Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2024., 12:50   #12261
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Koliko je sad članarina? Baš me zanima.
Uf, 153 €/mjesec. Ako sam dobro zapamtila, kad se odabere godišnja ispadne cca 130 €/mjesec.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 13:59   #12262
Auu... bome papreno.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 19:47   #12263
Živio Multisport!
gamma.r is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 20:06   #12264
130 MJESEČNO? Fuck me, vidi se da 10 godina nisam išao u teretane
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2024., 08:13   #12265
Šta se dobije za tu cijenu?
Baš je paprena.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 20:45   #12266
Mene multisport košta 38 eura mjesečno. Ovisi od firme, ako je veća firma uspije bolje ispregovarati, a onda još ako sufinancira, ti platiš manje.

Možeš na njihovoj stranici vidjeti za koje sve centre ju možeš koristiti - za gotovo sve! Uključujući i gradske bazene! Tako da kao i nije puno, kad vidiš što sve možeš koristiti, ali realno, ne možeš ići svaki dan negdje, jel tako?
Panasonic2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 20:48   #12267
Ja imam pitanje u vezi treniranja.

Moja najveća mana su povijena ramena i pogrbljenost prema naprijed, uglavnom zbog uredskog posla i prevelikih cica :-) pa sam se grbila naprijed. Sad je to tako ostalo.

Zanima me jel to znači da imam loše leđne mišiće? Koje vježbe bi mi mogle pomoći? Da li one neke sprave u teretani ili što? Što točno trebam vježbati da se barem malo ispravim. Trbušne mišiće čak nešto i imam pa mislim da je stvar u tome da nemam one na drugoj strani - leđima i to možda čak gornjem dijelu? Ili su to ramena, ruke?

Ima li tko kakvu ideju ili spoznaju kako da to riješim?
Panasonic2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 21:54   #12268
Quote:
Panasonic2014 kaže: Pogledaj post
i prevelikih cica :-)
RIP tvoj inbox.

I nisi se zgrbila od takvog držanja. U svakom slučaju, rad na ramenima i leđima ne može odmoći.

Lat mašina, mašina za veslanje, vježbe za deltoide... Izbora je puno!

No možda je bolje posvetiti se vježbama i istezanju, za što ne treba teretana.
gamma.r is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 22:25   #12269
Reformer mozda


Sent from my iPhone using Tapatalk
user2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 23:24   #12270
Hvala na savjetima!

Neke od tih sprava čak prepoznajem pa ću probati.

Ne bih se tresla ne reformeru, osjetljiva sam. Probala sam plivati, ali ne znam kraul pa nije pomoglo. Lat mašina je svojevremeno malo pomagala....veslanje, ne znam, nisam bila ustrajna pa baš i ne...istezanje je isto jako dobar savjet, hvala! Morat ću smisliti plan jer je ovo malo već kronično. Počela sam se raspitivati i na temi plastičnih operacija :-)

Kako misliš nisam se zgrbila od takvog držanja? Nego od čega? Prije nisam imala ni trbušne mišiće, pa hajde, to se nešto izgradilo, ali očito nisam napravila ove nazad, na leđima. Bila sam totalno zapušteno stvorenje fizički, priznajem. Ali zato imam strašnu pamet :-)

P.s.
Neću gledati inbox ni ovako ni onako! :-)
Panasonic2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:31   #12271
Možeš se zgrbiti jedino da si 10+ sati u komadu u istoj poziciji bez da mrdneš. Držanje je većinom stvar ergonomije, ali sam malo razmišljao o tvom pitanju i došao na par ideja.

1. Trbušni zid treba biti prioritet. U dobrom dijelu slučajeva problem nisu slaba leđa nego slab trbušni zid koji ne pruža dovoljnu podršku slabim leđima pa sve ode u materinu.
2. Zgrbljenost često zna biti posljedica nesrazmjera u snazi leđnih i prsnih mišića. Prsni mišići, ako su jači, zaokružuju ramena prema naprijed što odaje dojam zgrbljenosti. Tu treba podjednako rastezati pectoralise (prsa) i jačati leđa i rotatore.
3. Lat mašina je pomagala jer latisimusi imaju sekundarnu (više tercijarnu) funkciju da leđa drže ravnima. Nastavi raditi ako ti odgovara, ali bolja bi opcija bila Jefferson curl (teško mi opisati) bez opterećenja, s vremenom dodavati malo težine (2 kg za početak).
4. Gumena traka oko kvake na vratima i "veslanje". Izrazito sporo, 20 puta svakom rukom i tako puta 4.
5. Dok je traka oko kvake, okrenuti se bočno prema vratima, korak dalje od vrata, ispružiti ruku s trakom ispred sebe i polako povlačiti ruku stranu, paralelno s podom, dok ruka i traka ne budu paralelne i ruka ispružena skroz u kontra stranu od vrata (rear delt fly). Tako s obje ruke i obje strane.
6. Facepull! Lice prema vratima, ruka pod 90 stupnjeva, šaka prema stropu, palac prema nazad, i onda lakat pomičeš od ispred sebe u stranu dok ruka ne bude u ravnini i paralelno s leđima.
gamma.r is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:36   #12272
Quote:
Panasonic2014 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima!

Neke od tih sprava čak prepoznajem pa ću probati.

Ne bih se tresla ne reformeru, osjetljiva sam. Probala sam plivati, ali ne znam kraul pa nije pomoglo. Lat mašina je svojevremeno malo pomagala....veslanje, ne znam, nisam bila ustrajna pa baš i ne...istezanje je isto jako dobar savjet, hvala! Morat ću smisliti plan jer je ovo malo već kronično. Počela sam se raspitivati i na temi plastičnih operacija :-)

Kako misliš nisam se zgrbila od takvog držanja? Nego od čega? Prije nisam imala ni trbušne mišiće, pa hajde, to se nešto izgradilo, ali očito nisam napravila ove nazad, na leđima. Bila sam totalno zapušteno stvorenje fizički, priznajem. Ali zato imam strašnu pamet :-)

P.s.
Neću gledati inbox ni ovako ni onako! :-)

Nema reformer veze sa tresnjom


Sent from my iPhone using Tapatalk
user2 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:44   #12273
Evo novog trolla. Dovoljno nizak bf za trbusne a onda sise pritezu ... Od cega su te sise?

Skickat från min ASUS_AI2302 via Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:57   #12274
Hvala Gamma, probat ću nešto od toga uklopiti u priču....imala sam nekog trenera jedno vrijeme, ali on je više blebetao nego pomagao...i kao, moraš raditi vježbe za cijelo tijelo, ne možeš samo ovo ili ono...tako da sam nakon 10 sati pozdravila lika....

Budem malo izguglala te vježbe što si rekao, a ima nešto i na youtubeu, samo treba znati izabrati...u svakom slučaju tx.

Zamijenila sam reformer očito s onom nekom drugom spravom...ona kaj ima remene pa se treskaš tim remenima..užas Navodno je ta sprava jako efikasna, ali mislim da bi mi bubrezi pootpadali...
Panasonic2014 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.