Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 10:14   #201
Quote:
achileus kaže: Pogledaj post
evo, razrješit ću ti je.
oboje
treba kombinirati dinamičke i statičke kontrakcije.
hvala ti!

mm neće biti zadovoljan..hiihihihihih
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:17   #202
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
hvala ti!

mm neće biti zadovoljan..hiihihihihih
samo ga nemoj na mene nahuškati...
achileus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:20   #203
neću

samo neka on već jednom počne vježbati ili ću uskoro morat tražit novog muža
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 07:43   #204
Savjet vezano za trbušnjake svima koji će sad za otprilike mjesec dana nahrupiti na ovu temu (u najboljem slučaju) ili otvoriti novu je:
Nemojte se zamarati s xyz trbušnjaka dnevno nego krenite s ozbiljnijim treningom u cilju spuštanja bf-a...

Ako imate masne naslage preko trbušnih mišića onda možete raditi stotine i stotine vježbi za trbušne mišiće na dnevnoj bazi, a rezultati se neće vidjeti...

Jedini ispravan pristup je: vježbe snage za čitavo tijelo (u koje su ukomponirani i trbušnjaci svaki drugi, treći dan)+ cardio (aerobna aktivnost) + korekcija prehrane...

Gledam već mjesecima u teretani ljude kako se ubijaju trbušnjacima iz dana u dan, a pomaka nema dok god ne promijene čitav pristup.

+dodatni savjet: ne treba forsirati broj ponavljanja nego pravilne kontrakcije i varirati vježbe te postepeno uvoditi opterećenje (tj. uz vlastitu težinu uključiti tegove; medicinku od 3 kg, pa 5 kg, 6 kg, 10 kg....dalje neću )

P.S.Trenutno sam na lean masi i imam 6pack, imala sam do prije par mjeseci 8pack, a trbušnjake radim dvaput tjedno...
petrica84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 09:26   #205
Quote:
petrica84 kaže: Pogledaj post
Savjet vezano za trbušnjake svima koji će sad za otprilike mjesec dana nahrupiti na ovu temu (u najboljem slučaju) ili otvoriti novu je:
Nemojte se zamarati s xyz trbušnjaka dnevno nego krenite s ozbiljnijim treningom u cilju spuštanja bf-a...

Ako imate masne naslage preko trbušnih mišića onda možete raditi stotine i stotine vježbi za trbušne mišiće na dnevnoj bazi, a rezultati se neće vidjeti...

Jedini ispravan pristup je: vježbe snage za čitavo tijelo (u koje su ukomponirani i trbušnjaci svaki drugi, treći dan)+ cardio (aerobna aktivnost) + korekcija prehrane...

Gledam već mjesecima u teretani ljude kako se ubijaju trbušnjacima iz dana u dan, a pomaka nema dok god ne promijene čitav pristup.

+dodatni savjet: ne treba forsirati broj ponavljanja nego pravilne kontrakcije i varirati vježbe te postepeno uvoditi opterećenje (tj. uz vlastitu težinu uključiti tegove; medicinku od 3 kg, pa 5 kg, 6 kg, 10 kg....dalje neću )

P.S.Trenutno sam na lean masi i imam 6pack, imala sam do prije par mjeseci 8pack, a trbušnjake radim dvaput tjedno...
lijepo receno
achileus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:27   #206
Već tri dana vježbam (za mene puno s obzirom da nikad nisam) i mogu reć da je prvi put bilo koma, a sad mi je već lagano užitak pa sam odlučila vježbat ujutro i navečer.

Radim leg raise oko tridesetak, četrdesetak u komadu (podizanje nogu uz mirovanje gornjeg dijela tijela). Zanima me jel ta vježba ista ko trbušnjaci?
Radim malo trbušnjaka nakon toga, pa podižem lijevu tj. desnu nogu kad ležim na bokovima... radim čučnjeve i iskorak od svakog po deset do dvadeset puta... isto tako radim neke vježbe za kralježnicu jer imam probleme s njom, vježbam otprilike sveukupno 30, 40 min..

Zanima me kolko je optimalno dnevno napravit leg raise, trbušnjaka, čučnjeva, iskoraka da bi bilo učinkovito za 2, 3 mjeseca?
Drugo, slatko baš i ne jedem, ali mogu povremeno pojesti sladoled npr.?

I najvažnije pitanje - pošto sa strane imam to malo sala ili koža, ne znam što, uglavnom nije zategnut trbuh, a mršava sam tj. ne želim gubiti kile, dovoljne su samo te vježbe ili ipak treba i za mene cardio vježbanje? Jer mislila sam da su te cardio za ljude koji žele topit salo, koji su deblji i to... a i ne volim baš trčati.. znači jel moguće u mom slučaju samo zategnut se bez trčanja itd?

Visoka sam 164, a kilaža mi je 50 kg... Hvala na odgovorima :*
bubyca21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 16:00   #207
Neki dan sam kupio kosu klupu, pa me zanima kako da podesim nagib, odnosno, da li je bolji veći ili manji nagib?
AlexUnderBase is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 10:31   #208
Trbušnjaci

Imam 14 godina i zelio bih nabiti malo trbusnih misica koji bi mi bio najbrzi put ?
JokeeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 13:00   #209
Quote:
JokeeR kaže: Pogledaj post
Imam 14 godina i zelio bih nabiti malo trbusnih misica koji bi mi bio najbrzi put ?
Radi razne varijante, nadi na netu i ne radi jednu seriju vise od 15 puta.radi sa opterecenjem, ako mozes vise od 15 sa opterecenjem onda ne valja.
Daj si 2 dana odmora nakon jednog treninga.
rokso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 14:04   #210
Trbušnjaci

Quote:
rokso kaže: Pogledaj post
Radi razne varijante, nadi na netu i ne radi jednu seriju vise od 15 puta.radi sa opterecenjem, ako mozes vise od 15 sa opterecenjem onda ne valja.
Daj si 2 dana odmora nakon jednog treninga.
Da al ja bih zelio to nekako brzo nabiti jer bih preko ljeta zelio imati nesto
JokeeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 15:19   #211
Quote:
JokeeR kaže: Pogledaj post
Da al ja bih zelio to nekako brzo nabiti jer bih preko ljeta zelio imati nesto
hahaha kasno si se ti sjetio da bi trbusnjacima preko ljeta mogao zenske bariti!!! usput imas 14 god jbt, ako se ne varam to je 7. razred, trbusnjake ne mozes "nabiti" mozes samo istopiti salo koje ih prekriva kako bi oni bili vidljivi, a to u mjesec dana bas i ne mozes postici!!!
slapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 17:03   #212
Quote:
slapa kaže: Pogledaj post
hahaha kasno si se ti sjetio da bi trbusnjacima preko ljeta mogao zenske bariti!!! usput imas 14 god jbt, ako se ne varam to je 7. razred, trbusnjake ne mozes "nabiti" mozes samo istopiti salo koje ih prekriva kako bi oni bili vidljivi, a to u mjesec dana bas i ne mozes postici!!!
To je 8. razred ! nisam mislio bas do ljeta nego tijekom ljeta jer ja sam davno poceo i onda sam imao mnogo obaveza i presto sam i sada bih opet poceo...
JokeeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 10:34   #213
pozdrav svima

htio bih vas pitat za vase misljenje,tijelo mi je relativno razvijeno osim trbuha koji ima špeka,i krenuo sam na posao.Trčim svaki drugi dan,da bi masne naslage izgorjele, po 30 do 45 min (naravno ubacim i koju pauzu za vrijeme trcanja) nakon trcanja 3x20 klasicnih trbusnjaka i 2x15 podizanje noga,imam i sobnu biciklu pa i to ubacim.Prehrana mi je u redu,jedem raznoliko i izbacio sam sokove,bijeli kruh,i slatkise,a umjesto toga vodu i voće.Treniram tenis samo subotom,trenirao bi vise samo sam prije 2 godine sjebo koljeno pa sam godinu morao pauzirati ,inace bio sam vrlo dobar a ljeti sam trenirao po dva puta na dan (bio sam 18 u hrvaatskoj).

visina:180 cm
tezina:66.5 kg
15 godina

sad mi kazite sta mislite,oce bit rezultata za 3 mjeseca ako ovako nastavim?
sta bi po vama trebao promjeniti?imate li vi kakve savjete?

PUREONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 21:55   #214
http://www.muscleandstrength.com/wor...b-workout.html
Pozdrav, radim ovaj program par mjeseci i napokon sam se uspio rješiti bolova u donjem dijelu leđa koji me prate još od puberteta. Problem je u tome što mi je vježba pod nazivom floor crunch uzrokovala popriličnu bol u srednjem dijelu leđa uz kičmu i na bočnim stranama rebara.

Radim li možda nešto nepravilno? Na što treba obratiti pažnju? Možda je problem u tome što ja lagano podižem i donji dio leđa od poda? Jel neko imao sličan problem?
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:41   #215
Quote:
PUREONE kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

htio bih vas pitat za vase misljenje,tijelo mi je relativno razvijeno osim trbuha koji ima špeka,i krenuo sam na posao.Trčim svaki drugi dan,da bi masne naslage izgorjele, po 30 do 45 min (naravno ubacim i koju pauzu za vrijeme trcanja) nakon trcanja 3x20 klasicnih trbusnjaka i 2x15 podizanje noga,imam i sobnu biciklu pa i to ubacim.Prehrana mi je u redu,jedem raznoliko i izbacio sam sokove,bijeli kruh,i slatkise,a umjesto toga vodu i voće.Treniram tenis samo subotom,trenirao bi vise samo sam prije 2 godine sjebo koljeno pa sam godinu morao pauzirati ,inace bio sam vrlo dobar a ljeti sam trenirao po dva puta na dan (bio sam 18 u hrvaatskoj).

visina:180 cm
tezina:66.5 kg
15 godina

sad mi kazite sta mislite,oce bit rezultata za 3 mjeseca ako ovako nastavim?
sta bi po vama trebao promjeniti?imate li vi kakve savjete?

visina:180 cm?
tezina:66.5 kg?
15 godina?

Ovako za početak šta ću ti reći!
S tom kilažom na tu visinu nema smisla trčati svaki dan toliko koliko trčiš. Nemoj toliko trčati. Past ćeš na kržljavih 62 kg, a ne znam šta oćeš s tim dobiti?

Bit dobrog izgleda je ta da treba vremena da se sve izgradi. Imaš 15 godina. Upiši sport (boks, rukomet ili šta te već zanima) ili budi sportski aktivan čak i do 5 puta tjedno ukoliko imaš volje i mogućnosti. Jedi točno to šta i jedeš i to 5 put dnevno. S time da si 1 dan u tjednu dozvoli pojesti i picu ili neki drugi junk. Ma možeš šta oćeš jest u tim godinama. Iz iskustva govorim, do 19-20 godine ne brini o kilaži i definiciji ili ičemu. Treniraj i ne izgladnjivaj se. Da sam na tvome mjestu bio bi mi cilj da do 19 godine dođeš bar na 82-83 kg, s treningom i dobrom prehranom da to izgleda kak treba. A prva i osnovna stvar je da se debljaš i to ne jednostavnim UH, nego pravim obrocima, i u tim godinama kada već budeš vidio kako ti se tijelo ponaša znat ćeš šta i kako, a i imat ćeš iskustva. U pubertetu ne gledaj toliko na liniju, treniraj, treniraj i treniraj. Izgled će u narednim godinama doći uz trening, a kasnije lagano (ako te i dalje sport opće bude zanimao) u pobjede.
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 19:28   #216
Odlično, odgovor je dobio lik koji je pisao prije skoro godinu dana a ja nisam
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 12:50   #217
Quote:
Điđiđiđi kaže: Pogledaj post
Odlično, odgovor je dobio lik koji je pisao prije skoro godinu dana a ja nisam
dođi i ti za godinu dana, dobit ćeš odgovor haha

Gle, očito nisam odgovorio jer ne znam šta bih ti rekao. P

Quote:
Điđiđiđi kaže: Pogledaj post
Radim li možda nešto nepravilno? Na što treba obratiti pažnju? Možda je problem u tome što ja lagano podižem i donji dio leđa od poda? Jel neko imao sličan problem?
Sudeći po bolovima, očito radiš nešto krivo. Ali uvijek savjet je ako te nešto boli, promijeni vježbu. Možda kada budeš radio druge vježbe za trbušne, za pola godine, ojača taj dio koji ti ova vježba vjerojatno pogađa a nije jak.
Osobno inače radim 10-ak vježbi za trbušne 2 put tjedno po 2 serije.
Kada dođe 5. misec radim 3 put tjedno po 3 serije. A te serije su ovisne o vrsti vježbe. Neke od vježbi koje prakticiram:

Vježba 1. za gornji dio ravnog trbušnog mišića, izvođena ležeći: 80x
- početni stav: koljena su pod 90 stupnjeva i stopala leže na podu
- rad:bez vučenja glave, snagom trbušnjaka treba podignuti lopatice s poda

Vježba 2. za gornji dio ravnog trbušnog mišića, izvođena ležeći: 80x
- početni stav: glava je naslonjena na ruke, noge su opružene u zraku
- rad: treba podignuti lopatice s poda, istodobno pritiščući donji dio leđa
prema podu, a glavu ne treba vući s ciljem da bi ju se što više diglo, jer
tako upravo dolazi do bolova u kralježnici ili gornjem dijelu vrata

Vježba 3. bočni (kosi) dio trbušnog mišića, izvođena ležeći: 20x svaka ruka
- početni stav: jedno je stopalo preko drugog koljena, glava je naslonjena na
ruke
- rad: treba podignuti torzo što više, istovremeno podignuti lopatice
s poda i desni lakat približiti lijevom koljenu:

Vježba 4. sklopka 20 x

Vježba 5. za donji dio ravnog trbušnog mišića, izvođena ležeći: 20 x
- početni stav: noge su okomite na pod
- rad: podižu se kukovi i gluteusi, tako da stopala idu prema stropu

Vježba 6. na šipki za zgibove dizanje koljena na prsa ili iznad glave 15x

Mislim da svaka osoba pogađa drugačije drugom vježbom neki mišić. ZAto postoji milijon vježbi, probaj sve i otkrij koja je za tebe. Naravno kada otkriješ koja je tvoja, svakim treningom minjaj vježbe koje ti pašu, jer naviknu se i trbušni na vježbe. Odradi po 3 serije, u seriji neka budu 4 vježbe.

Bitno: pogađaj mišić, i u poziciji kada ga najviše osjetiš (dodatno ga svjesno stisni), radi vježbe lagano i na osjećaj, nije bit nešto maksimalno izvoditi ako ti nema efekta. Osjeti mišić i probaj šta duže držati kontrakciju dok radiš neku vježbu, a opustiti mišić skorz kad serija završi. Kada odradiš vježbu, bez pauze na novu vježbu, odmor između serije 1 min. I to je to.

Prouči ovo:
http://forum.teretana.net/viewtopic....=asc&start=240
remus0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 15:54   #218
Ko to jos radi po bezbroj trbusnih??? I zasto??
Valjda je taj mit odavno razbijen...
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:30   #219
A neznam, vidjet ću što s tim. Nisam neki frik za vježbanje al mi je stvarno pomoglo s boli u križima pa bi bilo šteta prestat. A i počeo sam dobivat one crte u donjem dijelu trbuha zbog kojih navodno žemske padaju u nesvjest
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 15:36   #220
Quote:
Điđiđiđi kaže: Pogledaj post
http://www.muscleandstrength.com/wor...b-workout.html
Pozdrav, radim ovaj program par mjeseci i napokon sam se uspio rješiti bolova u donjem dijelu leđa koji me prate još od puberteta. Problem je u tome što mi je vježba pod nazivom floor crunch uzrokovala popriličnu bol u srednjem dijelu leđa uz kičmu i na bočnim stranama rebara.

Radim li možda nešto nepravilno? Na što treba obratiti pažnju? Možda je problem u tome što ja lagano podižem i donji dio leđa od poda? Jel neko imao sličan problem?
evo onda odmah onako u glavu - radis krivo... radis trbusne tri puta tjedno(jeli??) ili jos gore svaki dan, to je to sta je krivo...

Ako te bole ledja probaj radit ledjne...

Ukoliko je u pitanju bilo izbijanje crta na sta kokice padaju, onda si trebao krenut potpuno drugacijim pristupom... Dakle prvenstveno kardio vjezbe, osobno preporucam vrecu jer kod pravilnog udaranja sakom ili nogom nema tog misica koji nije ukljucen, ili eventualno kao alternativu orbitrek... a ne silovat trbusne...
Jako je to tesko za shvatit znam, ali to je prava istina...

A sad drugi problem, ako cak i radis trbusne, onda nikako nikako nikako odvajat ledja od poda... to je to sta je krivo u vjezbi i to si i sam shvatija....
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.