Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 14:18   #41
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma da. Onaj koji je prevaren si je sam kriv. Đubre vjerno, sigurno je proračunat jer drugo nemre bit.
neki dan mi kaže prijateljica da se osjeća prevareno.
ja ju pitam kak to misli??
kaže ona meni: "oženili smo se prije 10 godina. on je bio zgodan, zabavan, poduzetan, maštovit, stalno smo nekud išli, kupovao mi je sitnice kao znak pažnje, ljubio me u prolazu i lovio za ruku kad smo hodali gradom. 10 godina kasnije imam 20 kila težeg muškarca koji se obožava družiti s daljinskim, stalno smo doma iako ja cvilim da bi nekud išla, ljubi me samo kad želi seks a držanje za ruke ga sputava u hodu." nije li to prevara? užasna, strašna i duboka prevara.
ja se fakat ne bi čudila da ona padne na nekog lika s posla a suprug "ni kriv ni dužan" postane rogonja.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:23   #42
Ako se to dogodi, vjerujem da će joj biti lakše kada si ona sebi tako i objasni
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:25   #43
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
ma vraga imaju...stignu oni varati i pored posla, obitelji
Onaj tko nije sklon varanju može imati svo vrijeme ovoga svijeta ali će rađe čitati knjige, gledati filmove, baviti se nekim hobijem i sl.
Pa da, knjige i filmovi (a hobija nemam) su mi u prvom redu zamjena za seksualni i emotivni život.
Dakle, oblik samozavaravanja, tj varanja (samog sebe).
ssopnsd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 06:10   #44
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Aha
Nekak si mislim da ne bi prelazila preko toga da tip nije uspjesan. Uspjesnost obicno uz sebe veze vecu kolicinu novaca ili nekih drugih dobara.
Tak da ona ostaje u toj vezi radi svojeg dupeta i komfora koji joj pruza taj uspjesni muskarac.
Ali dobro, ostanimo kod toga da ona njega silno voli i zato trpi njegovo javno hvalisanje drugim zenama.
I jel uopce postoji uopce neka skupina ili barem jedan muskarac na svijetu koji ne vara? Ovo je vec ne znam koji post u kojem pise isto, varaju oni kaj izgledaju kao da varaju i varaju oni koji uopce tako ne izgledaju.
Iznenadio bi se, ali znam da ona nejga stvarno voli. Naravno, sama se dovela u tu poziciju da ga nije mogla ostaviti sve da je i htjela, ali to je tip zene koja trpi., vrlo tradicionalne. Ja stvarno mislim da ona njega obozava.

I postoje muskarci i zene koji ne varaju naravno. I ne mislim da su u nekoj velikoj manjini.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:10   #45
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
neki dan mi kaže prijateljica da se osjeća prevareno.
ja ju pitam kak to misli??
kaže ona meni: "oženili smo se prije 10 godina. on je bio zgodan, zabavan, poduzetan, maštovit, stalno smo nekud išli, kupovao mi je sitnice kao znak pažnje, ljubio me u prolazu i lovio za ruku kad smo hodali gradom. 10 godina kasnije imam 20 kila težeg muškarca koji se obožava družiti s daljinskim, stalno smo doma iako ja cvilim da bi nekud išla, ljubi me samo kad želi seks a držanje za ruke ga sputava u hodu." nije li to prevara? užasna, strašna i duboka prevara.
.
Takav i zasluzuje da ga prevari

Inace, mislim da nikoga ne treba da obozavamo!
Ne razumem potrebu zene da prica drugima o tome kako je muz vara, sem ako voli da glumi zrtvu i da je drugi sazaljevaju?!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:17   #46
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Takav i zasluzuje da ga prevari

Inace, mislim da nikoga ne treba da obozavamo!
Ne razumem potrebu zene da prica drugima o tome kako je muz vara, sem ako voli da glumi zrtvu i da je drugi sazaljevaju?!
Da, kad zena prevari onda je taj njen vjerovatno zasluzio...
s druge strane, kad on prevari... nastavite misao...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:47   #47
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
neki dan mi kaže prijateljica da se osjeća prevareno.
ja ju pitam kak to misli??
kaže ona meni: "oženili smo se prije 10 godina. on je bio zgodan, zabavan, poduzetan, maštovit, stalno smo nekud išli, kupovao mi je sitnice kao znak pažnje, ljubio me u prolazu i lovio za ruku kad smo hodali gradom. 10 godina kasnije imam 20 kila težeg muškarca koji se obožava družiti s daljinskim, stalno smo doma iako ja cvilim da bi nekud išla, ljubi me samo kad želi seks a držanje za ruke ga sputava u hodu." nije li to prevara? užasna, strašna i duboka prevara.
ja se fakat ne bi čudila da ona padne na nekog lika s posla a suprug "ni kriv ni dužan" postane rogonja.
A prijateljica je utegnuta, njegovana, prava ljepotica kao i prije 10 godina?
Ne branim muža koji je kauč potejto, ali medalja često ima dvije strane.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 16:53   #48
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
neki dan mi kaže prijateljica da se osjeća prevareno.
ja ju pitam kak to misli??
kaže ona meni: "oženili smo se prije 10 godina. on je bio zgodan, zabavan, poduzetan, maštovit, stalno smo nekud išli, kupovao mi je sitnice kao znak pažnje, ljubio me u prolazu i lovio za ruku kad smo hodali gradom. 10 godina kasnije imam 20 kila težeg muškarca koji se obožava družiti s daljinskim, stalno smo doma iako ja cvilim da bi nekud išla, ljubi me samo kad želi seks a držanje za ruke ga sputava u hodu." nije li to prevara? užasna, strašna i duboka prevara.
ja se fakat ne bi čudila da ona padne na nekog lika s posla a suprug "ni kriv ni dužan" postane rogonja.
Pa nije se tih deset godina dogodilo brzinom svetlosti, takve stvari idu postepeno i kada ona ne reaguje, rezultat nije prijatan. Kako se ona promenila za tih deset godina?
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 16:57   #49
A bokte sto se to varanje mistificira kroz teme.

Po meni je vrlo jednostavno; mos ti partnera voliti ne znam kako ali privlacnost novog, nepoznatog i uzbudljivog je vrlo shvatljiva i karakteristicna za valjda sva ziva i seksualna bica. Najbitnije da ne dodje do emocionalne prevare i vezivanja jer se voljeti moze samo jednu osobu i time se gasi ono sto imas sa osobom A. Neobavezna i povremena seva sa osobom B ako osoba A za to ne zna je ok.

Ne treba od tog jednostavnog cina raditi takvu filozofiju i dramu.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 08:03   #50
Manje inteligentni ljudi više varaju.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 17:11   #51
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Manje inteligentni ljudi više varaju.
Ako je istina da "svi" varaju, ili barem velika vecina, onda smo po tvojoj racunuci stvarno bijeda od naroda
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:54   #52
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Manje inteligentni ljudi više varaju.
Kralju.

Korelacija je upravo suprotna, i to pogotovo za žene. Što je žena pametnija, šansa da nađe adekvatnog muškarca je manja, pa se zadovolji prosjekom i naknadno ispunjava svoje potrebe sa strane. I prosječnog mužjaka lako mulja prosječna žena, a kamoli ona pametna. Jebeni moral takva žena valja imati.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:24   #53
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Da, kad zena prevari onda je taj njen vjerovatno zasluzio...
s druge strane, kad on prevari... nastavite misao...

Odakle ti to? Imam isto mišljenje za oba pola!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 19:46   #54
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Kralju.

Korelacija je upravo suprotna, i to pogotovo za žene. Što je žena pametnija, šansa da nađe adekvatnog muškarca je manja, pa se zadovolji prosjekom i naknadno ispunjava svoje potrebe sa strane. I prosječnog mužjaka lako mulja prosječna žena, a kamoli ona pametna. Jebeni moral takva žena valja imati.
A svaki koji tjedan ti je vijest da manje inteligentni ljudi više varaju.

A glede ovoga drugoga za shvatiti da te netko vara ne treba posebno truda, samo je stvar da li ti to sam sebi želiš priznati i izaći iz takve veze. Muško ili žensko

Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Što je žena pametnija, šansa da nađe adekvatnog muškarca je manja, pa se zadovolji prosjekom
Iskreno ta žena onda nije baš inteligentna. To stoji samo za one u pubertetu. Ja osobno se ne bih nikada zadovoljio prosjekom, tražio sam ekstra ženu i takvu sam našao.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 08:45   #55
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
A svaki koji tjedan ti je vijest da manje inteligentni ljudi više varaju.
Ok, ja bi rekla eto da je upravo suprotno

Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Iskreno ta žena onda nije baš inteligentna. To stoji samo za one u pubertetu. Ja osobno se ne bih nikada zadovoljio prosjekom, tražio sam ekstra ženu i takvu sam našao.
Inteligentna žena svjesna je da vrijeme odmiče i da ekstra muškarac zapravo ne postoji, osim u njenoj glavi (i to u onom dijelu lijevog prefortalnog korteksa u kojem se nalazi idealistični um racionalnog uma), tako da se većinom zadovolji onim prosjekom koji joj nije na razini, a dalje sa strane traži nadopune (ovisno o njezinim moralnim vrijednostima). Da, ima onih koje ne odustaju i čekaju princa na bijelom konju. Rizik je čekati, pa je ovdje priča uvijek o prioritetima: da li je prioritet čekati pa makar ostarila, ili je prioritet osigurati si obitelj, pa možda svakako jednom naleti na njega? Statistički ovo primjećujem i čitam. Istovremeno vjerujem da postoje inteligentne žene koje nađu muškarca na razini. Isto tako smatram, pošto je odavno znano da su žene sklone podcjenjivanju sebe, da jako puno žena smatra muškarcem na svojoj razini, kad je ona daleko sposobnija.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:36   #56
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Ok, ja bi rekla eto da je upravo suprotno.
Give me proof.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:25   #57
If sex and mating were an entirely or mostly male choice, and it happened whenever and with whomever men wanted, then it would be reasonable to conclude that more intelligent men, who value sexual exclusivity more than less intelligent men, may be less likely to be sexually unfaithful than less intelligent men. However, as I have explained again and again, sex and mating among most mammalian species, including humans, are an entirely female choice. It happens whenever and with whomever women want.

There are several complicating factors here. First, more intelligent individuals – both men and women – are more likely to attain higher status and accumulate more resources than less intelligent individuals, at least in the evolutionarily novel environment of today. And women prefer men of higher status and greater means as their mates. Second, more intelligent individuals – both men and women – are on average physically more attractive than less intelligent individuals. And women prefer handsome men as mates, particularly for short-term mating (“casual sex” or “affairs”). Third, general intelligence is highly correlated with height; more intelligent individuals – both men and women – are significantly taller than less intelligent individuals. And, once again, women prefer taller men as mates.

So, if you simply compare more intelligent men and less intelligent men, without statistically controlling for their social status, income, wealth, physical attractiveness, and height, then I am almost certain that more intelligent men are more likely to have affairs than less intelligent men, not necessarily because they are more intelligent, but because they are more likely to have higher social status and greater resources, to be physically more attractive, and to be taller. If you partial out the effects of status, resources, physical attractiveness, height, and all the other potential confounds and correlates of intelligence, then, and only then, may more intelligent men be less likely to have affairs.

However, to the best of my knowledge, no one has examined the partial effect of general intelligence on the probability of having affairs, net of all potential confounds. So we need further research in this area to determine what effect (if any) men’s general intelligence has on their sexual behavior (extramarital or otherwise).


In fact, data from the General Social Surveys do suggest that more intelligent men (and women) are more likely to have affairs. The mean IQ of men who have had an extramarital affair is significantly (though only slightly) higher than that of men who have never had an extramarital affair (102.4 vs. 100.5). Among women, the difference is slightly larger (104.6 vs. 101.5).
The association between IQ and extramarital affairs remains significant, for both men and women, even after I control for education, income, and social class, as well as race, age, current marital status, number of children, religion, and religiosity. The effect of IQ is much stronger for women than for men.
It is not clear to me why more intelligent women are more likely to have affairs than less intelligent women. Interestingly, as is quite often the case, intelligence and education, which are positively correlated with each other, have opposite effects on extramarital affairs for women. While more intelligent women are more likely to have affairs, more educated women are less likely to have them.

Satoshi Kanazawa, evolutionary psychologist at LSE

Hvala što si me potaknuo na istraživanje.
Hm, potvrdila sam i što sam mislila, a to je da što je žena pametnija, šansa da vara je puno veća. Iako koliko vidim to je još sve nepotpuno istraženo.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:41   #58
Errr pa zašto ne staviš cijeli link nego samo izvlačiš ono što tebi odgovara. Eto dao sam si truda pa sam ga pročitao ali dočim da ga ne traže svi quoeteat ću samo ovo iz tvog posta.

Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
I am almost certain that more intelligent men are more likely
Znači prenosiš nečije mišljenje s njegovog bloga

Hrpa ljudi je skoro sigurna da je zemlja ravna.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:59   #59
Isto se može reći za tebe. Za sve se mogu naći dokazi. Upitni. Budimo realni, realnost nije unisona, sada se tu dokazivati "tko je u pravu" za mene iskreno nema smisla. Ja sam stava da pametniji ljudi imaju veću šansu da varaju, a možda čak i realne korelacije nema. Nemoguće je uzeti sve utjecaje u obzir, pričamo ovdje o nečemu što je nemoguće realno izmjeriti. Činjenica je da inteligencijom se postiže viši status, a viši status donosi i više mogućnosti.

Isto tako može se reći i suprotno. Nemam potrebe se s tobom prepucavati tko je u pravu, ako možeš prihvatiti da postoje različita gledišta ok.
Moj stav je da , pogotovo žene, s višom inteligencijom su sklonije varanju. Nemam potrebe dokazivati to ikome, jer je to nešto što sam ja pokupila kroz čitanje, iskustva moja, i drugih oko mene, promatranje i viđenje svijeta oko mene. Možda si ti imao drugačije iskustvo.
Glas Istine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:23   #60
Quote:
Glas Istine kaže: Pogledaj post
Možda si ti imao drugačije iskustvo.
Da, moram priznati da imam drukčija iskustva posebno to dođe s godinama. Meni je makar glup film uvod dobar Idiocracy na primjer.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.