Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 15:25   #6661
Poštovanje ekipa! Trebam savjet. Nakon 4 godine napravio sam prometni prekrsaj. Kakav? EEE, istekla mi je vozacka dozvola a da to nisam primjetio pa mi je ljubazni gospon policajac napisao 1000 kn kazne i rok od 3 dana pa cu 500 platit... AL kako ja nisam u prometnim prekrsajima cest gost mogu li trazit kakavu mjeru upozorenja na tu kaznu?

Mogu li se zalit na "obavijest o pocinjenom prekrsaju?!"
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 20:09   #6662
Ne možeš.Kad ne platiš to po obavijesti dobit ćeš prekršajni nalog pa ćeš se žalit tj. od suda tražit smanjenje kazne ili ukor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:59   #6663
Pozdrav ljudi,

napravio sam glupost danas, na križanju Vukovarske i Savske prošao kroz crveno. Klasika, mislio sam da ću proći na žuto, uhvatilo me u zadnjoj milisekundi. Sad pitanje, dal ima tamo kamere i da li mogu očekivat kaznu doma? Nikad prije kažnjavan ni napravio bilo što ikad.
desert_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:35   #6664
pozz,ovako imao sam prometnu nesrecu prije odredjenog vremena,e sad nisam mogao puhati dreger jer sam bio u jako losem stanju pa su mi uzeli krv i mokracu... mene zanima hoce li oni testirati prisutnost iceg drugog osim alkohola?
Simon Adebisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:38   #6665
Neće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:11   #6666
hvala na odgovoru
Simon Adebisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:15   #6667
Zbog čega policija naplaćuje kazne na ulazu u Senj kad se dolazi iz smjera Karlobaga. Jadranska magistrala je zatvorena zbog bure za sav promet ali trajekti voze bez problema ili Prizna-Žigljen povremeno. I kad te iskrcaju u Prizni ili Stinici, znak zabrane, poluokrenut od bure je tek na magistrali. Nije li veća opasnost ostati tako u vukojeb..ni nego polako se dovesti do Senja (nema prometa, nema nikoga) odakle je cesta prema Ž.Lokvi otvorena za osobna vozila? Cesta je suha, tu i tamo ima malo leda ali se to polagano prođe i nema problema. Tko daje ovlasti zatvoriti državnu cestu, a onda opet ne prekinuti trajketne linije. Nelogično i glupo, posebno kad dođeš konačno u Senj na sigurno i onda te lik koji skače iz grmlja (ili auta) zaustavlja i maltretira.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:00   #6668
Cestari zatvaraju.Imaš cestu preko Gospića.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:08   #6669
Nemam. Zatvorena od podne Gospić-Karlobag. A policija sjedi u Ribarici i čeka.

Sad su popodne otvorili od Senja do Karlobaga. Ali će je sutra vjerojatno (najava jačanja bure) opet zatvoriti. I na stranici HAK piše jedno, na terenu drugo. Dođeš na obalu s otoka i što? Čekati 2 dana u mraku (nema hotela, nema smještaja, nema čovjeka ni životinje) ili ići i platiti hrpu kuna za vožnju cestom gdje je zabrana prometa. Suluda situacija a odnosi se na popriličan broj ljudi (i do tridesetak auta s po 2-3 osobe po jednom trajektu). Jer za očekivati je da su cestari/trajektne posade i policija u kontaktu
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:33   #6670
Cestari zatvaraju po svojim propisima,policoja kažnjava prekršitelje a brodare zabole briga jer su prijevoz naolatili a i oni ne voze kad njihovi kažu.
A uvijek se možeš žalit sudu za kaznu pa neka oni procjenjuju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:51   #6671
Tako sam nekako i mislio da je. Zapravo, priložiti snimku vožnje na sud, probati dokazati da cestari zatvaraju cestu iz nekih svojih pravila i onda mirno ići doma.
Hvala.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:02   #6672
Samo što su ta pravila zakonita.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 22:44   #6673
Pozdrav. Počinio sam prekršaj i ostao sam bez vozačke na tri mjeseca. Pošto bih trebao u inozemstvo, zanima me vrijedi li kazna za zemlje EU, kao i izvan EU?
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 08:41   #6674
Samo u RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 18:38   #6675
Pomoc..

Pozdrav ekipa..znaci ovako danas sam imao prvo sranje od kako imam vozacku kod sebe..ovako je islo..prilikom mimoilazenja u zavoju imao sam susret sa drugim vozilom..vozio sam se cestom i dok sam naisao na njega..kako cesta nije normalna sa dvije trake..nego je sporedna suzena sa bankinama..zbog puno snjega sa moje strane koji nije ocisten pomaknuo sam se skroz do hrpe snjega..dok je on..prilikom mimoilazenja uhvatio rub i odletio u grabu koja je puna snjega..e sad vas pitam.. lik je meni rekao da sam se navezao..vozio sam cca 40..45...te da je zbog mene odletio u grabu..te mi je pretio zvanjem policije sto sam ja odbio te rekao da cemo se nekako dogovoriti..ispunili smo europsko izvjesce a covjek je rekao da ce otici u servis vidjeti kolika je steta u ponedjeljak..i da ce se sve rijesit preko osiguranja..od stete na mojem autu nema nista..dok se na njegovom udubila samo desna vrata na pocetku..i neda se spustiti desni prozor do dolje..e sad..dali sam mogao nekako drugacije postupiti..trebam vasa misljenja..?
__________________
Pozdrav! :)
Weed123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 19:31   #6676
mogao si čekat policiju ako nisi kriv.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 22:53   #6677
Pozdrav, uslikala me stacionirana kamera (vidio sam blic) za mjerenje brzine te ne sporim da sam vozio brže od ograničenja, ali smatram da imam pravo na svaki legalni način obrane. Moja je brzina bila oko 92 km/h, a ograničenje 50 km/h, što nakon uzimanja u obzir sigurnosne razlike i potencijalne pogreške mog brzinomjera dovodi do mjerodavne brzine od oko 77 km/h. Napominjem da je to moja procjena te brzina može biti i manja.
Danas je temperatura na tom području bila oko 0 stupnjeva, ali za mjesto gdje sam uslikan ne postoji pouzdan podatak jer ne postoji mjerna stanica. Koliko bi mi držao vodu argument da uređaj nije mogao biti korišten na navedenom području jer je temperatura bila ispod nule? Naravno niti ja mogu dokazati pouzdano da je bila ispod nule niti sud da je bila iznad nule. Je li teret dokazivanja u tom slučaju na meni ili sudu?
Članak 7. PRAVILNIKA O MJERITELJSKIM ZAHTJEVIMA ZA MJERILA BRZINE VOZILA U CESTOVNOME PROMETU koji kaže: temperatura okoline kao radni uvjet za mjerila brzine (dotična kamera) je od 0 °C do +50°C.

Druga stvar je da je kamera postavljena neposredno prije znaka za ograničenje brzine, a ne mogu se sjetiti je li neposredno prije kamere bila i tabla sa nazivom mjesta ili table nije bilo uopće. Prema članku 19. Pravilnika o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama, prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih na­red­bi »ograničenja brzine«.
Ono što me zanima je odnosi li se taj stavak članka 19. Pravilnika na policijske službenike te bi jedino moje pozivanje na navedenu odredbu moglo predstavljati uputu na kršenje internih pravila od strane policijskih službenika ili bi dotična odredba mogla abolirati moj "prekršaj". Druga stvar koja me također zanima je odnosi li se "zona od 100 metara od postavljenog znaka" isključivo na područje kolnika nakon znaka ili "zona" označava područje kružnice oko znaka čiji je polumjer 100 metara, što znači da zona obuhvaća i područje od 100 metara prije znaka?
Kao zadnja slamka spasa mi je činjenica da sam student, bez primanja te nikada prije nisam bio kažnjen, štoviše nikad me u životu policija nije niti zaustavila. Ima li smisla uopće navoditi prethodne dvije žalbene osnove ili bi "najbolje" mogao proći sa priznanjem prekršaja i izražavanjem kajanja (što u ovom slučaju i jest istina)?
Kllar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 23:05   #6678
Quote:
Kllar kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uslikala me stacionirana kamera (vidio sam blic) za mjerenje brzine te ne sporim da sam vozio brže od ograničenja, ali smatram da imam pravo na svaki legalni način obrane. Moja je brzina bila oko 92 km/h, a ograničenje 50 km/h, što nakon uzimanja u obzir sigurnosne razlike i potencijalne pogreške mog brzinomjera dovodi do mjerodavne brzine od oko 77 km/h. Napominjem da je to moja procjena te brzina može biti i manja.
Danas je temperatura na tom području bila oko 0 stupnjeva, ali za mjesto gdje sam uslikan ne postoji pouzdan podatak jer ne postoji mjerna stanica. Koliko bi mi držao vodu argument da uređaj nije mogao biti korišten na navedenom području jer je temperatura bila ispod nule? Naravno niti ja mogu dokazati pouzdano da je bila ispod nule niti sud da je bila iznad nule. Je li teret dokazivanja u tom slučaju na meni ili sudu?
Članak 7. PRAVILNIKA O MJERITELJSKIM ZAHTJEVIMA ZA MJERILA BRZINE VOZILA U CESTOVNOME PROMETU koji kaže: temperatura okoline kao radni uvjet za mjerila brzine (dotična kamera) je od 0 °C do +50°C.

Druga stvar je da je kamera postavljena neposredno prije znaka za ograničenje brzine, a ne mogu se sjetiti je li neposredno prije kamere bila i tabla sa nazivom mjesta ili table nije bilo uopće. Prema članku 19. Pravilnika o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama, prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih na­red­bi »ograničenja brzine«.
Ono što me zanima je odnosi li se taj stavak članka 19. Pravilnika na policijske službenike te bi jedino moje pozivanje na navedenu odredbu moglo predstavljati uputu na kršenje internih pravila od strane policijskih službenika ili bi dotična odredba mogla abolirati moj "prekršaj". Druga stvar koja me također zanima je odnosi li se "zona od 100 metara od postavljenog znaka" isključivo na područje kolnika nakon znaka ili "zona" označava područje kružnice oko znaka čiji je polumjer 100 metara, što znači da zona obuhvaća i područje od 100 metara prije znaka?
Kao zadnja slamka spasa mi je činjenica da sam student, bez primanja te nikada prije nisam bio kažnjen, štoviše nikad me u životu policija nije niti zaustavila. Ima li smisla uopće navoditi prethodne dvije žalbene osnove ili bi "najbolje" mogao proći sa priznanjem prekršaja i izražavanjem kajanja (što u ovom slučaju i jest istina)?
Stacionarna kamera u kutiji ili multanova koju su policijski službenici postavili uz cestu?
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 23:11   #6679
Multanova uz cestu.
Kllar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 23:38   #6680
Quote:
Kllar kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uslikala me stacionirana kamera (vidio sam blic) za mjerenje brzine te ne sporim da sam vozio brže od ograničenja, ali smatram da imam pravo na svaki legalni način obrane. Moja je brzina bila oko 92 km/h, a ograničenje 50 km/h, što nakon uzimanja u obzir sigurnosne razlike i potencijalne pogreške mog brzinomjera dovodi do mjerodavne brzine od oko 77 km/h. Napominjem da je to moja procjena te brzina može biti i manja.
Danas je temperatura na tom području bila oko 0 stupnjeva, ali za mjesto gdje sam uslikan ne postoji pouzdan podatak jer ne postoji mjerna stanica. Koliko bi mi držao vodu argument da uređaj nije mogao biti korišten na navedenom području jer je temperatura bila ispod nule? Naravno niti ja mogu dokazati pouzdano da je bila ispod nule niti sud da je bila iznad nule. Je li teret dokazivanja u tom slučaju na meni ili sudu?
Članak 7. PRAVILNIKA O MJERITELJSKIM ZAHTJEVIMA ZA MJERILA BRZINE VOZILA U CESTOVNOME PROMETU koji kaže: temperatura okoline kao radni uvjet za mjerila brzine (dotična kamera) je od 0 °C do +50°C.

Druga stvar je da je kamera postavljena neposredno prije znaka za ograničenje brzine, a ne mogu se sjetiti je li neposredno prije kamere bila i tabla sa nazivom mjesta ili table nije bilo uopće. Prema članku 19. Pravilnika o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama, prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih na­red­bi »ograničenja brzine«.
Ono što me zanima je odnosi li se taj stavak članka 19. Pravilnika na policijske službenike te bi jedino moje pozivanje na navedenu odredbu moglo predstavljati uputu na kršenje internih pravila od strane policijskih službenika ili bi dotična odredba mogla abolirati moj "prekršaj". Druga stvar koja me također zanima je odnosi li se "zona od 100 metara od postavljenog znaka" isključivo na područje kolnika nakon znaka ili "zona" označava područje kružnice oko znaka čiji je polumjer 100 metara, što znači da zona obuhvaća i područje od 100 metara prije znaka?
Kao zadnja slamka spasa mi je činjenica da sam student, bez primanja te nikada prije nisam bio kažnjen, štoviše nikad me u životu policija nije niti zaustavila. Ima li smisla uopće navoditi prethodne dvije žalbene osnove ili bi "najbolje" mogao proći sa priznanjem prekršaja i izražavanjem kajanja (što u ovom slučaju i jest istina)?
Kolko shvaćam, tebi još prekršajni nalog nije ni došao, jel? Nažalost, puno sam na cesti pa imam ponešto iskustva s brzinom pa mogu napisati riječ-dvije.

Ko prvo, bilo kakvu sumnju u njihove instrumente zadrži za sebe. Ta priča ti neće proći.
Ko drugo, odluči se kojim putem želiš ići:
a) Ako govoriš da je kamera bila postavljena preblizu znaku ograničenja (odn. odmah blizu njega), onda moraš napisati da si bio u procesu korigiranja brzine i defakto negiraš krivnju. Govoriš da je izmjerena brzina takva radi mjesta na kojem su policijski službenici postavili spravu za mjerenje brzine. Ovo ti je veći rizik i baš ne znam koliko je to pametno + vjerojatno te čeka ročište i cijela priča bi se mogla odvući. Dodatno je pitanje koje je ograničenje važilo prije ovog ograničenja 50, ako je bilo 70, onda si i tu u crvenom.
b) ako priznaš krivnju, pokaješ se i dodaš tome da si student, bez primanja i nikad kažnjavan to ti je najbolja solucija. Možeš očekivati značajno umanjenje kazne.

MEĐUTIM - vodi računa o jednoj stvari:
- kazna za ovo konkretno prekoračenje brzine (27km/h) u naselju je 1000kn. Ukoliko je platiš u roku 3 dana od trenutka kada ti dođe prekršajni nalog, možeš platiti samo 50% kazne.
- istovremeno, ako ideš na varijantu da se žališ, sud će ti kaznu (vjerojatno) umanjiti za nekih 50% - kazna neka mora biti da se zadovolji forma. Fora je u tome da onda ne možeš više platiti 50% od tih 50% nego imaš 30 dana da platiš 2/3. Uz to ćeš dobiti i troškove postupka nekih 100 i nešto kuna. Poanta je da ćeš neznatno bolje proći ako se sad ideš žalit sudu, ovo nije toliko strašan prekršaj.
- e sad, dopusti da pretpostavim da auto glasi na nekog drugog. Ako te policija nije odmah zaustavila, a nije, prekršajni nalog će doći na onog na kojeg auto glasi. Pripremi 500kn, dogovori sa njim ili njom da kaznu platite odmah, u tom slučaju ti nećeš ući u nikakvu evidenciju, a sebi "get out of jail free card" ostavi za poslije.
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.