Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 21:03   #7781
Stiglo je lijepo vrijeme i natrag bih na bike, ali gume su mi se skoro skroz ispraznile od nekorištenja. Gdje da ih napumpam? Dok sam vozila MTB, zastala bih na benzinskoj i riješila to začas, ali sad imam tanke gume s onim drugačijim ventilom, a i prodavač mi je rekao da se one pumpaju na najmanje 6 bara, što se na benzinskoj ne može postići.

Što da radim, kud da odem?
Da si kupim neku pumpu (koju?) ili da hodam po servisima i moljakam ih da mi napumpaju svaki put kad primijetim da ih treba napuniti?
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:19   #7782
Kupi pumpu. Bilo koja iznad 80kn ce odraditi posao kak treba.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:38   #7783
Budem naišla u neki dućan onda, hvala litra. Nadajmo se da se neću onesvijestiti pumpajući i da mi gume pritom neće eksplodirati i unakaziti me.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 00:02   #7784
ja sam si za doma kupio ovu , doduse na akciji je bila 110 kn ali nisam pozalio novca , odlicna je

https://rog-joma.hr/oprema_detalj.php?i=9810

ali sam si kupio i malu pumpu za na bicikl , posto radim vece kilometre , nebih volio da me iznenadi i da mi se negdje na 80tom + kilometru probusi guma , a najblize selo 10tak km udaljeno i jos da pogadjam dal itko ima pumpu malo jacu za trkalicu ..

http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=187

takodjer kupljena na akciji za 100 kn i isto samo riječi hvale zasad o njoj ...

pa ako ides na voznje preko 50km bez male pumpe ni krenuti od kuce ...
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 09:17   #7785
cm i
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Budem naišla u neki dućan onda, hvala litra. Nadajmo se da se neću onesvijestiti pumpajući i da mi gume pritom neće eksplodirati i unakaziti me.
treba ti pumpa koja ide minimalno do 8 bara. ako nađeš da ide do 10 još bolje.
teško je napumpati i na 7 bara ako pumpa nije kvalitetna odnosno ako nema dobar prijenos pritiska u gumu jer se onda i sa takvim pumpama namučiš ako nisi pravo muško (190cm+ i 100kg+).

ako nađeš i za 150 kuna mislim da je to dobra cijena. pazi da je pumpa brendirana i po meni možda najvažnije: isprobaj u dućanu na nekom cestovnjaku kako ide do 7 ili 8 bara.

PS ne brini za eksploziju. događa se extra rijetko, a i kada se dogodi nema posljedica osim zvuka u ušima
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:13   #7786
Hvala još jednom, dečki!

Phoenix, bicikl koristim do posla i natrag, nikakve vožnje ni avanture, sigurno ne bum pumpicu nosila u tašni. Ova prva koju si linkao mi je čini dobra za imati doma pa ću si onda investirati u takvu.

Hazz, e, pa to me i muči. Sjećam se kako smo kao klinci pumpali gume na ponijima i bmx-ovima pa samo izmjenjuješ ruke koliko je dugo trajalo i bilo teško. Razmazile su me ove benzinske gdje stisneš gumb i gotovo.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:31   #7787
Imas malih pumpi koje se mogu montirati jednostavno na ramu bicikla.
Voznja bicikla bez obzira koliko kratka bila nikad nije pametna bez pumpe i rezervne zracnice.
Imas cak i sve to u paketima s malom torbicom ispod sica koja ti nece smetati, a mogla bi te spasiti. Sve zajedno trosak 100-150 kuna. Baci pogled na bajk ducane i postedi se muke
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:46   #7788
^^
Ovo što Litra kaže.

"Bicikl koristim do posla" ti se lagano pretvori u "bicikl guram do posla"

Inače, postoje i adapteri za presta ventile, pa možeš pumpati (za prvu pomoć) na benzinskoj. Samo nema šanse do 6 bara.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:54   #7789
netko je ovdje davno znao koje benzinske (jedno 3 ili 4 u zg) imaju dobre kompresore koji su išli taman do koji 6 pa čak i 7, ali ne znam tko je to bio
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:58   #7790
Mislim da su to bile stare manualne pumpe, ove nove automaCke su zakujac.
Em ne može nabit tlak, em se lagano zblesira kad ju pokrećeš sa nule...
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:19   #7791
TIP: kod digitalne kada ideš od nule stisneš tipkalo dvaput - tada krene puhati i na prazno - ako je vani vruće možeš se malo osvježiti zrakom iz kompresora
zblesira se ako ti ispadne iz ventila u međuvremenu jer izgubi povratni info.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:39   #7792
Radi loših adaptera za presta ventile dosta lako izgubi povratni info - zato i kažem da se lako zblesira.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 04:12   #7793
Pozdrav. Ima li tko od servisera ovo 44 zuba je zupčanik, a poluge su 17cm duge? U biti dovoljna bi mi bila samo desna poluga, moja je pukla
Branko76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:11   #7794
119,00 kn
46 zuba
dolazi u paru sa kurblom
dinamic.hr

moguće da imaju i u drugim trgovinama
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 07:58   #7795
Pozdrav, kada treba mijenjati vanjsku gumu? Guma mi se isprazni nakon jedva 5km, unutarnju sam vec mijenjala 2 puta i jos je bicikl bio na servisu gdje mu je opet promijenjena unutarnja guma, sa kotacima sve valja, tako da mi nije jasno zasto stalno pusta mislila sam jos promijeniti vanjsku gumu, ako to nece pomoci, onda novi kotac. Dal ima neko slicna iskustva i neku ideju kaj da radim s tim gumama?
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:06   #7796
Ako je rupa na zračnici sa unutarnje strane, moguće da nešto na kotaču buši zračnicu. Ako je sa vanjske strane, onda je nekakva špranja ostala u vanjskoj gumi.
Za početak dobro isprepipaj vanjsku gumu sa unutarnje strane i probaj locirati trn/špranju.
Ako to nisu napravili u servisu, mijenjaj servis.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:46   #7797
Jel se isplati uzet ovaj alat za osnovne stvari, zamjena kazeta, lanca itd ... znam da je ti zahvati ne kostaju puno u servisima al me nervira cekanje od par dana a i volim sam radit kad je god moguce

https://www.bauhaus.hr/set-alata-za-...18-djelni.html
jaZey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:19   #7798
Quote:
jaZey kaže: Pogledaj post
Jel se isplati uzet ovaj alat za osnovne stvari, zamjena kazeta, lanca itd ... znam da je ti zahvati ne kostaju puno u servisima al me nervira cekanje od par dana a i volim sam radit kad je god moguce

https://www.bauhaus.hr/set-alata-za-...18-djelni.html
ovisi kakav bicikl imas. za neke imas najvaznije stvari za neke ti je pola toga od slabe koristi.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:28   #7799
Imam stari wahoo disc kojeg bi vratio nazad u MTB setup iz neuspijelog pokusaja slaganja nekog trekking bajka, imam i novog kenjca roadlite al njega bas i ne bi dirao solo, barem ne za sada

Mislis je dugorocno isplativije kupovat dio po dio od recimo uniora?
jaZey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 12:41   #7800
Quote:
jaZey kaže: Pogledaj post
Imam stari wahoo disc kojeg bi vratio nazad u MTB setup iz neuspijelog pokusaja slaganja nekog trekking bajka, imam i novog kenjca roadlite al njega bas i ne bi dirao solo, barem ne za sada

Mislis je dugorocno isplativije kupovat dio po dio od recimo uniora?
Provjeri svaki od alata u tom setu da li odgovara tvojem bicu. Ako ti vecina pase kupi, ako ih vecina ne pase na tvoj bic nemoj,

u lidlu zna biti neki set od 30+komada, koji nesto bolje pokriva razne bicikle, iako i za njega treba dokupiti ponesto, bilo jer nedostaje, bilo jer ono sto je u kitu nije bas najbolje kvalitete.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.