Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 18:35   #441
pa ak pogledaš Gargu i mene, ne bude dobro
ja imam stalno te angine i krivo mi ja šta mi starci nisu to povadili
Garga je nedavno vadila

Tak da ak je takvo djete, neće to škola izliječiti, može se samo smanjiti malo ili nimalo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:25   #442
Znači u istom smo problemu... i ja sam dok sam bila klinka imala užasnih problema sa anginama, sve do cca 5-6 razreda kad se smirilo, do kraja oš još koja, u srednjoj možda 1 i to je to sve dok moj malac nije krenuo u vrtić... od tada on ima stalno, ja pokupim svaku drugu, ali moje sadašnje angine su bile užasne, rapidne, za pola dana bi mi se zatvorilo cijelo grlo...
I meni je krivo što mi ih starci nisu izvadili, zato ne želim ponoviti njihovu grešku....
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:19   #443
ja sam ih vadila krajem godine. bilo je tu gnojnih streptokoknih upala. nedavno smo saznali da je mali kliconoša tak da dobro da sam ih se riješila jer kak je krenulo sigurno bih svaka 3 mjeseca završila na inciziji.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:43   #444
Ajme... meni su sad prije operacije trebali dati neke inekcije extencilina kao zaštitu ali ih nisu imali... uglavnom, ja se baš bojim da ćemo se zeznuti ako ih ne izvadimo, a opet s druge strane nadam se nekim poboljšanjima kroz osnovnu...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:07   #445
Evo i nase iskustvo, mozda nekom pomogne...

U ponedjeljak je moja djevojcica operirala sva tri krajnika na Srebrnjaku kod prim Markov Glavas. Ima 2 god i 9 mjeseci. Kod orl Glavas smo pregled imali koncem svibnja, a operacija je dogovorena za 2 mjeseca.
Dosli smo nesto prije 7:30, sestra nas je uvela u sobu sa 4 kreveta, presvukla sam ju u pidamu. Nakon toga je dobila sirup za smirenje od kojeg je bila ajme majko, drogirana skroz. Vrijeme je za operaciju, ja ulazim s njom (dobiju se one bolnicke zelene hlace i majica, kaljace, maska, kapa za glavu). Uspavljuju je s maskom, to je dosta ruzno izgledalo jer se tijelo trza a ona kroz masku onako nadrogirana vice eeee, mama, eeee, mama, kao da me zeli nesto pitati. Zaspala je, izlazim van i cekamo.


Operacija inace traje 30-45min. Vrijeme ide, ne zovu me u sobu za budenje. Lagano me lovi panika. Nakon skoro sat i pol, napokon su me pozvali. Ulazim u sobu za budenje, ona vec prakticki budna. Dolazi anesteziologica i krece s pricom.... Imali smo problema s disanjem

Naime, umjesto da se krene buditi, u drugoj fazi anestezije, dogodio se spazam grkljana i prestala je disati. K a t a s t r o f a.

Ostalo nisam dobro cula jer sam umirivala dijete tek probudeno iz anestezije... Nakon sto su se uvjerili da je s njom sve ok, odlazimo u apartman na odjel intenzivne njege...
Tamo smo prespavale jednu noc i ujutro isle kuci. Odjel intenzivne njege NEMA klimu, dali su nam ventilator!!!!
Sestre iznimno ljubazne, orl doktorica takoder, anesteziologica nas nazalost nije tokom dana uopce dosla posjetiti da u miru i tisini pojasni sto se dogodilo na operaciji (mada je ista voditeljica odjela intenzivne njege).

Ako nekog zanima postoperativni tijek, neka javi pa cu napisati. Inace, apartman na srebrnjaku se placa 250kn, ukljucena 3 obroka, apartman je imao svoju kupaonu (ali ne i toplu vodu). S obzirom na situaciju, nije spavala u kreveticu vec sa mnom na krevetu, sestre su same ponudile da mi donesu jos jedan jastuk. Dalo bi se tu jos svasta napisati
leeloo1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:34   #446
leeloo prestrašno
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:29   #447
Dan. Nova sam ovdje. Dosla sam jer bih htijela vidjeti da li se je koja nama susrela sa glasnim gutanjem kod djece. Hvala unaprijed. 😉
lidac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:23   #448
Ima netko iskustvo s apartmanom? Koliko košta i koliko unaprijed se treba rezervirati?
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 20:53   #449
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustvo s apartmanom? Koliko košta i koliko unaprijed se treba rezervirati?
Su Klaicevoj 250 kn i mi smo rezervirali odmah kad smo dogovarali termin operacije, nekih 2-3 mj prije same operacije
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:31   #450
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Su Klaicevoj 250 kn i mi smo rezervirali odmah kad smo dogovarali termin operacije, nekih 2-3 mj prije same operacije
Hvala puno, al sam zaboravila napomenuti da je za Split
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:23   #451
ima li netko da mu je dijete vadilo treći krajnik na Rebru nedavno?
mi smo prilično brzo dobili termin, mjesec dana od pregleda. termin nam je stigao poštom 4 dana nakon pregleda i piše da treba doći 14.3. u 12:10.
prije toga moramo još napraviti razne pretrage i pregled anesteziologa. zvala sam sad bolnicu da pitam kada točno trebamo doći (koliko prije) i rekla mi je da ako donesemo sve papire odmah nakon što obavimo anesteziologa da ne trebamo doći na taj dan termina kao što smo dobili pošom nego drugi dan i da će nam sve još objasniti.
sad nadam se da je onda operacija ipak drugi dan i to ujutro, s obzirom da dijete treba 6 sati biti na tašte i bilo bi mučenje za njega da do 12:10 mora biti bez hrane i vode.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:56   #452
Mi smo morali doći u 8 ujutro a na red je došao tek oko 11 sati
Da, mučenje je ali na to baš ne možeš utjecati ako nemaš vezu nikakvu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:14   #453
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi smo morali doći u 8 ujutro a na red je došao tek oko 11 sati
Da, mučenje je ali na to baš ne možeš utjecati ako nemaš vezu nikakvu
sto ce ti veza?
Rasored za veđenje krajnika se radi prvenstveno po godistima tako da mlađa djeca idu prije. Moj mali je vadio krajnike u 11. mjesecu On je bio najstariji i isao je zadnji na red - ima mi to logike ai nece umrijet od gladi ako je na taste 6-8 sati jer ne radi nista fizicko, ne uci itd... A i uvijek moze doci do neke hitne operacije pa se opet sve prolongira.
Ja sam prije operacije bruha bila na taste 24 sata i to jer sma bila 1. najstarija, 2. dosle su na hitnu dva slucaja koja su isla odmah iz vozila u salu, i logika je da su takvi slucajevi imali prednost.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:09   #454
Imam 22 godine, Ležim na vinogradskoj vec 3. dan i drugi put mi je otkazana operacija krajnika iliti mandula jer nisu stigli, oni koji su dosli jucer su operirani redovno. Međutim razočarana sam jer me nisu stigli operirati jucer prema rasporedu i nisu me stavili na program za operaciju sljedeci dan nego su mi rekli "ako stignemo" jer je raspored vec napravljen. To ako stignemo se pretvorilo u 15 satno tašte stanje gdje nisam smjela piti ni jesti. Nakon toga su mi dali ručak koji je Bože me oprosti. Vec 3. Dan ovdje dobijamo pileće batkove i rižu od kojih mi se jos vise digne želudac. Ako me ne operiraju sutra idem doma zali bože vremena što sam izgubila od fakulteta i izostanaka... Medicinke su nadrkane, svaka cast izuzecima kojih je malo, ne znaju vaditi krv, dva put mi je vadila s iste ruke i svaki put joj pukla vena, unutarnja strana lakta mi je plava. Pocinje mi curiti nos od silnog stresa i izgubljenih živaca a dosla sam zdrava. Svaki dan mi iz vana donose jesti jer je ovo katastrofa. Svaki dan dode po 12ak novih pacijenata koji imaju svoje veze i koji će sigurno doći na red prije vas... Razocarana užasno!!!!!
WonderwomanWu1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:29   #455
Quote:
WonderwomanWu1 kaže: Pogledaj post
Imam 22 godine, Ležim na vinogradskoj vec 3. dan i drugi put mi je otkazana operacija krajnika iliti mandula jer nisu stigli, oni koji su dosli jucer su operirani redovno. Međutim razočarana sam jer me nisu stigli operirati jucer prema rasporedu i nisu me stavili na program za operaciju sljedeci dan nego su mi rekli "ako stignemo" jer je raspored vec napravljen. To ako stignemo se pretvorilo u 15 satno tašte stanje gdje nisam smjela piti ni jesti. Nakon toga su mi dali ručak koji je Bože me oprosti. Vec 3. Dan ovdje dobijamo pileće batkove i rižu od kojih mi se jos vise digne želudac. Ako me ne operiraju sutra idem doma zali bože vremena što sam izgubila od fakulteta i izostanaka... Medicinke su nadrkane, svaka cast izuzecima kojih je malo, ne znaju vaditi krv, dva put mi je vadila s iste ruke i svaki put joj pukla vena, unutarnja strana lakta mi je plava. Pocinje mi curiti nos od silnog stresa i izgubljenih živaca a dosla sam zdrava. Svaki dan mi iz vana donose jesti jer je ovo katastrofa. Svaki dan dode po 12ak novih pacijenata koji imaju svoje veze i koji će sigurno doći na red prije vas... Razocarana užasno!!!!!
I kako je na kraju završila operacija, da li si operirana ili si otišla kući bez operacije? Ujedno, da li je operacija bila pod lokalnom, jer čuo sam da u Vinogradskoj operiraju pod lokalnom, što je puno bolje, jer nema anestezijskog rizika. Ako je bila lokalna onda mi nije jasno zašto inzistiraju da se bude natašte?!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 20:21   #456
evo samo da javim nase "prekrasno" iskustvo u Vinogradskoj Nakon stote upale uha narucila sam svog malog u Vinogradsku jer u Klaicevoj su mi rekli da samo za pregled moram cekati oko pol godine.
prvi pregled-kaze mi doktorica da kaj ja dolazim, on je vrticko dijete, kao normalno je da je bolestan svako malo. ja joj govorim da nije normalno da mi dijete ide cca 4 dana u vrtic i da nakon togy odmah krece visoka temp. i teske upale uha. ode na timpanogram, vidi se slaba prohodnost oba srednja uha . naruci nas za mjesec dana ponovo.
drugi pregled- neki mladi doktor. prohodnost uha malo bolja al to je valjda zato kaj je par dana prije prestao piti antibiotik. opet nas narucuju za mjesec dana, ja pizdim i trazim da me naruce kod kirurga.
treci pregled-naruceni kod dr. gebera. u medjuvremenu prebolio još jednu upalu uha. i kaze on da je kandidat za vadjenje krajnika i dobijemo termin za 12.08.2019!!!!!!

da li netko zna kam da odem, u koju bolnicu, samo da ubrzam ovaj postupak? znam da puno kirurga ima i privatne prakse, novac nije problem, samo da mi dijete nije svako malo na antibioticima
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 20:59   #457
probaj u merkuru. za preglede se ne naručuje, samo dođete ranije ujutro. event. se može desiti da je gužva taj dan, pa više ne primaju jer su popunjeni. i klasika, pripremite se na čekanje za pregled.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 22:52   #458
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
da li netko zna kam da odem, u koju bolnicu, samo da ubrzam ovaj postupak? znam da puno kirurga ima i privatne prakse, novac nije problem, samo da mi dijete nije svako malo na antibioticima
https://poliklinika-sinteza.hr/djela...cija-krajnika/

Ja ću tu sa svojim malim najvjerojatnije, treći krajnik. 5000 kn i problem riješen.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 12:56   #459
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
evo samo da javim nase "prekrasno" iskustvo u Vinogradskoj Nakon stote upale uha narucila sam svog malog u Vinogradsku jer u Klaicevoj su mi rekli da samo za pregled moram cekati oko pol godine.
prvi pregled-kaze mi doktorica da kaj ja dolazim, on je vrticko dijete, kao normalno je da je bolestan svako malo. ja joj govorim da nije normalno da mi dijete ide cca 4 dana u vrtic i da nakon togy odmah krece visoka temp. i teske upale uha. ode na timpanogram, vidi se slaba prohodnost oba srednja uha . naruci nas za mjesec dana ponovo.
drugi pregled- neki mladi doktor. prohodnost uha malo bolja al to je valjda zato kaj je par dana prije prestao piti antibiotik. opet nas narucuju za mjesec dana, ja pizdim i trazim da me naruce kod kirurga.
treci pregled-naruceni kod dr. gebera. u medjuvremenu prebolio još jednu upalu uha. i kaze on da je kandidat za vadjenje krajnika i dobijemo termin za 12.08.2019!!!!!!

da li netko zna kam da odem, u koju bolnicu, samo da ubrzam ovaj postupak? znam da puno kirurga ima i privatne prakse, novac nije problem, samo da mi dijete nije svako malo na antibioticima
KBC Rebro - moj mali je dobio termin u roku 3 tjedna ...operirao ga je dr. Poje, mi smo imali nesrecu da je mali prokrvario nakon 9 dana i morao na reoperaciju ali to nema veze sa dr. nego sa organizmom.

Sestre na odjelu su stvarno super, roditelj sa djetetom moze spavati u sobi ako ima slobodnih kreveta (ja sam oba puta gore spavala).

Uglavnom na Rebru se nikada ne ceka vise od 6 tjedana.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 22:34   #460
i mi smo na Rebru dobili termin unutar 4 tjedna. vadio je samo 3. krajnik i super je prošlo, njemu bez trauma, priča o operaciji kao o dogodovštini. došli smo u pola 8, u pola 9 su ga odvezli. prije toga je dobio neki sirup koji ga je omamio i izgledao je u faci kao napušeni, a padao je s nogu kao pijanac, presmiješno. oko 11 su ga vratili nazat u sobu, bio je budan, ali jako pospan i smiren. još je spavao u sobi i razbudio se skroz oko pola 16 i u 17 su nas otpustili. sestre su ljubazne, a soba je baš ugodna za boravak.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.