Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2007., 00:00   #41
Joj uhvati mi prvu, džaba pisao.....
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 00:05   #42
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Joj uhvati mi prvu, džaba pisao.....
Nikad nije dzaba .
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:16   #43
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Boli li i pece samo pri uriniranju ili inace? Imate li poriv na ucestalo mokrenje? Gdje je bol lokalizirana i koliko je izrazena? Kakav je izgled urina? Postoji li kakav iscjedak?
Jeste li radili urinokulturu?
Usput, E. coli se ne "zaradjuje" spolnim putem, vec je porijeklom iz vlastitog probavnog sustava.

Kad ne pijem puno tekućine, dobijem "napadaje". Užasno boli i peče, imam osjećaj da mi je mjehur puuun, ali se mogu se pomokriti, a ako i uspijem par kapi, onda užasno jako najjače peče i boli! Tako jako da mi suze idu na oči! Imam osjećaj da ću se raspasti doslovno. Prošli put sam primjetila i krvi...
Česti izgled urina - žut, a ne proziran. Iscjedak imam ponekad, ali sa ginekološke strane, a ova bol nema veze sa ginekološkim stvarima - provjereno!
Znači, E coli se ne prenosi nego nastaje u tijelu?!
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:18   #44
Nisam radila urinokulturu.
Kako nastaje E coli?
I kako je se riješiti ako postoji?
Koliko dugo traje liječenje?!
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:19   #45
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
Nalazi urina su u redu.
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
Nisam radila urinokulturu.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:22   #46
Da, provjeravala sam urin. Nalazi su u redu. Ali nisam radila urinokulturu!
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:30   #47
Rekao sam ti da taj nalaz urina sto si ti radila ne mora pokazati da imas e.coli. Napravi urinokulturu i vidjet ce se.
E.coli ne nastaje, ona je ziva i razmnozava se.
I ne mozes je se rijesiti. Ona se normalno nalazi u probavnom sustavu, tu MORA biti! Problem pravi kod zena kad udje u urinarni sustav jer je mokracna cijev kratka i blizu cmara pa joj nije dalek put. Jasan?
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:33   #48
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Rekao sam ti da taj nalaz urina sto si ti radila ne mora pokazati da imas e.coli. Napravi urinokulturu i vidjet ce se.
E.coli ne nastaje, ona je ziva i razmnozava se.
I ne mozes je se rijesiti. Ona se normalno nalazi u probavnom sustavu, tu MORA biti! Problem pravi kod zena kad udje u urinarni sustav jer je mokracna cijev kratka i blizu cmara pa joj nije dalek put. Jasan?
Da, puno hvala!
A ako ta bakterija mora biti tu, kako je smanjiti da bude u normalnoj količini, odnosno kako ju maknut iz urinarnog sustava?!
Antibioticima?
Koliko dugo traje liječenje?
Još samo to i neću više postavljat pitanja, obećajem
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:46   #49
Ma samo ti pitaj! Antibioticima, da. Duzina lijecenja ovisi o vrsti antibiotika. Ja ti savjetujem da otidjes kod svog lijecnika da napravi urinokulturu i ako se pronadje bakterija tamo ce pisati s kojim antibiotikom ju je najbolje lijeciti (antibiogram). Ne znam koliko to sve skupa traje ali da znas da postoje i kronicne upale kod kojih lijecenje moze trajati i po pola godine. Nije to nista opasno da te ne prepadnem. Samo malo duze traje
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 01:51   #50
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Ma samo ti pitaj! Antibioticima, da. Duzina lijecenja ovisi o vrsti antibiotika. Ja ti savjetujem da otidjes kod svog lijecnika da napravi urinokulturu i ako se pronadje bakterija tamo ce pisati s kojim antibiotikom ju je najbolje lijeciti (antibiogram). Ne znam koliko to sve skupa traje ali da znas da postoje i kronicne upale kod kojih lijecenje moze trajati i po pola godine. Nije to nista opasno da te ne prepadnem. Samo malo duze traje
Uf...pola godine..ajd ok...samo da se može riješiti, jel tak?!
Ajd još samo nešto.
Ako ja slučajno imam E coli - ne mogu bakteriju prenijeti na dečka (spolnim putem)?
Zašto/kako bakterija koja živi u probavnom sustavu, prijeđe u urinalni sustav?
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 02:13   #51
Ma ne mozes jer to NIJE seksualno prenosiva bolest, i u njegovom se probavnom sustavu nalazi alimuskarci rijetko imaju upale mokracnih kanala jer im je mokracna cijev duza (penis).
Prijedje jer joj je BLIZU, 1 cm ili 2? A zivo je bice
Ma nije to tako starsno. I onda kad izlijecis upalu uzmi caj od brusnice ili uvin i pij svaki dan duze vrijeme
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 07:13   #52
Pocni odmah piti brusnicu,ali napravi i urinokult.da mozes poceti piti antibiotik KOJI DR.PROPISE nikako neki na svoju ruku.Brusnica i borovnica ne dozvoljavaju E coli da se lijepi za stijenku mok.sustava,Ali upalu moras lijeciti antibiot.Pij PUUUno tecnosti i cesto na wc da izbacis bestije,ako je uopce E coli.
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 10:17   #53
Puno hvala!!!
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 19:23   #54
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
Puno hvala!!!
Da te utješim ..ja već 3 puta ove godine muku mučim ....prvi puta dobila Sumamed ,drugi puta Novocef,a sada Klavocin.Blago meni.Vjerujem u svoj imunološki sustav...moram..go go go-mantra.
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:23   #55
Nakon toliko rzglabanja o E. coli meni još nije jasno dal ona odluta i u vaginu i zadržava se tamo. Pitala sam liječnicu da li da odem i kod ginića i veli ona da nema potrebe,a i meni se čini da je sve OK.
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:26   #56
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Nakon toliko rzglabanja o E. coli meni još nije jasno dal ona odluta i u vaginu i zadržava se tamo. Pitala sam liječnicu da li da odem i kod ginića i veli ona da nema potrebe,a i meni se čini da je sve OK.
Mislim da ne ide u vađejđej, nego samo u mokraćovod, a ako se ne liječi sve dalje, do bubrega...
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:31   #57
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Mislim da ne ide u vađejđej, nego samo u mokraćovod, a ako se ne liječi sve dalje, do bubrega...
Joj kako smo mi ljudi loše napravljeni ...katastrofa ...kako dovraga nešto ode u jbni mokraćovod,a ne u vaginu koja mu je bliže i u koju je definitivno lakše ući. ...mrzim bakterije,mrzim,mrzim...bolje da ne razmišljam o tome.
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:35   #58
Poludjet ću...ali stvarno.I na ovom mom mišu ima sigurno puno bakterija,pa će me zasvrbjeti oko,pa ću unjeti sve te bakterije,pa ću se uhvatiti za kvaku u dućanu,pa ću držati cigaretu tim prstima i polizati bakterije sa filtera,a u ustima ih opet ima majčicu im njihovu,pa iz usta na spolne organe ...mislim ludnica
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:36   #59
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Mislim da ne ide u vađejđej, nego samo u mokraćovod, a ako se ne liječi sve dalje, do bubrega...
Jep, meni došla do bubrega... divotica jedna, 6 mjeseci liječenja...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:37   #60
Neka mi netko samo objasni zašto se ta gadura ne zadržava u vagini ili u ustima,a u mjehuru da? Što joj točno ne paše-aerobna,anaerbona?
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.