Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2012., 14:29   #2021
Ah zo . Hvala na odgovoru.
Mislila sam je naručiti s ebaya. 100 grama je oko 50 kn.. Iako mi je to skupo, jer bi mi trebalo otprilike 150 grama. Možda da pomiješam Mullerovu i ovu s ebaya,jemensku.. Pojma nemam .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 14:53   #2022
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Ah zo . Hvala na odgovoru.
Mislila sam je naručiti s ebaya. 100 grama je oko 50 kn.. Iako mi je to skupo, jer bi mi trebalo otprilike 150 grama. Možda da pomiješam Mullerovu i ovu s ebaya,jemensku.. Pojma nemam .
Da je skupa - je. Ja sam stalno u potrazi za povoljnom body art quality kanom ali i u najjeftinijoj je varijanti skuplja 2x od ovih naših. Počastim se tu i tamo s Jamila kanom ali rijetko.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 15:29   #2023
Htjela bih probati jemensku jer je ona kao više crvena, nije tako narančasta i postupno se može "nadograđivati" boja do lijepe burgundy nijanse . Uzet ću 100 grama prvom prilikom pa pomiješati s ovom iz Mullera .
Misliš da bi baq kane moglo biti u Bosni?
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 20:26   #2024
Režu li u Lushu pločicu kane ili se može samo cijela kupiti?
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 22:26   #2025
Trebala bih savjet oko kaniranja, naime imam prirodno srednje smeđu boju kose, no na krajevima mi je ostalo nešto tamnije smeđa od prethodnog farbanja. E sad, pošto bih željela dobiti intenzivno narančastu nijansu da li da prethodno prefarbam kosu crvenom bojom pa nabacim crvenu kanu kao što sam čitala da neke od vas rade ili moram posvjetliti kosu nekom blajh kupkom, ili da jednostavno samo stavim crvenu kanu na ovu boju? Inače imam dosta tanku vlas i puštam pa ne bih htjela previše oštetiti kosu.
Katriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 09:18   #2026
Definitivno moraš posvijetliti kosu, kana na smeđu kosu ne bude bila jarko narančasta...mislim da ne trebaš blajhati, ako baš želiš malo jače posvijetliti kosu, uvijek možeš stavili L'Oreal Mango, to je lijepa svijetlo narančasta, mislim da je unutra 9%tni hidrogen, na nju ti kana bude opako narančasta....
ja inače na srednje smeđu kosu stavljam prvo Garnier 7.40 pa onda kanu....
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:01   #2027
m@non hvala na brzom odgovoru
Eh, sad sam još htjela pitat što se tiče kane, koju staviti da ne pozelenim?
I nakon koliko od farbanja staviti kanu? Koliko često ponavljati farbanje a koliko često kaniranje?!
Katriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 11:17   #2028
Ne bi trebala pozeleniti od prave lawsonie inermis. Ako je vjerovati pakiranju na kutijama od Mullerovih kana, to bi trebala biti prava kana bez ikakvih dodataka.
Ja sam se i blajhala i farbala puno puta i nije mi kana (Muller rot) pozelenila, baš se lijepo uhvatilo .
Još nije potpuno oksidirala tako da će još malo potamniti i nadam se izgubiti narančasti odsjaj na suncu .

Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 20:29   #2029
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Režu li u Lushu pločicu kane ili se može samo cijela kupiti?
Samo cijela, ali za duzu kosu kao moju (cca 15cm ispod linije vrata), to je bilo taman.
Cini se previse na prvi pogled, ali kad sam na svaki pramen stavila debeli premaz (kao sto u uputama pise da mazes kanu kao glazuru, u debelom sloju) ispalo je sasvim dovoljna kolicina.
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 22:39   #2030
Luciferia, ovu boju kose si postigla sa Mullerovom kanom? Kojom tocno i kakva ti je tvoja prirodna kosa?

Kupila sam Mullerovu smeđu-brun kanu, jel ima smisla nju razrađivat sa kavom/čajem/vinom i ostalim što sam jos prije vidjela da se ovdje spominje?
Htjela bi toplu tamnosmeđu boju dobiti sa kanom, a prirodna mi je srednje tamnosmeđa (nije farbana), dal postoji kakva shema da sa dodacima ''intenziviram'' tu smeđu kanu? . Kakva bi mi boja ispala da kaniram sa tom Muller rot kanom? ne želim drito crvenu kosu, tamno mahagonij/kestenjasta/tamna s crvenim odsjajem bi mi odgovarala, samo me strah da sa rot kanom ne postanem precrvena, tipa boja sa slika od Luciferie..
jel mješala koja muller kane, smeđu i crvenu?

Zadnje uređivanje Good evil : 15.04.2012. at 00:02.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 10:05   #2031
100 grama Muller Rot kane .
Imala sam izrast od nekih 5 cm (tamno smeđa kosa), a ostatak kose je bila isprana crvena preko koje sam jednom prije mjesec-dva prešla s tamno plavom (koja se isprala u roku keks ). I da, ako je bitno, blajhala sam je prošlo ljeto prije nego sam stavila onu crvenu.
Sad je boja potamnila malo, trebala sam pričekati 4 dana pa onda staviti slike .
Nema više jako narančasti odsjaj jej .

Ako ne želiš crvenu kupi Mullerov indigo i kanu, prvo smješaš kanu, pustiš ju da odstoji nekoliko sati, kad kana bude spremna, smiješaš indigo s vodom (on ne smije dugo stajati) i tu smjesu pomiješaš s kanom. Ako ti se da naručivati s interneta, amla je biljka koja neutralizira crvenu pa možeš i nje pomiješati u smjesu.
Čitala sam dosta o kani i na kraju ispadne da apsolutno nema smisla miješati ni papriku ni ostale stvari unutra.. Samo čista topla vodica uz dodatak limuna ili nekakvog octa, jer tekućina mora biti lagano kiselkasta.
Ne znam što ima u toj tvojoj smeđoj, znam da smeđa "kana" ne postoji .
Imaš dosta o tome na netu pa proguglaj malo . A i mislim da ti boja nikako ne bi ispala precrveno jer je podloga tamna, kana ne može posvijetliti kosu.
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 20:37   #2032
Hvala na opisu svoje kose i savjetu za mješanje
Pročitah kasnije da su cure znale mješati dodatke poput paprike kako bi dobile na količini, nije loša ideja. Ali ne treba mi za tu svrhu.
Dal ovo za lagano kiselkastu tekucinu vrijedi ako se i za indigo radi smjesa?

''smeđa kana'' mullerova, mješavina je kane, indiga i jos nešto treće zato me zanima smijem li svejedno ukiseljavat tekućinu. Moguće da bih probala kupit bas kanu /muller, pa 50ak grama smiksat ovako kako si mi predložila.. samo umjesto indiga bih ovu smeđu ubacila. Smeđu mislim da ne smijem dugo ostavljat, buduci da ima indiga u njoj
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:25   #2033
Nema na čemu .
Za ovo što pitaš smiješ li ukiseljavati tekućinu ako je već smiješan indigo i kana.. e to ti ne bih znala reći. Kana se bolje prima ako se miješa s kiselom tekućinom, a indigo ne, on se isključivo miješa s vodom i treba se koristiti odmah nakon što se pomiješa s vodom.
Mislim da bi ti dobila lijepi auburn odsjaj od obične kane bez indiga i ostalih dodataka .
Kad si već kupila smeđu kanu, mislim da ne može naškoditi, ja bih svejedno stavila malo jabučnog octa u smjesu, tek toliko zbog kane.. Jer koliko sam shvatila, zbog octa kana "oksidira" i postaje tamnija kroz 3-4 dana od kaniranja, bez octa bi valjda ostao jako narančasti odsjaj
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:13   #2034
Kontam! Niš, kupit cu i tu Muller rot kanu ..mada, u petak kad sam bila u Mulleru čini mi se da sam vidjela samo Intensiv rot. A ako sam dobro skuzila, postoji i rot i intensiv rot? Kakva bi bila razlika da metnem tu intensiv rot, ako imas kakvu ideju

Jedva čekam, krajem tjedna cu konačno nabacit to čudo na glavu
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 16:20   #2035
Mislim da nema neke velike razlike između intesive rot i obične kane. Pitala sam par postova iznad koja je kvaka s tom intesive rot i blue je odgovorila da je razlika vjerojatno samo u podrijetlu kane.
Sretno!
Kosa će ti vjerojatno biti suha nakon kaniranja, ali popravi se stanje kroz nekoliko dana. Meni su vrhovi bili katastrofalni nakon kaniranja.. I prije su bili u dosta lošem stanju, ali od kane su baš odvratni postali. Nisam htjela čekati koji tjedan da se (možda) vrate u neku normalu već sam ih odrezala i sad je sve pod kontrolom. Kosa se sjaji ko luda .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 16:21   #2036
Mislim da nema neke velike razlike između intesive rot i obične kane. Pitala sam par postova iznad koja je kvaka s tom intesive rot i blue je odgovorila da je razlika vjerojatno samo u podrijetlu kane.
Sretno!
Kosa će ti vjerojatno biti suha nakon kaniranja, ali popravi se stanje kroz nekoliko dana. Meni su vrhovi bili katastrofalni nakon kaniranja.. I prije su bili u dosta lošem stanju, ali od kane su baš odvratni postali. Nisam htjela čekati koji tjedan da se (možda) vrate u neku normalu već sam ih odrezala i sad je sve pod kontrolom. Kosa se sjaji k'o luda .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 12:18   #2037
nalazim na skroz različite informacije koje se tiču KADA kanu stavljati na kosu.
Dakle, da li se stavlja odmah na kosu kad se pomiješa sa toplom vodom/čajem ili se ostavlja jos par sati u posudi da se ''razvije boja''?

Našla sam da je netko pisao kako mješana sa toplom vodom ide odmah na glavu,
pa sam vidla da je netko napisao da odstoji,
pa da mora odstajati ako se mjesa sa hladnim čajem/vodom.

Može neka 100% provjerena informacija kak je najbolje stavljati? Jer pročitah da se nekima boja uopce nije primila..
Htjela bih se danas kanirati a sad ne znam kad ide na kosu kana

edit: u onom pdfu piše da treba ostavit da odstoji, za indigo odnosno kanu koja sadrži i indigo znam da treba ici odmah na kosu.. samo ne znam jel 100% za kanu da neide odmah na kosu nego da baš mora odstajati?
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 12:30   #2038
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
nalazim na skroz različite informacije koje se tiču KADA kanu stavljati na kosu.
Dakle, da li se stavlja odmah na kosu kad se pomiješa sa toplom vodom/čajem ili se ostavlja jos par sati u posudi da se ''razvije boja''?
Ja ju obično zamiješam s toplim čajem - zakuham čaj i čekam da se ohladi dovoljno da temperatura bude podnošljiva za stavljanje na glavu (valjda 38 - 40C ), zamiješam u kanu i odmah stavljam. Držim uglavnom 3 sata, ako mi se baš da, onda do 5. Isprobavala sam i tu "hladnu metodu" ali nisam primijetila neke velike razlike u boji a i komplicirano je planirati u koliko sati je treba zamiješati da bi je stavljala npr. sutra u 4 popodne .
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 12:41   #2039
Istina da je komplicirano, ja planirala danas to sve obavit i onda vidim u uputama da piše da ostavim da odstoji prakticki cijeli dan, pokrivena folijom

Imaš možda ideju, u kojim se to slučajevima, kana ne primi na kosu - ko što su neke forumašice imale slučaj da im se nije primila.. čisto da ne fulam i ja tako

Mješam crvenu kanu sa onim smeđim miksom (Muller kane) , koji ima indigo u sebi. Oce bit problem ako do indiga dospije malo octa?
Kanu cu posebno umjesati i dodati par kapi octa, pa sam smeđi miks planirala odvojeno smješati i dodati u kanu. Ne znam jel problem što bi u kani bilo kiselog medija?
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 21:00   #2040
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Istina da je komplicirano, ja planirala danas to sve obavit i onda vidim u uputama da piše da ostavim da odstoji prakticki cijeli dan, pokrivena folijom

Imaš možda ideju, u kojim se to slučajevima, kana ne primi na kosu - ko što su neke forumašice imale slučaj da im se nije primila.. čisto da ne fulam i ja tako

Mješam crvenu kanu sa onim smeđim miksom (Muller kane) , koji ima indigo u sebi. Oce bit problem ako do indiga dospije malo octa?
Kanu cu posebno umjesati i dodati par kapi octa, pa sam smeđi miks planirala odvojeno smješati i dodati u kanu. Ne znam jel problem što bi u kani bilo kiselog medija?
Vjerojatno već sjediš negdje s kanom na glavi pa kasno odgovaram, ali ako se još nisi bacila na kaniranje:
Ne primi se - ako je prastara kana, tipa preko 2 godine ili loše čuvana (Muellerove su obično dosta svježe), ako je zamiješaš s prevrućom vodom pa ju skuriš ili ako imaš pretamnu kosu da bi vidjela neku veliku promjenu osim crvenog odsjaja...
Davno nisam probavala indigo ili mikseve koji ga sadrže a i kad jesam nisam dodavala limun ni ocat. Možda bolje da preskočiš ocat ipak. Ja niti kad stavljam samu kanu više ne stavljam ništa kiselo i ok mi se primi
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.