Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 18:15   #621
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Evo pronašla sam na jednoj stranici o informacijama za Beč:

Željeznički prijevoz
Iz Zagreba postoje dvije izravne linije za Beč. Jutarnji vlak kreće u 7:25h i u Beču ste u 14:05h (preko Slovenije), dok popodnevni kreće u 15:45h i u Beču ste u 21:32h (preko Mađarske). Pri povratku je obratna situacija, jutarnji vlak (7:26-13:33h) vozi preko Mađarske, a popodnevni preko Slovenije (15:56-22:34h).
Cijena povratne karte ovisi o broju putnika, budući da grupa do 5 ljudi dobiva popust, pa karta varira od cca 485 kuna ako putujete sami, 360 kuna ako vas je dvoje, pa do cca 300 kuna ako vas putuje petero.

Autobusni prijevoz
AP Varaždin (www.ap.hr) iz Zagreba za Beč vozi ujutro, a Croatia Bus (www.croatiabus.hr) navečer, dok se na povratku obje kompanije vraćaju u popodnevnim satima. Cijena karte u jednom smjeru za Croatia Bus iznosi 240 kuna, a za povratnu 360 kuna. Vožnja jutarnjeg autobusa traje 5 sati, a večernjeg nešto manje od 7 sati, budući da usput staje u Grazu.
uh, pa to znaci da se vise isplati ici busom nego vlakom, ja sam mislila da je suprotno, sad si i meni pomogla, hvala
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:22   #622
Quote:
arubi kaže: Pogledaj post
uh, pa to znaci da se vise isplati ici busom nego vlakom, ja sam mislila da je suprotno, sad si i meni pomogla, hvala

Ako ideš sama, onda vjerojatno da, ali nas je recimo išlo četvero vlakom, karta za četvero (tako se baš kupuje) je koštala negdje oko 1200 kn + rezervacije, povratna, mislim da je to najjeftinija opcija.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 01:55   #623
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Nisam nikad dosad bila u Austriji, a uskoro možda budem morala češće ići

Gdje je jeftino za odsjesti, koja je najjeftinija autobusna opcija...

Hvala
Odsjesti imas svugdje,ali zelis li hotel,hostel,privatni stan,apartman??
__________________
Jedlersdorf
pyramid090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 00:49   #624
zna li tko od vas kakve su cijene pića po diskotekama i barovima?
chrystal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 13:04   #625
Zanima me što je najbolje za vidjeti u jednom danu u Beču. Nemam previše vremena... Za sad jedino što imam u planu je Schönbrunn. Poslije toga, oko podne - jedan se vracam u centar... Di je najbolje ici za ubiti popodne?
svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 21:05   #626
Quote:
svizac kaže: Pogledaj post
Zanima me što je najbolje za vidjeti u jednom danu u Beču. Nemam previše vremena... Za sad jedino što imam u planu je Schönbrunn. Poslije toga, oko podne - jedan se vracam u centar... Di je najbolje ici za ubiti popodne?
Prosetati se po 1. Bezirku i to ne samo oko Stephansdoma i Graben nego bas cijelom, ukljucujuci staru zidovsku cetvrt. S mapom.

Otici u Museum fuer angewandte Kunste (MAK), isto spada u 1. Bezirk, izlazis iz metroa na Stadtpark, pogledati muzej, sjesti na pice u predivni bar/restoran.

Museumsquartier (to je na pocetku 7. Bezirka, ali pjesice dodjes , sjesti na pice, gledati ljude, pogledati ducane (koji znaju imati bas zgodne poklone npr majice), vidjeti ima li koja zgodna izlozba.

Prosetati odande kroz 7., kroz romanticni Spittelberg, Siebensterngasse, do Neubaugasse, sjesti negdje usput, spustiti se niz Neubaugasse na Mariahilfestr. (ovo zapravo mozes napraviti i obratnim redoslijedom ako se vracas iz Schoenbrunna).

Muzeje bih ti mogla do preksutra nabrajati, ne znam sto te zanima.
Uostalom pogledaj jos po ovom topicu ljudi su pisali prije razne ideje.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 12:34   #627
Bok ljudi,

planiram u Bec uskoro, kartu imam, hostel isto no zanima me gdje izaci van? Kak sam tamo u subotu vec onda me zanima di je dobar nocni zivot, neki klubovi ili sto vec u Beču. Nisam vozan tamo, osim javni prijevoz ili taxi pa bi bilo ok nesto oko centra, a spavam u hostelu na mariahilfer strasse.

Danke
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 08:38   #628
predbožično putovanje u Beč

namjeravam u beč autom, 4 osobe. ima li tko kakav savjet? što vidjeti, gdje jeftinije pojesti i kako rasporediti vrijeme obzirom da se radi o jednodnevnom putovanju.
hvala svima
Svrco5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:13   #629
Hitno prodajem kartu za Beč povratnu sutra (31.10., povrat 02.11.).
__________________
Tila, napadnuti smo, znaš? Znam!
stjopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 13:13   #630
[email protected]
__________________
Tila, napadnuti smo, znaš? Znam!
stjopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 14:25   #631
Može mi netko reć što je točno Spittelberg?Park?
I gdje se nalazi Centimeter ili Zentimeter restoran,kako ga već nazivate... Unaprijed hvala!
Tabbyica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 23:25   #632
Pozdrav...evo ja s curom mislim ic u bec u periodu iza bozica znaci od 27 do 30...pa ako tko ima neki jeftini apartman ili hostel za predlozt ...dobi pivu HVALA
bees is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:30   #633
Idemo ovaj vikend, prvi put. Da li vec ima bozicnih sajmova, advent je vec, i ako da koji preporucujete?
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:59   #634
u becu je vec poceo christkindlmarkt ispred gradske vijecnice (rathaus) i dvorca schoenbrunn, oba su odlicna, a u austriji jos svakako salzburg i graz, iako ti u germanskim zemljama prakticki svako vece mjesto ima svoj bozicni sajam.
globetrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:50   #635
idem u hotel holliday inn vienna south.. pa ako je netko bio u hotelu ..ako ima sta rec
bees is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:31   #636
Quote:
bees kaže: Pogledaj post
idem u hotel holliday inn vienna south.. pa ako je netko bio u hotelu ..ako ima sta rec

Hotel ti je odlican. Ja sam bio prije 2 godine... Malo je "starinskiji" namjestaj, ali je super. jedina zamjerka je sto moras sa busom do metro-a jedno 15-ak minuta...
Uglavnom evo ti korisnih linkova o hotelu:
http://www.ichotelsgroup.com/h/d/6c/165/de/hd/vieat

http://video.google.com/videosearch?...20916768684604

Ako jos sto trebas od informacija pitaj
civic12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:18   #637
dada... ma vido sam te linkove... hvala puno.. imam pitanja jos neka
ovako jel ima minibar ??? i kolko kosta taksi do centra??
bees is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 09:31   #638
Quote:
bees kaže: Pogledaj post
dada... ma vido sam te linkove... hvala puno.. imam pitanja jos neka
ovako jel ima minibar ??? i kolko kosta taksi do centra??
Minibar ima kao i kuhalo za vodu i sl. gluposti.
Za taksi nemam pojma...
civic12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 15:17   #639
planiramo na par dana u 12 mj u Beč, pa me zanima jel bio tko u Parndorfu?
Jel to nešto ko naši outleti ili bolje?
Vidla sam da voze autobusi petkom i subotom, pa dal mi se više isplati s njihovim busom ili s autom? (jer auto je na hotelskom parkingu, pa nam se baš i ne vozi po Beču ako nije potrebno)
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 17:00   #640
beč u božićno vrijeme

napokon i ja idem u beč za vrijeme adventa, karte rezervirane 12.12.
zanima me gdje se može nešto pojesti i popiti (mislim da njihove tradicionalne stvari, npr. kobasice, sacher torta itd.,a da nije extra skupo jer sam čula da je tamo užasno skupo baš sve). pišite bilo što vezano za ovu temu, što treba obavezno vidjeti, posjetiti, neke koriste savjete... i da, u pitanju je jednodnevni izlet pa nemamo baš puno slobodnog vremena.
crvena.naranča is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.