Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 13:50   #1
Školske učiteljice/učitelji i seksualni razvoj djece

Jos se sjecam lade profke u srednjoj koja bi dolazila na posao u minjaku uz obicaj da sjedi na stolu.

A nama k. do brade. Mos mislit sto smo pratili nastavu.

Smatrate li takvo ponazanje neodgovornim? Trebaju li djelatnici skole imati dress code? Ili je to zdava faza u razvoju?

Koja je uloga seksualiziranih autoriteta u obrazovnom sustavu u seksualnom zivotu i razvoju maloljetnika?
GMate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:14   #2
Quote:
GMate kaže: Pogledaj post
Jos se sjecam lade profke u srednjoj koja bi dolazila na posao u minjaku uz obicaj da sjedi na stolu.

A nama k. do brade. Mos mislit sto smo pratili nastavu.

Smatrate li takvo ponazanje neodgovornim? Trebaju li djelatnici skole imati dress code? Ili je to zdava faza u razvoju?

Koja je uloga seksualiziranih autoriteta u obrazovnom sustavu u seksualnom zivotu i razvoju maloljetnika?

Mlade osobe na početku razvoja svoje sexualnosti traže fiksacije. Najprije je to bliska obitelj, sa 5,6 godina razrješuje se Edip nakon čega dolazi do predpuberteta, gdje fiksacije idu na članove uže i šire obitelji (to se naravno potiskuje jer nije društveno prihvatljivo, no incest je zapravo češća pojava no što se misli), nakon toga u pubertetu ide fiksacija na druge osobe, glumice, pjevačice, učiteljice, djevojke...

Dakle erotizacija je normalna pojava u odrastanju i životu općenito, samo je kod mladih ljudi zbog hormona ona jako izražena. No uloga učitelja nije da bude sexualni objekt svojim učenicima, iako će prije ili kasnije većina učenika masturbirati i maštati o nekoj zgodnoj privlačnoj učiteljici jer je to faza u razvoju sexualnosti. To je prije svega moralno pitanje, autoritet si ne bi smio poticati takvo ponašanje već bi trebao biti primjer... Ja se jako dobro sjećam učiteljica o kojima sam učestalo maštao...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:56   #3
učitelji i učenici bi trebali imati uniforme radne...
Na svakom poslu svi trebaju imat radna odjela, a u slobodno vrijeme hodaj i gol ako hoces ...
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:15   #4
kod mene u školi nije bilo takvog oblačenja profesora. a nisu ni nama dopuštali da dolazimo kako hoćemo.

čudno bi mi bilo da ne postoji nekakav kodeks u školama u današnje vrijeme.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:22   #5
Ja nisam protiv uniformi, no mislim da po ovom pitnaju ne bi imale nikakvog efekta.

Imam za to dva primjera:
- poznam čovjeka koji na posao redovito odlazi u odijelu i košulji i ako mu forma ima dress code, on, tehnički gledano, zadovoljava. No lik je nekakav boem i zbrčkan u glavi pa su ta njegova odijela (i košulje) uglavnom zgužvana kao da je spavao u njima. Košulje isto takve. Zbog toga i načina na koji ih nosi (sve mu uvijek izgleda preveliko, košulja nije dobro zategnuta u hlače...), uvijek izgleda vrlo neuredno, vjerojatno čak neurednije nego da dolazi u trapericama i vunenom džemperu.
- na odsluženju vojnog roka smo u jednoj vojarni imali par profesionalnih vojnikinja koje su radile u administraciji i, iako su na posao dolazile u maskirnim uniformama, uvijek su se trudile izgledati seksi. Čudo se može postići detaljima (sitno prerađene hlače da bi stajale više uz tijelo, broj premalena košulja koja ističe grudi...) i ako je okrženje sterilno, takvi detalji još više dolaze do izražaja.

Prema tome, ako neka osoba želi da se njezini fizički atributi istaknu, postići će to i uz dress code i bez njega.
ja osobno to ne smatram problematičnim, eventualno neukusnim, ali o ukusima se ne treba raspravljati. Djeca u školi uče o svijetu i to sigurno ne samo iz knjiga. Ovo je vid učenja: ljudi su različiti. Neki su više seksi, neki manje. neki se više trude izgledati seksi, neki manje. Sve to potpada pod normalnu krivulju.
Linijski sudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:28   #6
Mislis da bi mozda umjesto banalnog dress coda bilo efikasnije uciteljima pruziti obvezatnu edukaciju glede date problematike, upoznati ih sa potencijalnim negativnim ucincima njihova neodgovornog ponasanja?

Skola je svasta, ali je ipak prije svega obrazovna ustanova. Nije li ponasanje koje smanjuje kognitivne sposobnosti ucenika protivno njenoj temeljnoj zadaci?
GMate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:06   #7
Quote:
GMate kaže: Pogledaj post
Mislis da bi mozda umjesto banalnog dress coda bilo efikasnije uciteljima pruziti obvezatnu edukaciju glede date problematike, upoznati ih sa potencijalnim negativnim ucincima njihova neodgovornog ponasanja?

Skola je svasta, ali je ipak prije svega obrazovna ustanova. Nije li ponasanje koje smanjuje kognitivne sposobnosti ucenika protivno njenoj temeljnoj zadaci?
Moram priznati da ne razumijem na koji način odjeća učitelja ili učiteljice smanjuje kognitivne sposobnosti učenika. Tko želi učiti, učiti će. Tko ne želi, naći će izgovore.

(Naravno, na svakom bi se radnom mjestu trebalo odijevati primjereno, ali to je valjda pokriveno nekakvim pravilima pristojnosti. Ako to više uopće postoji. )
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:18   #8
Zgodna žena je zgodna žena, bila ona u hlačama, haljini do poda ili minici. Isto vrijedi za neku neugledniju. Svakako da se jedna obrazovana profesorica ne bi trebala pojaviti u školi u minici, ali teško da je rješenje zapošljavat samo ružne učiteljice. Napaljeni pubertetlije će ionako nać razlog za napalit se, bila to zgodna cura u razredu, učiteljica ili neka treća.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:25   #9
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Zgodna žena je zgodna žena, bila ona u hlačama, haljini do poda ili minici. Isto vrijedi za neku neugledniju. Svakako da se jedna obrazovana profesorica ne bi trebala pojaviti u školi u minici, ali teško da je rješenje zapošljavat samo ružne učiteljice. Napaljeni pubertetlije će ionako nać razlog za napalit se, bila to zgodna cura u razredu, učiteljica ili neka treća.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Da. Napalili su se i na jednu moju kolegicu s faksa koja je bila seksipilna kao zaprežna kola. Jedan je čak triput za vrijeme sata odlazio na zahod kako bi masturbirao.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:31   #10
ako me pamćenje ne vara, frenda su mi jednom poslali kući nakon što je došao u hlačicama koje nisu bile do koljena. ili to, ili su ga samo opomenuli da više ne dolazi takav, nisam 100% siguran. 5. ili 6. razred, znači balavac kojem ni vlastita mater nije imala pojma da to nije prikladno, inače mu ne bi ni kupila to u trgovini.

prema tome, bilo bi korektno da i zaposlenici takvih ustanova teže određenoj neutralnosti kad je izgled u pitanju ako se već isto traži od učenika. znam da me ovaj komentar vraća u 19. stoljeće, ali škole nisu modne piste i to je moj stav o tome.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:09   #11
Quote:
GMate kaže: Pogledaj post
Mislis da bi mozda umjesto banalnog dress coda bilo efikasnije uciteljima pruziti obvezatnu edukaciju glede date problematike, upoznati ih sa potencijalnim negativnim ucincima njihova neodgovornog ponasanja?
Preporučaš da se pedagoškoj komponenti profesorskih smjerova nadoda edukacija o oblačenju?
Koliko čujem od frendova raznih profesorskih usmjerenja, na faksu su zapravo imali previšepedagoških predmeta (u odnosu na stučne). Čak mi se jedan frend filozof žalio da je diplomski studij filozofije doslovno uništen s premalo filozofskih sadržaja. Bit će da im treba preslagivanje, našlo bi se mjesta za svašta da se izbaci nepotrebno i zastarjelo. No baš da bi negdje dodali oblačenje... Možda kao temu na nekom već postojećem predmetu. Iako, ne bih se kladio da to već ne postoji.

Ima li kakvih poznatijih radova koji istražuju utjecaj vizualne pojave predavača na usvajanje ishoda učenja? Ako je utjecaj powerpointa na učenje istražen, možda je i ovo.


Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
ako me pamćenje ne vara, frenda su mi jednom poslali kući nakon što je došao u hlačicama koje nisu bile do koljena. ili to, ili su ga samo opomenuli da više ne dolazi takav, nisam 100% siguran. 5. ili 6. razred, znači balavac kojem ni vlastita mater nije imala pojma da to nije prikladno, inače mu ne bi ni kupila to u trgovini.

prema tome, bilo bi korektno da i zaposlenici takvih ustanova teže određenoj neutralnosti kad je izgled u pitanju ako se već isto traži od učenika. znam da me ovaj komentar vraća u 19. stoljeće, ali škole nisu modne piste i to je moj stav o tome.
Možda sam neupućen, no nikad nisam čuo za zaposlenika škole, i to još nastavnika, koji nastavu drži u hlačama do iznad koljena. Bar ne muškog.
Linijski sudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:34   #12
Da, profesori tjelesnog se po školama redovito prešetavaju u nogometnim hlačicama.

Mate, jesu li profesori tjelesnoga (ako su mladi i zgodni) psihološki problem učenicima koji/e se zbog njihovih hotpants-a ne mogu koncentrirati?
Linijski sudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:50   #13
Pa koliko se sjecam nas je cesto bio u njima, da.

Neki su, pogotovo ovaj jedan stariji, bili suspektno prisni u ponasanju sa zenskim clanovima razrednog kolektiva, jako su ih puno grlili i tako.

Osobno mislim da je vecina profesora tjelesnog pomalo kriptopedofilna
GMate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:47   #14
https://www.youtube.com/watch?v=BgK_Er7WZVg

Ovako bi po meni trebale izgledati školske uniforme...profesorice...i muzika
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:53   #15
Quote:
Linijski sudac kaže: Pogledaj post
Možda sam neupućen, no nikad nisam čuo za zaposlenika škole, i to još nastavnika, koji nastavu drži u hlačama do iznad koljena. Bar ne muškog.
ni ja, čak ni gore spomenutom slučaju profesora tjelesnog nisam svjedočio. jedini ajmo reći "problematični" slučaj, problematični pod navodnike jer se mi momci naravno nismo bunili, bila je jedna profa koja se povremeno znala pojavit u izdanju prikladnijem dodjeli oscara. haljina koja jedva dolazi do koljena, štikle, ramena gola, noge gole... kladim se da je jedva čekala proljeće da se može tako upicit, pošto je po hladnijem vremenu obično bila zakopčana do grla.

ona je zaista bila jedini takav slučaj usporediv s onim iz uvodnog posta. ostalima je očito bilo dovoljno jasno gdje se nalaze pa su uglavnom dolazili u nenametljivim izdanjima, znači hlače i košulja/vesta 3 ili 4 puta tjedno i to je to.
__________________
People seem good while they are oppressed, but they only wish to become oppressors in their turn. Life is nothing but a competition to be a bully rather than the victim.

When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you are only telling the world that you fear what he might say.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:52   #16
Quote:
GMate kaže: Pogledaj post
Mislis da bi mozda umjesto banalnog dress coda bilo efikasnije uciteljima pruziti obvezatnu edukaciju glede date problematike, upoznati ih sa potencijalnim negativnim ucincima njihova neodgovornog ponasanja?
Dobro koje bi te to "gradivo", kao pubertetliju skrenulo od gledanja pod suknju zgodne učiteljice? Uniforma u zgodne učiteljice nebi niš sakrila.

Možeš ić u školu s najozbiljnijim protokolom i tamo će bit očekivano još više perverzija.

Nemam komentara na smisao teme, osim da u školama maštarije tinedjžera i studenata o sexu nemreš spriječit i da staviš Atilu za profesora haha
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:23   #17
Hmm da, i to stoji. Mozda je ovaj progresivni drustveni smjer u nekim stvarima pogresan te bi bilo bolje da imamo spolno segregrirane skole, ukljucujuci i ucitelje istog spola. Doduse bilo bi nesto gej eksperimentiranja vise, ali od toga se barem ne moze ostati u drugom stanju
GMate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:28   #18
Dizanje ega na pubertetlijama je nemoralno.

Sva sreća pa nema te koja diže više kuraca od mene, iako se ne oblačim nimalo provokativno, pa na taj način prkosim onima iz prve (nemoralne) skupine.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:53   #19
Quote:
GMate kaže: Pogledaj post
Hmm da, i to stoji. Mozda je ovaj progresivni drustveni smjer u nekim stvarima pogresan te bi bilo bolje da imamo spolno segregrirane skole, ukljucujuci i ucitelje istog spola. Doduse bilo bi nesto gej eksperimentiranja vise, ali od toga se barem ne moze ostati u drugom stanju
Nemogu se otet porivu da ne pitam.. otkud ti motiv za ovu temu? Još više za ovakav (seksualno destruktivan) post?

Meni je ko tinejdžeru jedna profesorica bila jako hot. Najmanje zbog obleke, bila je sva vrlo zanimljiva.

Anyay you cut it, s obzirom na trenutno katastrofalnu demografsku sliku RH, mislim da ti ikakav model de-seksualizacije nacije nebi prošao.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:32   #20
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
ako me pamćenje ne vara, frenda su mi jednom poslali kući nakon što je došao u hlačicama koje nisu bile do koljena. ili to, ili su ga samo opomenuli da više ne dolazi takav, nisam 100% siguran. 5. ili 6. razred, znači balavac kojem ni vlastita mater nije imala pojma da to nije prikladno, inače mu ne bi ni kupila to u trgovini.

prema tome, bilo bi korektno da i zaposlenici takvih ustanova teže određenoj neutralnosti kad je izgled u pitanju ako se već isto traži od učenika. znam da me ovaj komentar vraća u 19. stoljeće, ali škole nisu modne piste i to je moj stav o tome.
Slazem se. Prikladno oblacenje ne moze potpuno sprijeciti napaljenost ucenika, ali moze prilicno umanjiti.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.