Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 19:06   #21
Ma znate šta, nije ovo ni toliko loše (samo šta nije moj đir serije). Ulovim par scena na Globo Playeru. Klasična priča, samo šta nju ubija ovakva režija. Da je ovo snimljeno u stilu O rei do gado, to bi bila sasvim druga priča.

Al ono šta me fascinira su gledatelji. Stvarno televizije ako žele ikakvu gledanost moraju izgleda radit telenovele... za debile. Telenovela je već par mjeseci u eteru, al komentari na netu su stalno isti "Kako u novela da epoca mogu imat mobitel?", "Kako u novela da epoca on može vozit najnoviji model Ducatija? Globo fail"... Isuse. Kriste. Moroni.

Al da, miljama bolje, smislenije i kvalitetnije od Babilonije, A regra do jogo, čak i Imperija.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 21:01   #22
I agree.

I meni se sviđa, mislim da je baš dobra serija. Jedino možda fali drame, jačine ali generalno ok. Puno bolje od prethodnih.
U Brazilu su užasno licemjerni. Čim gledanost flopa, odmah svi dignu ruke i počnu kritizirat.

Nije mi jasno kako im novele od 6 i od 7 toliko eksplodiraju u gledanosti odjednom. Ova Eta mundo bom će prestić Cordel encantado, što se činila apsolutno nemoguća misija prije godinu, dvije.

Inače, ne znam jeste primijetili ali Patricia Kogut je prije dan-dva imala vijest o Forum.hr. Napisala je da joj se javio netko iz BiH tko je rekao da je naučio portugalski s brazilskim novelama i stavila je link na Haja coracao topic.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 21:27   #23
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Inače, ne znam jeste primijetili ali Patricia Kogut je prije dan-dva imala vijest o Forum.hr. Napisala je da joj se javio netko iz BiH tko je rekao da je naučio portugalski s brazilskim novelama i stavila je link na Haja coracao topic.
Ana Jacqueline.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:42   #24
Umrijet ću, dajte mi linkajte to. Inače čitam Kogut, al ovo sam propustio. Ana Jacqueline, svjetska faca.

Aaaaa, našao.

Quote:
Bálcãs
Olha que bacana. Um leitor da Bósnia-Herzegovina escreveu para cá contando que aprendeu português assistindo a novelas do Brasil. Ele mantém um site de debates. Lá, conversa com conterrâneos e interessados da Croácia, de Montenegro e da Sérvia. O endereço é https://www.forum.hr/showthread.php?t=887908.
Što se tiče uspjeha EMB, ne čudi me. Igra Walcyr na dobro poznatu formulu po kojoj je radio i O cravo e a rosa, Chocolate com pimenta i Alma gemea. Meni se sviđa serija, iako ima nekih glumaca za koje se pitam kako su prošli casting.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 18:00   #25
Simpa su Dira Paes i Martim, većinom njihove scene gledam. Pitanga i Domingas ne dolaze pretjerano do izražaja. Fagundes je kriminalno loš, totalni miscast.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 07:32   #26
Sa emitiranjem završava 30.09.: http://www.otvfoco.com.br/globo-defi...e-velho-chico/
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 21:02   #27
Ne mogu reć da pratim 100%, ali virnem. Kao što sam i rekao gore, nije moj cup of tea (mislim da bi Beneditove serije nikad neće bit full cup of tea). Ali izvrsno odglumljena i snimljena serija (iako to nekima smeta, meni je OK). Šamara sve novele od 9 izuzev Em familia od 2010. nadalje.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 14:32   #28
Usporedba gledanosti "ARDJ" & "VC": http://oplanetatv.clickgratis.com.br...ia-as-21h.html
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:54   #29
Domingos Montagner em vídeo inédito: ator celebrou amor após gravar última cena de ‘Velho Chico’



Mogu misliti koliko je i Pitangi teško, reka ga je odnela njoj pred očima.

Piše gore da je snimio sve scene, pa će novela verovatno imati sretan kraj. U jučerašnjoj epizodu su u znak poštovanja, izbacili sve scene sa njegovim likom. Verujem da od danas sve kreće normalno. Jučerašnja epizoda je takođe imala porast gledanosti.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 13:55   #30
Quote:
As cenas do elenco olhando pra câmera, como se ela fosse Santo, foi uma linda e dolorosa homenagem em #VelhoChico. Deu para ver a dor no olhar de todos, cujos sorrisos eram claramente entristecidos. E palmas para o profissionalismo de Camila Pitanga, Irandhir Santos, Gabriel Leone, Lucy Alves, Giullia Buscacio, Zezita Matos e Dira Paes, que tentaram passar para o público que Santo estava ali, participando de tudo. As vozes gravadas de Domingos inseridas em alguns momentos deixaram tudo mais 'real'. A sequência do casamento de Olívia e Miguel foi linda, onde a presença da ausência de Santo foi ainda mais doída. Luiz Fernando Carvalho está de parabéns por essa saída criativa, mesmo que seja muito triste.
Zamenza
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 16:24   #31
Pogledao sam te scene gdje se oni obraćaju Santu direktno u kameru, stvarno da ti srce pukne od tuge. Divim im se kako su imali snage to snimat. Stvarno tužno.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 17:09   #32
Vidi im se svima tuga u očima (pogotovu Camili i Giulliji Buscacio) i svaka im čast na ovim scenama.

Svaka čast i Luiz Fernandu Carvalhu, odlično je ispalo.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 17:12   #33
Da, stvarno odlično snimljeno, svaka im čast.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2021., 23:32   #34
Krenuo gledati prije par dana, došao do 15. epizode i baš mi je dobra serija. Je da je pomalo polagana, pogotovo prvih par epizoda, ali su zato gluma i dijalozi maestralni Fotografija, interijeri, eksterijeri, lokacije. Priča je sama po sebi klasika, ali sve je to tako lijepo ukomponirano i ono najbitnije - odglumljeno. Baš sam se navukao. Režija je neobična (eufemizam), sad se malo to sve unormalilo.

Afranio, bonvivan koji spletom okolnosti postaje vlasnik farme i gazda svih tih plantaža jer je tatu strefio herc, a pravi nasljednik (koliko sam shvatio) je umro kao dijete utopivši se u rijeci. I tako je Afranio ni kriv ni dužan dobio farmu, praktički i grad i u kompletu neprijatelje koji će mu skakati po glavi. A još jednu takvu je dobio i u kući - Encarnação. S njom ima i najmorbidniji odnos, one njihove svađe su sve. Kad ju je u radnoj sobi polio pićem Nekako mi ju je baš žao zasad, žena živi u svom svijetu, izgubila je sina, muža i očito je da je pomalo skrenula (na to se čak i aludira svako malo). I ona scena kad je porađala Leonor, Kriste Isuse I faca koju je napravila kad je skužila da je ova rodila curicu. A kad je rodila muško dijete, onda je rekla da nema ništa Afranijevo i da ju podsjeća na njegovog brata. Ili ono kad se Teresa igrala sa "puškom", a ova vrištala da ju je htjela ubiti Zapravo me se ta misteriozna baba kao lik najviše i dojmila.

I još jedna scena, kad je Afranio prebio Teresu kad je saznao da je sa Santom u vezi, ono razbijanje stvari, pa kad je pljunuo na nju, vrištao i onda ju izlupao kajišem, prestrašno nešto. Tako ružna scena, a tako odlično odglumljena.

I očekivao sam da će Rosa umrijeti, a ovi s njegove farme su mi svi skupa tako dragi, i Piedade i Ramiro i Eulalia i djeca u kompletu s njima, kao i ona sluškinja s Afraniove farme. Clemente je baš creepy, ono njegovo šuljanje, dociranje i podjebavanje svakog Vidim da mu je i sin nasljedio tu creepy crtu karaktera.

I pohvalio bih instrumentale i soundtrack Odmah se urežu u pamćenje.

Eto, tako, prva brazilska bez prijevoda (službeno). Uglavnom razumijem većinu rečenog i mogu povezati stvari, tako da s tim nemam uopće problema i zapravo se uvijek začudim koliko toga mogu sam razumijeti.

Nastavljam dalje gledati... Neću pisati za svaku epizodu dojmove, nego ovako, svakih deset - dvadeset epizoda jer volim ostaviti neki trag, a opet da ne komentiram sam sa sobom
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2021., 22:35   #35
Došao do tridesete epizode... Priča Santa i Terese je tako klasična, a opet tako romantična i lijepa Ove mlađe verzije S&T su mi baš slatki skupa, navijao sam da ju Santo otme s vjenčanja i da odu u suton, ali naravno da se to nije dogodilo jer onda ne bi imali priču koju imamo Joj, ova posesivna Luzia je još i krala pisma koja je Teresa slala iz internata i obrlatila Piedade jer ova ne zna čitati. Eto, baš me se dojmio ovaj mladi par, šteta što nismo imali više scena s njima. Nekako me ova novela podsjeća na one stare, klasične romane. Vrijeme i ljudi su radili protiv Santa i Terese, prvo ono s internatom, pa krađe pisama, pa onda Luzia koja je poljubila Santa baš kad je Luzia došla i na koncu, ova se udala. Baš tužno.

I onda vremenski skok. Eulalia i Clemente umrli off-screen Tako mi je žao što je Eulalia umrla, bila je odličan lik (Nascimento ) i bilo bi mi draže da je ona ostala, a Piedade otišla Bogu na sud, ali po svemu sudeći, Piedade će imati neku važnost. Sad su sve glumce zamijenili osim Encarnacao, popa i Chica. Prva faza završava depresivno, a druga počinje veselo, s feštom - 100. rođendan Encarnacao i svi se raduju osim nje same jer joj je dosta života i patnje

Carlos Eduardo je teški ulizica, doslovno viri iz guzice Afraniu. Kad mu je dodavao ručnik u WC - u (i pritom vidio sve, ali doslovno sve) ili kad mu je morao navući čizme, koji piš. Ali očito je da će biti neki negativac i da zdušno jede govna koja mu predragi coronel dnevno servira jer se nada da će i on jednog dana biti okrunjen tom prečasnom titulom. A Afranio bi na tu poziciju unuka koji farme ni na slici valjda nije vidio Carlos Eduardo kao da se oženio za Afrania, a ne za Teresu. Kako ga Encarnacao podjebava (jer ga je jedina prokužila), a on se cijelo vrijeme dere jer misli da je ova gluha A što se tiče tog Miguela, stvarno liči na Santa u mlađim danima Zapravo su većinu glumaca u drugoj fazi potrefili sa onim mlađim, ali ova sličnost oca i sina je

E sad, Santorov Afranio i Fagundesov Afranio po viđenom kao da nisu iste osobe. Svi ostali glumci su skinuli svoje mlađe verzije prilično uspješno, jedino on afektira i jednostavno si nikako ne mogu utuviti u glavu da je to isti lik. Pretpostavljam da se daje poruka da se Afranio promijenio (evo, i stil odijevanja je izmijenio, žive boje), ali opet. Ono po čemu su slični je to da puše bez prestanka, njima je stalno ona cigareta u rukama (točnije, u ustima). Sve ostalo, kao da nisu iste osobe. Kao da Fagundes nije ni pogledao nijednu scenu sa Santorom.

Ona perika i Iolanda koja mu boji kosu, jao, kao lokalni klaun. Babe s fešte su ga non-stop tračale. Zanima me što je ovo s drugim sinom, što je on pak napravio da ga je pošteni i premoralni coronel izbacio iz kuće. Mislim da je bacio oko na pomajku.

Afranio se prema Teresi odnosi kao prema smeću, toliko je emocionalno distanciran da je to strašno. Odlična scena je bila kad mu spočitava ono s voćem i onda mu govori da ga pojede kad je tako siguran u sve. Ili ono kad joj je Afranio rekao da klekne i moli za oprost. Kako da ne, evo sve leti. Zapravo je on taj koji bi do kraja života trebao klečati i moliti za oprost, ali taj film nećemo gledati. Drago mi je da ga Teresa prca, ali mu se opet i želi približiti jer zna (a i Iolanda joj je svjedok - inače, njih dvije imaju divan odnos) da coronel i Afranio nisu ista osoba. A sad, kako to dvoje razdvojiti.

Sve je super i dalje, nastavljamo s gledanjem...
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2021., 16:09   #36
Došao sam do 45. epizode Sviđa mi se kako je serija polagana, ne paše to svima; meni je tempo radnje taman i serija kao serija je baš dobra, makar se primjerice Santo i Teresa još nisu sreli, ali doći ćemo i do toga. Miguel je pljunuti Santo iz prve faze, fizička sličnost je zastrašujuća, pa čak i način govora. Sviđa mi se što se na to obratila pozornost. Miguel i Teresa imaju odličan majka-sin odnos (za razliku od Afrania i one njegove ludare) , njihove scene su mi super, emotivne, lijepe... Sve u jednom. Dobro mi je bilo i ono kad su govorili o očuvanju okoliša i rijeci koja više nema onaj sjaj kao prije.

Taman sam došao do trenutka kada Miguel i Teresa dolaze na farmu na feštu povodom njegovog povrataka, Afranio se naroljao kao svinja (tog tipa ozbiljno pere kriza srednjih godina), hvali se svima svojim unukom (opet ga one babe tračaju), a siguran sam da će mu oduševljenje splasnuti čim Miguel otvori usta o gorućim problemima. Mislim da Afranio neće neko duže vrijeme u penziju

Afranio je običan licemjer, razumijem da mu je očeva smrt praktički ukrala i izbrisala sve životne planove, ali on je bar dobio drugu priliku s Iolandom (kakva god ta prilika je), ali to ne znači da mora dirigirati životima ljudi oko sebe - Teresi je oduzeo mladost, a sad hoće to isto i s Miguelom da bi se mogao fino umiroviti, skrasiti s Iolandom i nadoknaditi izgubljenu mladost dok će Miguelu uvaliti tu iznimno atraktivnu titulu coronela i sva sranja koja s istom dolaze.

Luzia je totalno opičena, ono plaženje po Teresinom pismu koje je sačuvala, pa skrivanja Živi piš mi je bio kad je Encarnação, kad su ju sluškinje pitale veseli li se povratku unuka, uzela bokal vode i polila ih I još su joj zvali svećenika da ju pozove na red zbog toga, a on joj govori da se mora ponašati u skladu s godinama. Ženska je pravi troll, ne izlazi iz one sobe, a zajebava sve žive, ucjenjuje, prijeti da će razvezati jezik o tome tko je Miguelov otac...


Vidjeli smo i Martina koji se negdje lunja, samo mi nije do kraja jasno je li on sam otišao ili ga je Afranio izbacio jer svaki ukućanin govori svoju verziju priče. Saznat ćemo jednog dana. Carlos se i dalje ulizuju coronelu, hoće poziciju u vladi, a ovaj ga ne šljivi ni pola posto, a kad mu spomene to s vladom, nakostriješi se kao da ga je ne znam što pitao. Carlosu je zinula guzica za Afraniovom stolicom, makar se tobože altruistički postavlja prema sinu i govori mu da digne ruke od te "vukojebine" dok on sam sanja o tome da će jednog dana biti gazda. Ne bi me čudilo da Afraniu na kraju, u šekspirijanskoj maniri, Carolos i presudi.

Nastavlja se dalje.
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2021., 01:26   #37
Došao do 70. epizode Scene ponovnog susreta Encarnação i Martima su bile predivne, a stara je čak pomalo i omekšala prema jadnoj Iolandi i krenula ju je zvati pravim imenom. Onaj dio s dušama Leonorinih roditelja je bio baš strašan.

Bento i Beatriz su mi sve simpatičniji, baš su mi lijepe njihove zajedničke scene i Beatrizine scene u školi i njena interakcija s djecom (a i scena u kojoj Bento dolazi u školi i drži predavanje) Afranio je umro od ljubomore na pomisao da mu je žena plesala s pijanistom, ali zato se on smije vucarati po sumnjivim klubovima i tamo plaziti po ženama. Da ga je bar Iolanda napucala i otišla, ali neka, i ovo malo plesanja po živcima je bilo odlično. Afrania svi stišću, kćer, unuk, mama, pa i zet koji želi biti izabran na višu poziciju i računa na pomoć coronela kojem to nije po volji.

Santo i Tereza dobivaju pomalo više zajedničkih scena, a jedva čekam susret njega i Miguela. (Moram i pohvaliti tučnjavu Terese i Luzie) Piedade samo što nije zinula do poda kad je vidjela Miguela u crkvi, sigurno ju je podsjetio na Santa u mlađim danima i zato je opčinjena pred njim i brani ga pred Luziom za koju je to sve skupa sotonski okot. Imali smo i scenu susreta Olivie i Miguela koju je naprasno prekinula Luzia. Zefa dobila posao kod Piedade i Isabel Baš mi je tužna priča onog ribara.

Miguel sve više pili coronelu po živcima, ali najbolje mi je bilo kad je obranio mamu i rekao Afraniu da ima poštovanja prema njoj. Afranio samo što nije eksplodirao, a kasnije se ulagivao unuku i tepao mu kako je muškarac... Pa ga je za nagradu izveo u onaj isti klub skupa s Carlosom, pod isprikom da se tamo skuplja politička elita (valjda da sam sebi opravda što to on tamo točno radi pored žive supruge).

Ovaj novi policajac / načelnik policije ili što već isto pili po živcima pukovniku, a sad ga je spriječio da ubije Benta i Santa kad su uzimali voće koje im pripada. Policajac ne ferma Afrania ni pola posto.

I kao šećer na kraju, zadnja scena 70. epizode, Afranio saznaje da se Martim vratio, uperi pištolj u njega i puca u zrak
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2021., 12:55   #38
Došao do 83. epizode. Gdje ima dima, ima i vatre, tako da mislim da ovaj susret Martima i profesorice nije uzaludan i da će tu biti nečega. Bile su lijepe scene njihovog odlaska kod plemena kako bi profesorica popričala s onim djetetom koje je pobjeglo s nastave jer su ga drugi zadirkivali i kako su se djeca vješala po Martimu i nisu mu dala da ode

Santo već skoro dvaputa saznao da ima sina Prvi put u crkvi, kad je Teresi listao članove obitelji, pa rekao "tvoj sin", na što ga je ova pogledala u stilu "jesi-ti-lud-ili-se-samo-praviš", ali onda je Cicero uletio i krenuo cirkusirati po crkvi. I drugi put, na obali rijeke, kad je Teresa htjela pričati o gorućim problemima, pa ju je Santo poljubio i razgovor je pao u vodu. Ova Luzia se valjda svaki put usere kad Santo ode u grad da ne sretne Teresu i ne krenu pričati, pa da se ova još i izlane o svemu Inače, Luzia i Teresa imale dvije zajedničke scene i u obje završile u fizičkom sukobu Ali je ova Luzia opičena samo tako, onaj smijeh i mood swingovi, Bože sačuvaj.

Afrania pak nitko ne šiša ni pola posto, svi rade što žele, a on ima nokturalne monologe s Bogom u kojeg ne vjeruje i s Miguelom u kojem pokušava usaditi prave vrijednosti jednog coronela, kao što su korumpiranost i bezobzirnost. I još se naljuti kad ga se nazove ubojicom. A nego kako bi ga se drugačije trebalo zvati. Dobro, ubojstvo Belmira on nije naredio i dogodilo mu se iza leđa, ali kapetana itekako ima na duši i to jako dobro zna. Možda ga nije on upucao, ali je to naredio. Dobre su bile scene kad se zatvorio u bar s Martimom i kad su si rekli sve što misle jedan o drugome.

Nadam se da će Miguel i Olivia shvatiti da su u rodu prije nego bude kasno.

Carlos Eduardo opasno sanja o pukovnikovom stolcu, a jedino ga je stara ludara prozrela i još ga otvoreno proziva za sve. Kakav je to patnik, emocionalno ucjenjuje suprugu i još govori kako je potratio pola života na to, to i to (kako me to podsjeća na jedan lik iz ove iste serije) i da ga nitko ne cijeni zbog toga niti mu daje nekakvu nagradu, naknadu... Pa sam si znao u što se upuštaš, još si i slavodobitno u maniri kakvog filozofa pred tim istim coronelom izjavio da je bolje uopće ne sanjati, ako sanjamo o malim stvarima. Dakle, znalo se u što se upuštaš, zbog čega i prvenstveno koju korist ćeš od toga imati, samo ti se posrećilo da tu ženu za koju se ženiš voliš (ili ti se u najmanju ruku sviđa) jer ste se znali iz škole.
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2021., 15:37   #39
Stigao do 107. epizode. Miguel i Santo saznali su da su otac i sin jer je Teresa sve priznala. Domingos Motanger je odlično odglumio scenu kada saznaje istinu i kada odjuri u štalu i razdvaja Miguela i Oliviu. Coronel samo što se nije srušio u onom uredu kad je otkrio da je Teresa sve priznala Santu, pa kad joj je došao i sobu i krenuo držati prodike u smislu da je on žrtva svega i pitati se kako je to ona njemu mogla napraviti nakon svega što je on za nju napravio, bla, bla. Dobro mu je Teresa sasula sve u facu - zapravo, još je i zvučala suzdržano s obzirom na to što mu je sve trebala reći.

Coronel se raspištoljio pa je otišao sa svojom paramilitantom postrojbom na imanje Dos Anjos, ali ga je Piedade ponizila, a Miguel mu je rekao sve što ga ide. Divno ga je prihvatila njegova nova obitelj (osim Luzie). Lucas je baš opičen dečko, ali najbolji je kad imitira coronela, doslovno skine njegovu isforsiranu boju glasa, odnosno ton.

I tako, coronel je izgubio još jednog nasljednika, pa je knjiga spala na ljigavog zeta koji je valjda taj dan čekao otkad se oženio za Teresu. Tako sad obilaze grad, ispipavaju lokalne tračeve po crkvi i birtiji, a u voćnjaku mu Afranio drži kratku školu obogaćenu brojnim mudrim mislima i pranjem ruku od svih zlodjela (nisam ja, život je )u stilu Kako postati coronel u 24 lekcije. A kad je obitelji obznanio vijest o velebnom nasljedniku, pa je Encarnacao napala Eduarda i izvrijeđala ga A uvrijeđeni Carlos Eduardo se potom svađao s njenom fotografijom u coronelovom uredu. Encarnacao mi postaje sve draži i draži lik i mislim da jedino njoj Afranio može zahvaliti to što je obitelj ostala na okupu, a da ne govorim o tome kako priznaje svoje greške, a ne kao njen sin koji se snebiva kad netko spomene Ernesta. Carlos Eduardo postaje sve ljigaviji. Imam neki osjećaj da će mu Cicero presuditi na kraju, a da će ovaj presuditi coronelu.
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2021., 11:34   #40
Došao do 137. epizode. Santov nestanak je bio baš dug, ali se i puno stvari razotkrilo. Luzia je priznala sve što je napravila s pismima i priznala Oliviji da nije Santova kćer (). Nekako mi je baš žao Luzie i mislim da Lucy Alves stvarno može biti ponosna na lik koji je dobila jer se nalazi u trojstvu najkompleksnijih likova serije, bok uz bok s Encarnacao i Afraniem. Kao što sam i rekao, Luzie mi je nekako žao bez obzira na to što je radila s pismima i kako se odnosila (i još odnosi) prema Terezi. Žena od početka života gubi nešto, pa čak i ono što nikad nije imala (biološke roditelje), Santa (imala ga je samo na papiru) i grčevito se, rukama i nogama borila kako bi sačuvala sve što ima i ono što na neki način nema. Eto, tako da mi ju je stvarno žao kad se sve zbroji i oduzme i zato ju ne smatram negativkom. Zapravo, serija uopće nema žensku negativku, možda jedino antagonisticu, ali jedini pravi negativac je Carlos Eduardo. Inače, prelijepe su bile scene kad su se svi udružili kako bi našli Santa. Miguel i Olivia napokon mogu biti skupa.

Ovaj Afranio opet cmizdri i pravi se žrtva; on ovo, on ono, on je ugrožen, on je jadan... Carlos postaje sve luđi i luđi, mislim da će brzo sjesti na tron (i prije nego što Martim nešto poduzme) jer je onom starom seronji već to sve skupa dopizdilo i hoće u mirovinu da slučajno ne rikne sjedeći u toj stolici. Afranio pokazuje ljudskost u trenutcima kad je Tereza otišla u rijeku tražiti Santa, ali me ne kupuje kao što me recimo zadivljuju promjene u Luziji i Encarnacao. Mogao je dopustiti kćeri da bude sretna, pa makar da ju je pustio da pobjegne sa Santom žmireći da oba oka, ali ne... Uvijek je mislio na svoje dupe prvenstveno i pravdao se da čini sve za obitelj. Bit će ovo zanimljiva završnica.

Šamari Luzie i Marie Tereze:

https://youtu.be/zG5tzLV8TnI
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.