Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2024., 16:38   #7481
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja bi ga momentalno iskljucila iz skole, s pravom polaganja razrednog ispita, da jadan bullyic ne izgubi svoje ljudsko pravo na obrazovanje.
i bio bi tako izoliran sve dok ga ne rehabilitiraju institucije i strucnjaci koji se bave nasilnicima.

kakve pedagoske mjere, kakva preseljenja u druge skole. Bimakni ga od normalne djece.
izludjuje me to "ukljucivanje" patologija u drustvo. stavis trulu jabuku medju zdrave i sigurno ce ta trula ozdraviti.
kretenizam.
Kada je uopce pocela ta nasilna inkluzija djece s problemima u ponasanju u obicne razrede? Takva djeca trebaju proci nekakvu rehabilitaciju prije.
Mi smo imali genijalca koji je pokusao zapaliti skolu, pa je reketario nekog klinca, pa je pokazivao svoj spolni organ...i nikako nikakvog rjesenja za njega, samo je slagao ukor na ukor.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 16:50   #7482
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Mi smo imali genijalca koji je pokusao zapaliti skolu, pa je reketario nekog klinca, pa je pokazivao svoj spolni organ...i nikako nikakvog rjesenja za njega, samo je slagao ukor na ukor.
S druge strane znam primjer gdje su majci zvali dva puta socijalnu službu i morala je ići na razgovore zbog blažeg prijestupa u školi u Zagrebu.
Mali je inače odličan, ne tuče se, ne vrši bullying nad nikome.
Možda zavisi od škole do škole, od ravnatelja do ravnatelja.
Možda su standardi u principu visoki i promptno reagiraju, ali takve vijesti ne dolaze do nas nego samo propusti, ekscesi i slično.
__________________
Kultura, Domovina, Obitelj
Atria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 16:58   #7483
Zbog kakvog blazeg prijestupa se zove Centar?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 17:01   #7484
Dijete se pohvalilo drugim učenicima prijateljima suvenirom koji se potencijalno može shvatiti kao hladno oružje, znači čisto izložbeno i kroz igru.

Čujem da postoje i uređaji za ometanje signala mobitela koji pokriva određeni radijus pa možda i to nije loše rješenje ili neki dogovor sa roditeljima na roditeljskom. Djetetu se oduzme mobitel i može ga jedino roditelj preuzeti poslije.
__________________
Kultura, Domovina, Obitelj
Atria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 17:02   #7485
Pa naravno da ovisi od škole do škole, o stručnoj službi, ravnatelju. U našoj školi je prošle godine bilo par prijava czss i jedna policiji. Šta se događalo prije i kasnije ne znam, ništa nije bilo u našem razredu.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 17:17   #7486
Quote:
Atria kaže: Pogledaj post
Dijete se pohvalilo drugim učenicima prijateljima suvenirom koji se potencijalno može shvatiti kao hladno oružje, znači čisto izložbeno i kroz igru.
Auf, nakon onog slucaja u Srbiji, svi su osjetljivi na posjedovanje oruzja kod klinca, hladnog ili vatrenog.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 17:56   #7487
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Kada je uopce pocela ta nasilna inkluzija djece s problemima u ponasanju u obicne razrede? Takva djeca trebaju proci nekakvu rehabilitaciju prije.
otkad je politicka korektnost i sOcIjAlNa OsJeTLjiVoSt!1!!!1 otisla u apsurdnu krajnost.
"svima treba dati jednaku priliku", "nasilnik je isto zrtva", "dijete je samo dijete" i sva ta slicna sranja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 19:06   #7488
Quote:
Atria kaže: Pogledaj post
Dijete se pohvalilo drugim učenicima prijateljima suvenirom koji se potencijalno može shvatiti kao hladno oružje, znači čisto izložbeno i kroz igru.

Čujem da postoje i uređaji za ometanje signala mobitela koji pokriva određeni radijus pa možda i to nije loše rješenje ili neki dogovor sa roditeljima na roditeljskom. Djetetu se oduzme mobitel i može ga jedino roditelj preuzeti poslije.
Hladno oružje izložbeno i kroz igru?

Nema dogovora, postoji Kućni red i jednostavno se nametne. Naši ne smiju prismrditi mobitelima. Neki roditelji to iskoriste pa ne dođu po mobitel danima, jedna dva tjedna, i svaka im čast.
Hagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 20:19   #7489
Quote:
Atria kaže: Pogledaj post
Čujem da postoje i uređaji za ometanje signala mobitela koji pokriva određeni radijus pa možda i to nije loše rješenje ili neki dogovor sa roditeljima na roditeljskom. Djetetu se oduzme mobitel i može ga jedino roditelj preuzeti poslije.
To ti je protuzakonito, moraš imati posebno dopuštenje policije za primjenjivanje takvih uređaja. To je jedno.
Drugo, onda bi u mnogim školama radili potpuno offline, jer jebiga, internet u školi je tako dobar i toliko dobro pokriva neke učionice, da ga koristimo onda kada ja pustim hotspot sa svog mobitela.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 21:04   #7490
Quote:
Hagne kaže: Pogledaj post
Hladno oružje izložbeno i kroz igru?

Nema dogovora, postoji Kućni red i jednostavno se nametne. Naši ne smiju prismrditi mobitelima. Neki roditelji to iskoriste pa ne dođu po mobitel danima, jedna dva tjedna, i svaka im čast.
hahahaha. Mi smo klincu iskljucili internet, sad ga moze koristiti jedino ako ja upalim hot spot, sto se mora, mora se.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 21:16   #7491
Moj ga nije ni imao nikad uključenog.
Ima doma wifi (dok mu otac ne zamrači pa ugasi router ili promijeni lozinku ) a vani kad mu mi pustimo hotspot. Znači, tko hoće internet mora biti pristojan.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 09:37   #7492
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
Moj ga nije ni imao nikad uključenog.
Ima doma wifi (dok mu otac ne zamrači pa ugasi router ili promijeni lozinku ) a vani kad mu mi pustimo hotspot. Znači, tko hoće internet mora biti pristojan.
Nama su u VIP- u dali za klinca dodatni broj i internet, a imamo doma i wifi. E, onda smo ga prvo skinuli s wifija i cekali da potrosi svoj internet, ali nikako docekat. Pa kako to...pa ima samo 2GB, nazovemo VIP i saznamo da mali zapravo ima 20 GB. I nis, zamolili smo operaterku da mu iskljuci internet, napravila je to u roku odmah, a kako ja ionako imam internet neograniceno, upalim hot spot sat dva i to je to.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 15:03   #7493
Jel ičija djeca trebaju nadoknađivati srijedu 17.04. tj. izbore? Meni kći upravo javlja da će trebati doći u školu u subotu da odrade taj dan.
Skroz mi je to van pameti. Tim više što dosad nisu iskoristili niti jedan slobodan dan, na izlet su išli preko vikenda, kad je bilo neko natjecanje u školi imali su nastavu online.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 16:39   #7494
Quote:
Palička kaže: Pogledaj post
Jel ičija djeca trebaju nadoknađivati srijedu 17.04. tj. izbore? Meni kći upravo javlja da će trebati doći u školu u subotu da odrade taj dan.
Skroz mi je to van pameti. Tim više što dosad nisu iskoristili niti jedan slobodan dan, na izlet su išli preko vikenda, kad je bilo neko natjecanje u školi imali su nastavu online.
kakvu bozju nadoknadu?
nadam se da ne.

ima smisla samo ako ne mogu prebaciti ispite s te srijede na neki drugi dan i to za maturante ili eventualno osmase (recimo ako su blok satovi, a osmasi su izgubili dve srijede prije praznika na glupe ispite ili im se preklapaju srijede s Vukovarom ili tak nekom egzotikom....)

iako, ak je bas test koji se nikak ne moze prebacit, ja ne vidim neki problem da djeca dodju pisat test u skolu. nisu sve prostorije zauzete izborima, klinci nisu glasaci (osim maturanti, ali oni su u svom mjestu) i mislim da je ministarstvo trebalo to predvidjet.
iako im je vjerojatno jeftinije platit 25% vise za rad subotom nego 150% za rad na neradni dan 17.04. (sto ce morat ovima koji idu na natjecanja, al jbg)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 18:11   #7495
Lažna uzbuna, ipak odrađuje se 31.5. kojeg će spojiti, a ne izbori
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 18:48   #7496
Mlađi ide u osnovnu, osto se 31.5. spaja i ništa se ne odrađuje. Za starijeg još ne znam, on je srednja.
Ako dobro pamtim netko tko radi u školi je ovdje pisao koliko radnih dana ima škola i da ima "viška" dana i da se tim danima pokrivaju ti nenastavni dani,npr dan škole, spajanje u produljeni vikend.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.