Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2015., 19:49   #401
Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
Hehehhe ja sam inače Zg cura (rođena) ali sam poslovno pola godine u Splitu. Tako da bi se moglo reći da sam odrasla u ajmoreći velegradu Inače sam psiholog po struci tako da sam dosta upućena u to (različitosti muško-ženske psihe i funkcioniranja).
E tek sad ne kužim zašto su ti stavovi o tome kao da se nikad nisi makla iz Pizdanovaca Donjih.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:29   #402
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Aha, ok, pardon. Da, naravno da vas varaju uz toliko filozofiranja.
Vrh :klap:
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 22:35   #403
Quote:
advocatus82 kaže: Pogledaj post
E tek sad ne kužim zašto su ti stavovi o tome kao da se nikad nisi makla iz Pizdanovaca Donjih.
Ajme ti ko švabo tralalla . Ja sam samo htjela reći da malo koja žena traži sex/ljubav sa strane ako voli i poštuje svog partnera i malo koja će se otvoreno hvaliti s tim, dok je kod muškaraca malo drugačije. Naravno uvijek postoje izuzeci ali ja pričam o većini i zato mi ne možeš mi reći da imam zatucane stavove. Mi ipak živimo na zatucanom Balkanu (po meni je to područje od Slovenije do Grčke) gdje još uvijek okolina ne gleda jednako muškarca i ženu, gdje se muškarac buni ako žena želi zadržati i svoje prezime, ako žena hoće da žive kod njezinih (naime ona ima stan iznad roditeljskke kuće, ali gospodinu je to poniženje pa budu radije išli u podstanare - stvarni život), gdje ako žena ostane trudna odmah prospu spiku kako ga je ona uhvatila, ali eto on jadničak još uvijek misle da djecu donose rode... i masu primjera. Neke stvari jednostavno vidim. Evo ti još jedan primjer nesretne cure u vezi, moja frendica xx je imala dečka koji je bio kao despot nije ništa mogla od njega, veliki posesivac. Njoj je nakon nekog vremena dosadilo i ona njega prevari. Iako smo jako bliske praktički od vrtićke dobi smo zajedno nije mi rekla za tog novog (samo sam znala da joj je veza zapala u krizu) nego sam ju slučajno srela u kinu, ja sam tad bila s dečkom i ona ga je predstavila nama kao svog kolegu sa faksa. Kasnije tu istu večer me nazvala da mi kaže da nikome ne govorim da sam ju vidjela i da joj je to možda potencijalni, što sam ja naravno ispoštovala jer ipak mi je frendica. Ni tom svom, sada već ex dečku nije nikad priznala prijevaru. Koliko znaš primjera da žene varaju partnere i da o tome javno govore?
jumelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 08:58   #404
Quote:
jumelle kaže: Pogledaj post
Ajme ti ko švabo tralalla . Ja sam samo htjela reći da malo koja žena traži sex/ljubav sa strane ako voli i poštuje svog partnera i malo koja će se otvoreno hvaliti s tim, dok je kod muškaraca malo drugačije.
Nije uvijek.
Naime, nekim muškarcima je to jednostavno jadno.

Ne brini, nisi nimalo zatucana.
Bar ne zagovaraš totalni raspašoj pod krinkom neke modernosti.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 12:02   #405
Ljudi su različiti, pogotovo po pitanju toleriranja/prakticiranja prevare. Mislim da jedna osoba ne može jednako gledat na to pitanje cijeli život, jer različite su okolnosti, partneri, dob.

Na primjer, ja sam relativno liberalno gledala na mogućnost da me partner prevari, no nekako sam hipotetski razmišljajući ili pričajući o toj mogućnosti kad bi bila u ekipi takva tema...mislila da bi mi partner to priznao pa bi vidjeli što i kako dalje. Kao što si i ti priznala. Vjerovala sam da bih mogla oprostiti, jer treba uzeti u obzir širu sliku.

I bila sam u toj jednoj dugogodišnjoj vezi. I mjesecima nakon što sam je prekinula, saznala sam za brojne prevare. Ne od njega, nego trećih osoba. I hm...trebalo je to prežvakati sam sa sobom, isključivo, jer ta osoba s kojom sam i živjela jedno vrijeme najmirnije je spavala do mene i ništa je nije spriječavalo da čak spominje brak u budućnosti. Doduše, ništa skoro nije štimalo, i da mi je priznao to nekad prije, to bi tek pomoglo da prije donesem odluku o prekidu.

Sada sam u drugoj vezi + ovo iskustvo od prije...nemam problema sa povjerenjem, no ne mogu reć da bih sadašnjem dečku oprostila. Zašto? Zato što imamo odličnu komunikaciju i zaista se osjećam po prvi put da sam na pravom mjestu sa pravom osobom i mislim da nema razloga da mi nešto tako napravi. Relativno kratko smo zajedno, nešto manje od godine dana i tko zna što se može dogoditi u budućnosti i sa moje i njegove strane, no kad si siguran da se daješ u odnos barem tih 90% (100% je nemoguće, štogod netko rekao) onda toliko i trebaš primiti natrag.

Ništa nije crno-bijelo. Idi dan po dan. Nemoj gledati unaprijed, i to što će bit za par godina. Čak i da nisi to napravila, toliko planiranje je ništa drugo no shvaćanje odnosa i partnera zdravo za gotovo.
I ključno, nemoj se sad potrgat da dokažeš da ti je stalo. To će bit potpuni kontraefekt. Trudi se oko njega kao što jesi u dobrim razdobljima, puno pričajte o svemu (nešto manje o toj prevari, jer tako nikad nećete moć ozdravit). Bit će sve dobro. Samo polako.
zujilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 01:44   #406
Ja sam doznao sa me žena varala.Borim se sa tim vec duže vrijeme, najlakše bi mi bilo izbacit ju na cestu ali ne mogu radi djece.Bilo bi mi puno lakše da je skupila hrabrosti i sama priznala .Zato sve pet onome ko prizna ,ako si varao budi onda hrabar i priznaj .
12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 10:06   #407
12344, znači odlučio si se za status quo i glođenje pred djecom? Kako se ona postavila nakon što si saznao?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:21   #408
plakala slomila se kao bojala se otkaza one priće kao da sam ja njoj sve i da ne zna kako bi bez nas da joj oprostim.
12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 10:16   #409
Da, obično žene šire noge čim osjete otkaz.
Gledaj taj događaj kao priliku. Kažeš da si dobroizgledajući (teretana jel)?
Nemoj sada furati tu spiku osvete, to je jadno.
Što te briga za tu njenu pogrešku, oprosti joj, otvorila ti je novi svijet, moguće uzbudljiv.
Okreni se oko sebe, možda koja je koja djeva spremna na gužvanje plahti.
Možda joj se na kraju zahvališ.

Ostavi se patetike i plača, i moguće pasivne agresije predbacivanja. Djeca osjete kada su odnosi narušeni.
Oprosti joj, kreni dalje, nisi ni prvi ni zadnji. Sranja se događaju, već si izgubio godinu dana svojeg života.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 17:41   #410
Quote:
Pantelija kaže: Pogledaj post
Nije uvijek.
Naime, nekim muškarcima je to jednostavno jadno.

Ne brini, nisi nimalo zatucana.
Bar ne zagovaraš totalni raspašoj pod krinkom neke modernosti.
Tko je spomenuo raspašoj, i otkad je odsutstvo emocionalne drame sinonim za raspašoj?

Pitam svih vas koji "zagovarate" emocionalnu dramu koji odnos je spašen tom metodom?
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 17:58   #411
Quote:
advocatus82 kaže: Pogledaj post
Tko je spomenuo raspašoj, i otkad je odsutstvo emocionalne drame sinonim za raspašoj?

Pitam svih vas koji "zagovarate" emocionalnu dramu koji odnos je spašen tom metodom?
Daj procitaj sa razumijevanjem sta je covjek rekao, ne moras odmah ici braniti svoj odnos jer tvoj nitko nije ni napao.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 11:21   #412
Quote:
smiling kaže: Pogledaj post
Jednostavno sam ga "ulovila"...na jednoj internetskoj stranici pričao je kako je prevario ženu s kojom je u vezi...i kako je nakon što je bio s tom drugom ona mu sutra dala "nogu"...vjerovali ili ne kad sam rekla da sam to pročitala, jer sam našla na kompu...rekao je da je sve to izmislio...cijenim iskrenost i autorica je zaslužila drugu šansu....definitivno!
How yes no Nitko ne zaslužuje drugu šansu,bila to autorica,moja susjeda,moj susjed ili ja,nitko tko prevari nikada ne zaslužuje drugu šansu,bez obzira na priznavanje prevare i izigravanja žrtve,jer ju je partner neizravn natjerao da ova raširi noge,moš' mislit
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:09   #413
Prevarila si ga, boli te i zao ti je, boli i njega jos puno vise, dobro je da si mu priznala, znaci ima ljudskosti u tebi, necega. Zapitaj se jesi li mu priznala jer je tebi lakse ili ti je iskreno zao sto si napravila.

Priznala si mu - to je dobro, i trebas, ipak ti je vjerovao, dao ti je povjernje, ljubav, iskrenost, da nisi, osjetio bi tako i tako, i malo po malo bi se zapetljavali u tvoje lazi i izmotavanja, koje bi postajale sve vece i vece, sve jadnije i jadnije.
Tebi ne bi postajlo lakse a on bi te samo manje i manje cijenio, fiskirao bi te u svojoj glavi kao lazljivu i osobu kojoj ne moze i nesmije vjerovati.

Opravdanja za izdaju i prevaru nemas, imas samo mogucnost iskupljenja ako ti je iskreno stalo i iskreno se kajes. To mi se cini da radis i da si napravila. Ako je tako to je jednio sto mozes, jedino sto je ispravno i pravedno, pa sto bude.

Ako je covjek inteligentan naravno nece to se ici osvecivati - pogazio bi sebe, svatko ima priliku varati, pitanje je samo tko to i napravi, bitno je sto ti je vaznije i kakva si osoba.

Najgori su oni sto se ne kaju, nego ponosno skrivaju i nastavljaju...
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 21:04   #414
Jbg.
Slično je i meni bilo, rekao nikad prevariti neću i onda ju prevario.
Prešutio sam to neko vrijeme, ali više nisam mogao, nestalo je to nešto u meni prema njoj kada sam to napravio i onda smo prekinuli.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 23:37   #415
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Da, obično žene šire noge čim osjete otkaz.
Gledaj taj događaj kao priliku. Kažeš da si dobroizgledajući (teretana jel)?
Nemoj sada furati tu spiku osvete, to je jadno.
Što te briga za tu njenu pogrešku, oprosti joj, otvorila ti je novi svijet, moguće uzbudljiv.
Okreni se oko sebe, možda koja je koja djeva spremna na gužvanje plahti.
Možda joj se na kraju zahvališ.

Ostavi se patetike i plača, i moguće pasivne agresije predbacivanja. Djeca osjete kada su odnosi narušeni.
Oprosti joj, kreni dalje, nisi ni prvi ni zadnji. Sranja se događaju, već si izgubio godinu dana svojeg života.
Borim se najviše radi djece probat čemo dalje pa što bude
12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 01:55   #416
Quote:
12344 kaže: Pogledaj post
Borim se najviše radi djece probat čemo dalje pa što bude
A sto cete konkretno probati dalje?

Sto ce ona uciniti, a sto ti?

Samo cekati, trpiti i nadati se da ce bol proci sama od sebe?

Sto ti treba da bi ti bilo bolje?

Znas, malo znakovito, i nadam se ne previse simbolicno, izgleda ovo gdje si napisao: "Borim se, probat čemo dalje pa što bude" i onda nakon toga smajli koji se zove "Predaja".
Fielding Mellis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 10:10   #417
Nije brak ugovor na posjedovanje tijela. Da li će, i kako će, njegova je odluka koju mora definirati i uskladiti ponašanje sa tom odlukom. Prevara se ne može izbrisati, prošlost se ne može vratiti, sadašnjost i posljedice koje proistječu iz njegovog ponašanja - može mijenjati.
Mislim da bi ljudi trebali u ovakvim situacijama, rastavili se ili nastavili zajednički život, potražiti pomoć terapeuta u zacjeljivanju rane koja nastaje "izdajom" partnera.

Status quo je sranje i u njemu puši potomčad.

Ja mu predlažem iskustvo seksualne slobode koje mu je partnerica svojom glupošću otvorila.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 15:54   #418
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
How yes no Nitko ne zaslužuje drugu šansu,bila to autorica,moja susjeda,moj susjed ili ja,nitko tko prevari nikada ne zaslužuje drugu šansu,bez obzira na priznavanje prevare i izigravanja žrtve,jer ju je partner neizravn natjerao da ova raširi noge,moš' mislit
"Druga šansa".

Jebote. Onaj Turčin što je pucao na Papu Wojtylu je kasnije od njega osobno dobio "drugu šansu".

Ti tvrdiš da tu šansu ne zaslužuje netko tko je samo prakticirao nešto tako trivijalno poput seksa.

Svako neslaganje između dvoje ljudi se može riješiti, a jedini uvjet je odsutstvo licemjerja s obje strane.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:40   #419
Quote:
yria kaže: Pogledaj post
Puno je tema sličnih ovoj, ali nigdje još nisam naišla na situaciju poput moje, pa eto da otvorim temu i potražim tuđe mišljenje....
Ukratko: Veza iz snova, velika ljubav, savršen par.... nakon nekoliko godina, u doba krize u vezi i neslaganja - ja ga prevarim. Oduvijek mi je glavni strah u životu bio, što ako on ikad prevari mene? Mrzim prevaru samu po sebi, bilo na fizičkoj ili emocionalnoj razini. Uvijek sam osuđivala ljude koji to naprave, bilo jednom ili više puta. I onda udarac, kako njemu, tako i samoj sebi - ja, koja stojim iza tih principa, napravim upravo to. Bilo je samo jednom, i odmah sam zažalila. Prošlo je od toga već neko vrijeme, ali i dan danas plačem kao kišna godina. Ubija me činjenica da ne mogu vratiti vrijeme i što mi to nikad nije bilo potrebno. Upropastiti savršenu vezu sa savršenim čovjekom i ljubavi svog života. Nakon nekog vremena nisam više mogla živjeti s time i rekla sam mu što se dogodilo. On je shvatio da iza toga stoji naš loš period kada se zaista nismo slagali . Odmah mi je oprostio jer je vidio da sam iskrena i očajna. Ali znam da i danas ima "slike" u glavi, i da me, duboko u sebi, više ne gleda na isti način. Dala bih pola života samo da vrati povjerenje u mene i da mi nikada ne vrati istom mjerom, jer, iako zvuči licemjerno, i dalje stojim iza svojih principa i negativnih stavova o prevari, zapravo, sada pogotovo. Nikad više to nebih napravila, i ne želim ni da on to ikad napravi. Ne samo zbog mene, nego i zbog sebe. Jako je bolno.
Moje pitanje je, kako živjeti dalje sam sa sobom, nakon pogaženih principa, i hoćemo li ikada moći nastaviti u potpunosti kao da nikad ništa nije bilo, jednostavno uživati u zajedničkim trenucima kao i dosad, i nakon nekoliko godina zaboraviti na to, a i kad se sjetimo, da to bude samo trenutak, i da se možemo na taj račun i našaliti? Mogu li i ja njemu sada vjerovati da neće doći u napast? Pitanja je puno, a vjerujem i onih koji me osuđuju. Jednom sam i ja bila takva, ali nikad neznaš gdje će te život odvesti i što ćeš učiniti. Ima li koga sa sličnim iskustvom ili mišljenjem, da podijeli to samnom? Treba mi utjeha, nisam loša osoba...
A ti što si prevarila?
ah, da desilo se slučajno.
pa dobro, ništa teraj dalje.
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.