Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 13:26   #1
Bojim se otići od njega

Strah od nepoznatog ili?
Skupa smo malo vise od 2 godine, imamo dijete i mi ne možemo ali nikako više skupa. Počeo me svakodnevno maltretirati, bila sam bolesna 3 dana, ni prstom nije mrdnuo, ni caj mi skuhao,da nije dosla moja mama vjerojatno bi crkla. Hladno mi je, a on gasi grijanje. Tjera mene i malu kod mojih da odemo na par sati da on odmori??? Vrijeđa me, govori da sam glupa, da nikad nisam u pravu, da nista ne znam itd.
Počeo mi se gaditi. Jedino sto radi visi na kompjuteru ili mobitelu, nista ne želi pomoći po kuci ili oko male.
Svjesna sam ja da je svemu tome kraj i sto vise sjedim tu s njim sve vise patim i moje psihicko stanje je sve gore.
Strah me otići jer imamo dijete i ne znam kako bi se snašla bez obzira na podršku svojih roditelja, oni imaju svoj život i svoje troškove i ne znam koliko bi nam mogli pomoći.
Ja sam počela raditi ali nemam neku plaću, on radi povremeno, alimentaciju vjerojatno ne bi plaćao.
Da odem u czss i raspitam se tamo sto da radim? Da odem psihijatru? Ne znam vise sta cu ali u ovakvoj energiji vise ne želim živjeti. Vrijedim puno vise od toga da me jedan beskorisni trut ovako ponizava.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:33   #2
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Strah od nepoznatog ili?
Skupa smo malo vise od 2 godine, imamo dijete i mi ne možemo ali nikako više skupa. Počeo me svakodnevno maltretirati, bila sam bolesna 3 dana, ni prstom nije mrdnuo, ni caj mi skuhao,da nije dosla moja mama vjerojatno bi crkla. Hladno mi je, a on gasi grijanje. Tjera mene i malu kod mojih da odemo na par sati da on odmori??? Vrijeđa me, govori da sam glupa, da nikad nisam u pravu, da nista ne znam itd.
Počeo mi se gaditi. Jedino sto radi visi na kompjuteru ili mobitelu, nista ne želi pomoći po kuci ili oko male.
Svjesna sam ja da je svemu tome kraj i sto vise sjedim tu s njim sve vise patim i moje psihicko stanje je sve gore.
Strah me otići jer imamo dijete i ne znam kako bi se snašla bez obzira na podršku svojih roditelja, oni imaju svoj život i svoje troškove i ne znam koliko bi nam mogli pomoći.
Ja sam počela raditi ali nemam neku plaću, on radi povremeno, alimentaciju vjerojatno ne bi plaćao.
Da odem u czss i raspitam se tamo sto da radim? Da odem psihijatru? Ne znam vise sta cu ali u ovakvoj energiji vise ne želim živjeti. Vrijedim puno vise od toga da me jedan beskorisni trut ovako ponizava.
Ako za dvije godine jos uvijek budes s njim, nesretna, uplakana i povrijedena, sjeti se da si mogla otici sada, i da si dvije godine mogla biti slobodna, vec bi se do tada snasla i naucila zivjeti bez njega.
Ako za dvije godine jos uvijek budes s njim, kopnit ces iz dana u dan sve dok od tebe ne ostanu samo krhotine.
Jer i tada ce u tebi sve vristati za odlaskom.
Kad god odes, ako odes, morat ces poceti iz pocetka. Sada, tada ili za 10g.
Bolje prije nego kasnije.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:22   #3
U čijem prostoru sad živite? Kakva ti je logistika, kako se slažeš s roditeljima i imaju li oni prostora da vas prime? Bi ti mogla s vremenom pronaći bolje plaćen posao pa da s djetetom odeš u podstanare, a da do tada budeš sa svojima?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:32   #4
Ma samo odi od njega, mislim nije da je neka utjeha, ali po napisanom gore ionako ne može biti nego što je sad. Ako je tome kraj, ako je on takav kakvim si ga opisala onda je svaki dan s tom osobom smo produženje agonije i uništavanje vlastitog zdravlja i psihe.

Odi k svojima ako možeš, malo stisni i nadaj se da će se stvari posložiti, nema druge, tj. ima, ali to je onda proživljavanje pakla s tim tvojim, a to nema smisla čak ni zbog klinca trpjeti jer i na dete ima loš utjecaj takva osoba.
Ab Aeterno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:50   #5
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
....
Želim ti puno sreće i bistru glavu ali savjet ti neću dati jer nema koristi.
Sorry ali nema.
Desetak puta i više mnogi su te savjetovali onak' da nekaj promijeniš, zauzmeš se za sebe, pokušavali ti pokazati kako je to uništavajuće za tebe i bebu. Pokazati ti kak' je ta lijenčina i psihički zlostavljač... loš muž i otac a onda ga ti kreneš braniti ili uljepšavati vaš nebrak. Kako joj ne znaš kaj bi da ostaneš bez njega, u tom tonu.
Iako vas cijelo vrijeme veze i braka taj lik zlostavlja. Tebe i dijete. Žao min je djeteta. Nikoga drugog.

Je.
Mislim Pulank da buš i 2058 pisala kako on neće raditi, kako te vrijeđa i živi na tvojoj penziji i novcima djece pa ono sorry. Džaba krečiti. Za sada. Očito trebaš doći do ruba egzistencije i ugroženosti da bi digla rit, pomogla djetetu i vratila se svojima.
Alimentaciju bu platio, ovak' ili onak. Nema više izgovoras ni za koga i mislim da to znaš.. ali tome " nemrem i nemrem van" nikada kraja.
Znaš kaj treba napraviti, kako napraviti, imaš gjde otići. Pametno djeluješ i ne znam kaj čekaš Hajli Selasija da te spasi.
Kaj čekaš da se on magijom promijeni? Nema toga.
Ne znam ali što god savjetujemo čini se kao uzalud.

Odluku moraš donijeti sama. Odluku koju očito ne da ne znaš i ne možeš, nego ne želiš donijeti.
Kaj reći?!
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:58   #6
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Ja sam počela raditi ali nemam neku plaću, on radi povremeno, alimentaciju vjerojatno ne bi plaćao.
Da odem u czss i raspitam se tamo sto da radim? Da odem psihijatru? Ne znam vise sta cu ali u ovakvoj energiji vise ne želim živjeti. Vrijedim puno vise od toga da me jedan beskorisni trut ovako ponizava.
Odi svakako u czss raspitat se o mogućnostima. Razgovaraj s roditeljima jel bi te mogli primiti. Kod psihijatra nema smisla ići, ako ostaješ u ovakvoj situaciji - ti ćeš samo kukati a psihić može prepisati pilseve, ali ništa konkretno pomoći ne može.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:33   #7
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Strah od nepoznatog ili?
Skupa smo malo vise od 2 godine, imamo dijete i mi ne možemo ali nikako više skupa. Počeo me svakodnevno maltretirati, bila sam bolesna 3 dana, ni prstom nije mrdnuo, ni caj mi skuhao,da nije dosla moja mama vjerojatno bi crkla. Hladno mi je, a on gasi grijanje. Tjera mene i malu kod mojih da odemo na par sati da on odmori??? Vrijeđa me, govori da sam glupa, da nikad nisam u pravu, da nista ne znam itd.
Počeo mi se gaditi. Jedino sto radi visi na kompjuteru ili mobitelu, nista ne želi pomoći po kuci ili oko male.
Svjesna sam ja da je svemu tome kraj i sto vise sjedim tu s njim sve vise patim i moje psihicko stanje je sve gore.
Strah me otići jer imamo dijete i ne znam kako bi se snašla bez obzira na podršku svojih roditelja, oni imaju svoj život i svoje troškove i ne znam koliko bi nam mogli pomoći.
Ja sam počela raditi ali nemam neku plaću, on radi povremeno, alimentaciju vjerojatno ne bi plaćao.
Da odem u czss i raspitam se tamo sto da radim? Da odem psihijatru? Ne znam vise sta cu ali u ovakvoj energiji vise ne želim živjeti. Vrijedim puno vise od toga da me jedan beskorisni trut ovako ponizava.
Što ti točno želiš?
Imaš posao, roditelje koji te podržavaju, muža kretena koji te upropaštava, malo dijete.... i ti dođeš na forum pitati što da radiš?
Daj ženo odrasti i ostavi tog idiota.
Bitno je da imaš roditelje koji te vole i koji će ti pomoći i posao, kakva god bila plaća (sumnjam da je ispod 3000 tisuće kuna).
Taj kreten od muža se nikada neće promijeniti. Ali ti hoćeš i to na puno gore, ako ga ne ostaviš.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:51   #8
Malo više razmišljati o svemu lijepom što bi se moglo iskusiti, i činjenica da bi djeca mogla živjeti u miru bez da se na njima lome koplja.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:20   #9
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Strah od nepoznatog ili?
Skupa smo malo vise od 2 godine, imamo dijete i mi ne možemo ali nikako više skupa. Počeo me svakodnevno maltretirati, bila sam bolesna 3 dana, ni prstom nije mrdnuo, ni caj mi skuhao,da nije dosla moja mama vjerojatno bi crkla. Hladno mi je, a on gasi grijanje. Tjera mene i malu kod mojih da odemo na par sati da on odmori??? Vrijeđa me, govori da sam glupa, da nikad nisam u pravu, da nista ne znam itd.
Počeo mi se gaditi. Jedino sto radi visi na kompjuteru ili mobitelu, nista ne želi pomoći po kuci ili oko male.
Svjesna sam ja da je svemu tome kraj i sto vise sjedim tu s njim sve vise patim i moje psihicko stanje je sve gore.
Strah me otići jer imamo dijete i ne znam kako bi se snašla bez obzira na podršku svojih roditelja, oni imaju svoj život i svoje troškove i ne znam koliko bi nam mogli pomoći.
Ja sam počela raditi ali nemam neku plaću, on radi povremeno, alimentaciju vjerojatno ne bi plaćao.
Da odem u czss i raspitam se tamo sto da radim? Da odem psihijatru? Ne znam vise sta cu ali u ovakvoj energiji vise ne želim živjeti. Vrijedim puno vise od toga da me jedan beskorisni trut ovako ponizava.
sto ces trosit novce vrijeme s pshijatrijom?

skupi stvari, minimalisticki zivot, dogovori se svojim starcima i trazi muskarca. kako ti opce pada napamet da se obracas u mnozini. pa tebi je bolje da nit ne znas njegovo ime kamoli da se pitas kako cemo dalje.

lik je u zesco depresiji... bjezi
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:48   #10
Quote:
dden kaže: Pogledaj post
sto ces trosit novce vrijeme s pshijatrijom?
Psiholozi i psihijatri mogu biti korisni, nije naodmet popričati sa stručnom osobom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:56   #11
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Psiholozi i psihijatri mogu biti korisni, nije naodmet popričati sa stručnom osobom.
ne znam jel ovo reklama
njemu treba ne njoj. a to njen problem nije.

psihijatar nije osoba koja ce otic s tobom doma i gurnut te od komfortne zone
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:18   #12
Ti si se i ranije zalila na njega

Pricaj sa roditeljima i stavite na papir mozete li ziveti zajedno.
Naravno da ces ga naterati da daje alimentaciju, kako mozes unapred da se odrekens? To je novac za tvoje dete i moras da se boris za njega!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:10   #13
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Strah od nepoznatog ili?
Ako je odlazak od njega "nepoznato" - je li ovo
Quote:
Hladno mi je, a on gasi grijanje. Tjera mene i malu kod mojih da odemo na par sati da on odmori??? Vrijeđa me, govori da sam glupa, da nikad nisam u pravu, da nista ne znam itd.
Počeo mi se gaditi. Jedino sto radi visi na kompjuteru ili mobitelu, nista ne želi pomoći po kuci ili oko male.
poznato?

Želiš li da tvom djetetu za par godina sve to bude poznato, previše poznato, jedino što je doživjelo?

Lako je tuđom batinom mlatiti po gloginjama, i možemo mi svi drečati "ostavigaostaviga", ali sama si dijagnosticirala da te uz njega drži strah od novog početka. Ali što ako ti novi početak znači jedinu šansu? Nije li te strah budućnosti s njim?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 19:14   #14
...

Ako te tvoji mogu/žele primiti nazad pa makar i bilo teško, odvaži se ukoliko nisi sretna u tom odnosu. Ostajanje u zajednici koja je loša, gdje nema sreće u smislu obostranog poštovanja, razumijevanja i ljubavi, nije zdravo. S vremenom će se to još gore odraziti na tvoju psihu. I kad nije jednostavno, opet je lakše sa spoznajom da nisi sama u svemu i da imaš podršku.

Ja sam u braku 5,5 godina, godinu i pol smo bili u vezi prije vjenčanja, sve je bilo realtivno dobro, s usponima i padovima kao i u svakom odnosu, do tamo negdje 3. godine braka. Od tad sami padovi. Ako nije u kafiću, onda je na laptopu, ne sudjeluje u ničemu. Imamo dijete koje je sad navršilo 5 godina, sva briga oko nje je na mojim leđima. Njega kao da se obaveze ne tiču. Jedan primjer, a ima ih more sličnih: Imala je upalu pluća, tjedan dana je ostala u bolnici. Taj vikend je bila kod mojih i zvali su me da ima temperaturu i da nije dobro, da bi valjalo odmah otići na hitnu. Ja sam bila na poslu, a kad vikendom radim onda ona obavezno ide kod mojih jer on uvijek ima nekog posla pa mu je smetnja ako ostane sam s njom. Njegovi su u drugom gradu. Zovem ga, kažem mu u čemu je problem, meni je smjena bila pri kraju, rekoh idemo po nju i vozimo je na hitnu. Na to on meni urla da neka je dovezu moji, što će on sad se voziti tamo. Na kraju pošalje svog brata po mene i po dijete i pojavi se u bolnici nakon što smo mi već tamo bili 3h i obavili više manje sve pretrage. Ostala je u bolnici što mi je teško palo, a on meni da što cvilim bez veze. Uzela sam bolovanje i bila s njom cijeli tjedan iako sam 3. dan i ja dobila temperaturu, kad sam mu rekla da bi možda bilo pametno da jedan dan on ode gore da ja odležim i oporavim se malo, da ne idem s temperaturom među klince, njegov odgovor je bio da neće trošiti slobodne dane na gluposti. Ja tu s druge strane imam velik problem, a to su moji roditelji koji ne prihvaćaju da se rastanem, to je njima neprihvatljiva opcija. Ocu čak i ne koliko mojoj majci za koju bolje da se i ne prisjećam što mi je sve izgovorila i čime me sve išla ucijeniti ako mi padne na pamet priušitit im takvu sramotu. Jer naravno, bitno je što će ljudi reć. On s druge strane koristi njihov stav prema rastavi, zna da nemam kamo otići jer sa plaćom ne mogu sama negdje uzeti stan i preuzeti sve te financije na sebe. Pije, dolazi kasno pa me provocira, izaziva konflikte, vrijeđa me i omalovažava konstantno. Još sam mojim roditeljima stavlja bube u uho želeći mene prikazati kao problem. Udario me jednom, točnije zgrabio me za vrat i udario sa mnom u zid, moja majka je na to imala komentar da sam to ja s nečim isprovocirala. Imam naravno prijatelje koji znaju situaciju i koji su svjesni kao i ja da to ne vodi nigdje i da moram otići, ali nemam se kako stambeno snaći trenutno. On to zna pa svako malo kad popije čak mi govori da želi da u tom i tom roku izađem iz stana jer valjda želi da molim znajući da se pogotovo u nekom kratkom roku ne mogu snaći. Želim otići, a gaze me sa svih strana i uopće ne znam što da napravim, a poludjet ću ukoliko uskoro ne nađem neki izlaz iz tog začaranog kruga.
dahliadivine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 22:45   #15
Pokušaj koji mjesec odvojiti od plaće nešto, uštedi, slaži da si maloj kupila nešto, čisto da imaš barem za mjesec dva stanarine. Ne trebaš odmah ići na stan od 300-400€, sigurno bi se našla za tebe i malu kakva soa s kuhalom blizu posla ti. Bilo gdje bi ti bilo bolje nego uz njega jer će biti samo gore.

Pusti svoje, ako nemaš njihovu podršku ne trebaju ti. Iskreno, da se mojima ili muževima dijete razboli pa bilo i susjedovo, ne bi oni ništa čekali nego bi sjeli u auto, išli u doktora/na hitnu i javili gdje su. Toliko o tome.

Pitaj ih nekad hoće li isto razmišljati kad osvaneš jedno jutro isprebijana ili mrtva na naslovnici dnevnih novina.

Bježi odatle što je prije moguće, vidi i mogućnosti sigurne kuće, a i zatraži pomoć od centra za socijalnu skrb, makar da te savjetuju što i kako napraviti kako bi što lakše izašla iz tog pakla.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:01   #16
Moras otici cim skupis pare!!
On ce biti jos gori
Zasto se zene, kada ih deca ne zanimaju?!!!
Bas me zanima sta tvoja majka misli pod ''sramotom'', sta je tu sramota ako se razvedes?
Nadam se da joj neces pomagati u starosti!!
Najbolje bi bilo da tvoj otac ode od nje, pa da zivis sa njim, za pocetak.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.