Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 12:31   #141
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Ne svaki dan, to je nemoguće, ali većinu. Ja trgujem sa tri strategije svaki dan tako da neprofitabilni netto dan je rijetkost. Danas sam već uhvatio 24pipa na GBPUSD i DOW mi je još u igri na +18 points, SL na +10. Tako da ja odoh sad na kavu i poslije pogledam šta je bilo sa DOW-om i ja sam za danas gotov.
Mislio sam da misliš na 15 pipova svaki dan. Netto ili u prosijeku to vjerujem.
Inače i ja radim s GBP/USD(i EUR/USD) i baš pokušavam razraditi neku skalp strategiju s targetom oko 10-15 pipova, pa me tvoj post o 15 svaki dan zaintrigirao. Strategija je jednostavna i ima profitabilnost kad backtestiram, 87% uspješnih i max 2 gubitka zaredom, ali mjesečno u prosjeku samo 80 pipova(jer stop je 40). Da bi to bila željena zarada morao bi povećati lotažu i riskirati više a to ne želim. S druge strane skalp podrazumjeva veći rizik tak da teško da se tu može nešto učiniti. Kad bi došao na 150 mjesčno i max 1 gubitak zaredom bio bih zadovoljan.

Zadnje uređivanje onliner : 03.02.2010. at 13:16.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:48   #142
Koji broker nudi najmanji fixni spread na EUR/USD na iznos do 1000$ ?
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:12   #143
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Koji broker nudi najmanji fixni spread na EUR/USD na iznos do 1000$ ?
SVI brokeri koji nude 1pip fixed sa micro/mini accountom su SCAM! Nema puno trusted brokera sa fixnim spreadom, jedan je Tadawulfx ima 3pipa fixni za EURUSD.

TadawulFx spreads
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:36   #144
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Koji broker nudi najmanji fixni spread na EUR/USD na iznos do 1000$ ?
Usput pogledaj i na FXCM_micro i to podružnica u UK, spread 1,3-1,5.
provjeriti: http://www.fxintel.com/live/
A ako kročiš prvi put u 'live' FX svakako kreni sa 'Micro' računom.
Nekako bi realna početna svota bila od $100-$1500.
Na 'Micro' računu trgovanje se otvara sa minimum 1 lot=$0,1 a max. 1 lot=$1.
Otvarati 'Mini' račun (min. 1 lot=$1 a max. 1 lot=$10), niti slučajno ako si početnik i/ili se ne raspolaže sa bar $3,5k-$4k i !!
-----
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 02:59   #145
Quote:
bigbozo kaže: Pogledaj post
Usput pogledaj i na FXCM_micro i to podružnica u UK, spread 1,3-1,5.
provjeriti: http://www.fxintel.com/live/
A ako kročiš prvi put u 'live' FX svakako kreni sa 'Micro' računom.
Nekako bi realna početna svota bila od $100-$1500.
Na 'Micro' računu trgovanje se otvara sa minimum 1 lot=$0,1 a max. 1 lot=$1.
Otvarati 'Mini' račun (min. 1 lot=$1 a max. 1 lot=$10), niti slučajno ako si početnik i/ili se ne raspolaže sa bar $3,5k-$4k i !!
-----
Ovaj www.forexmicrolot.com imaju relativno dobre spreadove, ali su živi davež, treba ako se hoćeš registrirati ispunit mali miljon polja, ispituju te od od a-ž i to mi se zbilja neda s tim zaj...

Onda su ovi još s malim spreadom: https://cabinet.fxopen.com/registrat...?Culture=en-US
njihov standard account spread od 2%, ništa posebno, nego ovaj ECN account ima od kolko sam vidio se kreće oko 1-1,5 pipa EUR/USD, ali treba 1K $ i spominju neke provizije...
Ugl. slab izbor..
Tadawulfx i slični koji nude 3 pipa fix. spread na EUR/USD ne dolaze u obzir, to je čista pljačka, nema šanse da se s tim nešto zaradi. Samo njima ide u džep.
Neznam koga da uzmem..
Vjerojatno ću FxPro.

Zadnje uređivanje ico1 : 04.02.2010. at 03:07.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 09:15   #146
Quote:
bigbozo kaže: Pogledaj post
Dobar link, imaš možda iskustva s nekim od onih s liste top 5? Ja sam na GFT UK-u, imaju 2 fix na E/U, razmišljam da bi prešao ne nekog s manjim, ali strah me na neviđeno. Ono s ovima sam skoro godinu dana i stvarno sve ok. A pouzdanost je u ovom poslu na prvom mjestu.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 21:12   #147
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
... imaš možda iskustva s nekim od onih s liste top 5? ...
Odmah da razjasnimo, svi članovi ' TOP-10 ' nisu niti prikazani na fxintel.com !
Recimo: RBS-ugovorom garantiraju SL, DeutscheBank, SaxsoBank i kao prvi - Interactive Brokers !
To su većinom brokeri za institucijalne ulagače, a 'retail' ulagače u igru se pušta sa min. $10k.
Iznimka, 'PFG' ovisno o platformi traži $1k-$5k.
Zanimljiv je 'Ducascopy', min. je bio $50k, kako je krenula kriza limit je spušten na $10k, a sada je već na $5k !
Još je zanimljivo to da su krenuli u testnu fazu uvođenja MT4/5 platforme !

Vrh srednje klase je prikazan na gornjem linku (fxintel.com !) a predvodi ga MB Trading i ATC.
Moj osobni favorit, MBTrading ne posluje s Hrvatskim građanima (kao i još neki bolji brokeri) !!



Preostali su ATC, FXOpen, FXCM_micro i FastbrokersFX (nema ih u tablici, u najjeftinijoj varijanti spread=2 pipa fiksno).
Spread kod ATC ~0,6 pip, te još 0,8 pip 'commision' daje ukupno=~1,4 uz startni ulog $5k za Mini-račun.
FXOpen ima spread ~0,5/1 i 'commision' od 0,95 daje ~1,45/2 uz mogućnost otvaranja Micro, Mini i Standard računa.

Lagana prednost za ATC, mala, seriozna ali i skuplja firma, dok je FXOpen dalekoistočna vrlo propulzivna firma
koja nudi sve vrste računa ... FXCM_micro je spomenut u prethodnom postu (sva tri sam vrtio ili vrtim na demo).
Ne zaboraviti na Forex.com(i to podružnica u UK), trenutni spread 1-2 iza kojeg stoji moćna financ. grupacija !
Inače, definitivno sam prešao sa VT platforme na MT4, neograničeno programiranje EA, skripte, indikatori ...
------------------------------------------------------------------------------------
GFT je dobar MM, ali ako imaš ' GFT | PRIME ' nije mi jasno zašto mijenjati ...
Misliš li učestalo skalpirati, obavezno ECN (ATC, FXOpen, FastbrokersFX) ako ne, razmotri i PFG ...
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 04:35   #148
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Ne svaki dan, to je nemoguće, ali većinu. Ja trgujem sa tri strategije svaki dan tako da neprofitabilni netto dan je rijetkost. Danas sam već uhvatio 24pipa na GBPUSD i DOW mi je još u igri na +18 points, SL na +10. Tako da ja odoh sad na kavu i poslije pogledam šta je bilo sa DOW-om i ja sam za danas gotov.
Mozes li reci, kad kazes strategija, na sto konkretno mislis?
Mozes li opisati npr 2-3 strategije? (Moze izmisljeni primjeri, jasno, ne moras svoje)

Hvala
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 11:47   #149
Quote:
bigbozo kaže: Pogledaj post

GFT je dobar MM, ali ako imaš ' GFT | PRIME ' nije mi jasno zašto mijenjati ...
Misliš li učestalo skalpirati, obavezno ECN (ATC, FXOpen, FastbrokersFX) ako ne, razmotri i PFG ...
Hvala puno na informacijama
Nemam PRIME, to je za institucijalne. Al nije ni ovaj loš. Iako je MM nemam problema sa spreadovima i sl. Ono kad su ful važne novosti tipa NFP ode na 3, i javi se slippage, al inače je 2 a ponekad 1 i sve ok. A budući da ja u vrijeme takvih novosti ne radim, ne igra mi ulogu. A koliko vidim iz ovog tvog lijepog prikaza teško da bi mogao nešto značajno uštedjeti. PFG sam isprobao sviđa mi se onaj AccuCharts koji ide uz njihovu platformu al 3 pipa na eur/usd
Od ovog ostalog što sam isprobavao Dukascopy se čini vrlo dobar, spread 1, komisija samo 36 usd mjesečno na računu od 10 000, chart i platforma po mom ukusu. Tako da lako moguće da pređem na njih, al ne žurim se.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:16   #150
Alpari uk. Desetak dana imam kod njih račun. Procedura za otvaranje računa jednostavna, uplata i povlačenje novca sasvim ok (preko kartice),korisnička podrška do 22 sata po londonskom vremenu.Detalji http://www.alpari.co.uk/en/trading_a...s_margins.html
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:33   #151
Ajd da probam vidjet jesam li dobro shvatio.

Recimo da trgujem sa EUR/USD. Za potrebe racuna uzmimo trenutno tecaj koji je: 1.3690.

To znaci da je vrijednost jednog pipa:
0.0001/1.3690 = 0.00007305EUR

Na standardnom lot size, vrijednost pipa jest:
0.00007305 * 100000 = 7.304EUR

Ako krenem sa, radi lakse racunice, 1000EUR sa polugom 1:100 to bi znacilo da na raspolaganju imam 1 cijeli lot, dakle 100000EUR.
Ako trgujem sa npr. 0.1 * lot, vrijednost pipa ce biti 0.7304EUR.

Margin call se u tom slucaju dogadja pri gubitku od:
0.1*lot / poluga = 10000 / 100 = 100EUR.
Prevedeno u pipove:
100 / 0.7304 = 136pips

Ako uzmemo u obzir konzervativni pristup, u jednom tradeu ne bih trebao ulaziti u rizik veci od gubitka 1% depozita, ispada:

moj depozit / 1 pip value = koliko pipova moj depozit vrijedi
1000EUR / 0.7304 = 1369
1% od 1369 = 13.69 pipova

Drugim rijecima, SL bi mi trebao biti najvise 14 pipova ispod cijene po kojoj kupujem.

----------

Je li ovo korektna racunica?
Racuna li se to tako ili ima neki jednostavniji nacin?
Racunate li ovako za svaki trade?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:23   #152
Ako si ti ovo sam izračunao onda Oanda sve sama računa. Preporučio bi ti da order nebude veći od stanja na računu, ako imaš 1000€ onda order neka bude oko 500-1000€, ili manje. Znači podesiš tako da default order bude 1000€, ili 1000 units, ili 5%. 1000€ na 100 pipsa je oko 7€.

http://fxtrade.oanda.com/tools/fxcal...fit_calculator
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:43   #153
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ako si ti ovo sam izračunao onda Oanda sve sama računa. Preporučio bi ti da order nebude veći od stanja na računu, ako imaš 1000€ onda order neka bude oko 500-1000€, ili manje. Znači podesiš tako da default order bude 1000€, ili 1000 units, ili 5%. 1000€ na 100 pipsa je oko 7€.

http://fxtrade.oanda.com/tools/fxcal...fit_calculator
Vidis, vidis...hvala za kalkulator.
Nisam ni sumnjao da su ljudi napravili vec, ali ovo sam isao racunati pjeske za realan slucaj pocetka sa 1000eur (sto namjeravam napravit). Cisto nek znam i pjeske o kakvoj se racunici zapravo radi. Kasnije je lako ubacit u kalkulator.
Osnove racuna uzeh odavde: http://www.babypips.com/school/know_your_ps_and_ls.html

Nego, kad kazes da na 1000eur order ne bi trebao biti veci od 500-1000eur onda mislis na onih 500-1000eur dobivenih nakon mnozenja s polugom, jel?
Drugim rijecima, to bi znacilo da trgujem sa .1 ili .05 lota? Je li to tocno?

Quote:
1000€ na 100 pipsa je oko 7€.
Ovo nisam razumio, mozes mrvu pojasnit? Sto mi taj podatak govori? Odnosno, za sto mi je koristan?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:56   #154
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
.... Je li ovo korektna racunica? ....
Računica ti je matematički vrlo točna ali ti je pristup pogrešan !

SL mora biti odmah definiran i on određuje (na kraju izračuna) veličinu lota
- u tvom slučaju, SL=10 definira da zadaješ nalog s lot=0,14
- ako je SL=20 tada je lot samo 0,07 !!
- ako je lot<0,1 ne može se trgovati na 'Mini' računu ....
- ako je SL=5 tada je lot=0,27 .... ( s tako malim SL se NE trguje )
------------------------------------------------------------
Znači ; s realnim/stvarnim lotom od 0,27 ili $2,7 otvaraš nalog
a dobitak ili gubitak izražavaš u pipsima !
Pips je mjera ili veličina kojom se izražava promjena cijene valutnog para !
-------------------------------------------------------------
Sada sam na poslu, detaljno objašnjenje kada dođem doma ...
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:04   #155
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Ajd da probam vidjet jesam li dobro shvatio.


Je li ovo korektna racunica?
Racuna li se to tako ili ima neki jednostavniji nacin?
Racunate li ovako za svaki trade?

Korektna je ali u stvarnosti to ti je puno jednostavnije ak ti je račun u dolarima kao što obično je, i ako radiš s glavnim parovima(majorsima)

Ako je tako i imaš polugu 1:100, onda 0.1 lot daje vrijednost 1 pip = 1 USD.
Znači 1 % -10 usd ti dođe 10 pipova. Tak ti je za eur/usd i gbp/usd.
Za eur/jpy gbp/jpj ti je približno isto 1 pip cca 1.1 usd. A usd/jpy mislim nešto manje od 1 USD(0.9 i nešto). Za ostale parove ne znam.

Ove vrijednosti se ne mjenjaju bez obzira na promjenu tečaja, bar se nisu mijenjale zadnjih godinu dana. Možda da se tečaj promjeni za tipa 20% onda bi se mjenjalo.

Nema potrebe da to računaš prije svakog trejda. Jednom kad definiraš stop loss(SL). Ne mjenjaš lotažu dok recimo ne dođeš na 100 - 200% ili dok ne padneš za 10-20%. Poslije toga korigiraš.

Margin call ti ovisi od brokera do brokera. To se raspitaš kod njih.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:08   #156
Quote:
bigbozo kaže:
Računica ti je matematički vrlo točna ali ti je pristup pogrešan !

SL mora biti odmah definiran i on određuje (na kraju izračuna) veličinu lota
- u tvom slučaju, SL=10 definira da zadaješ nalog s lot=0,14
- ako je SL=20 tada je lot samo 0,07 !!
- ako je lot<0,1 ne može se trgovati na 'Mini' računu ....
- ako je SL=5 tada je lot=0,27 .... ( s tako malim SL se NE trguje )
------------------------------------------------------------
Znači ; s realnim/stvarnim lotom od 0,27 ili $2,7 otvaraš nalog
a dobitak ili gubitak izražavaš u pipsima !
Pips je mjera ili veličina kojom se izražava promjena cijene valutnog para !
-------------------------------------------------------------
Sada sam na poslu, detaljno objašnjenje kada dođem doma ...

Moram priznat da sam se sad malo izgubio

Zasto SL mora biti odmah definiran? I, naravno, po kojem kriteriju ga odabrati? (osim onog da ne prelazi 1% depozita).

Ajd kad stignes...tnx
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:11   #157
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
Nema potrebe da to računaš prije svakog trejda. Jednom kad definiraš stop loss(SL). Ne mjenjaš lotažu dok recimo ne dođeš na 100 - 200% ili dok ne padneš za 10-20%. Poslije toga korigiraš.
Hvala ti.

Ostaje onda to pitanje: kako odredjujem SL? Koji je glavni kriterij?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:21   #158
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Vidis, vidis...hvala za kalkulator.
Nisam ni sumnjao da su ljudi napravili vec, ali ovo sam isao racunati pjeske za realan slucaj pocetka sa 1000eur (sto namjeravam napravit). Cisto nek znam i pjeske o kakvoj se racunici zapravo radi. Kasnije je lako ubacit u kalkulator.
Osnove racuna uzeh odavde: http://www.babypips.com/school/know_your_ps_and_ls.html

Nego, kad kazes da na 1000eur order ne bi trebao biti veci od 500-1000eur onda mislis na onih 500-1000eur dobivenih nakon mnozenja s polugom, jel?
Drugim rijecima, to bi znacilo da trgujem sa .1 ili .05 lota? Je li to tocno?


Ovo nisam razumio, mozes mrvu pojasnit? Sto mi taj podatak govori? Odnosno, za sto mi je koristan?
Ako uplatiš 1000€ onda neka order bude do 1000€. Kako stječeš iskustvo to lagano podešavaj.
Sa 7€ na 100 pipsa se može zaraditi a nije prerizično.
Uplati novac tek ako budeš zarađivao na demu!
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:56   #159
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Hvala ti.

Ostaje onda to pitanje: kako odredjujem SL? Koji je glavni kriterij?
Strategija, SL je dio strategije. Znači prvo odrediš strategiju. Kad odrediš strategiju onda naštimaš lotažu. Recimo u mojoj strategiji sl je 50 pipova. Ako sam krenuo sa 10 000 usd, i želim po trejdu riskirati 1 %, to je 100 usd. Znači lot ću naštimati na 2 jer je 2x50 = 100 USD(ako je poluga 1:100 i 0,1 lot je 1 pip = 1 usd).
Ako se depozit promijeni, SL se ne mjenja, ostaje 50, a lotažu naštimaš da ti opet ispadne željenih 1% .

Zadnje uređivanje onliner : 05.02.2010. at 17:04.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 17:23   #160
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
Strategija, SL je dio strategije. Znači prvo odrediš strategiju. Kad odrediš strategiju onda naštimaš lotažu. Recimo u mojoj strategiji sl je 50 pipova. Ako sam krenuo sa 10 000 usd, i želim po trejdu riskirati 1 %, to je 100 usd. Znači lot ću naštimati na 2 jer je 2x50 = 100 USD(ako je poluga 1:100 i 0,1 lot je 1 pip = 1 usd).
Ako se depozit promijeni, SL se ne mjenja, ostaje 50, a lotažu naštimaš da ti opet ispadne željenih 1% .
Ovo kuzim. Mislim, ovu racunicu kuzim.

Ostaje mi nejasno onda sta je to strategija? U smislu, koij su kriteriji nekoj strategiji da postavi SL na 10,20,50 pipova?

Pretpostavljam da ovo vec zalazi moguce i u TA
Postoje li kakvi linkovi za to o strategijama?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.