Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2012., 18:57   #1
greenove funkcije

Imam jedno pitanje il dva, dakle tiče se greenovih funkcija u kvantnoj fizici višečestičnih sustava...koje im je značenje i kako bi ih čovjek interpretirao? Mogu li pretpostaviti da je glavna odlika svih greenovih fja u biti neka vrsta invertiranja? Možemo ju gledati i kao propagator npr...uglavnom, zašto bi općenito u fizici neka fja zaslužila zvati se greenovom, na stranu klasični problemi i diferencijalne jednadžbe, tipa za neki operator L greenova postaje inverz. Ima li netko da mi rasvejetli ovo?
afriend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 16:57   #2
Greenove funkcije su pomocni matematicki objekti koji sluzi za rjesavanje linearnih diferencijalnih jednadzbi. Sve ostalo su tehnikalije ...
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.

Zadnje uređivanje skeptik : 27.05.2012. at 17:04.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 09:29   #3
je da, al kad ti recimo postane bitno malo bolje razgledati tu stvar onda vise i nije tako jednostavno. uostalom, mozes isto tako reci da opcenito služe invertiranju pa u slučaju difr jednaždbi možeš upisati integralni operator kojemu je to jezgra. što je s temperaturnom greenovom i kako se pojam iste koristi u analizi recimo kvantnih tekućina, kvazičestica fermijonskijeh? jer recimo, spektralna fja kod tih greenovih je gustoća stanja. Onda ako je tako jednostavno, mogu li promatrati višečest greenovu kao rješenje heisenbergove jednadžbe gibanja za operator gustoće? onda se dobije oni neki komutator i tako to, opet integralna jednadžba...kaj ja znam, čini mi se malo ipak složenije. al ok.
afriend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 09:30   #4
greenova fja je riješenje difr jednažbe kada je izvor puls u obliku delta fje il točkasti u prostoru. to je zanimljivo. pa onda ako je sustav linearan proporcionalna je odzivu i za neku drugu nehomogenost u difr linearnoj, pozbraja se. Ili, ako je operatorska jednaždba, to je inverz operatora...
afriend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.