo! ja sam stvarno isto bila skeptična jer već 10 godina imam problema s tim (sad su mi 22 god.). Ja još ne mogu vjerovat koliko mi je pomoglo, pa se nadam da će i tebi!
Puno ti hvala!
Nika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 11:15   #1630
Ljudi,tema je podijeljena te o antiperspirantima mozete raspravljati ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post11437531

Malo pazljivije citati postove.Molio bih chrascara jos jednom da preimenuje temu ako je moguce u antiperspiranti pa da obuhvati sve antiperspirante a ne samo perspirex.
patikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:05   #1631
još neki link

https://www.forum.hr/showthread.php?t=217239
chrascar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:23   #1632
Quote:
patikus kaže: Pogledaj post
Molio bih chrascara jos jednom da preimenuje temu ako je moguce u antiperspiranti pa da obuhvati sve antiperspirante a ne samo perspirex.
Ma bi ja, samo da doznam kak
chrascar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:54   #1633
Mislim da to ide ovako... Odi na prvi post u topicu, klikni Edit, odi na napredne funkcije ili kako već piše i promijeni naslov! I to je to... ako nije to to, onda ne znam šta je to.
[Ciara] is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:01   #1634
Quote:
[Ciara] kaže: Pogledaj post
Mislim da to ide ovako... Odi na prvi post u topicu, klikni Edit, odi na napredne funkcije ili kako već piše i promijeni naslov! I to je to... ako nije to to, onda ne znam šta je to.
Trebalo bi tako funkcionirati,ako ne zamoli moderatora tog foruma da promijeni naslov,tako da ces ili postat u taj topic ili poslat pm moderatoru.
patikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:40   #1635
vratia se shemale pa ga opet nema.,.. hehe... da ponovim i d ate ohrabrim, naravno da ne odmazes svojim postovima, da ti budem iskren tvoji su mi postovi najvise i pomogli jer imas stav slican moemu, ili se ja barem trudim imati takav stav. nekako mi se cini da imas zdrave mehanizme kojima sve to procesuiras i da se ne uvlacim dublje u dupence tvoje, necu te vise hvalit da se ne umislis, al upoznat ciu te makar mi to bilo posljednje sto cu uciniti u zivotu. ihahahaha,...

i btw, pegi, koja je isto nestala je takoder profesor pa bi mogla s njom malo popricat o tome, nadam se da

Quote:
znojnica kaže: Pogledaj post
Tako mi je drago da si se vratio!!!
__________________________________________________ ____________


u srednjoj sam imao strasnu urtikariju koja je prekrivala gotovo cijelo tijelo i lice i to u par navrata. bila je toliko extremna da su stalno u bolnici pozivali studente da vide. al ne znam koliko je imala veze s hh. inace, kao klinac sam bio alergican na skoro svu hranu.

Quote:
jk20 kaže: Pogledaj post
bok svima! ne bih vas htjela plašiti ali meni je izbila neka alergijska reakcija(osip po cijelom tijelu). zanima me dali još netko ima takav problem. strah me da nije od perspireksa koristim ga već 7 mj. molim vas javite!!!

__________________________________________________ _____________

..ali onda ti je sad odlicni trenutak da krenes jer ce ti ona pomoci upravo u tome...


Quote:
patikus kaže: Pogledaj post
da i ja sam razmisljao o KBT-u,no jos me ceka ono najvaznije,a to je prihvacanje hiperhidroze,s tim se jos najteze nosim,ne mogu to jos prihvatiti.Kad to uspijem,onda idemo dalje...

__________________________________________________ _____________

ahahaha, after velish....

pa xanax ni ne moze pomoci u znojenju, nije namijenjen tome nego da te smiri. je li pomogao u tome?


Quote:
[Ciara] kaže: Pogledaj post
Ja se ispucam u Anksioznosti, pa najnesuvislije, najmračnije i sve ostale naj postove ostavljam tamo... Ovdje mi je ko after party. A ako ću ikad ić na terapiju, to će sigurno biti KBT pa vam javim da li pali. Xanax nije zaustavio znojenje, samo da znate.

__________________________________________________ ______________


o daaa, iako sve ima svoje. ljeti sam nekako slobodniji, mokriji , ali slobodniji, zimi se znojim puno manje i rijede, ali kad se oznojim(pisao sam o ta dva stanja kod mene, ili skroz mokar ili skroz suh, nema izmedu) onda je to jednakog intenziteta kao i ljeti ako sam na sobnoj temperaturi, ono sto je super zimi je sto se ruke brzo posuse ako sam vani, ono sto je grozno je podhladivanje. ja sam kronicno podhladen ako sam znojan vani. sve pocinje oko ledne mozdine i pocnem se tresti iz leda nekako pa se kao valovi prenosi na ramena i glavu. ono sto je lose je kako sve ot izgleda, nekad se osjecam kao narkoman u krizi, a vidim da me ekipa tak i gleda. hvala bogu na autu....

isto tako zimi ne volim biti dugo(dulkje od sat vremena) u bircu, ducanima, trgovckim centrima jer u onim dugim majcama(veste ionako izbjegavam dok je iznad nule) mi postane jebeno vruce i O!znojenje je neizbjezno...

ono sto radim kad znam da idem negdje u diskach il tako negdje je da se na neku foru probam oznojiti jos dok sam doma tako da tih pocetnih 17 L istekne odmah-to je slicno kao ljeti...



Quote:
dvatricetiri kaže: Pogledaj post
Ne znam kako vi, ali ja uzivam u zimi i niskim temperaturama, trudeci se da ne mislim o neizbjeznom, a to je da ce zima kad tad proci
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:59   #1636
Quote:
lamador kaže: Pogledaj post
ahahaha, after velish....

pa xanax ni ne moze pomoci u znojenju, nije namijenjen tome nego da te smiri. je li pomogao u tome?
Nisam ni dobila Xanax zbog hiperhidroze, zapravo, da ju imam sam priznala tek sad par ljudi... Ali kad sam ga dobila, eto mislila sam da on kao može liječiti anksioznost, pa me to navelo da pomislim da bi mi mogao smanjiti i hh, kad sam već uvjerena da je ona na čisto psihosomatskoj bazi. Samo eto, Xanax ne liječi ništa, zapravo. Neke stvari moraš naučit na teži način, ali onda ih barem usvojiš.

Ja se sad manje time opterećujem, a zima je sigurno za sve nas manje stresno razdoblje, iako ima i dana da je sve kao i na početku... I ispod neke veste može se desit da imam mrlje do pola trbuha... pogotovo kad se radi o fizičkoj aktivnosti jer sam se oko toga koliko sama ubijala u pojam da se znojim mnogo više nego što neki oblik aktivnosti zaslužuje... A i lice mi se redovno orosi s promjenom temperature... Ali eto, barem sam našla nešto od čega se ne osjeti miris znoja toliko jako i to mi je doista pomoglo da zaboravim na znoj. Ovo mi se ljeto čak bilo desilo da sam na negdje 38 i žarkom suncu bila suha... A onda sam počela previše o tome razmišljat i upropastila trenutak...
[Ciara] is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 16:20   #1637
Quote:
patikus kaže: Pogledaj post
Trebalo bi tako funkcionirati,ako ne zamoli moderatora tog foruma da promijeni naslov,tako da ces ili postat u taj topic ili poslat pm moderatoru.
nejde mi tak! Već sam zamolil moderatora da mi to napravi (jer ni njegovi savjeti nisu pomogli), ali bi htel i sam znati. Možda moram uključiti neke dodatne opcije. BO???
chrascar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 16:52   #1638
Quote:
chrascar kaže: Pogledaj post
nejde mi tak! Već sam zamolil moderatora da mi to napravi (jer ni njegovi savjeti nisu pomogli), ali bi htel i sam znati. Možda moram uključiti neke dodatne opcije. BO???
E pa sad,ako ni sam moderator ne zna onda nadji nekog koji nekog vraga i zna Obicno se to tako radi,bio sam aktivan na 10-ak razlicitih foruma i princip je uvijek isti,kliknes na edit u originalnoj (prvoj) poruci i promijenis naslov teme.
Osim ako ovaj forum nema neka posebna ogranicenja..

Quote:
lamador kaže:
..ali onda ti je sad odlicni trenutak da krenes jer ce ti ona pomoci upravo u tome...
Kad bi krenuo s njom to bi vec znacilo da sam spreman prihvatiti je,a to jos nisam.Inace meni zimsko razdoblje bas i ne olaksava situaciju previse...vani je prehladno pa su mi ruke u dzepovima,konstantno oznojene.U tramvaju takodjer,ma gdje god bio,pogotovo na sobnoj temperaturi.Stvarno znam biti zivcan,emocije su mi sve sjebane,naginju afektima,reakcije isto tako no pokusavam se kontrolirati.Jos na to sve dodaj depresiju i super mi je.Fizicki mi se tu i tamo znaju trzati neki misici,sami od sebe,kako facijalni tako i na ostalim dijelovima tijela,uglavnom nikad mi nije dosadno osluskivati i promatrati svoje tijelo
Inace kod mene zna curit i po ledjima i pod pazuhom,kad se malo toplije obucem npr.Eh i da,lamador,znam jako dobro kakav je osjecaj pothladjenosti,doslovno mi je vilica znala skakat od zime kad bi setao psa navecer a nisam bio tako lagano obucen vec kroz znojne noge (ja bi reko prije nego ruke) zima prodire u kosti.
Koji put mi dodje da napravim taj jebeni ETS samo da smirim te zivce i psihu i trzanje misica.

Inace mislim da svi sa hh imaju taj gen u sebi,kod nekih je aktiviran od rodjenja a kod nekih je trigger (okidac) neko stresno ili traumaticno iskustvo.Jer mi nije jasno koliko ljudi prozivi svakakvih stresova i raznih situacija pa im nista nije.
patikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 22:03   #1639
Quote:
patikus kaže: Pogledaj post

Inace mislim da svi sa hh imaju taj gen u sebi,kod nekih je aktiviran od rodjenja a kod nekih je trigger (okidac) neko stresno ili traumaticno iskustvo.Jer mi nije jasno koliko ljudi prozivi svakakvih stresova i raznih situacija pa im nista nije.
ne mora znacit da im nije nista. mozda im se jednostavno to ne realizira kroz znojenje nego na neki drugi nacin..
eto, mi smo ti "sretnici" koji se znoje...

u svakom slucaju probaj mislit pozitivno meni to puno pomaze..
hehehe8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:40   #1640
ma gle, lijeci xanax itekako, samo ga treba redovito uzimat, ja ot nisam mogao jer sam bio jebeni zombi. necu ni pokusavat glumit psihijatra, ali mozda u kombinaciji s nekom dizalicom tipa za lucenje serotonina.....

iskreno, ja sam isto mislio da ce mi ljekovi pomoci jer ce primarno smiriti moju anxioznost uzrokovanu svim i svacim, njavise hiperhidrozom, ali nisu. to je valjda zato jer je cijeli taj mentalno somatski sklop pomaknut kod nas u neku od strana pa treba visa sila zua takve stvari. inace sam dosta protiv medikamentoznih pristupa, u zadnje se vrijeme vise priklanjam ovim drugim metodama.


Quote:
[Ciara] kaže: Pogledaj post
Nisam ni dobila Xanax zbog hiperhidroze, zapravo, da ju imam sam priznala tek sad par ljudi... Ali kad sam ga dohiperhibila, eto mislila sam da on kao može liječiti anksioznost, pa me to navelo da pomislim da bi mi mogao smanjiti i hh, kad sam već uvjerena da je ona na čisto psihosomatskoj bazi. Samo eto, Xanax ne liječi ništa, zapravo. Neke stvari moraš naučit na teži način, ali onda ih barem usvojiš.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.