Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2013., 20:18   #1
Sramiti se vlastitog porijekla

Dobra vam vecer!

Nadam se da mi neko moze pomoci, bar da sagledam situaciju iz nekog drugog ugla.

Potjecem iz neuredne ubitelji, neobrazovani roditelji, zive od socijalne pomoci ni penziju nisu zaradili. Kompleksasi, neuredni, ne znam sto da kazem. Nije lijepo da ih tako opisivam, roditelji su mi, ali nazalost je to istina. Nije problem sto su bez obrazovanja, ali su bez ikakve kulture. Kisele kupus sami sebi u stanu. To dovoljno govori. A nisu svjesni jada, ni jednog prijatelja nemaju, jos se rugaju drugima.

Ima nas puno djece, iz nekakve smo zabiti. Uglavnom, djeca ta mnogobrojna su manje-vise slicni roditeljima, bez cilja i bez sistema u vlastitim zivotima.

Ja sam se srecom makla iz tog roditeljskog okruzja, uspjesna sam poslovna zena. Nije mi cilj se hvaliti, nego upravo tu pocinju moji problemi.
Ja se stidim i sramim svog porijekla i te svoje obitelji. Samim tim da sam uspjesna na poslu, oko sebe imam (u pravilu) sasvim drugacije ljude. U nacelu su to ljudi sa urednim obiteljima, i koji jako puno pricaju iz svoje proslosti, o djetinjstvu i roditeljima. Ja tu stvarno nemam sto za ispricat, odnosno jako malo lijepih ili normalnih stvari.

To je dovelo do toga, da ja na neki nacin imam dva identiteta. Ovaj sa obitelji i ovaj drugi poslovni. Mozda to ne izgleda tako problematicno, ali za meine jeste. Jednostavno ne mogu imati partnera, ne mogu slaviti rodjendane i pozvati i obitelj i prijatelje, blize i dalje.

Nedavno sam izlazila sa jednim muskarcem, pricali o svemu, dotakli se teme roditelja, vise kroz pricu. Pitao me o nasim obicajima za Bozic, sto cemo raditi, ipak velika obitelj. Kako da ja nekome kazem da mi NIKAKVIH obicaja ni tradicije u obitelji nemamo? Mi nismo nikada u zivotu zajedno doruckovali. Ja od svojih roditelja nisam nista dobila, sto bi pokazala vlastitoj ili tudjoj djeci, nebitno. To je jako zalosno. Za Bozic cemo samo otici i cestitat Bozic, mozda popit kavu, oni ce imat pun lonac sarmi od kupusa koji su sami kiselili jer oni to vole. Nisu nikada brinuli sto vole djeca da stvore nekakvu atmosferu gdje se zeli doci. To je sve „bas me briga“…

Mogla bi danima pisat, ali mislim da je ovo dovoljno za nekakvu sliku. Zanima me postoji li nacin na koji bi ja mogla rijesiti te komplekse obitelji. Mozda ima ljudi koji su u slicnoj situaciji. Ja se svakim danom susrecem sa raznim hendikepima zbog loseg i destruktivnog odgoja, zeljela bi to rijesiti.

Jos ovo: klon sam, ima ljudi koje poznajem na forumu osobno, tako da ne bi bilo lijepo da me prepoznaju.

Hvala unaprijed. Ako nesto nije jasno, pitajte.
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:24   #2
Za početak, što fali ako ljudi sami u stanu kisele kupus? ovo me totalno zbunilo. Pa i moji kisele kupus svake godine, baka donese domaci i mama ga spremi za zimu. Prefin je, svaki Božić se ubijem u sarmi

Pa to sto su takvi, to je tako kako jest. Ti trebas svojim primjerom pokazati da sve treba biti drukcije. Za Božić kupi svima božićne kape kao poklon, ti sa svojom dodji na glavi. Bez obzira sto oni sve to vjerojatno ne žele, ti dodji tamo i budi vesela, ako nista drugo pravi se samo da vide kako bi to sve trebalo izgledati. Budi ponosna jer si se izdigla iz necega sto nije dobro. A nakon toga fino kuci, u svoju blagdansku atmosferu okruzi se ljudima koji te vole i ljudima do kojih ti je stalo i super.

Svoje odrastanje u takvoj obitelji i sve to sto nemas nista za blagdane nemozes promijeniti puno jer je to takvo i normalno da te malo sram, iako trebas biti ponosna jer si iznad svega toga. U biti ne treba te biti niti malo sram, jer se ne radi o tebi. Ti nemoj biti kao oni, pokaži da si iznad i samo idi dalje kak sad i radis. Mislim da je to jedino rijesenje
__________________
"Apsolutno omiljen u dubini duboke mašte"
Zahar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:30   #3
Ne vidim zasto biste se sramili sto vam roditelji kisele kupus. Puno ljudi koje ja znam kisele kupus, prave ajvar, rade tradicionalnu hranu, a imaju visoki standard, pripadaju visoj srednjoj klasi.
Mislim da ste vi osobno dostigli taj standard vise srednje klase i zelite se odreci obicaja koji obicno rade siromasna niza klasa ljudi. Ja sam vec otvorila temu o tim klasama.
racunajnamene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:33   #4
Quote:
Zahar kaže: Pogledaj post
Za početak, što fali ako ljudi sami u stanu kisele kupus? ovo me totalno zbunilo. Pa i moji kisele kupus svake godine, baka donese domaci i mama ga spremi za zimu. Prefin je, svaki Božić se ubijem u sarmi

Pa to sto su takvi, to je tako kako jest. Ti trebas svojim primjerom pokazati da sve treba biti drukcije. Za Božić kupi svima božićne kape kao poklon, ti sa svojom dodji na glavi. Bez obzira sto oni sve to vjerojatno ne žele, ti dodji tamo i budi vesela, ako nista drugo pravi se samo da vide kako bi to sve trebalo izgledati. Budi ponosna jer si se izdigla iz necega sto nije dobro. A nakon toga fino kuci, u svoju blagdansku atmosferu okruzi se ljudima koji te vole i ljudima do kojih ti je stalo i super.

Svoje odrastanje u takvoj obitelji i sve to sto nemas nista za blagdane nemozes promijeniti puno jer je to takvo i normalno da te malo sram, iako trebas biti ponosna jer si iznad svega toga. U biti ne treba te biti niti malo sram, jer se ne radi o tebi. Ti nemoj biti kao oni, pokaži da si iznad i samo idi dalje kak sad i radis. Mislim da je to jedino rijesenje
Ne fali nista kupusu ako ljudi zive u svojoj kuci i imaju mjesta u podrumu ili gdje vec. Ali u stanu od pedeset kvadrata u kuci u kojoj vise obitelji zive, to nije u redu, jer to zaista jako intenzivno "mirise" kad se ta kisela posuda otvori. To se moze i kupit u ljudi koji to rade. Poanta je da njih nije briga sto susjede smeta, glavno da je njima ok.
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:34   #5
Quote:
lijepolice kaže: Pogledaj post
Ne fali nista kupusu ako ljudi zive u svojoj kuci i imaju mjesta u podrumu ili gdje vec. Ali u stanu od pedeset kvadrata u kuci u kojoj vise obitelji zive, to nije u redu, jer to zaista jako intenzivno "mirise" kad se ta kisela posuda otvori. To se moze i kupit u ljudi koji to rade. Poanta je da njih nije briga sto susjede smeta, glavno da je njima ok.
Sebicni su, ne kuzim zasto smrad susjedi toleriraju.

I ne kuzim uopce kad sad malo bolje razmislim, sto ti uopce zelis od svega toga? od te situacije?
__________________
"Apsolutno omiljen u dubini duboke mašte"
Zahar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:35   #6
pa valjda nije bit u kupusu.

prvo, čestitam što si se izborila za normalan život. taj muškarac iz primjera ili bilo koji drugi, ako je takav snob da bi mu to smetalo, vjerojatno je bolje da saznaš odmah i riješiš se budale.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:35   #7
Quote:
racunajnamene kaže: Pogledaj post
Ne vidim zasto biste se sramili sto vam roditelji kisele kupus. Puno ljudi koje ja znam kisele kupus, prave ajvar, rade tradicionalnu hranu, a imaju visoki standard, pripadaju visoj srednjoj klasi.
Mislim da ste vi osobno dostigli taj standard vise srednje klase i zelite se odreci obicaja koji obicno rade siromasna niza klasa ljudi. Ja sam vec otvorila temu o tim klasama.
Mozda sam trebala naglasiti da zivimo na zapadu, gdje bas i nema tog obicaja da se kiseli kupus u stanu.
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:37   #8
Quote:
Zahar kaže: Pogledaj post
Sebicni su, ne kuzim zasto smrad susjedi toleriraju.

I ne kuzim uopce kad sad malo bolje razmislim, sto ti uopce zelis od svega toga? od te situacije?

Zanimalo me je da li ima ljudi sa slicnim iskustvom i kako postati takav, da prihvatim roditelje (bracu i sestre) onakvima kakvi jesu, bez da me bude sramota za njih.

Zanima me da li ima jos ljudi koji iz obitelji gdje si odnosi destruktivni i nesredjeni, a da to znaju hendlati.
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:38   #9
Quote:
lijepolice kaže: Pogledaj post

Hvala unaprijed. Ako nesto nije jasno, pitajte.

I hoću.

Bilo bi najbolje kako si sama rekla sagledati sve iz nekog drugog kuta.
Reci mi,tko je tebi davao lovu i školovao te ?
Činjenica je da si uspješna a to nije palo s neba.
Kakav je to točno problem što kisele kupus u stanu ?
Smrad ?
To je nekada bio običaj da se kupus riba i ostavlja jedno vrijeme na toplome...
Operirala si nos ?
Tvoji problemi su nastali kada si spomenula kiseli kupus.
Znači,oko tebe su sve fine i uredne obitelji.Kako znaš ?
Nemaš blage veze,znaš ono što ti kažu likovi slični tebi..bolje reći da je sve ok nego istinu.
Prava priča je zaglađena karakterima i pretpostavljam razvučenim istinama.
Kako misliš ne mogu imati partnere ?
Partner je taj koji te prihvaća takvom kakva jesi i sve što ide s tobom.
Nemaš dva identiteta nego si ih ti stvorila,po meni bez potrebe.
Kada budeš čestitala Božić napomeni nas..ja volim sarmu.
A vidiš,nisam iz zabiti i nisam ni čoban sa ovcama.kako sad to ?
Kada čovjek nema nekih osobitih problema-izmisli ih.
Osoba tvojih kvaliteta bi morala biti u stanju naći zajednički jezik sa svojima i sve to fino upakirati sa svojim''drugim''životom.
Mislim da je i to veliki uspjeh u životu.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:40   #10
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
pa valjda nije bit u kupusu.

prvo, čestitam što si se izborila za normalan život. taj muškarac iz primjera ili bilo koji drugi, ako je takav snob da bi mu to smetalo, vjerojatno je bolje da saznaš odmah i riješiš se budale.
Ja ne kazem da bi mu smetalo, mozda i ne bi.. Bit je u meni, meni je tesko i neugodno, osjecaj manje vrijednosti ili kompleksi, kako god. I to bi htjela rijesiti.
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:43   #11
Quote:
lijepolice kaže: Pogledaj post
Zanimalo me je da li ima ljudi sa slicnim iskustvom i kako postati takav, da prihvatim roditelje (bracu i sestre) onakvima kakvi jesu, bez da me bude sramota za njih.

Zanima me da li ima jos ljudi koji iz obitelji gdje si odnosi destruktivni i nesredjeni, a da to znaju hendlati.
Pa niti jedna obitelj nije savrsena, svi imaju svojih mana i to vjeruj mi jako velikih. Kiselit u stanu kupus je nula naspram toga kad dodje pijani otac i prebije te hrastovom stolicom.

Mislim da tebe grize savjest jer ih u biti mrziš i jer te povrijedilo to sto mislis da su druge obitelji svojoj djeci pruzile sve, a tebi tvoji nisu nista.
__________________
"Apsolutno omiljen u dubini duboke mašte"
Zahar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:47   #12
Quote:
Zahar kaže: Pogledaj post
Pa niti jedna obitelj nije savrsena, svi imaju svojih mana i to vjeruj mi jako velikih. Kiselit u stanu kupus je nula naspram toga kad dodje pijani otac i prebije te hrastovom stolicom.

Mislim da tebe grize savjest jer ih u biti mrziš i jer te povrijedilo to sto mislis da su druge obitelji svojoj djeci pruzile sve, a tebi tvoji nisu nista.
Nije istina.
Ona ih ne mrzi nego osjeća prijezir prema njihovom načinu života.
Pružili su joj točno ovo što ima.Ne treba biti cijeli život sluga pokorni ali radi frustracije ona ne zna izraziti svoj stav.
Htjela bi ih mijenjati a to nema šanse.
Izdvojila se načinom života i shvaćanjem,uspjehom ali sada više ne može predstaviti svoje onako kako ONA misli da je zaslužila.
Ti si samo na papiru uspješna žena..dok ja vidim ogroman neuspjeh i poraz.
Šteta.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:48   #13
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
I hoću.

Bilo bi najbolje kako si sama rekla sagledati sve iz nekog drugog kuta.
Reci mi,tko je tebi davao lovu i školovao te ?
Činjenica je da si uspješna a to nije palo s neba.
Kakav je to točno problem što kisele kupus u stanu ?
Smrad ?
To je nekada bio običaj da se kupus riba i ostavlja jedno vrijeme na toplome...
Operirala si nos ?
Tvoji problemi su nastali kada si spomenula kiseli kupus.
Znači,oko tebe su sve fine i uredne obitelji.Kako znaš ?
Nemaš blage veze,znaš ono što ti kažu likovi slični tebi..bolje reći da je sve ok nego istinu.
Prava priča je zaglađena karakterima i pretpostavljam razvučenim istinama.
Kako misliš ne mogu imati partnere ?
Partner je taj koji te prihvaća takvom kakva jesi i sve što ide s tobom.
Nemaš dva identiteta nego si ih ti stvorila,po meni bez potrebe.
Kada budeš čestitala Božić napomeni nas..ja volim sarmu.
A vidiš,nisam iz zabiti i nisam ni čoban sa ovcama.kako sad to ?
Kada čovjek nema nekih osobitih problema-izmisli ih.
Osoba tvojih kvaliteta bi morala biti u stanju naći zajednički jezik sa svojima i sve to fino upakirati sa svojim''drugim''životom.
Mislim da je i to veliki uspjeh u životu.
Iskreno, sama sam se skolovala i radila cijeli fakultet i skolu. Kod roditelja sam stanovala.

I nisam rekla da je kod svih super, ali mogu reci da je kod ovih koje poznajem daleko bolje nego meni i mojim bracama i sestrama. Imaju sredjen zivot. Nije lako reci da roditelji zive od socijalne pomoci, to je ovamo isto neugodno.

Vjerojatno je tesko to razumijeti nekome tko to nema u okruzju.

Nije poanta samo u sarmi i kiselom kupusu, poanta je u tome da se uopce nisu snasli u zemlji u kojoj zive i da im fali senzibilnosti za druge ljude.
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:49   #14
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Nije istina.
Ona ih ne mrzi nego osjeća prijezir prema njihovom načinu života.
Pružili su joj točno ovo što ima.Ne treba biti cijeli život sluga pokorni ali radi frustracije ona ne zna izraziti svoj stav.
Htjela bi ih mijenjati a to nema šanse.
Izdvojila se načinom života i shvaćanjem,uspjehom ali sada više ne može predstaviti svoje onako kako ONA misli da je zaslužila.
Ti si samo na papiru uspješna žena..dok ja vidim ogroman neuspjeh i poraz.
Šteta.
Složio bih se s tobom, mene je samo na pocetku zbunila s tim kupusom
__________________
"Apsolutno omiljen u dubini duboke mašte"
Zahar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:55   #15
Quote:
lijepolice kaže: Pogledaj post
Iskreno, sama sam se skolovala i radila cijeli fakultet i skolu. Kod roditelja sam stanovala.

I nisam rekla da je kod svih super, ali mogu reci da je kod ovih koje poznajem daleko bolje nego meni i mojim bracama i sestrama. Imaju sredjen zivot. Nije lako reci da roditelji zive od socijalne pomoci, to je ovamo isto neugodno.

Vjerojatno je tesko to razumijeti nekome tko to nema u okruzju.

Nije poanta samo u sarmi i kiselom kupusu, poanta je u tome da se uopce nisu snasli u zemlji u kojoj zive i da im fali senzibilnosti za druge ljude.
Tvoje porijeklo je takvo kakvo je..da li možeš obrisati sve ili se pomiriti s tim da se stanje možda može u nekim detaljima frizirati ili dijelom ukrasiti ?
Znam da nije ugodno ali to su ti roditelji pa kakvi jesu da jesu drugih nemaš.
Sa promjenom stila življenja,kvalitete promijenila su se i očekivanja.
Čovjeka možeš istjerati iz sela ali selo iz čovjeka..teško.
Održavaj kontakte onoliko koliko te zadovoljavaju.
O muškarcima koji će te gledati u čudu je suvišno pričati.Tko te ne prihvaća takvom pa makar tvoji ubijali po ulicama nije vrijedan spomena.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 20:58   #16
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Nije istina.
Ona ih ne mrzi nego osjeća prijezir prema njihovom načinu života.
Pružili su joj točno ovo što ima.Ne treba biti cijeli život sluga pokorni ali radi frustracije ona ne zna izraziti svoj stav.
Htjela bi ih mijenjati a to nema šanse.
Izdvojila se načinom života i shvaćanjem,uspjehom ali sada više ne može predstaviti svoje onako kako ONA misli da je zaslužila.
Ti si samo na papiru uspješna žena..dok ja vidim ogroman neuspjeh i poraz.
Šteta.
Sto se uspjeha tice, mozda si u pravu, stvar je definicije. Rekla sam da sam poslovno uspjesna, privatno ne.

I nisi u pravu. Oni su meni jako malo pruzili, ni brigu ni odgoj. Rekla sam da su mi braca i sestre ostali kao i moji roditelji, rodjeni krajem sedamdesetih sa zavrsenom osnovnom skolom. Po meni to dovoljno govori o nebrizi roditelja za djecu.

Jos jednom: oni nemaju ni jednog prijatelja i niko im ne dolazi. Nije rijec o "normalnim" ljudima, ja pricam o malo ekstremnijem slucaju. Mozda to vama nije jasno.

Ja sam spletom okolnosti imala srecu i to je dobro da je tako.

I ne osjecam prijezir, meni je njih zao, ali daleko vise sestara i brace, koji su tu gdje jesu. I ne zelim ih mijenjati jer znam da ne mogu. Mene samo zanima kako ih prihvatit takve.
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 21:11   #17
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Tvoje porijeklo je takvo kakvo je..da li možeš obrisati sve ili se pomiriti s tim da se stanje možda može u nekim detaljima frizirati ili dijelom ukrasiti ?
Znam da nije ugodno ali to su ti roditelji pa kakvi jesu da jesu drugih nemaš.
Sa promjenom stila življenja,kvalitete promijenila su se i očekivanja.
Čovjeka možeš istjerati iz sela ali selo iz čovjeka..teško.
Održavaj kontakte onoliko koliko te zadovoljavaju.
O muškarcima koji će te gledati u čudu je suvišno pričati.Tko te ne prihvaća takvom pa makar tvoji ubijali po ulicama nije vrijedan spomena.
Ja volim obitelj i obiteljska okupljanja i bozic i sve ostalo. Smatram ljude izrazito sretnima koji imaju veseo Bozic i koji idu RADO kod svojih roditelja. Okruzena sam vecinom takvima, ljudima koji se ne slazu sa roditeljima ideoloski, ali ne iskacu iz nekakve drustvene norme previse kao moji. I da su samo roditelji jos nekako, ali tu su braca i sestre, slicni..

Ovo boldano je tocno, ali kako to postici?
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 21:17   #18
Svako krene nekim svojim putem,ima ambicije,želje,potrebe.
Njihova ambicija je kiseli kupus a tvoja je imati obitelj i biti uspješna u poslu kojim se baviš.
Ako će ti njihov način življenja biti opterećenje onda se vraćaš korak natrag.A sumnjam da to želiš.
Nažalost u tvojoj viziji budučnosti oni neće imati neku ulogu a utjecaj pogotovo.
Sjedni,razmisli a sa činjenicama se pomiri.
S vremenom možeš na sebe nabacati koje kakvih psihičkih problema koji se teško do nikako rješavaju.
Starce polako izbaci iz svakodnevnog života i održavaj kontakt koji ti neće biti preveliki teret.Braća i sestre preptostavljam na tebe gledaju kao na sestru koja je uspjela,možda si i autoritet pa samom tom činjenicom možeš određivati igru.
Ali ako mene pitaš,zaboravi sve i gledaj sebe,izgradi svoju budučnost kako si zamislila,stvori obitelj i nemoj ponavljati njihove greške jer se to često zna dogoditi.
Ako ponekad i ne znaš što trebaš uraditi,definitivno znaš što ne treba.
Ako je to nekakva utjeha..ok.
Pametna si žena,vidiš gdje zapinje ali tražiš čarobni štapić koji je ipak u tvojim rukama.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 21:25   #19
Quote:
lijepolice kaže: Pogledaj post
Ja volim obitelj i obiteljska okupljanja i bozic i sve ostalo. Smatram ljude izrazito sretnima koji imaju veseo Bozic i koji idu RADO kod svojih roditelja. Okruzena sam vecinom takvima, ljudima koji se ne slazu sa roditeljima ideoloski, ali ne iskacu iz nekakve drustvene norme previse kao moji. I da su samo roditelji jos nekako, ali tu su braca i sestre, slicni..

Ovo boldano je tocno, ali kako to postici?
Ček malo..ti u stvari imaš manjak samopouzdanja ili nesigurnost u ljubavnim odnosima(vezama) a vezano sve s tvojima ?!
To je drugačiji aspekt problema.
Misliš da ne bi podnijela da te se odbaci kada se spozna istina ?
Pa ne izgledaš mi tako iako griješim valjda.
S jedne strane čvrst karakter u poslu a s druge procjenjivanje vlastite vrijednosti...možda bolje,taj je muškarac zavrijedio više nego što mu ja mogu pružiti,grbavu familiju i musavu.
S tobom prezentiranom u najboljem svjetlu moraju ići i roditelji isti takvi.
Hmm,izgleda da ne moraju.
Onda drugačiji pristup.traži osobu koja će to gledati empatično ali mu tvoj strah neće izgledati kao problem.Naravno,ti nećeš ni ostaviti dojam smušene djevojčice kojoj bi to bio problem.
Ali čini mi se da to teško kriješ.
Jesi ti voljela nekoga bezrezervno,cijelim svojim bićem i dušom i ne znam..svime ?
Jesi..onda znaš da je razumijevanje i suosjećajnost temelj odnosa i dobra podloga za nastavak.
Ako ne znaš..krajnje je vrijeme da pregrizeš i probaš se opustiti.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 21:34   #20
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Svako krene nekim svojim putem,ima ambicije,želje,potrebe.
Njihova ambicija je kiseli kupus a tvoja je imati obitelj i biti uspješna u poslu kojim se baviš.
Ako će ti njihov način življenja biti opterećenje onda se vraćaš korak natrag.A sumnjam da to želiš.
Nažalost u tvojoj viziji budučnosti oni neće imati neku ulogu a utjecaj pogotovo.
Sjedni,razmisli a sa činjenicama se pomiri.
S vremenom možeš na sebe nabacati koje kakvih psihičkih problema koji se teško do nikako rješavaju.
Starce polako izbaci iz svakodnevnog života i održavaj kontakt koji ti neće biti preveliki teret.Braća i sestre preptostavljam na tebe gledaju kao na sestru koja je uspjela,možda si i autoritet pa samom tom činjenicom možeš određivati igru.
Ali ako mene pitaš,zaboravi sve i gledaj sebe,izgradi svoju budučnost kako si zamislila,stvori obitelj i nemoj ponavljati njihove greške jer se to često zna dogoditi.
Ako ponekad i ne znaš što trebaš uraditi,definitivno znaš što ne treba.
Ako je to nekakva utjeha..ok.
Pametna si žena,vidiš gdje zapinje ali tražiš čarobni štapić koji je ipak u tvojim rukama.
Roditelji ne igraju veliku ulogu u mom zivotu, pomazem im financijski i njima je to dovoljno. Sto stvar pravi u stvari jos gorom. Ja sam cesto samo tuzna, jer nisam nikada imala razumnog savjetnika, sto bi roditelji trebali biti. Nije bitno koliko covjek ima godina, ponekad bas treba savjet iskusnijeg i pametnijeg. Mi to nikada nismo imali. Bilo bi mi lakse u zivotu da su drugaciji, nisu, a najgore je da su mogli, a nisu se trudili.

Lako je rec nemoj praviti njihove greske, crte odgoja i destrukcije ostanu, tu su. Ako je covjek svjestan tog problema, mozda se mogu rijesiti. Bar se nadam.

Bracama i sestrama nazalost ne mogu pomoci, i to je najvise sto me boli. Vidim da srljaju u propast, a oni to ne vide. Nemaju skole, malo zarade, u mladosti zivotare. Sto ce onda tek u starosti? I to mi je tesko, nemam snage onakve ih gledati a ne moci pomoc, a nemam snage se skrozi povuci. Nekako se jos nadam da se pokrenu. Jedan brat je, on ce se maknuti kao i ja, sigurna sam.

Imamo jako povrsan i nikakav odnos, sto mi je stvarno tesko za prihvatiti. Jednostavno me boli srce i to je to. Ali morat cu, nema druge..
lijepolice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.