Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 23:08   #21
Sumljam da ces ga dobit kolega, sumljam. Sve je to meni sumljivo, jako sumljivo. Tu mislim na tu tvoju firmu da mi je sumljiva što nema pola stavki na platnom listu, a trebalo bi biti. Sumljivo, jako sumljivo
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:35   #22
Evo za sve one kojima je placa manja, a broj sati veci nego neki drugi mjesec: imala sam sad 91 sat redovnog rada placen 1804,00 kn, a prosli mjesec 80 sati redovnog rada 1824,00 kn (ne racunam nocni rad niti nedjelje) znaci samo redovni rad i evo objasnjenje je sljedece: "razlog što vam je satnica drugačija je zato što je plaća definirana mjesečnim bruto iznosom koji se onda dijeli na mjesečni fond sati. Iznos plaće po satu ja nešto manji u mjesecu koji ima veći fond sati, a veći u mjesecu koji ima manji fond sati.
Obračun kreće od istog mjesečnog bruta definiranog ugovorom o radu. "
__________________
I'm Godless. I've had to make my God, and my God is narrative filmmaking.
Antimatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:58   #23
Da li poslodavac ima pravo tražiti radnika povrat plaće iz bilo kojeg razloga. Znaci ja radio u firmi, dobio plaću, dajem otkaz, firma traži povrat novca iz X razloga? Možda zvuci glupo i očito da je odgovor ne, samo me zanima da li postoji situacija di je to moguće? Ništa nije definirano ugovorom o radu o povratu plaće ili bilo kojih sredstava (npr. edukacije, certifikati itd.).
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:08   #24
Pozdrav, moja stručna sprema je VSS, a godinu i pol dana sam bila prijavljena na SSS jer nisam ranije uočila.
Što to konkretno znači za mene?
Znam da se mirovina povlači iz plaća, ne po stručnoj spremi.... Ipak, to mi se ne računa onda da sam radila u svojoj struci, zar ne?
Opet, pročitala sam da neke VSS nisu htjeli zaposliti na SSS (kad su bili primorani tražiti bilo koji posao...) jer kao nemaju iskustvo rada u SSS.
Što je bolje onda za mene?
Pliz help!
Globetrotter17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:51   #25
SItuacija je sljedeća.

Danas je 26.10. Za dvoje radnika koju su prijavljeni od 1.6.2017. nisu isplaćeni doprinos i plaće.
Jedan radnik bi sporazumno pristao na otkaz i da mu se ništa ne isplati (jel to moguće u ovoj drzavi)
Drugi radnik je prijavljen na minimalac, jel moguće uplaćivati samo doprinose a ne plaću? i do kad, koliko dugo?
Zlajja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:36   #26
Ovo mi je tema najbliža od otvorenih sto se tice pitanja iz knjigovodstvu i placa. Uplatili smo božićnicu djelatniku na zaštićeni racun ( prekršaj!!!!) pa me zanima kako ispraviti situaciju .... Preknjizenjem na račun pod ovrhom ili nesto drugo???

Tko uopće kontrolira zaštićene račune ?
nicolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:01   #27
Dobar dan

Ima li ovdje netko tko radi na riječnom Cruiseru kao White Staff?
Da se posavjetujemo oko plaćanja poreza
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 17:20   #28
jel mi moze netko molim vas pomoci da si izracunam placu jer ja ne kuzim te osnovice,prireze i koeficijente,za 5 mj sam radila 20 dana i rekli su osnovica 3800, koeficijent 1,348: koliko cu dobiti ako je prirez grada umaga 7,5%

za 6 mj cu dobiti punu placu,sa vecom osnovicom nekih 3960,koef. isto,ali cu raditi dvokratno i one nedjelje i praznike,treba mi otprilike izracun svega toga a ja nista to ne kuzim.
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 19:33   #29
Čitam, čitam... i ne vjerujem.... objava na stranicama jednog sindikata, a vezano uz rast osnovice plaće od 2% koji nudi vlada...

Prema nekim izračunima, ponuđeno povećanje na osnovicu od 5000 kuna donijelo bi rast plaće za oko 100 kuna.

Prema nekim izračunima?

Na osnovicu od 5421 kn (kolika je sada, zaokruženo....) povećanje je 108kn prema svakom izračunu


Nego, zanima me ovaj kalkulator:
https://www.isplate.info/kalkulator-place-2019.aspx - naime, ako se ukine doprinos za zaštitu zdravlja i doprinos za zapošljavanje - neto i dalje ostaje isti, smanjuje se jedino trošak plaće ... to znači da radnik zapravo neće dobiti ništa, nego je to olakšica poslodavcu...?
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 11:32   #30
U kolektivni ugovorima držvnih službenika piše da za zvanje magistra znanosti osnovna se plaća uvećava za 8%. Zanima me jeli se uz zvanje magistra znanosti za to povećanje gleda i specijalistički postdiplomski studij i zvanje sveučilišni specijalist?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
franodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 22:52   #31
Ne.
StvarnoNeznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2019., 22:23   #32
Quote:
Antimatter kaže: Pogledaj post
Evo za sve one kojima je placa manja, a broj sati veci nego neki drugi mjesec: imala sam sad 91 sat redovnog rada placen 1804,00 kn, a prosli mjesec 80 sati redovnog rada 1824,00 kn (ne racunam nocni rad niti nedjelje) znaci samo redovni rad i evo objasnjenje je sljedece: "razlog što vam je satnica drugačija je zato što je plaća definirana mjesečnim bruto iznosom koji se onda dijeli na mjesečni fond sati. Iznos plaće po satu ja nešto manji u mjesecu koji ima veći fond sati, a veći u mjesecu koji ima manji fond sati.
Obračun kreće od istog mjesečnog bruta definiranog ugovorom o radu. "
Tu računicu je lako napraviti i shvatiti no pitanje je po kojoj logici je ta računica nastala i tko im je dozvolio da tako rade.
Po mojem mišljenju tu se samo radi o varanju na prekovremenima/noćnom radu i radu nedjeljom.
Čim je više dana više je vjerojatno da ćemo imati više ovog nabrojanog pa dođe i manja cifra.
Ukratko radimo za fiksnu plaću i smeta im da moraju plaćati nabrojano pa su napravilo ovo da manje daju.
Mojoj majci stalno šefica nešto muti.
Ona radi po 12 sati recimo dan noć 2 puta tjedno što je 48h.
Samim time logično je da se 8 sati broji kao prekovremeno,no njena šefica ne prikazuje prekovremene jer bi pokazala da fale radnici,a i kada bi plaćala prekovremene država naša draga je dozvolila da se plaća samo najveći koeficijent.
Recimo ako radiš prekovremeno nedjeljom tada poslodavac plaća samo jedan dodatak tj onaj veći gdje radnik naravno gubi.
Pitam se gdje su sindikati.
Kada se njima smanjiva plaća i sl. odmah se javljaju,trče u novine,izjavljuju da oni to neće dopustiti,a kod privatnika tko te jebe...
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 14:54   #33
Ne znam gdje postaviti ovo pitanje, probat ću ovdje

Čitam na portalima kako su srpski estradnjaci i jedan bosanski ostvarili mirovine u Austriji, Njemačkoj itd...

Budući da žive u RS i BiH, tamo su i prijavljeni i tamo im je prebivalište - tamo žive, očito da su samo uplaćivali određeni iznos u te strane zemlje, pa me zanima ako netko zna, kakvi su to uvjeti i kako su oni to uspjeli ostvariti? Hvala
bezzbeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 16:37   #34
Državni sam službenik, vježbenik na radnom mjestu sa posebnim uvjetima rada 22% i radim 8 sati dnevno (uredsko radno vrijeme). Na prvoj platnoj listi mi nisu obračunati posebni uvjeti. Jeli to njihova greška, ili se oni neplacaju' Kolegi u drugom ministarstvu su uredni isplaceni

Zadnje uređivanje franodbk : 06.09.2019. at 16:40. Reason: Zagrade
franodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2020., 10:22   #35
Kad ljudi navode plaću bilo u oglasima za posao ili kada pričaju pa kažu recimo 5000, odnosi li se to na bruto (ukupno sve zajedno s mirovinskim i čim već) ili neto (ono što nam dolazi na račun)?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2020., 23:03   #36
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Kad ljudi navode plaću bilo u oglasima za posao ili kada pričaju pa kažu recimo 5000, odnosi li se to na bruto (ukupno sve zajedno s mirovinskim i čim već) ili neto (ono što nam dolazi na račun)?
Moraš pitat. Ali pošto je kod nas običaj da sve ide u nettu to je isto vrlo vjerojatno netto. Makar sam jednom vidio na mojposao.hr da su stavili u bruttu.
DollyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 18:55   #37
Jel ovaj mjesec dobijamo 3250 ili 4000 kn??
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2020., 14:20   #38
Ovaj mjesec potpora poslodavcima je 3250, 00 a ostala dva 4000 kn. Osim ako se nešto ne promjeni.
Stalno se nešto mijenja pa će moguće i to. Treba pratit web HZZ-a .
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2020., 16:36   #39
Ovaj mjesec je osoba u obitelji dobila smanjenju bruto place, a da jos nije potpisala aneks ugovora.
Kakva su joj prava ako odbije potpisati taj aneks?
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2020., 11:55   #40
Pojedini poslodavci umjesto onih 0,5% uvećanja za svaku godinu navršenog staža isplaćuju razliku u inflaciji za svaku godinu pa umjesto 20-ak kn za 0,5% uvećanja radnicima se isplaćuje cca 200-njak kuna veća plaća. Takav primjer poslodavca je dm. Zna li netko kako se obračunava ta razlika u inflaciji?
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.