Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2012., 19:33   #61
Zaljubljivanje

Imam sa Zoloftom skoro 10 godina iskustva.
Smatram ga odličnim lijekom, vrhunski učinkovit minimalne nuspojave.
Trenutno sam na 3 tablete dnevno, 150mg, stvarno jaka doza. Ali jaka je i depresija iz koje se valja izvući jednom zauvijek i pokrenuti se.
Kombiniram ga s anksiolitikom Misar, prije s Helexom, ista stvar. To uzmem samo povremeno. Uskoro ću vjerojatno uvesti i stabilizator raspoloženja Tegretol da malo obuzda manijaka u meni.

Jer najveći mi je problem što počnem lijepo gledati sve žene, sa svima bih zabrijao, u sve njih sam zaljubljen. Da se malo potrudim krenuo bih u akciju ali u braku sam pa sam u konfliktu. S jedne strane me vuče želja za avanturama koje bih vjerojatno mogao dobro sakriti, s druge vjernost smatram vrijednošću i brak temeljnom društvenom institucijom. Imam i djecu.

Ima li još netko problema sa željom za avanturama i zaljubljivanjem dok pije Zoloft? Prije dosta godina ponovo sam se zaljubio u bivšu s faksa, pokušavao joj poslati cvijeće, naći se na kavi (koja znači seks), sve dok mi nisu zaprijetili mjerama zaštite koliko sam bio uporan. U drugoj epizodi udanu kolegicu zvao sam u hotelsku sobu na druženje, sa ženinom frendicom razmjenjivao vrckave SMS-ove i očijukao, bio očaran jednom novinarkom u minici koju sam imao prilike promatrati uživo izbliza, napio se na tulumu i želio zabrijati s bilo kojom curom.....

Zoloft je odličan lijek ali istovremeno i efikasan afrodizijak
Eugen357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 20:05   #62
Aj Eugen jel ti radiš za koju farmaceutsku tvrtku pa pokušavaš popularizirati Zoloft...nadam se da nadobudni muški neće sad navalit na taj lijek...
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 19:29   #63
Quote:
Eugen357 kaže: Pogledaj post
Imam sa Zoloftom skoro 10 godina iskustva.
Smatram ga odličnim lijekom, vrhunski učinkovit minimalne nuspojave.
Trenutno sam na 3 tablete dnevno, 150mg, stvarno jaka doza. Ali jaka je i depresija iz koje se valja izvući jednom zauvijek i pokrenuti se.
Kombiniram ga s anksiolitikom Misar, prije s Helexom, ista stvar. To uzmem samo povremeno. Uskoro ću vjerojatno uvesti i stabilizator raspoloženja Tegretol da malo obuzda manijaka u meni.

Jer najveći mi je problem što počnem lijepo gledati sve žene, sa svima bih zabrijao, u sve njih sam zaljubljen. Da se malo potrudim krenuo bih u akciju ali u braku sam pa sam u konfliktu. S jedne strane me vuče želja za avanturama koje bih vjerojatno mogao dobro sakriti, s druge vjernost smatram vrijednošću i brak temeljnom društvenom institucijom. Imam i djecu.

Ima li još netko problema sa željom za avanturama i zaljubljivanjem dok pije Zoloft? Prije dosta godina ponovo sam se zaljubio u bivšu s faksa, pokušavao joj poslati cvijeće, naći se na kavi (koja znači seks), sve dok mi nisu zaprijetili mjerama zaštite koliko sam bio uporan. U drugoj epizodi udanu kolegicu zvao sam u hotelsku sobu na druženje, sa ženinom frendicom razmjenjivao vrckave SMS-ove i očijukao, bio očaran jednom novinarkom u minici koju sam imao prilike promatrati uživo izbliza, napio se na tulumu i želio zabrijati s bilo kojom curom.....

Zoloft je odličan lijek ali istovremeno i efikasan afrodizijak
Jesi siguran da se to događa baš unazad 10 g. kako piješ Zoloft?
Jesli li inače karakterno tako malo vrckast, koketan i "zaljubljiv"?
Jesi li siguran da nije problem u braku?
Jesi li razgovarao o tome s psihijatrom i koji je feedback?

Koliko jesi li...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 20:40   #64
Eugen, nemoj želju za avanturama i pokušaj nevjere pripisati Zoloftu.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 21:07   #65
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Eugen, nemoj želju za avanturama i pokušaj nevjere pripisati Zoloftu.
To mi kaže i psihoterapeutica. Ali kad nisam na Zoloftu onda nisam takav. Kad sam na Zoloftu osjećam se sjajno ali i poludim za ženama. Kak onda nije stvar u Zoloftu kad je očito da jest???

Trenutno još nije počeo djelovati. Ali uskoro očekujem udar i iskreno, bojim se samog sebe da se ne bih odsklizao u tom području na put s kojeg nema povratka...
Eugen357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 21:12   #66
moj prvi AD je bio zoloft i bilo mi je odlicno nakon mjesec ,dva što sam ga pio...poslije sam i sam kriv što mi je bilo lošije kako mi je i sada uglavnom jer sam ga sam prekidao i pocinjao kada je mene volja ga piti...nakon toga sam pio desetak drugih AD I nisam se baš dobro osjecao i da budem iskren i nemam baš preveliku vjeru da cu se ikada izlijeciti i rjesiti ove jehene depresije ,tjeskobe i nervoze
aldo321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 07:40   #67
Quote:
aldo321 kaže: Pogledaj post
moj prvi AD je bio zoloft i bilo mi je odlicno nakon mjesec ,dva što sam ga pio...poslije sam i sam kriv što mi je bilo lošije kako mi je i sada uglavnom jer sam ga sam prekidao i pocinjao kada je mene volja ga piti...nakon toga sam pio desetak drugih AD I nisam se baš dobro osjecao i da budem iskren i nemam baš preveliku vjeru da cu se ikada izlijeciti i rjesiti ove jehene depresije ,tjeskobe i nervoze
koliko sam primijetila ovaj fenomen prestanka uzimanja lijekova na svoju ruku (ja ovakvu neozbiljnost ne mogu shvatiti. da se odrasli ljudi pri zdravoj pameti ponašaju prema lijekovima kao da su bomboni u pitanju) obično dovodi do recidiva, a onda u konačnici i u pomanjkanju volje za ozdravljenjem. znam za nekoliko ovakvih slučajeva i uglavnom su to sve slične priče: "meni je dr to dala, a ja bi zaboravila uzimati, pa mi se nije baš dalo....i eto, svakako, mislim da se nikad neću izliječiti".
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:16   #68
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
koliko sam primijetila ovaj fenomen prestanka uzimanja lijekova na svoju ruku (ja ovakvu neozbiljnost ne mogu shvatiti. da se odrasli ljudi pri zdravoj pameti ponašaju prema lijekovima kao da su bomboni u pitanju) obično dovodi do recidiva, a onda u konačnici i u pomanjkanju volje za ozdravljenjem. znam za nekoliko ovakvih slučajeva i uglavnom su to sve slične priče: "meni je dr to dala, a ja bi zaboravila uzimati, pa mi se nije baš dalo....i eto, svakako, mislim da se nikad neću izliječiti".
uzimao sam ja to pune 2,3 godine i ne sjecam se koliko dugo...istina da sam napravio glupost kada sam sam na svoju ruku prekidao...ali evo primjer i sada sam na AD,dolaze blagdani koje cu najvjerovatnije provesti u samoci,jer i nemam neko društvo s kojim bi to proveo ,žene nemam,cure nemam...i da odem na neki doček ili kada sam bio prije nekih mjesec dana na svadbi..NEMA ALKOHOLA AKO KORISTI AD a pogotovo ako još i uz AD PIJEŠ RAZNE TABLETE ZA SMIRENJE I ostalo...da sada ce neki reci pa može se piti zoloft ili AD uz alkohol,ali ja nisam nigdje procitao da se to može...i ja sam znao piti zoloft i izaci vani dok sam još izlazio i piti vino uz to,za mene je slijedeci dan teška koma...u biti kratko i jasno jedno i drugo ne idu zajedno...ovo sam sve napisao jer je to i bio razlog zašto sam prekidao sa AD...JEDNA SVADBA,PA DRUGA SVADBA,PA USKRS I odbacio AD ...DA SE RAZUMIJEMO NISAM JA ALKOHOLIČAR,NITI OVISAN O ALKOHOLU....najbolja terapija za mene je kada naiđem na osobu koja boluje od ovog od cega i ja kada razmijenimo iskustva price,jer osoba koja kroz to nije prošla i prolazila ne može to shvatiti isto kao što i ja ne mogu shvatiti kako je kada netko ima migrenu jer ja to nisam nikada imao
aldo321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 20:37   #69
Quote:
aldo321 kaže: Pogledaj post
uzimao sam ja to pune 2,3 godine i ne sjecam se koliko dugo...istina da sam napravio glupost kada sam sam na svoju ruku prekidao...ali evo primjer i sada sam na AD,dolaze blagdani koje cu najvjerovatnije provesti u samoci,jer i nemam neko društvo s kojim bi to proveo ,žene nemam,cure nemam...i da odem na neki doček ili kada sam bio prije nekih mjesec dana na svadbi..NEMA ALKOHOLA AKO KORISTI AD a pogotovo ako još i uz AD PIJEŠ RAZNE TABLETE ZA SMIRENJE I ostalo...da sada ce neki reci pa može se piti zoloft ili AD uz alkohol,ali ja nisam nigdje procitao da se to može...i ja sam znao piti zoloft i izaci vani dok sam još izlazio i piti vino uz to,za mene je slijedeci dan teška koma...u biti kratko i jasno jedno i drugo ne idu zajedno...ovo sam sve napisao jer je to i bio razlog zašto sam prekidao sa AD...JEDNA SVADBA,PA DRUGA SVADBA,PA USKRS I odbacio AD ...DA SE RAZUMIJEMO NISAM JA ALKOHOLIČAR,NITI OVISAN O ALKOHOLU....najbolja terapija za mene je kada naiđem na osobu koja boluje od ovog od cega i ja kada razmijenimo iskustva price,jer osoba koja kroz to nije prošla i prolazila ne može to shvatiti isto kao što i ja ne mogu shvatiti kako je kada netko ima migrenu jer ja to nisam nikada imao
Slažem se s tobom jer sam i ja napravila istu grešku. Jednostavno nakon toliko godina uzimanja lijek shvatiš olaku (većinom jer se osjećaš dobro) i onda malo uzimaš - malo ne uzimaš. Zato mislim da nikome ne treba suditi
malo po malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 14:17   #70
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
koliko sam primijetila ovaj fenomen prestanka uzimanja lijekova na svoju ruku (ja ovakvu neozbiljnost ne mogu shvatiti. da se odrasli ljudi pri zdravoj pameti ponašaju prema lijekovima kao da su bomboni u pitanju) obično dovodi do recidiva, a onda u konačnici i u pomanjkanju volje za ozdravljenjem. znam za nekoliko ovakvih slučajeva i uglavnom su to sve slične priče: "meni je dr to dala, a ja bi zaboravila uzimati, pa mi se nije baš dalo....i eto, svakako, mislim da se nikad neću izliječiti".
Kako izgleda "recidiv" i mora li nužno doći do njega?

Nisam pila Zoloft 18 dana radi nesanice, inače sam ga uzimala redovito godinu i par mjeseci od 100 mg. Krenula s 50.

Prestala sam ga piti radi nesanice i određenih komplikacija s drugim lijekom, a ponovno sam ga počela uzimati na nagovor liječnice prije 3 dana dozu od 50, koju ću slj.tjedan povratiti na 100 mg.
Je li ovih 18 dana predugo razdoblje za dobro djelovanje lijeka, mogu li se pojaviti neke komplikacije u daljnjoj terapiji?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati

Zadnje uređivanje Free like a wind : 15.02.2013. at 14:24.
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:51   #71
Nakon niza pretraga ustanovljeno je da su moje tegove ( variranje pritiska, nemoc, slabost u nogama) na nervnoj bazi i upucena sam neuropsihijatru koji mi je nakon razgovora od 10 min. propisao Zoloft. Sedam dana po 25 mg,
a poslije po jednu ,odnosno 50 mg. Procitala sam do sada sve postove i vidim da ovaj lijek ima puno nuspojava i imam strah da ga pijem. Ne znam trebam li uzeti par dana bolovanja dok ne prodju te nuspojave?
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 09:01   #72
Quote:
Dobra_vila kaže: Pogledaj post
Nakon niza pretraga ustanovljeno je da su moje tegove ( variranje pritiska, nemoc, slabost u nogama) na nervnoj bazi i upucena sam neuropsihijatru koji mi je nakon razgovora od 10 min. propisao Zoloft. Sedam dana po 25 mg,
a poslije po jednu ,odnosno 50 mg. Procitala sam do sada sve postove i vidim da ovaj lijek ima puno nuspojava i imam strah da ga pijem. Ne znam trebam li uzeti par dana bolovanja dok ne prodju te nuspojave?
Nemoj čitati nuspojave. Svatko reagira drugačije na lijek, nismo svi isti. Vidi kako se budeš osjećala pa lako uzmeš bolovanje ako ti ne bude dobro. Šta god da se pojavi, ne bi trebalo trajati duže od 8-10 dana jer to je proces koji moraš proći; nuspojave su znak da je lijek prisutan u organizmu, ali djelovanje antidepresiva nastupa sa odgodom od tri do čak 6 tjedana, tako da moraš biti strpljiva. Svaki početak je težak
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:19   #73
Ni danas ga nisam popila, sve trazim izgovore. Sve mislim da mi ne treba, da se mogu izboriti sama sa sobom...Bila sam na poslu, bilo je lupanja srca i teskog disanja al nekako sam sama sebe bodrila da izdrzim.
__________________
dyct
Dobra_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:26   #74
Quote:
Dobra_vila kaže: Pogledaj post
Ni danas ga nisam popila, sve trazim izgovore. Sve mislim da mi ne treba, da se mogu izboriti sama sa sobom...Bila sam na poslu, bilo je lupanja srca i teskog disanja al nekako sam sama sebe bodrila da izdrzim.
Ne znam šta bi ti rekla
Sama znaš šta je najbolje za tebe, ali samo je jedan život, a na ovakav način ga ne živiš, nego samo preživljavaš...
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 08:20   #75
Quote:
Dobra_vila kaže: Pogledaj post
Ni danas ga nisam popila, sve trazim izgovore. Sve mislim da mi ne treba, da se mogu izboriti sama sa sobom...Bila sam na poslu, bilo je lupanja srca i teskog disanja al nekako sam sama sebe bodrila da izdrzim.
Dobra vilo, ne radi se ovdje o snazi volje, već kemiji u glavi. Ja ga pijem 2, 5 godine i odlično se osjećam. Onda mi se učinilo da mogu i bez njega, pa sam prestala. Al onda, užas, umirala sam od neke kao tuge, a plakala sam svako malo, bez razloga. Vidim ja, neće ići bez...sad opet pijem jednu dnevno od 50 mg i sve ok.
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 14:45   #76
Zoloft smatram najvećim dostignućem suvremene znanosti. Diže iz mrtvih!
Opasnost mu je da odvede u maniju, al jebiga treba se naučiti to obuzdati. Kombinirati ga s anksiolitikom ili stabilizatorom možda...ne odustati nakon 10 neuspješnih iteracija i vjerovati da će baš ovaj puta sve doći na svoje mjesto....kombinirati ga s psihoterapijom....ne znam.

Al je moćan!
Osjećaš se ko lav! I ne, ne stvara fizičku ovisnost.
Ali psihološku da.
__________________
Nenad A. Popović je moje pravo ime
Eugen357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 08:44   #77
Puno ljudova mi je reklo kad ga popije da ih digne

Meni se cini da mi je svejedno popila ga ili ne

Morala bi uzimati 100 mg al ja popijem samo jedan 50 mg osim pred koji tjedan kad sa pala u zescu depru sam ga digla na dva

Mozda bi ga mogla skroz prestat pit da vidim ocu li osjetit
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:03   #78
Pila sam ga i ja po 50 mg, a sada popijem još polovicu popodne i priličnu razliku osjećam (u pozitivnom smislu). Možda si trebala piti neko duže vrijeme 100 mg. Ja ću još sigurno mjesec i po do dva ovako (po preporuci psihićke).
solilokvij is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 12:22   #79
pa i pila sam negdje 5 mjeseci po 100 mg ali ja mislim da ja i nisam depresivna osoba u principu osim u nekim razdobljima koji ne traju dugo ali mi je prepisan po difoltu da ti sad ne govorim zasto
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 15:20   #80
Pozdrav svima,
Prije par dana prepisan mi je Zoloft. Podigla sam ga, ali se ne usudjujem krenuti piti.Teško se odlučujem za medikamente, ali ako je neophodno uzet ću.Problem je što ne znam da li je baš neophodno. Lijek mi je prepisao doktor opšte prakse, nakon što sam mu ukratko iznijela svoj problem.Nije ni trepnuo, odmah mi je dao lijekove. E sada, kaže on, po iskustvu, da je to školski primjer depresije, da on nema dileme.
Situacija je sljedeća, ukratkosjećam konstantan umor (imam malu djecu, pa tome prepisujem), samo bih ležala(prebacivala sam si da sam lijena)bezvoljna sam(da sam loša majka jer nemam snage za igru sa njima), sve mi je dosadno i bezveze, nemam energije,često imam crne misli i bojazan da bi se djeci moglo nešto loše dogoditi, imam izljeve bjesa zbog sitnica(da sam razmažena), budem tužna,nervozna sam stalno,često plačem a da nemam pojma zašto...
Mislila sam da je običan umor, da je u pitanju nizak pritisak ili nešto slično...nisam imala pojma da sam, eto, depresivna.
Svaki dan hoću da krenem piti, pa onda sama sebi kažem da sam dobro, ne treba mi.
Interesuje me da li vas , koji imate slične simptome, stalno drži to stanje ili dolazi u naletima? Jer, u jednom trenutku mi se učini da bih trebala, da dr. zna šta priča, a u drugom da oni olako pripisuju lijekove, da mi nije ništa i da nisu baš ušli u problem.
Da napomenem, ja nemam nikakvih problema u životu (porodica, karijera, novac..)koji bi izazvali depresiju..čak šte više sve mi ide glat. Dr. kaže da to nema veze i da se ona obično i javlja baš tada?!
Modela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.