Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 00:19   #1
Europski sud za ljudska prava - kako funkcionira i iskustva

Otvorila sam ovu temu za razmjenu informacija o općem funkcioniranju ESLJP-a i iskustvima koje imate s njim.

Naime, čekamo rješenje već nešto više od 3 godine.
Ovih smo se dana odlučili otkazati punomoć odvjetniku zbog raznoraznih razloga, trebali smo to i prije.

Sad me zanima, ako presuda bude u našu korist i ide novčana isplata - jel nužno da to i dalje radi odvjetnik (neki drugi) ili ga angažiramo (kako mi je savjetovano) samo ako se ne snalazimo u svemu?

Također, po broju predmeta pod kojim se vodi naš slučaj, ne mogu putem njihove aplikacije saznati u kojem je stadiju predmet -
izbacuje mi rečenicu "O ovom zahtjevu nije moguće dati informacije",
a pod objašnjenjima, koja ne mogu razumjeti dobro, stoji:

Pretraživač stadija postupka Suda omogućuje strankama u postupku da saznaju u kojem se stadiju postupka nalazi zahtjev, ali samo u predmetima koji:
- su dodijeljeni u rad
- nisu anonimni
- su u tijeku pred Sudom ili je o njima odlučeno u posljednje dvije godine.

Ako zahtjev koji tražite ne udovoljava navedenim kriterijima, pojavit će se poruka sljedećeg sadržaja: "O navedenom zahtjevu nije moguće dati informacije". Napominjemo da je informacija o stadiju postupka dostupna dva mjeseca nakon nastale promjene u stadiju postupka za određeni predmet.

Naš predmet očito ne udovoljava kriterijima,
znate li možda zašto bi tomu bilo tako?
Jer nikako drugačije se ne možemo informirati o tijeku te naše žalbe,
sveukupno već traje više od 13 godina i od iskustva sa sudovima
obitelj ima veću traumu nego od razloga suda.

Ima li tko sličnih iskustava?

Hvala.

Zadnje uređivanje Jane Birkin : 05.12.2017. at 01:05.
Jane Birkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 23:26   #2
Quote:
Jane Birkin kaže: Pogledaj post
Otvorila sam ovu temu za razmjenu informacija o općem funkcioniranju ESLJP-a i iskustvima koje imate s njim.

Naime, čekamo rješenje već nešto više od 3 godine.
Ovih smo se dana odlučili otkazati punomoć odvjetniku zbog raznoraznih razloga, trebali smo to i prije.

Sad me zanima, ako presuda bude u našu korist i ide novčana isplata - jel nužno da to i dalje radi odvjetnik (neki drugi) ili ga angažiramo (kako mi je savjetovano) samo ako se ne snalazimo u svemu?

Također, po broju predmeta pod kojim se vodi naš slučaj, ne mogu putem njihove aplikacije saznati u kojem je stadiju predmet -
izbacuje mi rečenicu "O ovom zahtjevu nije moguće dati informacije",
a pod objašnjenjima, koja ne mogu razumjeti dobro, stoji:

Pretraživač stadija postupka Suda omogućuje strankama u postupku da saznaju u kojem se stadiju postupka nalazi zahtjev, ali samo u predmetima koji:
- su dodijeljeni u rad
- nisu anonimni
- su u tijeku pred Sudom ili je o njima odlučeno u posljednje dvije godine.

Ako zahtjev koji tražite ne udovoljava navedenim kriterijima, pojavit će se poruka sljedećeg sadržaja: "O navedenom zahtjevu nije moguće dati informacije". Napominjemo da je informacija o stadiju postupka dostupna dva mjeseca nakon nastale promjene u stadiju postupka za određeni predmet.

Naš predmet očito ne udovoljava kriterijima,
znate li možda zašto bi tomu bilo tako?
Jer nikako drugačije se ne možemo informirati o tijeku te naše žalbe,
sveukupno već traje više od 13 godina i od iskustva sa sudovima
obitelj ima veću traumu nego od razloga suda.

Ima li tko sličnih iskustava?

Hvala.

Anyone? Please.
Može li se javiti netko tko je dobio ikakvu presudu (pozitiv ili negativ) ESLJP-a?
Unatoč tomu što se sama informiram, imam dosta pitanja, a i u vezi prijave odvjetnika HOK-u.
Pomognite ko može
Jane Birkin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.