Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 19:04   #381
To se dogodi jer je svima lako voljeti dok je sve lako i ide kao podmazano.
Brak vrijedi onolko kolko su partneri spremni rjesavati probleme, a ne kolko se slazu u vrijeme gugutanja.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:09   #382
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
To se dogodi jer je svima lako voljeti dok je sve lako i ide kao podmazano.
Brak vrijedi onolko kolko su partneri spremni rjesavati probleme, a ne kolko se slazu u vrijeme gugutanja.

Sent from my D2403 using Tapatalk
To je apsolutna istina. Ali, evo, muž i ja se nadopunjujemo oko kućanskih poslova. Ko šta prvi stigne obavit, to i napravi. Jer želimo biti što prije gotovi i zajednički odmarati, šetati ili nešto treće. Ja sam uvjerena kad bi dobili dijete da bi pomagao. Jer je takav. Jer smo takvi. Takav je bio od dana kad sam ga upoznala. I sad se ti udaš za nekog za kog znaš da mu je npr.mama kuhala, prala i spremala sobu do braka, nije tip koji pomaže ženi-što ti možeš očekivat kad dođe dijete? Nadnaravnu preobrazbu ? I don't think so...
foxylady123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:28   #383
Quote:
foxylady123 kaže: Pogledaj post
To je apsolutna istina. Ali, evo, muž i ja se nadopunjujemo oko kućanskih poslova. Ko šta prvi stigne obavit, to i napravi. Jer želimo biti što prije gotovi i zajednički odmarati, šetati ili nešto treće. Ja sam uvjerena kad bi dobili dijete da bi pomagao. Jer je takav. Jer smo takvi. Takav je bio od dana kad sam ga upoznala. I sad se ti udaš za nekog za kog znaš da mu je npr.mama kuhala, prala i spremala sobu do braka, nije tip koji pomaže ženi-što ti možeš očekivat kad dođe dijete? Nadnaravnu preobrazbu ? I don't think so...
Zene najcesce ulaze u brak sa idejom da ce se muskarac promijeniti, a muskarac sa idejom da se zena nece promijeniti i skoro redovito se dogodi skroz obrnuto od ocekivanoga.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:44   #384
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
To se dogodi jer je svima lako voljeti dok je sve lako i ide kao podmazano.
Brak vrijedi onolko kolko su partneri spremni rjesavati probleme, a ne kolko se slazu u vrijeme gugutanja.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Apsolutna istina.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:46   #385
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Dodje do prezira s obje strane vrlo cesto u tom kratkom vremenu i to radi slabog razumijevanja i lose komunikacije, a dosta je da je samo jedna strana takva.

Sansa za sretan brak je sigurno veca ako oba partnera odluce da nece imati djecu.
Ako se bilo sta radi preko volje "zbog mira u kuci", a pogotovo djeca, onda taj brak nikako nece lijepo zavrsit.
Ili ce trajat u mizeriji dok jedan od njih ne umre
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:07   #386
Naravno da utječe..dijete dolazi na prvo mjesto, žena je premorena, rastrgana između obaveza, potreba djeteta i muža, slobodnog vremena nema, pola sata mira je luskuz.
neke imaju traume od poroda, bolne grudi zbog laktacije, šavove na međici, hormonalne promjene, emocionalne vrtloge, svega ima. I muža koji želi da su i njegove potrebe zadovoljene. Kaos. Promijeni se to, dijete poraste, intima se na mala vrata ponovno uvuće..
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:09   #387
Quote:
izabela f kaže: Pogledaj post
Naravno da utječe..dijete dolazi na prvo mjesto, žena je premorena, rastrgana između obaveza, potreba djeteta i muža, slobodnog vremena nema, pola sata mira je luskuz.
neke imaju traume od poroda, bolne grudi zbog laktacije, šavove na međici, hormonalne promjene, emocionalne vrtloge, svega ima. I muža koji želji da su i negove potrebe zadovoljene. Promijeni se to, dijete poraste, intima se na mala vrata ponovno uvuće..
Osim u slučajevima u kojima se početak te promjene otegne godinama i intima se nepovratno naruši.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:10   #388
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Osim u slučajevima u kojima se početak te promjene otegne godinama i intima se nepovratno naruši.
Ima i toga naravno, ovisi o spremnosti partnera na kompromise, volji, strpljenju i odanosću. Ništa ne hladi više nego nasrtljivi muž bez osjećaja za ono što novonstala majčinska situacija znaći za ženu. Ili žena koja u dodjeljenoj ulozi majke prestaje biti ljubavnica.
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:40   #389
Da se muskarci vise bave decom i kucom, zene bi bile odmornije i raspolozenije, pa bi bilo manje onog Ne Posto vecina misli da je dovoljna da provedu sat-dva dnevno oko dece i da operu sudove ili usisaju, onda ne treba da se cude sto im zena zaspi cim joj glava dotakne jastuk.

Pisem iz iskustva moje okoline.

Time ne umanjujem znacaj onog stanja kada zena misli da je samo majka i da nema potrebe vise da bude i ljubavnica!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:53   #390
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Da se muskarci vise bave decom i kucom, zene bi bile odmornije i raspolozenije, pa bi bilo manje onog Ne Posto vecina misli da je dovoljna da provedu sat-dva dnevno oko dece i da operu sudove ili usisaju, onda ne treba da se cude sto im zena zaspi cim joj glava dotakne jastuk.

Pisem iz iskustva moje okoline.

Time ne umanjujem znacaj onog stanja kada zena misli da je samo majka i da nema potrebe vise da bude i ljubavnica!

Kad se sjetim sebe, majica smrdi na bljuvotinu, u kosi ostaci brokule, san u komadu od sat i pol je bio luksuz, oni ogavni grudnjaci za dojenje i jastučići puni mlijeka utrpani u njih, nisam se osjećala nimalo seksi niti sam imala nikakvu želju za seksom. Niti sam imala snage staviti njegove potrebe ispred djetetovih i svoje potrebe za odmorom i mirom u tim rijetkim, ukradenim trenucima, jednostavno je bilo i fizički neizvedivo.
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:18   #391
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Da se muskarci vise bave decom i kucom, zene bi bile odmornije i raspolozenije, pa bi bilo manje onog Ne Posto vecina misli da je dovoljna da provedu sat-dva dnevno oko dece i da operu sudove ili usisaju, onda ne treba da se cude sto im zena zaspi cim joj glava dotakne jastuk.

Pisem iz iskustva moje okoline.

Time ne umanjujem znacaj onog stanja kada zena misli da je samo majka i da nema potrebe vise da bude i ljubavnica!
Moja iskustva iz moje okoline su baš suprotna. One koje su očevima dopustile da budu očevi jako su se brzo vratile u ulogu ljubavnice. One koje su smatrale da očevi nisu dorasli toj ulozi glume mame i djeci i muževima. I da, ne zaboravljaju svako malo obzdaniti kako su patnice, kako sve moraju same. Kad ih pitaš zašto muž nešto ne napravi, odgovor je da on to ne zna i ne može kao ona.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 07:27   #392
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Moja iskustva iz moje okoline su baš suprotna. One koje su očevima dopustile da budu očevi jako su se brzo vratile u ulogu ljubavnice. One koje su smatrale da očevi nisu dorasli toj ulozi glume mame i djeci i muževima. I da, ne zaboravljaju svako malo obzdaniti kako su patnice, kako sve moraju same. Kad ih pitaš zašto muž nešto ne napravi, odgovor je da on to ne zna i ne može kao ona.
Samo sebi onda otežavaju..

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:54   #393
Kao muško moram priznat da nije istina da ženama nestaje volja za seksom nakon poroda. Ako nisu zainteresirane, onda nisu bile ni prije. Je, da im prioritet postaje ono malo blago, šta je naravno i razumljivo, ali prije je problem u nama. Možda gledam subjektivno, al mislim da mi počnemo više gledat okolo, a za opravdanje koristimo baš taj porod i dijete. A i još su neke nuspojave možda razlog.
Ludonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:59   #394
Zasto onda praviti dete, ako ne možes da ne gledas okolo prvih meseci?

Ja znam one kojima je seks baš bio bitan, a onda su postale majke i svoju nezainteresovanost pravdaju baš tom rečenicom-da su majke, kao da majka ne može biti i ljubavnica! Totalna promena mozga! I tako godinama.
Muževi takvih žena imaju pravo ne samo da gledaju okolo i već i mnogo više od toga!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 15:25   #395
Naravno da utječe, žena mi se ne sječa prva tri mjeseca poslije poroda, otprilike nakon 3 mjeseca je tek mogla sjediti donekle normalno. Onda noćno spavanje/nespavanje, ja osobno ne znam kako sam prvih 6 mjeseci vozio na posao. Onda negdje oko 7-8 mjeseca smo krenuli s učenjem kako da spava sama.

Onda ide faza dva. Krenu stvari nekako ali zavraga gotov porodiljski dopust ženi. Vrača se na posao a ono degradiranje maksimalno, sve za što je godinama radila palo u vodu dok s druge strane meni karijera cvijeta pošto se smatra da sam kompletno zaokružio život????? Na to se nadoveže vrtić. Kružni ciklus mala se razboli, žena se razboli, ja se razbolim. Da ne idemo na bolovanje (ono što piše da HZZO daje 100% prve tri godine uzmite s rezervom jel 100% se ne podrazumijeva od vaše plaće) baka servis. Ne želim ulaziti u tom ali mogu napisati o tome 100 stranica teksta.

Onda se zvijezde poslože krenu stvari ali reko ženo ima neka SF serija kao bliska bučnost tako nešto vamo tamo "Handmaid's tale" ajmo pogledati. Nakon te serije se ja nisam htio seksati jedno dva mjeseca nego sam gledao kako što više oružija nabaviti, reko nedaj Bože ali nitko se neće tako s mojom kćeri u nekoj bliskoj budućnosti odnositi.

Eto prođe to, prođe menga idemo u akciju a beba kao da namiriše da se nešto događa, razboli se kuri na 39 stupnjeva tjedan dana, spavam ja onda s njom pošto ako spava sa ženom ne miće se s cice. Prođe nju skoči na ženu, i reko ženi ko ga jebe idem van u kratkoj maci sada čistiti snjeg da i mene ćim prije uhvati da riješimo to odmah. Jedva je ona sebi došla a sad skočilo na mene.

I onda tako dođe jutro, oko 5 - 6 kada čujem taticeeeeeeee, kažem sebi jebeš seks ništa na ovom svijetu nije ljepše nego taj taticeeeeee, imam cijeli život za seks sa ženom i onako.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 15:27   #396
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Naravno da utječe, žena mi se ne sječa prva tri mjeseca poslije poroda, otprilike nakon 3 mjeseca je tek mogla sjediti donekle normalno. Onda noćno spavanje/nespavanje, ja osobno ne znam kako sam prvih 6 mjeseci vozio na posao. Onda negdje oko 7-8 mjeseca smo krenuli s učenjem kako da spava sama.

Onda ide faza dva. Krenu stvari nekako ali zavraga gotov porodiljski dopust ženi. Vrača se na posao a ono degradiranje maksimalno, sve za što je godinama radila palo u vodu dok s druge strane meni karijera cvijeta pošto se smatra da sam kompletno zaokružio život????? Na to se nadoveže vrtić. Kružni ciklus mala se razboli, žena se razboli, ja se razbolim. Da ne idemo na bolovanje (ono što piše da HZZO daje 100% prve tri godine uzmite s rezervom jel 100% se ne podrazumijeva od vaše plaće) baka servis. Ne želim ulaziti u tom ali mogu napisati o tome 100 stranica teksta.

Onda se zvijezde poslože krenu stvari ali reko ženo ima neka SF serija kao bliska bučnost tako nešto vamo tamo "Handmaid's tale" ajmo pogledati. Nakon te serije se ja nisam htio seksati jedno dva mjeseca nego sam gledao kako što više oružija nabaviti, reko nedaj Bože ali nitko se neće tako s mojom kćeri u nekoj bliskoj budućnosti odnositi.

Eto prođe to, prođe menga idemo u akciju a beba kao da namiriše da se nešto događa, razboli se kuri na 39 stupnjeva tjedan dana, spavam ja onda s njom pošto ako spava sa ženom ne miće se s cice. Prođe nju skoči na ženu, i reko ženi ko ga jebe idem van u kratkoj maci sada čistiti snjeg da i mene ćim prije uhvati da riješimo to odmah. Jedva je ona sebi došla a sad skočilo na mene.

I onda tako dođe jutro, oko 5 - 6 kada čujem taticeeeeeeee, kažem sebi jebeš seks ništa na ovom svijetu nije ljepše nego taj taticeeeeee


svaka čast.
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:09   #397
Quote:
izabela f kaže: Pogledaj post
Kad se sjetim sebe, majica smrdi na bljuvotinu, u kosi ostaci brokule, san u komadu od sat i pol je bio luksuz, oni ogavni grudnjaci za dojenje i jastučići puni mlijeka utrpani u njih, nisam se osjećala nimalo seksi niti sam imala nikakvu želju za seksom. Niti sam imala snage staviti njegove potrebe ispred djetetovih i svoje potrebe za odmorom i mirom u tim rijetkim, ukradenim trenucima, jednostavno je bilo i fizički neizvedivo.
Kako se žene odluče imati sedmero osmero djece, što često viđamo na tv (ona jedna čak čeka 12to, neki dan je bilo o tome)?
Meni nije samo jasno kad ih uopće stignu napraviti?
I što je još bolje od svega, onda dođu na tv i 'jadni' traže pomoć.
Oni nisu uopće jadni, nego su jadna ta djeca koja od prvog dana žive u bijedi i to ih uglavnom prati cijeli život. Kako im je tek u školi kad si ne mogu priuštiti ni osnovne stvari, a znamo kako su djeca danas bezobrazna i zafrkavaju ih zbog toga. Ta siromašna djeca proživljavaju psihičke traume zbog toga.
Nisu mi jasni roditelji koji imaju hrpu djece, a ne mogu im priuštiti ni osnovne stvari. Ako smatraju da je grijeh abortus ili kontracepcija, neka se ne jebu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 20:01   #398
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Naravno da utječe, žena mi se ne sječa prva tri mjeseca poslije poroda, otprilike nakon 3 mjeseca je tek mogla sjediti donekle normalno. Onda noćno spavanje/nespavanje, ja osobno ne znam kako sam prvih 6 mjeseci vozio na posao. Onda negdje oko 7-8 mjeseca smo krenuli s učenjem kako da spava sama.

Onda ide faza dva. Krenu stvari nekako ali zavraga gotov porodiljski dopust ženi. Vrača se na posao a ono degradiranje maksimalno, sve za što je godinama radila palo u vodu dok s druge strane meni karijera cvijeta pošto se smatra da sam kompletno zaokružio život????? Na to se nadoveže vrtić. Kružni ciklus mala se razboli, žena se razboli, ja se razbolim. Da ne idemo na bolovanje (ono što piše da HZZO daje 100% prve tri godine uzmite s rezervom jel 100% se ne podrazumijeva od vaše plaće) baka servis. Ne želim ulaziti u tom ali mogu napisati o tome 100 stranica teksta.

Onda se zvijezde poslože krenu stvari ali reko ženo ima neka SF serija kao bliska bučnost tako nešto vamo tamo "Handmaid's tale" ajmo pogledati. Nakon te serije se ja nisam htio seksati jedno dva mjeseca nego sam gledao kako što više oružija nabaviti, reko nedaj Bože ali nitko se neće tako s mojom kćeri u nekoj bliskoj budućnosti odnositi.

Eto prođe to, prođe menga idemo u akciju a beba kao da namiriše da se nešto događa, razboli se kuri na 39 stupnjeva tjedan dana, spavam ja onda s njom pošto ako spava sa ženom ne miće se s cice. Prođe nju skoči na ženu, i reko ženi ko ga jebe idem van u kratkoj maci sada čistiti snjeg da i mene ćim prije uhvati da riješimo to odmah. Jedva je ona sebi došla a sad skočilo na mene.

I onda tako dođe jutro, oko 5 - 6 kada čujem taticeeeeeeee, kažem sebi jebeš seks ništa na ovom svijetu nije ljepše nego taj taticeeeeee, imam cijeli život za seks sa ženom i onako.
Hehehe kakav kralj i apsolutna istina

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 17:49   #399
Kod nas nije utjecalo. Sve ovisi o tome kako se postaviš, ima žena koje se nakon poroda u potpunosti daju u tu ulogu majke, i pritom zaborave da su, osim što su majke, one i dalje žene, prijateljice, kćeri, itd. Meni je moje dijete broj jedan, ali to ne znači da nisam više sama sebi bitna, ili da mi nije bitan odnos sa dragim. Nismo se seksali mjesec dana nakon poroda, jer se fizički nisam bila oporavila, iako sam ja htjela, al njemu je bio previše bed i bojao se da će me boliti. Kad sam se oporavila nastavili smo kao i prije poroda i trudnoće, skoro svaki dan. Čak nam je seks i bolji nego prije trudnoće jer smo dostigli neku novu razinu bliskosti.

Mislila sam da će nam seksualni život patiti bar prvih godinu dana dok beba malo ne naraste, ali nije tako. Uvijek se nađe vremena, seksamo se kad beba spava, čak i kad je budna. Odemo u drugu sobu, čak nekad ni to (bilo bi mi creepy da nas gleda dok se seksamo, al dok se zabavlja sama sa sobom i gleda u drugom smjeru, šta nas briga ) Sad ima 6 mjeseci, vjerojatno će biti malo teže, i zahtijevat će više planiranja kad bude dovoljno velika da kuži stvari.
padme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 22:31   #400
Quote:
padme0 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o tome kako se postaviš,
Istina, no ponekad je tu i citav spektar vanjskih faktora i utjecaja na koje ne mozes bas utjecati. Iako mozda bi volio da mozes. I onda je bitno razumijevanje. I balans u odnosu i u novonastalim ulogama.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.