Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 12:34   #541
@metalka64
Provjerio sam u poreznoj upravi, i rekli su mi da se prijavim samostalno.
Završio sam prijavu.

No, brat bi mi se također prijavio, njega sam zaboravio.
Razmišljam da njega prijavim kao srodnika, da živimo na istom spratu i zajedno smo u kućanstvu. On također studira, sada je prva godina.

Koliki je problem da sada napravim novu prijavu za sebe, tako da ubacim i njega u svoje kućanstvo, a onda i on napravi istu prijavu.
Ima li veze što već imam završenu jednu prijavu?

Kolika je šansa da obojica dobijemo stipendiju?
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:48   #542
Jel ima netko da mu piše krivi broj ECTS bodova na stranici STEM stipendije, meni piše 118, a imam 164 na studomatu.

Nisam se prijavljivao na ništa, obavijest za stipendije mi je sama stigla od Emaila <[email protected]>
solpan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:05   #543
Sta u natjecaj za stem stipendiju nisu ukljuceni studenti diplomskih studija?
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:30   #544
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
mixaš dvije različite stvari. prošle godine zarada do 50 000kn u toku godine je neoporeziva. kad pređeš to onda ti uzimaju porez,prirez itd itd. ove godine je taj iznos povečan na 60 000kn godišnje. al bez obzira kolko ti zaradiš para u toku jedne godine,porezna računa taj iznos prilikom izračuna mjesečnih primanja po članu kućanstva. i stipendije se isto računaju u primanjima po članu kućanstva. šta god ti sjedne na račun se računa.
npr ako ti u svojoj obitelji imaš primanja 1500kn po članu obitelji,što proizlazi iz plaće tvojih staraca,i ako imaju još neka primanja sastrane tipa dionice i sl., a još si i ti u toj godini prek student servisa zaradio/la npr 25 000kn, onda primanja po članu kućanstva neće bit 1500kn nego 1500+ ((25000/12 mjeseci)/broj članova u kućanstvu). Recimo da vas ima četvero u obitelji,primanja će bit 1500 + (25000/12)/4 = 1500 + 520.83 = 2020.83kn po članu kućanstva. i automatski na natječaju za državnu stipendiju imaš 300 bodova manje
Mnogi se pitaju ulazi li njihova prošlogodišnja stipendija te zarada preko student servisa u prihode koji se razmatraju za dodjelu stipendije. Odgovor ide u prilog studentu: stipendije i zarada od poslova preko student servisa koja ne prelazi propisanu granicu neoporezivi su, stoga se ne uzimaju u obzir.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
rbrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:10   #545
Smile

Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Dosla bas da pitam istu stvar.. Koliko znam oni su trebali kontaktirati potencijalne stipendiste mailom. Da li itko zna da su nekog kontaktirali?

Ja imam 143 ECTS-a pa sumnjam da cu dobiti zbog banalnosti od najvise 120 boda.. Ali jos uvijek se nadam.
Jesu ti to 143 boda sa 2 ili 3 godine studija?

Koliko sam skužila, za STEM stipendiju za više godine podijele broj ECTSova po godinama studiranja (izvuku prosjek) i pomnože s prosjekom ocjena ( s tim da se gleda težinski prosjek sa studomata) pa se pitam imam li sa 115 ECTS-ova sa dvije godine studija šanse.

(ovih 5 fali jer su prepisani s drugog sveučilišta, a računa se valjda samo ono ostvareno na fakultetu na kojeg trenutno idem.)
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 21:54   #546
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Jesu ti to 143 boda sa 2 ili 3 godine studija?

Koliko sam skužila, za STEM stipendiju za više godine podijele broj ECTSova po godinama studiranja (izvuku prosjek) i pomnože s prosjekom ocjena ( s tim da se gleda težinski prosjek sa studomata) pa se pitam imam li sa 115 ECTS-ova sa dvije godine studija šanse.

(ovih 5 fali jer su prepisani s drugog sveučilišta, a računa se valjda samo ono ostvareno na fakultetu na kojeg trenutno idem.)
Sa 2 godine studija. Jednostavno su mi svi obavezni predmetni nosili po 6 ECTS-a + svaki semestar su mi oba dva smjera (sociologija i inf. znanosti) propisivali da moram upisati određen broj izbornih i minimum od ne znam koliko bodova i poklopilo se da su to vecinom bili predmeti od 5 ili 6 bodova jer inace ne bih zadovoljila uvjete koji me traze za diplomski..
Ugl. nisam upisivala niti jedan kolegij van onog što me se tražilo.

Meni sad u ovom sustavu šta su otvorili stoji ukupan broj ECTS-a i prosječni broj, a nema mi prosjeka ocjena niti bodova koji s u valjda umnožak prosječnog broja ECTS-a i prosjeka ocjene.

Kontaktirala sam referadu, rekli da su unijeli, no i dalje nema mog prosjeka ocjena.

Naravno da imaš šanse sa 115 bodova kada maksimalni dozvoljeni broj i je 120 čini mi se. Zapravo imaš više šanse dobiti od mene sa 143, jer prema pravilniku imam "previše", osim ako moj faks ne dostavi nekakvu potvrdu o opravdanosti za toliko bodova
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:48   #547
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Sa 2 godine studija. Jednostavno su mi svi obavezni predmetni nosili po 6 ECTS-a + svaki semestar su mi oba dva smjera (sociologija i inf. znanosti) propisivali da moram upisati određen broj izbornih i minimum od ne znam koliko bodova i poklopilo se da su to vecinom bili predmeti od 5 ili 6 bodova jer inace ne bih zadovoljila uvjete koji me traze za diplomski..
Ugl. nisam upisivala niti jedan kolegij van onog što me se tražilo.

Meni sad u ovom sustavu šta su otvorili stoji ukupan broj ECTS-a i prosječni broj, a nema mi prosjeka ocjena niti bodova koji s u valjda umnožak prosječnog broja ECTS-a i prosjeka ocjene.

Kontaktirala sam referadu, rekli da su unijeli, no i dalje nema mog prosjeka ocjena.

Naravno da imaš šanse sa 115 bodova kada maksimalni dozvoljeni broj i je 120 čini mi se. Zapravo imaš više šanse dobiti od mene sa 143, jer prema pravilniku imam "previše", osim ako moj faks ne dostavi nekakvu potvrdu o opravdanosti za toliko bodova
Uh, onda ti referada ima još jako malo vremena da to sve uskladi.. nadam se da će stići. Puno ti hvala na odgovoru i sretno!
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 20:45   #548
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Uh, onda ti referada ima još jako malo vremena da to sve uskladi.. nadam se da će stići. Puno ti hvala na odgovoru i sretno!
Navodno su zbog problema s vadenjem podataka iz e-Matice planirali produziti rok za unos svih podataka. Iako, nisam nigdje vidjela formalnu obavijest da će to tako biti.

Imali su problema s mojim faksom oko tih prosjeka ocjena, a sada su nam prosjeci i bodovi vidljivi, ali sad pak nema podatka o godini završetka srednje škole

Hvala ti i također sretno!
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:56   #549
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Navodno su zbog problema s vadenjem podataka iz e-Matice planirali produziti rok za unos svih podataka. Iako, nisam nigdje vidjela formalnu obavijest da će to tako biti.

Imali su problema s mojim faksom oko tih prosjeka ocjena, a sada su nam prosjeci i bodovi vidljivi, ali sad pak nema podatka o godini završetka srednje škole

Hvala ti i također sretno!
Idem se ja sad prijaviti da vidim je li sve ok pa da sam na miru do 10. i eto... ni meni se sad više ne vidi godina završetka srednje škole pa sam im poslala mail (iako je bilo sve ok do sada).
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 23:48   #550
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Idem se ja sad prijaviti da vidim je li sve ok pa da sam na miru do 10. i eto... ni meni se sad više ne vidi godina završetka srednje škole pa sam im poslala mail (iako je bilo sve ok do sada).
I ja sam im poslala
Iako mislim da je to opet neka greska svima tako da ne bi trebalo nikoga ostetiti.

Imas mozda info sta s tim rang listama? Na aplikaciji pise da ce uskoro objaviti datum objave rang lista. Ako sve ide automatizmom, sustav bi sam to trebao odraditi vrlo brzo i lako
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 07:29   #551
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
I ja sam im poslala
Iako mislim da je to opet neka greska svima tako da ne bi trebalo nikoga ostetiti.

Imas mozda info sta s tim rang listama? Na aplikaciji pise da ce uskoro objaviti datum objave rang lista. Ako sve ide automatizmom, sustav bi sam to trebao odraditi vrlo brzo i lako
Istina, da. Nemam informacija o tome, malo sam i googlala, ali nigdje konačng datuma objave. Najpoštenije bi bilo da sutra u 12:01 izađu liste , ali nekako ne očekujem ništa bar prije ponedjeljka.
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 20:44   #552
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Istina, da. Nemam informacija o tome, malo sam i googlala, ali nigdje konačng datuma objave. Najpoštenije bi bilo da sutra u 12:01 izađu liste , ali nekako ne očekujem ništa bar prije ponedjeljka.
Evo odgovora na upit o brisanju godine završetka srednje.

''Za studente viših godina uvjet godine završetka srednjoškolskog obrazovanja nije relevantan za ostvarivanje prava na stipendiju u STEM područjima znanosti, već ECTS bodovi, prosjek ocjena i rezultat državne mature iz matematike.
Rok za promjenu podataka se produljuje do 17.11.2017. do 12:00h.''
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:54   #553
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Evo odgovora na upit o brisanju godine završetka srednje.

''Za studente viših godina uvjet godine završetka srednjoškolskog obrazovanja nije relevantan za ostvarivanje prava na stipendiju u STEM područjima znanosti, već ECTS bodovi, prosjek ocjena i rezultat državne mature iz matematike.
Rok za promjenu podataka se produljuje do 17.11.2017. do 12:00h.''
Navodno rang liste tek pocetkom 12. mjeseca
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:36   #554
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Evo odgovora na upit o brisanju godine završetka srednje.

''Za studente viših godina uvjet godine završetka srednjoškolskog obrazovanja nije relevantan za ostvarivanje prava na stipendiju u STEM područjima znanosti, već ECTS bodovi, prosjek ocjena i rezultat državne mature iz matematike.
Rok za promjenu podataka se produljuje do 17.11.2017. do 12:00h.''
Ocigledno ni sami ne znaju sta su stavili u pravilnik

Po pravilniku pise da se rezultat drzavne mature iz matematike uzima jedino ako 2 studenta imaju isti broj bodova na rang listi
hERODPU is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:18   #555
Quote:
hERODPU kaže: Pogledaj post
Ocigledno ni sami ne znaju sta su stavili u pravilnik

Po pravilniku pise da se rezultat drzavne mature iz matematike uzima jedino ako 2 studenta imaju isti broj bodova na rang listi
Htjela sam im to prokomentirati, ali nije mi se dalo natezati preko mailova jer su vjerojatno mislili na one koji imaju isti broj bodova, a s obzirom da dijele veliki broj stipendija vjerujem da će ih dosta imaati isti broj bodova.
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:06   #556
Quote:
cunka72 kaže: Pogledaj post
@metalka64
Provjerio sam u poreznoj upravi, i rekli su mi da se prijavim samostalno.
Završio sam prijavu.

No, brat bi mi se također prijavio, njega sam zaboravio.
Razmišljam da njega prijavim kao srodnika, da živimo na istom spratu i zajedno smo u kućanstvu. On također studira, sada je prva godina.

Koliki je problem da sada napravim novu prijavu za sebe, tako da ubacim i njega u svoje kućanstvo, a onda i on napravi istu prijavu.
Ima li veze što već imam završenu jednu prijavu?

Kolika je šansa da obojica dobijemo stipendiju?
Bit će ti isti problem kao i kad si za sebe radio prijavu. neće ti bit ništa značajno kompliciranije. vjv će ga samo dodat. al msm da je sad malo kasno za to jer su prijave gotove.

nemogu ti reć kolka ti je šansa jer neznam kolko imaš bodova. al na listi za prošlu godinu je bilo hrrpaa braće i sestra(doslovno gledaš listu i po 2-4 njih za redom s istim prezimenom i istim imenom roditelja, i dobili su svi stipendiju(naravno,oni su svi imali isti broj bodova))
prošle godine je bilo skoro duplo manje stipendija nego ove godine,pa će vjv i prag značajno past. prošle godine je msm prag bio 1500 bodova i maximalno 1000kn po članu kućanstva. po nekoj svojoj procjeni,gledajući prošlogodišnju listu,ja msm da bi ove godine prag mogao bit nekih 500 bodova...al to su čisto neke moje kalkulacije za procjenu

Zna li netko kad bi otprilike trebali bit rezultati državnih stipendija?
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:45   #557
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Htjela sam im to prokomentirati, ali nije mi se dalo natezati preko mailova jer su vjerojatno mislili na one koji imaju isti broj bodova, a s obzirom da dijele veliki broj stipendija vjerujem da će ih dosta imaati isti broj bodova.
Koliko sam skuzila, rang liste se kroje unutar svake sastavnice. Znaci recimo na FER-u konkuriraju medusobno samo studenti FER-a, a ne i s TVZ-a.
Pa je manja vjerojatnost istog broja bodova.
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:27   #558
Ljudi gdje mogu naći te pravilnike za stem?

Quote:
Koliko sam skuzila, rang liste se kroje unutar svake sastavnice. Znaci recimo na FER-u konkuriraju medusobno samo studenti FER-a, a ne i s TVZ-a.
Pa je manja vjerojatnost istog broja bodova.
Je li onda postoji određeni broj stipendija za svaku sastavnicu ili kako? Malo mi to nema logike jer netko s FER-a će možda realno imati više bodova od studenta TVZ-a, ali to neće biti bitno jer nisu na istom faksu, po tom principu se lako dogodi da netko s manje bodova dobije stipendiju...
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 07:34   #559
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Ljudi gdje mogu naći te pravilnike za stem?



Je li onda postoji određeni broj stipendija za svaku sastavnicu ili kako? Malo mi to nema logike jer netko s FER-a će možda realno imati više bodova od studenta TVZ-a, ali to neće biti bitno jer nisu na istom faksu, po tom principu se lako dogodi da netko s manje bodova dobije stipendiju...
I ja sam tako protumačila pravila. Ispada da ako s na nekom fakultetu prijavi dvoje s relativno niskim brojem bodova, prije će dobiti stipendiju nego netko tko je među 50 prijavljenih na svom faksu, a da ima viši prosjek jer neće dodijeliti svih 50 u jednoj sastavnici.

Sad je pitanje kako određuju koliko će stipendija biti dodjeljeno jednoj sastavnici? Možda ovisno o nekom omjeru prijavljenih i ukupnog broja studenata.
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.