Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 10:44   #2081
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Živimo u vremenima kada malo tko ima privilegiju da zadrži jedan posao cijeli život. Toga više nema u niti jednoj zemlji svijeta osim eventualno Sj. Koreje ali ona nije za usporedbu. Nešto svijeta sam imao privilegiju vidjeti i svugdje je ista stvar po tom pitanju. Razlika je samo u tome što se u razvijenijim zemljama lakše mijenja posao. To je tako.

Ne slažem se da je stanove dobila većina. Dobili su neki, poduzeća nisu mogla sagraditi toliko zgrada da bi udomila sve svoje zaposlenike od kojih su uzimali novac za stambeni fond. Velika većina poduzeća nije. Oni koji su dobili stanove mali dio su platili oni, a onaj veći drugi zaposlenici od kojih većina nisu imali tu sreću da se usele. I kao takvi morali su graditi svoje kuće ciglu po ciglu godinama dok su se gužvali sa roditeljima. I nepravedno ih je izostavljati iz jednadžbe.
Dobila je većina porodica. E sad, ako su tu oboje radili, naravno da nisu oboje dobili stanove.
U mnogim državama EU je mnogo bolja zaštita zaposlenih, a ne da te večito može držati na određeno i onda recimo šutnuti ženu ako treba da se porodi ili je i ne zaposliti ako nije s tim završila i slično.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 23.02.2018., 10:46   #2082
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Jest samo su svi uplaćivali, a pojedinci dobili stanove. Oni koji su uplaćivali, a nisu dobili stan barem je fer da im se novac vrati, zar ne?
Hmm primjetio sam da se nisi očitovao, i to očito svjesno. Ali ako ti možeš ponavljati jedno te isto kao pokvarena ploča onda malo neka se i ostalo ponavlja:
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ae, bilo bi fer.
A najbolje bi bilo da se nastavilo dok se svi ne skuće.
Al jebiga - svi smo mi Blejk Kerington, jebo truli socijalizam!
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Firma mog starog imala je viška love i platila izvođaču da napravi zgradu. Jedan je stan u njoj "dobio" i moj stari.
Zašto "dobio" u navodnicima? Zato jer su i stara i stari uplaćivali u stambeni fond već pun kurac i osamsto.
A onda su oni umrli, ja naslijedio stan, i morao PLAĆENI stan otkupiti od lopovske države.
Al dobro, nema veze - bar sam tako skinuo s kurca ove kmečavce kaj plaču da su njihovi uplaćivali u stambeni fond, a zauzvrat nisu ništa dobili.
Pa eto vam ga - ja sam vašoj ljubljenoj hadezeovskoj državi uplatil lovu, dogovorite se s njom, ja s vama fakat ništa nemam.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Old 23.02.2018., 10:52   #2083
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Iskreno ne plačem za Jugoslavijom, rođen sam u tom sistemu iako sam samo mali dio djetinjstva u njemu proveo taj poluorijentalni kulturološki krug mi je odbojan.
A ovo mi je još slađe.:
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A meni je odbojno čitati ovakve pizdarije.
Ja sam odrastao u Jugi, na Novom valu, a tada su oni koji su slušali narodnjake bili smatrani običnim seljačinama.

Danas su cajke najpopularniji muzički pravac, a vrhunac "rock-umjetnosti" bezvezni crnokošuljaš iz Čavoglava.

Čiji je prvi hit, čisto da se zna, plagijat pjesme "Sivi sokole", u tradicionalnom hrvatsko-katoličkom ritmu 7/8...

Eto, u Jugi još nije bilo najezde s Bliskog Istoka pa smo još uspijevali biti poluorijentalni, a ne skrozorijentalni ko sad...
Ili ćeš se nastaviš pretvarati da ništa nisi vidio i dalje?
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Old 23.02.2018., 10:56   #2084
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Hmm primjetio sam da se nisi očitovao, i to očito svjesno. Ali ako ti možeš ponavljati jedno te isto kao pokvarena ploča onda malo neka se i ostalo ponavlja:
Ne očitujem se na ljude koji ne znaju civilizirano raspravljati. To je jedan primjer sretnika koji je tako prošao. Jasno oni koji nisu imali niti izbliza takve sreće i privilegije su u očima takvih luzeri i jadnici i koimjebemater. S takvim "socijalistima" nemam o čemu razgovarati. Bitno da su oni prošli super, a ostale tko jebe. Dobri stari, "snađi se druže".
T-3000 is offline  
Old 23.02.2018., 11:01   #2085
Sve te uslovno rečeno velike ideje socijalizam.komunizam,tranzicija i sl.nisu i ni sasvim neuspješno ni sasvim uspješno ostvarene.Za jedan broj jediniki i komunizam je uspio kako što je i tranzicija ili kako se kaže na hrvatskom pretvorba za jedan broj jedinki takođe uspjela,i to fantastično.
Pućko is offline  
Old 23.02.2018., 11:02   #2086
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Ne očitujem se na ljude koji ne znaju civilizirano raspravljati. To je jedan primjer sretnika koji je tako prošao. Jasno oni koji nisu imali niti izbliza takve sreće i privilegije su u očima takvih luzeri i jadnici i koimjebemater. S takvim "socijalistima" nemam o čemu razgovarati. Bitno da su oni prošli super, a ostale tko jebe. Dobri stari, "snađi se druže".
ne. U Jugoslaviji je nezaposlenost i to što ti pričaš bilo iznimka. A DANAS tj. nakon dolaska Tuđmana pa do danas je to pravilo o čemu ti pričaš.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Old 23.02.2018., 11:04   #2087
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Dobila je većina porodica. E sad, ako su tu oboje radili, naravno da nisu oboje dobili stanove.
U mnogim državama EU je mnogo bolja zaštita zaposlenih, a ne da te večito može držati na određeno i onda recimo šutnuti ženu ako treba da se porodi ili je i ne zaposliti ako nije s tim završila i slično.
Nije dobila većina. Dobila je manjina. Odnosno daleko manji postotak ljudi zaposlenih u firmama od svih koji su uplaćivali. Kad jedna firma ima 2000 ljudi i max. 500 ih dobije stan. To je 1500 ljudi kratkih rukava, a svi su plaćali i još nisu smjeli dizati opravdanu frku oko toga da se ne uvale u nevolje. To je sranje.

Nije niti Njemačka što je nekada bila. Jasno više se štite radnička prava ali isto tako možeš popiti otkaz bez da ti gazda objašnjava zašto.
T-3000 is offline  
Old 23.02.2018., 11:08   #2088
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Čitam u Podgorici čovjek bacio bombu na Američku ambasadu a onda izvršio samoubojstvo. Znade li tko nešto više o tome?

Izgleda da Juga nije živa samo u uspomeni nego i na djelu .

Bacanje bombe na Amerikance je doboko protu-jugoslavenski ćin.
SFRJ je imala odlične odnose sa Amerikom-ali, to su bili ravnopravni, partnerski odnosi, za razliku od današnjeg pseće- podaničkog puzanja Hrvatske pred stranim silama.

Znate li tko je u doba SFRJ podmetao bombe Amerikancima?
Bila je to Hrvatska protujugoslavenska emigracija.
Ne mislim pri tom samo na Bušićevu bombu.
Ne, Hrvatska protujugoslavenska emigracija podmetnula je bombu na aerodromu La Guardia 1975. godine i to je bio najgori teroristički napad u new Yorku prije rušenja blizanaca 11. 9. 2001. !

A kakav je bio odnos SFRJ sa USA dokazuje i to da je Tito posjetio i Kennedyja, (bio je posljednji državnik koji je vidio kennedyja uživo), i Nixona.
Titovi posjeti bili su daleko od toga da je samo pozirao na tratini ispred ograde Bijele Kuće.

https://www.youtube.com/watch?v=TAZbEC_VWRk
Tomislav B is offline  
Old 23.02.2018., 11:11   #2089
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
ne. U Jugoslaviji je nezaposlenost i to što ti pričaš bilo iznimka. A DANAS tj. nakon dolaska Tuđmana pa do danas je to pravilo o čemu ti pričaš.
A jel? A što su onda one sve silne horde ljudi išli na bauštelu u Njemačku?

Nigdje nisam niti demantirao da je danas išta bolje. Ovo danas je u ekonomskom smislu samo nastavak one iste nakaradne politike.
T-3000 is offline  
Old 23.02.2018., 11:21   #2090
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
da ti stanove su dobijali oni koji nisu imali svoj stanbeni prostor, ako si imao kuću ili stan nisi ga mogao dobiti i ako si napravio kuću poslije morao si vartiti taj stan, ja znam osobno one koji su vratili stan kada su napravili kućua i taj doprnios za izgradnju društvenih stanova je bio ca 3%

oni koji nisu dobili stanove , napravili su kuće od jeftinih namjenskih kredita , čija je rata zbog infalcije bila po cijeni kutije cigareta ,

stanove su dobijali i umrovljenici i socijalni slučajevi , što je financirala šira društvena zajednica i to je bila normmalna stvar, dok danas ako neka općina ili grada da nekome stan bude na Tv,
Nije točno da su oni koji su imali kuće dobivali jeftine namjenske kredite. Dobivali su ih sretnici i oni koji su imali štele kao i danas.
Po pitanju korupcije i nepotizma nismo se pomaknuli milimetra kako onda, tako i sada. S bitnom razlikom što su onda posljedice žviždanja bile kud i kamo ozbiljnije nego danas.

Oni pošteni građani ili kako ih se ovdje naziva papčinama i luzerima su i po cijelo desetljeće gradili kuću iz vlastitih skromnih sredstava i sistemom "pomozi ti meni pa ću i ja tebi", a za to vrijeme su se gužvali s roditeljima i djecom.
Jasno takvi se ovdje očito ne uklapaju u široko plasirane općeprihvaćene parole pa se kao takvi automatski napadaju.
T-3000 is offline  
Old 23.02.2018., 11:28   #2091
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Da je država bila u finansijskom gubitku. Mislim svaka čast Jugi na plemenitoj zamisli da skući ljude koji nisu ništa imali, ali ako država već ima sve ostale troškove uprave; policiju, vojsku, vatrogasce, zdravstvo, poreznu upravu, penzioni fond...sva dodatna trošnja znači veće zaduživanje ili veće poreze. Čini se neodrživim, što se više zadužuješ više ti kamate rastu. Nije da je ideja nemoralna već neizvodiva do kraja. Jedino da nije se toliko novca trošilo na vojsku i da se je preusmjerilo u tu stanogradnju onda priznajem imalo bi smisla.
Znači država se zaduživala zbog podele stanova zaposlenima. Super, znači sad pošto ne deli stanove dugova nema ili su bar manji. Ups, nešto nije u redu, dugovi današnje Hrvatske, a i Srbije, svake pojedinačno su veći nego dugovi cele SFRJ. Kako sad to, kad nema deljenja stanova? Čudna neka matematika.

Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
A jel? A što su onda one sve silne horde ljudi išli na bauštelu u Njemačku?
Kakvo je to pitanje?! Pa išli su zato što su tamo bile bolje plate, kao što su i sada.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 23.02.2018., 11:35   #2092
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ovima koji tvrde ove gluposti o stanovima predlažem da se dobrano provozaju skoro kompletnim Novim Zagrebom, Španskom, Prečkom, Voltinom, Malešnicom, Gajnicama, Peščom, Borovjem, dobrim dijelom Dubrave i mnogim još dijelovima Zagreba i neka vide i pobroje dobro što je sve izgrađeno prije 1990. i dodijeljeno radništvu. Potom, da imaju imalo obraza, lako bi sami sebi začepili gubicu.

(vjerujem da mnogi od njih još uvijek zapravo žive po tim stanovima koji su im ostali od staraca, ali ovdje kuckaju protiv tog režima, oh dvoličnosti, oh hipokrizije...)

Potom im predlažem odlazak na Žitnjak i vide gdje su nekad bile brojne velike firme, kao npr. Prvomajska, a od kojih nije ostala ni cigla na cigli.

A nije tako bilo samo u Zagrebu, naravno.
Dobro, u Zagrebu nisam bio i ne poznajem ga, ali recimo znam da je u Novom Sadu izgrađen ogroman broj stanova, kompletna naselja, u Beogradu isto tako. Pretpostavljam da su bar u Novom Zagrebu i Dubravi mnogi dobili stanove, to jest jednog iz Dubrave sam i poznavao i znam da je dobio stan od države, odnosno firme u kojoj je radio.

Quote:
glosa kaže: Pogledaj post

Čitam u Podgorici čovjek bacio bombu na Američku ambasadu a onda izvršio samoubojstvo. Znade li tko nešto više o tome?

Izgleda da Juga nije živa samo u uspomeni nego i na djelu .
Poslednja informacija je da zapravo nije posle bacanja bombe izvršio samoubistvo, nego da je drugu bombu izgleda sam greškom aktivirao. Inače bivši oficir Vojske Jugoslavije (ne SFRJ), rođen u Kraljevu i nastanjen u Podgorici. Samo ne znam kakve to veze ima s Jugom? Ona se trudila održavati dobre odnose sa SAD.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 23.02.2018., 11:47   #2093
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Kakvo je to pitanje?! Pa išli su zato što su tamo bile bolje plate, kao što su i sada.
Da jasno, to im je bio prioritet. Nije im bio prioritet ostati kod kuće pa dobiti posao koji su "svi" dobili "bez problema" i stan koji su "svi" dobili isto tako?
T-3000 is offline  
Old 23.02.2018., 11:58   #2094
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Ne, prioritet su imali oni na težim poslovima, s većom porodicom i dužim stažom. Sve se bodovalo. Članstvo u KPJ nije bilo bitno za dobijanje stana. Za neke druge stvari već jeste.
Da! Članstvo najbitnije bilo. Znam kako su komisije radile. Moguće kod vas u Srbiji komunisti bili pošteni
dominik01 is offline  
Old 23.02.2018., 12:00   #2095
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Nije točno da su oni koji su imali kuće dobivali jeftine namjenske kredite. Dobivali su ih sretnici i oni koji su imali štele kao i danas.
Po pitanju korupcije i nepotizma nismo se pomaknuli milimetra kako onda, tako i sada. S bitnom razlikom što su onda posljedice žviždanja bile kud i kamo ozbiljnije nego danas.

Oni pošteni građani ili kako ih se ovdje naziva papčinama i luzerima su i po cijelo desetljeće gradili kuću iz vlastitih skromnih sredstava i sistemom "pomozi ti meni pa ću i ja tebi", a za to vrijeme su se gužvali s roditeljima i djecom.
Jasno takvi se ovdje očito ne uklapaju u široko plasirane općeprihvaćene parole pa se kao takvi automatski napadaju.
ovo podebljano:
a od čega onada sline nove kuće izgrađene od poloivine 70_ih , svatko je skoro moga dobiti taj kredit , direktori i radnici , ja osobno poznajem više ljudi koji su to napravili

ovo što se tiče za zvidžanje to se slažem , onda se javno nije smjelo govoriti protiv Tita , partizana i komunista, a sve drugo si mogao radti što si htio, a sada možeš reći što hočeš , prije ti je došla milicija ,a sada možeš dobiti batina od domoljuba u nekoj mračnoj ulici ili dobiti otkaz na poslu
irdeto is offline  
Old 23.02.2018., 12:07   #2096
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Bacanje bombe na Amerikance je doboko protu-jugoslavenski ćin.
SFRJ je imala odlične odnose sa Amerikom-ali, to su bili ravnopravni, partnerski odnosi, za razliku od današnjeg pseće- podaničkog puzanja Hrvatske pred stranim silama.

Znate li tko je u doba SFRJ podmetao bombe Amerikancima?
Bila je to Hrvatska protujugoslavenska emigracija.
Ne mislim pri tom samo na Bušićevu bombu.
Ne, Hrvatska protujugoslavenska emigracija podmetnula je bombu na aerodromu La Guardia 1975. godine i to je bio najgori teroristički napad u new Yorku prije rušenja blizanaca 11. 9. 2001. !

A kakav je bio odnos SFRJ sa USA dokazuje i to da je Tito posjetio i Kennedyja, (bio je posljednji državnik koji je vidio kennedyja uživo), i Nixona.
Titovi posjeti bili su daleko od toga da je samo pozirao na tratini ispred ograde Bijele Kuće.

https://www.youtube.com/watch?v=TAZbEC_VWRk
Da im Tito guzicu nije lizao ne bi '49.za kredit od 2 mil dolara grčke komuniste u smrt izručio
dominik01 is offline  
Old 23.02.2018., 12:24   #2097
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Dobila je većina porodica. E sad, ako su tu oboje radili, naravno da nisu oboje dobili stanove.
U mnogim državama EU je mnogo bolja zaštita zaposlenih, a ne da te večito može držati na određeno i onda recimo šutnuti ženu ako treba da se porodi ili je i ne zaposliti ako nije s tim završila i slično.
nisu

no tema je dobro zatrolana sa tim
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 23.02.2018., 12:54   #2098
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
ovo podebljano:
a od čega onada sline nove kuće izgrađene od poloivine 70_ih , svatko je skoro moga dobiti taj kredit , direktori i radnici , ja osobno poznajem više ljudi koji su to napravili

ovo što se tiče za zvidžanje to se slažem , onda se javno nije smjelo govoriti protiv Tita , partizana i komunista, a sve drugo si mogao radti što si htio, a sada možeš reći što hočeš , prije ti je došla milicija ,a sada možeš dobiti batina od domoljuba u nekoj mračnoj ulici ili dobiti otkaz na poslu
Gradili su ljudi iz vlastitih sredstava. Dugo, dugo godina. Građevinski materijal je bio skup i organizirale su se radne akcije po principu "ti meni, ja tebi" dakle susjed je susjedu pomagao u gradnji. Majstori su se plaćali samo kod specifičnih radova gdje je trebalo znanje. I dan, danas mi otac priča kako su se izmučili dok su deku prvog kata kuće postavljali. Ručno su nasipavali beton on i susjedi.
Tako je išlo. Sporo i u fazama. Pa kad skupiš novca, gradiš dalje. I tako godinama dok ne završiš barem prizemlje da možeš odseliti od staraca.

Iznimka su bili pomorci i ljudi koji su radili vani pa su mogli platiti prave radnike, i kamion mješalicu betona da im odrade posao puno brže i nemjerljivo lakše.

Nije se smjelo govoriti protiv ničega jer sve što si rekao lako se moglo izokrenuti da si protiv sistema i eto nevolje. Pa su ljudi gutali nepravde htjeli, ne htjeli.
T-3000 is offline  
Old 23.02.2018., 13:03   #2099
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Gradili su ljudi iz vlastitih sredstava. Dugo, dugo godina. Građevinski materijal je bio skup i organizirale su se radne akcije po principu "ti meni, ja tebi" dakle susjed je susjedu pomagao u gradnji. Majstori su se plaćali samo kod specifičnih radova gdje je trebalo znanje. I dan, danas mi otac priča kako su se izmučili dok su deku prvog kata kuće postavljali. Ručno su nasipavali beton on i susjedi.
Tako je išlo. Sporo i u fazama. Pa kad skupiš novca, gradiš dalje. I tako godinama dok ne završiš barem prizemlje da možeš odseliti od staraca.

Iznimka su bili pomorci i ljudi koji su radili vani pa su mogli platiti prave radnike, i kamion mješalicu betona da im odrade posao puno brže i nemjerljivo lakše.

Nije se smjelo govoriti protiv ničega jer sve što si rekao lako se moglo izokrenuti da si protiv sistema i eto nevolje. Pa su ljudi gutali nepravde htjeli, ne htjeli.
točno. Materijala nije bilo. Otac iz Splita, tvornice, vagonima cement dovozio. Željezo u kolutovima iz?? Ciglu iz Osijeka,...
dominik01 is offline  
Old 23.02.2018., 13:09   #2100
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Da jasno, to im je bio prioritet. Nije im bio prioritet ostati kod kuće pa dobiti posao koji su "svi" dobili "bez problema" i stan koji su "svi" dobili isto tako?
A čuj, Nemačka je bila razvijenija i plate su bile bolje, šta sad. I nije baš bila ovde apsolutna nezaposlenost, ali je bila manja nego sad.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.