Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 05:52   #201
Suhi kašalj

vec me 2 mjeseca to muci, popio sam vec i sirupa i tableta, ali nije se smirilo. zapravo smiri se na 2-3 dana, a onda me opet izubija.
nisam alergican na nista.
ne znam vise sto da pokusam.
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 08:19   #202
Jesi li bio kod liječnika, piješ li neke druge lijekove kao redovnu terapiju ??
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:03   #203
Pušiš li?
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 17:33   #204
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Jesi li bio kod liječnika, piješ li neke druge lijekove kao redovnu terapiju ??
ma da bio sam vec 2 puta i popio jedne tablete i sad pijem druge, ali nema poboljsanja. inace to mi se uvijek dogodi, tj. ostane mi taj suhi kasalj nakon prehlade i produktivnog kaslja i onda me jebe po 2-3 mjeseca i svake godine me izlijeci sa drugim tabletama, valjda nije uspjeo ni jednom s istima, sad mi vec nema kakve dat

Quote:
the-akila kaže: Pogledaj post
Pušiš li?
nisam
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 20:23   #205
Neki lijekovi imaju suhi kasalj kao nuspojavu.
Napisi koje tbl ili sirup si pio ili pijes sada.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 10:43   #206
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Neki lijekovi imaju suhi kasalj kao nuspojavu.
Napisi koje tbl ili sirup si pio ili pijes sada.
ma neeeee, gle, ma lijekove i sirupe sam poceo pit tek kad me taj suhi uhvatio, nisam pio prije toga. onaj produktivni ja prehodam.
ma ne sjecam se vise koje mi je tbl davala, mislim da sam popio dvije vrste, a sad pijem Alerdin, to je nesto za alergiju, a nisam alergican na nista, testirao sam se.
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 15:51   #207
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
ma neeeee, gle, ma lijekove i sirupe sam poceo pit tek kad me taj suhi uhvatio, nisam pio prije toga. onaj produktivni ja prehodam.
ma ne sjecam se vise koje mi je tbl davala, mislim da sam popio dvije vrste, a sad pijem Alerdin, to je nesto za alergiju, a nisam alergican na nista, testirao sam se.
Poštovani,

svaki kašalj koji traje duže od 3 tjedna, razlog je za daljnju obradu.

Istina jest kako neke infekcije dišnog sustava, poglavito virusne, mogu učiniti bronhe hiperreaktivnima što se može manifestirati i višemjesečnim nadražajnim kašljem nakon prethodnoga oporavka od infekcije.

Je li to možda Vaš slučaj, bez pregleda i obrade nije moguće reći.

Ukoliko se liječnica obiteljske medicine ne smatra kompetentnom za rješavanje Vašeg problema, trebala bi Vas uputiti pulmologu.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 18:10   #208
Šta napraviti sa suhim kašljom od iziritiranosti grla cigaretama??

Evo već tjedan dana kašljem po cijele dane,a da je sam kašalj buknuo nakon što sam se nakon prestanka pušenja u trajanju od godinu dana počastila sa 5 cigareta zaredom prilikom čavrljanja uz kavu.
Uglavnom, počelo je prvo sa vrućinom i pečenjem u području grla,potom nečim poput užasnog škakljanja i grebanja (to sve tu istu večer) ,a evo sad već danima imam subjektivni dojam kao da mi stoji mesnata balota u grlu,
od koje na momente gubim dah ili ne mogu dublje udahnuti.

Popila sam sirup,iscuclala dva paketa septoleta ali ništa ne pomaže

Temperature nema.
Šta je sljedeće i dokad bi to moglo trajati,jer ipak se radilo tek o pet cigareta?
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:26   #209
što učiniti u slučaju dugotrajnog, višemjesečnog kašlja
nalazi krvi, pulmologa, alergologa su uredni , rengenska snimka isto uredna ( srce i pluća)
bris grla i bris nosa uredni
kašlja nema noću, najjači je ujutro, s nešto šlajma

postoje li još neke pretrage jer je ovo već poprilično iritantno
nakon učinjenih pretraga rekoše da je sve u redu, a problem nije niti zeru riješen

hvala na odgovoru
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:46   #210
Dragi moji forumaši, čitam te vaše postove i mislim si: "Majko Božja pa oni su za mene male bebe..." Naime, ja sam kronično kašljala godinama. Napadi su bili iznenadni, nekada su zanli potrajati i desetak minuta. Kašalj je bio uglavnom suh, nadražujući i toliko intenzivan da sam se u 40% slučajeva ispovraćala. Započinjao je tako da me negdje u epigastriju doslovno "poškakljalo" nešto što sam doživljavala kao majušni, sluzavi balončić, koji se iznenada odnekud stvori baš tamo gdje može isprovocirati kašalj. Znao me buditi i noću. Prošla sve pretrage i svi nalazi b.o. što je pravo čudo, jer je moja zdravstvena anamneza prilično dugačka. Ukratko, 7 operativnih zahvata: tonzilektomija, strabizam, discus hernija dva puta, perforacija čira na dvanaesniku, dva puta kirurški vaginalno čišćenje Douglasovog prostora nakon te operacije na abdomenu, plus peritonitis i plućna embolija s infarktom kao komplikacija te operacije. Dakle, šopana sam kojekakvim medikamentima (jedan od njih je bio i Martefarin zbog gore navedenih zdravstvenih problema), a onda sam se samoinicijativno, u lipnju prošle godine, sa svih medikamenata skinula, zbog niza nepodnošljivih nuspojava. I otada mi je sve bolje. Inače, pušač sam kronični i dugogodišnji i dobro znam prepoznati pušački kašalj, a kašalj koji mene muči, pušački nije sigurno. Još uvijek zakašljem, ali znatno manje i podnošljivije. I nisam već dugo zbog napada kašlja povratila. Istražujući uzroke, došla sam do zaključka da je u mojem slučaju, kašalj najvjerojatnije povezan s mojim gastroenetrološkim problemima, a nekako imam osjećaj i da mi je zbog guranja nazalne cijevi možda čak i neki živac njome zagreban... (BTW, operacija je bila prije nešto više od dvije godine, a ja još uvijek u nosnici imam krastu koja je nastala u vrijeme dok je nazalna cijev bila u njoj i koje nikako da se riješim...) Istražujući uzroke svoga kašlja, nabasala sam i na knjigu "Vaše tijelo vapi za vodom... Niste bolesni, žedni ste..." i nakon što sam ju u rujnu prošle godine pročitala, povećala sam i unos obične vode, no osim pojačanog mokrenja nema drugog efekta. Svi mi redom trube da je kriva cigareta, a ja svima redom trubim da baljezgaju gluposti, jer zanimljivo, kad usred napada kašlja posaugam nikotinski dim, kašalj skoro istovremeno prestaje. I kao što sam na jednom drugom forumu napisala, radije ću otegnut papke zbog trovanja nikotinom, nego zbog trovanja medikamentima. Uostalom, ako su sada, baš sve pretrage koje sam napravila, krvne, internističke, radiološke, gastroenetrološke, pulmološke i ostale, nakon svih tih mojih preživljenih boleština, b.o., zar ne bih bila totalni idiot da se dam trovati lijekovima? I kapa dolje gastroenetrologu i pulmologu i hematologu i kirurgu i svima ostalima uključujući i mojeg kućnog, dugogodišnjeg liječnika, ali moja autosugestija liječi neusporedivo učinkovitije od svih medikamenata koje je farmacija izmislila.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 22:50   #211
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
što učiniti u slučaju dugotrajnog, višemjesečnog kašlja
nalazi krvi, pulmologa, alergologa su uredni , rengenska snimka isto uredna ( srce i pluća)
bris grla i bris nosa uredni
kašlja nema noću, najjači je ujutro, s nešto šlajma

postoje li još neke pretrage jer je ovo već poprilično iritantno
nakon učinjenih pretraga rekoše da je sve u redu, a problem nije niti zeru riješen

hvala na odgovoru
1. izbaciti cucke,mačke,ptice iz prostora za spavanje (ako ih ima), posteljinu ako je od perja, prefarbati zidove fungicidnom bojom za početak.
2. kad bih bio jako hrabar (gotovo lakomislen), prepisao bih ti npr. nekakav IPP (lijekovi koji blokiraju lučenje želučane kiseline) kroz cca 4 tjedna

Imaš li možda i od ranije kakovih tegoba sa želucem (žgaravica, regurgitacija i sl.)?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 07:55   #212
imala sam virozu u 11/2013. nakon 2 dana povišene temperature i opće slabosti stanje se poboljšalo , ali ostao mi je lagani kašalj koji se vukao dugo...prošli tjedan sam se javila svojoj LOM, koja me pregledala, poslušala pluća, pogledala uši, grlo, napravila spirometriju i ekg ...sve ok. napravila je i kks i dks i po nalazima utvrdila da postoji bakterijska infekcija i dala mi sumamed.
kako sam počela uzimati sumamed tako se kašalj jako pojačao, i sad (od kašlja?) imam bol na desnoj strani rebara, boli prilikom pokreta, boli na dodir, a prilikom kašlja je bol jako jako intezivna, toliko da pokušavam suspregnuti kašalj koliko god mogu , a imam osjećaj da moram nešto iskašljati

javiti se opet LOM-u, čekati da prođe, uzeti nešto protiv bolova , ili nešto stoto?
hvala
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 18:55   #213
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
1. izbaciti cucke,mačke,ptice iz prostora za spavanje (ako ih ima), posteljinu ako je od perja, prefarbati zidove fungicidnom bojom za početak.
2. kad bih bio jako hrabar (gotovo lakomislen), prepisao bih ti npr. nekakav IPP (lijekovi koji blokiraju lučenje želučane kiseline) kroz cca 4 tjedna

Imaš li možda i od ranije kakovih tegoba sa želucem (žgaravica, regurgitacija i sl.)?
nemam cucke, mačke, ptice ni ikakve živine, kao ni posteljine od perja , nemam zavjese ni tepihe , živio minimalizam
soba je sunčana i suha, nema nikakvih gljivica
klima u sobi je nova
sa želucem nemam tegoba
živim u opatiji,nema nikakve industrije, niti zagađenja

da je u pitanju alergija ne bi li alergo testovi nešto pokazali

možda da ponovim alergotestiranje
ima li neko neku preporuku gdje napraviti pouzdane testove
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 17:48   #214
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
imala sam virozu u 11/2013. nakon 2 dana povišene temperature i opće slabosti stanje se poboljšalo , ali ostao mi je lagani kašalj koji se vukao dugo...prošli tjedan sam se javila svojoj LOM, koja me pregledala, poslušala pluća, pogledala uši, grlo, napravila spirometriju i ekg ...sve ok. napravila je i kks i dks i po nalazima utvrdila da postoji bakterijska infekcija i dala mi sumamed.
kako sam počela uzimati sumamed tako se kašalj jako pojačao, i sad (od kašlja?) imam bol na desnoj strani rebara, boli prilikom pokreta, boli na dodir, a prilikom kašlja je bol jako jako intezivna, toliko da pokušavam suspregnuti kašalj koliko god mogu , a imam osjećaj da moram nešto iskašljati

javiti se opet LOM-u, čekati da prođe, uzeti nešto protiv bolova , ili nešto stoto?
hvala
Ja bi tražio uputnicu za pregled pulmologa. predugo traje taj kašalj....
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 00:02   #215
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Ja bi tražio uputnicu za pregled pulmologa. predugo traje taj kašalj....
dugotrajan, mokri kašalj može biti i znak da posjetite kardiologa. Moje iskustvo!
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 07:25   #216
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Ja bi tražio uputnicu za pregled pulmologa. predugo traje taj kašalj....
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
dugotrajan, mokri kašalj može biti i znak da posjetite kardiologa. Moje iskustvo!
evo bila sam i kod pulmologa i kod kardiologa, sve OK.
valjda će kašalj prestati
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 09:58   #217
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
evo bila sam i kod pulmologa i kod kardiologa, sve OK.
valjda će kašalj prestati
Nakon preboljele (a još nismo sigurni jel' kod tebe to gotova priča po pitanju infekta ) upale pluća opisivana bolnost zna perzistirati tjednima pa i mjesecima.
Pogotovo ako je bila zahvaćena i "plućna maramica"- ovojnica koja "oblaže" pluća.
E, onda to zna boliti dugo,dosadno,iscrpljujuće.
Opcija je, kako je moglo doći i do oštećenja živca koji ide uz rub rebra (bolovi se pojačavaju kašljanjam, ležanjem na toj strani, mogu se izazvati pritiskom na taj dio prsnog koša, nekad zna i zglob između rebra i prsne kosti boljeti, možda imaš kakvu cistu u tom rebru, nekakvu staru, ili novu frakturu... )
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 10:09   #218
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
nemam cucke, mačke, ptice ni ikakve živine, kao ni posteljine od perja , nemam zavjese ni tepihe , živio minimalizam
soba je sunčana i suha, nema nikakvih gljivica
klima u sobi je nova
sa želucem nemam tegoba
živim u opatiji,nema nikakve industrije, niti zagađenja

da je u pitanju alergija ne bi li alergo testovi nešto pokazali

možda da ponovim alergotestiranje
ima li neko neku preporuku gdje napraviti pouzdane testove
Hm, najjači kašalj ujutro...
Klima u sobi je nova? A, korelira li ugradnja klime sa pojavom simptoma?
Ne znam, jel ti netko detaljno pregledao stražnji zid ždrijela, možda ima kakve sekrecije iz paranazalnih šupljina koja bi mogla provocirati kašalj... Rtg (MSCT) paranazalnih šupljina je uredan?
Katkad zna "nicati" umnjak pa provocira neku vrstu upalne reakcije pa i to katkad zna provocirati kašalj
Zubalo sanirano?
Ako je promijenjena posteljina, detergent, omekšivač, odjeća... i vremenski korelira sa pojavom simptoma
Bilo kakva "novotarija" u sobi koja vremenski korelira sa pojavom simptoma?

...i još ostaje točka 2.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:02   #219
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nakon preboljele (a još nismo sigurni jel' kod tebe to gotova priča po pitanju infekta ) upale pluća opisivana bolnost zna perzistirati tjednima pa i mjesecima.
da, pulmolog je tražio da ponovim kks, dks i biokemiju za par dana ( friško sam popila sumamed), i preporučio novi antibiotik u slučaju da krvna slika bude i dalje pokazivala infekt .

Quote:
Pogotovo ako je bila zahvaćena i "plućna maramica"- ovojnica koja "oblaže" pluća.
E, onda to zna boliti dugo,dosadno,iscrpljujuće.
ako se ne varam po RTG-u ( i valjda kombinaciji ostalih nalaza) su isključili mogućnost pleuritisa


Quote:
Opcija je, kako je moglo doći i do oštećenja živca koji ide uz rub rebra (bolovi se pojačavaju kašljanjam, ležanjem na toj strani, mogu se izazvati pritiskom na taj dio prsnog koša, nekad zna i zglob između rebra i prsne kosti boljeti, možda imaš kakvu cistu u tom rebru, nekakvu staru, ili novu frakturu... )
e bolovi su upravo takvi, teško izdrživi u kašlju, smeta mi ležanje na to strani, na dodir - ovisi tko dodiruje . kad mi je pulmolog tu nalegao mislila sam da ću se onesvijestiti , moja LOM nije ni blizu tako jako pritiskala , ali sve u svemu ,da ,bolno je na dodir

ne znam za ciste, niti frakture ( vidjelo bi se na RTG?) , nisam pala ni udarila se, nemam hematom ( iznimno sam sklona modricama) ...

ako je ozljeda živca, hoće li se smiriti kad se smiri kašalj i naprezanje?
hvala
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 12:34   #220
Pulmolog dobar
Ako se isključi upala infektološke etiologije, svakako razmotriti uporabu antitusika (npr. Panatus i sl.)

Rtg NE MOŽE isključiti pleuritis baš uvijek (a, vrlo često je i Rtg-oprema dala svoje prije puuuno godina, nažalost). Klinička slika je ipak najvažnija.
Jedan "tip Rtg-zraka" se koristi za pregled "mekih" tkiva (npr.pluća), a drugi za "tvrde" strukture (npr. kost), pa se za "finiju" diferencijaciju ciljano snima.

Može se probati dati lokalna blokada (to treba raditi samo iskusna osoba nakon kliničkog pregleda).

Opcija bi mogla biti i Versatis (lidokain) flaster- nekad zna pomoći, pogotovo po noći.

I naravno, pomno biraj tko će te dodirivati
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.