Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2007., 12:03   #61
Quote:
Ozy999 kaže: Pogledaj post

da li je to uspjeh?
sto je negativno u tome?
Nemoj se jediti Ozy. Normall je dobar momak, kao i mnogi drugi ovdje, ali nema ( još? ) neke spoznaje, a da se ne bi zezao s onime što ne razumije.
Osim toga, svi smo na istom pravcu, samo idemo različitim tempom i različitim putevima. Svi su dobri u onom trenutku kad ih odaberemo, kao što su dobri i oni koje ćemo izabrati kad nam bude vrijeme.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:59   #62
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Nemoj se jediti Ozy. Normall je dobar momak, kao i mnogi drugi ovdje, ali nema ( još? ) neke spoznaje, a da se ne bi zezao s onime što ne razumije.
možda "momak" normall jako dobro razumije i ne zeza se, a vas dvoje ste u zabludi, imate lažne nade, strah od smrti, ništavila

da, gadno je to, umrijet ćemo i neće nas biti više

tko se toga ne bi bojao i zbog toga glupo i nesigurno osjećao.

blago onima koji su našli smisao u svemu tome, njima je lakše.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:45   #63
2 arna - slazem se u potpusnoti, zato sam u nekom iznad postu i napisao da je sama zelja da si pomognemo i budemo zdraviji vec odmak od negativnog, od zlocestog koji nas zeli unistiti.
jos kad i zamolimo najveceg PRIJATELJA i OCA da nam pomogne i zastiti od sveg negativnog i da nam pruzi ruku da ga slijedimo kao malo dijete.. pa to je onda divno i ide u dobrom smjeru.

2 normall - gledajte stricek, NEMOJTE molim Vas OPET zakljucivati umjesto drugih..
ovom gore izjavom ste zakljucili i osudili arnu i mene na svasta.. jadan potez.
ne znam kako arna na to gleda no moje misljenje je da malo pretjerujete jer Vi kao stara iskusnjara ne mozete znati kakav imam pogled na ista od toga navedenog!
mozda sam puno mladji od Vas ali niti Vi niti itko ne moze znati koliki komad kolaca nam svakome Bog daje.
necu pisati u vezi toga u sto vjerujem, ali je daleko od Vaseg siromasnog zakljucka.
brzate sa zakljucima gospodine normall.
i opet, ne shvacam smisao Vasih postova!
sto to tocno zelite poruciti?
hajde, napisite jednostavno i razumljivo.
zar mi koji zelimo pomoci sebi i drugima zivimo u zabludi?
ili Vam smeta to sto nam je potrebno Ucenje koje nam priblizava i pojednostavljuje kako prihvatiti Boga kao jedinog i najveceg lijecnika, najvecu ljubav i snagu koja je napobjediva?
meni je potrebno takvo Ucenje jer neko drugo nisam mogao razumijeti niti prihvatiti.
gospodine Normall, samo recite sto Vam nije jasno i izjasnite se jer ovakvim stavom nigdje necete stici.
a i ovaj avatar + custom user title Vam je neprimjeren malo.. ne kuzim, nekakav jez koji zeli lizat i ide liz liz liz.. onak k'o neki iskompleksirani pedofil. LOL!
ovako ne-direktno pokusavati ocrniti nesto sto niti ne poznajete je stvarno ne-zreli i kukavicki nacin.
da poznajete onda bi ste to malo drugacije objasnili.
ako zelite biti korektni onda recite i ARGUMENTIRAJTE ono sto jos do sada niste uspjeli.

pusa!
(nadam se da se jez nece ukrutiti)
Ozy999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 16:13   #64
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
možda "momak" normall jako dobro razumije i ne zeza se, a vas dvoje ste u zabludi, imate lažne nade, strah od smrti, ništavila

da, gadno je to, umrijet ćemo i neće nas biti više

tko se toga ne bi bojao i zbog toga glupo i nesigurno osjećao.

blago onima koji su našli smisao u svemu tome, njima je lakše.
Normall ismijavaš nešto što je pomoglo (zaista) mnogima,ali naravno imaš pravo na svoje mišljenje...Ognjene mislim da nije potrebno više razduživati ovu diskusiju, koga zanima vjerojatno će doći pogledati film ili na neki drugi način doći u kontakt s Krugom prijatelja...pozdrav iz Splita
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 23:10   #65
Ispričavam se samo zbog krivo napisanog imena Ozrenu...svako dobro svima..
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:04   #66
Smile

Ja sam bila na "Bruni" i doživjela iscjeljenje onoga za što sam ga molila odmah iz prve. Osjetim njegovu energiju dosta jako, ali u ovom iscjeljenju sam imala osjećaj kao da mu tu bol trebam predati, ne zadržavati kod sebe, nego dati njemu. Taj dio mi nije bio lak, mislim da sam se dobro preznojila tokom seanse, ali sam toliko žarko željela iscijeljenje, da svaka pomisao na bolnice i operacije i one izgubljene poglede liječnika mi je pomogao da otpustim Bruni taj "teret". Imam osjećaj kao da te nitko ne može iscijeliti, osim ako sam ne poželiš pomoć i potražiš Božansku pomoć jer osjetiš da Sam ne možeš.
Mislim da je Bruno pogriješio što nije naplaćivao svoje usluge, jer mora biti nekakva zamjena, ovako ga još svi pljuju i ne cijene.Pa tko hoće, neka izvoli. Zato kada se netko razboli je bitno, što je sve spreman učiniti za ozdravljenje.
Ashtara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 17:58   #67
Quote:
Ashtara kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na "Bruni" i doživjela iscjeljenje onoga za što sam ga molila odmah iz prve. Osjetim njegovu energiju dosta jako, ali u ovom iscjeljenju sam imala osjećaj kao da mu tu bol trebam predati, ne zadržavati kod sebe, nego dati njemu. Taj dio mi nije bio lak, mislim da sam se dobro preznojila tokom seanse, ali sam toliko žarko željela iscijeljenje, da svaka pomisao na bolnice i operacije i one izgubljene poglede liječnika mi je pomogao da otpustim Bruni taj "teret". Imam osjećaj kao da te nitko ne može iscijeliti, osim ako sam ne poželiš pomoć i potražiš Božansku pomoć jer osjetiš da Sam ne možeš.
Mislim da je Bruno pogriješio što nije naplaćivao svoje usluge, jer mora biti nekakva zamjena, ovako ga još svi pljuju i ne cijene.Pa tko hoće, neka izvoli. Zato kada se netko razboli je bitno, što je sve spreman učiniti za ozdravljenje.
HVALA Bogu da ste dobili iscjeljenje! Bruno je uvijek govorio da se ne zahvaljuje njemu vec Bogu!
Bruno je samo bozji sluga, alat, transformator.. PRIJATELJ!
Dobro je da nije uzimao novac jer kome je Bog dao mogucnost odn DAR da pomogne drugima taj ne smije to zlorabiti.
Ozy999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:39   #68
OzY!!

Ja sam išla i gledala film o Bruni.Zaista me fascinirao.Nastavila sam tako što sam ponovno otišla na sastanak kluba prijatelja.Sve je ona žena lijepo pričala i donekle sam je razumjela,ali jedino što me jako buni i kopka je to što se svi "klanjaju" njemu.Odnosno predaju njemu-Bruni svoje bolesti,probleme i sl.,a onda on to Bogu predaje!??
Hm,ja sam katolkinja i idem u crkvu redovito,molim se Bogu i nastojim se vratiti na Božiji put i živjeti ga svaki dan,živjeti ga sada.Sve to nas uči i naša crkva,vjera i dobri svećenici,Sudac i drugi.Zašto se onda ne klanjati Isusu Kristu,Mariji ili nekom od svetaca,Sv.Ivi,Josipu,Anti i drugima!?Tj.zašto onda ne njoh moliti da naše brige i bolesti odnesu Bogu!?Pa nitko nije veća čuda i iscjeljenja radio od Isusa Krista,a isto preko Boga!Zar ne?
E,to mene muči.Crkva ga nije priznala za sveca ni nikoja druga vjeroispovijest.
Ti ljudi u klubu prijatelja drže Bruninu slikicu u ruci i meni su dali jednu i prilikom slušanja predavanja i učenja-Bruninih,zauzima se posebni stav otvorenih ruku na koljenima,razmaknutim nogama na podu...Znaš i sam.Neznam,ta žena i ove knjigice o njegovim učenjima nisu ništa novo!?Vjeruj u dobro,vjruj u iscjeljenje,odbij zlo i sl.Pa to ina propovijedi u crkvi čujem,to čujem i od svoje mame,to je na kraju krajeva Božija riječ-Isusa Krista!!

Hoću ti reći,neznam zbunjena sam i skeptična jer mislim da nemamo pravo stavljati sliku čovjeka ispred Boga.Da gledam u sliku Brune,a ne sliku svoga isusa,svoje duše...neznam...još sam u velikoj dvoumici...

Da,zaboravih,kako je rekla ona žena da se ujutro "einstellen"-namješta se za Božiji prijem snage i uvečer u 9 sati!??Uglavnom dv puta dnevno...Nisam to radila jer neznam da li ima smisla moliti očenaš,krunicu ili neku drugu molitvu,pa se onda namještati u nekakav enstellen i gledati u Bruninu sliku,ili obrnuto!??
Nemoj me krivo shvatiti,ali to u meni budi određene sumnje,odnosno strah da me nešto ne pokoleba u mojoj vjeri i da više vjerujem Bruni,nego Isusu,našem otkupitelju,otkupitelju cijeloga svijeta....
ruby_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 23:53   #69
ODLICNO! super pitanje!!

- tako je! "nista novo", "sve sam to vec prije cula" ..
radi se o tome da je i sam Bruno govorio da nam on ne donosi ista novo vec da nam priblizava ono sto jos nismo znali.

- predati bolest se moze Bruni koji je za sebe rekao da je nista vise osim Bozjeg sluge i pomagaca, naseg prijatelja prema kojem netreba biti lakovjeran vec se sami uvjeriti.

- o Crkvi kao instituciji ne zelim ista pisati jer niti ne znam.. znam jedino to sto se moze vidjeti i iz dokumentarnog filma "Tragovima cudotvornog iscjeljitelja" da su cak i neki svecenici iz franjevackih redova dolazili k' Bruni na razgovore i ima cak i dokument u kojem jedan od Franjevaca objasnjava kako je Bruno bozji poslanik i citirao Bibliju u vezi onoga o drugim prorocima te da ce se njihova istinitost pokazati prema dobrim plodovima i nakon toga rekao/ napisao da se kod Brune dobri plodovi jako dobro vide.
(molim ne uzeti ovo zdravo za gotovo, treba pogledati dok. film i cuti te vidjeti sto je tocno taj Franjevac rekao i napisao)

- danas sam bio u crkvi i Einstellen sam se za vrijeme mise. osjetio sam jako veliki mir i olaksanje.. ljudi su pjevali i svecenik je jako lijepo pricao.
bilo je bas lijepo. i crkva je to mjesto gdje bi se trebala dogadjati masovna iscjeljenja. pa ona je hram Bozji!
(ovo ne bi od mene culi niti vidjeli da napisem prije par godina jer nisam prihvacao niti Boga a pogotovo ne Bozju kucu! dakle, Bruno mi je pomogao da nadjem put ka Njemu)

- zasto Bruno? zasto Brunina slika a ne Isusa Krista?
zato jer je Bruno zelio svima pomoci, nikada nije odbio Muslimana ili Budistu ili nekoga istocnjacke vjere.
ljudi su se previse odvojili od Boga.
veceras kada sam se molio u crkvi sam primjetio da je jedna gospodja na glas molila i svaka njena rijec je bila na brzinu izgovorena, jedva da sam razumio sto govori onako na brzinu tako da sam vise gubio snagu na to da skuzim sto moli nego li da primam mir i ljubav te da i sa njom molim njenu molitvu.
automatizam, zato sto je to IN, zato jer moraju idr. razlozi koje mozemo svakodnevno cuti zbog kojih se ne ide u crkvu iz ljubavi prema Bogu, prema sebi i bliznjma..
a Bruno nam je kroz njegova ucenja dao do znanja da je tu za sve nas, nema ogranicavanja niti ne mogucnosti pomoci za nekoga tko tu ne pripada.. takvog covjeka koji tu ne pripada niti nema.
svi smo mi Bozja djeca.
Bruno je meni bio potreban da uopce prihvatim Boga. nitko nije kriv sto Ga nisam prihvacao osim mene.
zato mi je bilo prijekopotrebno da mi netko uopce priblizi da mi je Bog najveci prijatelj, da ne kaznjava i da je On najveca ljubav.
ali isto tako me Bruno naucio da postoji i ono zlocesto sto me zeli svakodnevno odvojiti od Boga.
tako je isto potrbeno i drugim ljudima da saznaju da je zlo mocno ali da je Bog svemocan.
neki ljudi zbog Crkve kao institucije ne zele biti uz Boga ili su ga odbacili, neki zele sebi pomoci i/ili bliznjima a nisu bili upoznati da je i to moguce.
samo je potrebno zamoliti naseg najveceg prijatelja, Boga, da to ucini.
i nadalje vjerovati i moliti se da ce nas uslisti i ne zahtijevati.
isto tako u vezi Brunine slike, sto bi bilo kada bi neki Musliman ili neke druge vjeroispovjesti pripadnik dosao na informativno ili uvodno predavanje Bruno Gröninga.
udje u prostoriju, dvoranu isl., i ugleda Isusovu sliku.. taj isti Musliman bi se okrenuo i otisao jer bi mislio da mu tamo nije mjesto.
zato je Brunina slika, jer je on Bozji sluga, pomagac i takodjer nas prijatelj koji nas je dosao zbliziti sa Bogom.
ne samo nas Katolike, vec sve ljude ovoga svijeta.
zato se i Krug prijatelja Brune Gröninga (Bruno Gröning Freundeskreis) siri diljem cijelog svijeta i zajednice su kreirane vec na svakom kontinetnu, cak i u dzungli ima jedna zajednica (J.Amerika) te u Africi itd.
zato je Bruno rekao da idemo u Bozju kucu, taj hram gdje molimo i volimo Boga svoga, najveceg prijatelja i stvoritelja.
sto se tice katolika, rekao je "citajte Bibliju, tu Svetu Knjigu".
da nema Brune, ja danas ne bih bio isao u crkvu i molio se svome Bogu, Isusu Kristu.

isto tako zelim da i drugima Bruno pomogne... i zato tu toliko pisem.
pogledajte dokumentarni film, jako puno priblizi i razjasni sve nedoumice koje ste imali.

"ne budite lakovjerni, uvjerite se sami!" Bruno Gröning

svako dobro!
Ozren
Ozy999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:53   #70
Hvala na odgovoru....
Malo mi je sada sve to jasnije.Za šta ću se opredjeliti i kako će dalje ići,neznam ne mogu još sa sigurnošću reći.Otići ću tamo još koji put i vidjeti kako će to dalje izgledati i u razvijati se.Drago mi je zbog tebe pa si se obratio!!Zaista jako mi je drago.To je ono najbitnije!!Ja ne tražim neko obraćenje,ali neke upute i daljne smjernice u životu,mislim da to ne može škoditi,naprotiv samo dobro donosi...Tako i Bruno i njegova učenja,samo dobro donosi i vidi dobro u svakom čovjeku,ali ipak je platio cijenu zla zlih ljudi,tj.ljudi koje je opsjelo zlo.Pitam se,zašto to ljudi rade!?Zašto se odvojimo od Boga i njegovih načela i to najčešće "nesvjesno" zašto nas to zlo želi k' sebi....Tolikim kušnjama smo izloženi,neznam za vas ali meni je tako svakodnevno i što sam svejsnija toga to mi je draže ali i teže.Želim se zauvijek oduprijeti zlu i promjeniti neke stvari na sebi,to je ono za čim žudim,zato sam i otišla na ta predavanja.Želim promjenu,a u meni postoji doza straha od te promjene...,ma sve je to tako zbrkano,a u biti tako jednostavno..

POZDRAVV
ruby_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 15:33   #71
Quote:
ruby_7 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru....
Malo mi je sada sve to jasnije.Za šta ću se opredjeliti i kako će dalje ići,neznam ne mogu još sa sigurnošću reći.Otići ću tamo još koji put i vidjeti kako će to dalje izgledati i u razvijati se.Drago mi je zbog tebe pa si se obratio!!Zaista jako mi je drago.To je ono najbitnije!!Ja ne tražim neko obraćenje,ali neke upute i daljne smjernice u životu,mislim da to ne može škoditi,naprotiv samo dobro donosi...Tako i Bruno i njegova učenja,samo dobro donosi i vidi dobro u svakom čovjeku,ali ipak je platio cijenu zla zlih ljudi,tj.ljudi koje je opsjelo zlo.Pitam se,zašto to ljudi rade!?Zašto se odvojimo od Boga i njegovih načela i to najčešće "nesvjesno" zašto nas to zlo želi k' sebi....Tolikim kušnjama smo izloženi,neznam za vas ali meni je tako svakodnevno i što sam svejsnija toga to mi je draže ali i teže.Želim se zauvijek oduprijeti zlu i promjeniti neke stvari na sebi,to je ono za čim žudim,zato sam i otišla na ta predavanja.Želim promjenu,a u meni postoji doza straha od te promjene...,ma sve je to tako zbrkano,a u biti tako jednostavno..

POZDRAVV
sve okej carice
nema "opredjeljenja" ako ides na satove zajednice u krug prijatelja Brune Gröninga onda to ne znaci da je to tó.
pa na tim satovima ces i sama cuti da ides i dalje u crkvu (odn tamo gdje inace ides Boga moliti) ali da ides iz ljubavi i vjeri, sa razumijevanjem.
najvise na sto pikira Brunino ucenje je to da osvjestimo da zlo postoji i da nas zeli sputati dok idemo prema Bogu.
tako je i meni, i svim ljudima.. kada ides putem Boga (dobra) onda te onaj zlocesti bode tocno tamo gdje te najvise boli i smeta.. dovodi u dileme, iskusnje i zeli shrvati tamo gdje smo najosjetljiviji. -> zeli te maknuti sa Bozjeg puta.
i to nam Brunino ucenje donosi, znanje kojim se mozemo zastiti od zla i nacin na koji to svjesno raditi!
a sve je bazirano na onome sto je i od prije poznato.
vjera u Boga.
molitva kroz koju primamo snagu i mir za sve aktivnosti, Bozju zastitu i vodstvo, zastitu od sveg negativnog.

itd.
Ozy999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 15:21   #72
Da!!

Imaš pravo.Ići ću ja na te njihove skupove a i ima i omladinska zajednica,pa šta druženje sa ljudima dobre volje i dobrog srca ne može biti nikako pogrešno.Mislim,normalno je što mi je svašta padalo na pamet i što mi se niz nedoumica vrtilo u glavi,ovako si mi još to malo približio i sada mi je jasno šta želiš reći.
Svijet je danas pun zla,puno je toga što tako zlorabimo i uopće nismo ni svjesni šta imamo dok to ne izgubimo.Ponašamo se bahato i svi samo sebe gledaju i svoje "ja",a pored zdravih očiju proleti nam puno toga.Puno ljudi,puno toga dobrog nam klizne iz ruku,samo zbog vlastite nepromišljenosti i sebeljublja...Ma neznam,moram se pomiriti sa tim nekim stvarima o ljudima oko sebe,a samu sebe mogu,želim i hoću proomjeniti,jer jednog dana će biti kasno i Bog neće isto tako, imati vremena za mene....
Koliko dugo si ti u tom klubu prijatelja!?Kako si tamo otišao?I što se dogodilo pa si se obratio,mislim kako je do toga došla!??KAko si se prepustio i povjerovao i dao sebe!?
Nadam se da ne dušim...pozz
ruby_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 19:09   #73
Quote:
ruby_7 kaže: Pogledaj post
Da!!

Imaš pravo.Ići ću ja na te njihove skupove a i ima i omladinska zajednica,pa šta druženje sa ljudima dobre volje i dobrog srca ne može biti nikako pogrešno.Mislim,normalno je što mi je svašta padalo na pamet i što mi se niz nedoumica vrtilo u glavi,ovako si mi još to malo približio i sada mi je jasno šta želiš reći.
Svijet je danas pun zla,puno je toga što tako zlorabimo i uopće nismo ni svjesni šta imamo dok to ne izgubimo.Ponašamo se bahato i svi samo sebe gledaju i svoje "ja",a pored zdravih očiju proleti nam puno toga.Puno ljudi,puno toga dobrog nam klizne iz ruku,samo zbog vlastite nepromišljenosti i sebeljublja...Ma neznam,moram se pomiriti sa tim nekim stvarima o ljudima oko sebe,a samu sebe mogu,želim i hoću proomjeniti,jer jednog dana će biti kasno i Bog neće isto tako, imati vremena za mene....
Koliko dugo si ti u tom klubu prijatelja!?Kako si tamo otišao?I što se dogodilo pa si se obratio,mislim kako je do toga došla!??KAko si se prepustio i povjerovao i dao sebe!?
Nadam se da ne dušim...pozz
naravno da ne.. nikakva tlaka, meni je ovo okej i zato sam poceo tu pisati..

isto tako se mozes i za cijeli svijet moliti da se makne ta zloba sto te smeta..
pomoci ces da se makne a i tebi ce biti lakse jer ces znati da si i ti tome doprinjela!
mozda se nekima cini da je vec zlo obuhvatilo cijeli svijet ali nije.. Bog je ipak jaci!!

a sto se mene tice, uglavnom sam napisao u onom mom prvom postu..
makar sam odlazio na satove omladinske zajednice samo (svaka 3 tj.) sam i dalje isao van i unistavao se alkoholom, drogom (za koju niti nisam znao da je droga) itd., i onda kad sam dosao pred samo dno sam zavrsio u bolnici a na putu do bolnice sam zamolio Boga da ne dozvoli da umrem na ulici kao stakor vec barem da dodjem do bolnice.. isto tako sam ga molio kao prijatelja da mi pomogne da ne zahtjevam vec da se pouzdam i da vjerujem da cu uspjeti doci do bolnice..
tako je i bilo.. i danas sam tu, zdrav i sretan sto sam sve to u zivot u prosao jer inace ne bih bio tu a mozda niti ziv..

svako dobro!

Ozy
Ozy999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 13:15   #74
Hej,Ozren!!!

Joj,ma tako mi drago zbog tebe,pa ti i bio naa rubu "pakla" i rto hvala Bogu pa te sačuvao,sada si ja mislim sretniji nego ikad prije...
Jel' se ti "eintellen" svaki dan!?Kako to u crkvi radiš,ja to nekako u mislima...a nisam se još u sobi tako molila ni slično.Neznam cijeli život te uče jedno, a sada da ja to nekako drugačije radim,jednotavo neznam mogu li i jeli to zaista i važno!?Mislim da je važnije ono što čovjek čini tijekom dana.Djela su važna ali isto tako je važno da su ta djela sa Božije strane,kako prema sebi tako i prema drugim ljudima...Zato meni smeta kod mene što često molitvu preskočim,zaboravim,grrrr,moram na tome poraditi...

pozz
ruby_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:32   #75
Ima li iko ovdje više od Brunovaca da porazgovaramo?
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 06:28   #76
Cijeli dan pretrazujem internet nebi li shvatila sto se dogadja s mojim bratom; covjek se u godinu dana potpuno promijenio i od veselog dobricine postao depresivan ... fizicki propada ... u kratkom roku je imao dva mozdana udara a tu je i ptsp ... Do sada je bio vrlo inteligentan, sretan, uspjesan i obozavan od mnogih.
Trenutno je u bolnici i po prvi put u zivotu pokazuje zelju prema spiritualnom, religiji...
Ja sam daleko od njega i panicarim ...
Po prvi put danas cujem za Brunu Groeninga i prilicno sam zbunjena ... jedino mi je alternativa u muzici donekle poznata ... ali sigurna sam da bi to ucenje i pozitivno razmisljanje divno djelovalo na mog brata ... u svakom slucaju ne moze skoditi ... pa vas najljepse molim da mi kazete gdje se ta knjiga moze nabaviti u Hrvatskoj i na hrvatskom.
Unaprijed zahvljujem na brzom odgovoru i svima zelim dobro zdravlje.
__________________
If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you.
Nina-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:39   #77
Ja sam u Krugu BG oko godinu i pol. Kad se redovito einstellen, lakše mi je , smirenija sam duhom i tijelom. Treba vjerovati u sebe, misliti pozitivno. Ma što god se dogadjalo. Nisam vjernica, nisam krštena niti išla u Crkvu. Niti sam se ikad uključivala u neke sekte niti je to bilo ikad dio mene. Ono što mi se čini da je Bruno u načelu propovijedao su osnovna načela kršćanstva, 10 zapovijedi. I svaka velika vjera od davnina ima to u sebi. Sve je besplatno, ako možeš daš dobrovoljni prilog, ja kad imam ostavim nekad 5, nekad 1o kn, nekad ništa. Nisam ništa kupovala, dobivam besplatno brošure svakih par mjeseci. Knjige koje su tamo možeš kupiti i ne moraš, nitko me nije prisiljavao na to. Nisam nikad ništa ni kupila, Uzela sam neke zadatke kao prepisivanje izvještaja, pošto sam to u mogućnosti ništa me ne košta. Samo moje vrijeme ponekad.

U mojoj zajednici su uglavnom stariji ljudi, ja se ponekad tu nalazim, nekad ne. Ne uzimam sve i ne prihvaćam baš sve što mi voditelj kaže jer mi se čini sa mog aspekta gledanja da ima pretjerivanj u nekim stvarima. Mislim da je to do voditelja a ne do Brune, on ja davno mrtav i nema nikakve koristi od svega ovog. Vjerujem da postoji neka energija koja i dalje cirkulira preko njega. Možda i preko nekih drugih ljudi, danas ili u prošlosti. Bitno je da nitko ne traži nikakvu lovu od mene, a ako pokuša nekakav pritisak izvršiti na mene, ja se odmaknem i znam da to nije Božje što bi vjernici rekli. Ali treba vjerovati u dobro, u sebe, meni einstellen uvelike pomaže u mom duhovnom stanju, da mi energiju, sa kojom se lakše nosim kroz život a i sam taj pozitivan stav se reflektira na van i uzrokuje okolinu da bude pozitivna i dobra prema meni. Takodjer kad ogu idem na satove zajednice, i osjećam se smirenija nakon toga. Sa vremena na vrijeme potrebno mi je.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:43   #78
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Ja sam u Krugu BG oko godinu i pol. Kad se redovito einstellen, lakše mi je , smirenija sam duhom i tijelom. Treba vjerovati u sebe, misliti pozitivno. Ma što god se dogadjalo. Nisam vjernica, nisam krštena niti išla u Crkvu. Niti sam se ikad uključivala u neke sekte niti je to bilo ikad dio mene. Ono što mi se čini da je Bruno u načelu propovijedao su osnovna načela kršćanstva, 10 zapovijedi. I svaka velika vjera od davnina ima to u sebi. Sve je besplatno, ako možeš daš dobrovoljni prilog, ja kad imam ostavim nekad 5, nekad 1o kn, nekad ništa. Nisam ništa kupovala, dobivam besplatno brošure svakih par mjeseci. Knjige koje su tamo možeš kupiti i ne moraš, nitko me nije prisiljavao na to. Nisam nikad ništa ni kupila, Uzela sam neke zadatke kao prepisivanje izvještaja, pošto sam to u mogućnosti ništa me ne košta. Samo moje vrijeme ponekad.

U mojoj zajednici su uglavnom stariji ljudi, ja se ponekad tu nalazim, nekad ne. Ne uzimam sve i ne prihvaćam baš sve što mi voditelj kaže jer mi se čini sa mog aspekta gledanja da ima pretjerivanj u nekim stvarima. Mislim da je to do voditelja a ne do Brune, on ja davno mrtav i nema nikakve koristi od svega ovog. Vjerujem da postoji neka energija koja i dalje cirkulira preko njega. Možda i preko nekih drugih ljudi, danas ili u prošlosti. Bitno je da nitko ne traži nikakvu lovu od mene, a ako pokuša nekakav pritisak izvršiti na mene, ja se odmaknem i znam da to nije Božje što bi vjernici rekli. Ali treba vjerovati u dobro, u sebe, meni einstellen uvelike pomaže u mom duhovnom stanju, da mi energiju, sa kojom se lakše nosim kroz život a i sam taj pozitivan stav se reflektira na van i uzrokuje okolinu da bude pozitivna i dobra prema meni. Takodjer kad ogu idem na satove zajednice, i osjećam se smirenija nakon toga. Sa vremena na vrijeme potrebno mi je.
o kakvim pretjerivanjima misliš,vezano uz voditelja?
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 20:11   #79
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
o kakvim pretjerivanjima misliš,vezano uz voditelja?
PA ja ponekad odem na Uski krug pošto imam zadatak pisanja izvještaja....recimo oni imaju te seminare u Zagrebu, skupljanja, putovanja u Njemačku i sl....ja nisam u mogućnosti to sebi priuštiti niti mi se nekad sjedi satima na nekim seansama....mislim sve je ok u granicama normale ali neka pretjerivanja gdje to potpuno absorbira tvoj život mi se ne svidja...a to je ono što mi se čini da naša voditeljica pokušava...kao nema ono ne možeš, nećeš....meni je previše nekad i tri sata skoro sjedenja tamo, sva se ukočim i gubi se koncentracija... ljudi stvarno imaju i druge obaveze i život. Naša voditeljica mi se čini onako malo fanatična u svemu. Da recimo plaćaš za put u Zg i ne znam gdje iz svog djepa a na uštrb hrane svoje obitelji. Tamo kod mene su ljudi (žene više) starije i srednjih godina, nezaposlene ili u mirovini kojima je možda i dosadno sjediti kod kuće i mogu se posvetiti nekim stvarima, ako hoće...
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:58   #80
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Ima li iko ovdje više od Brunovaca da porazgovaramo?
Evo me ne znam šta te zanima još? Dala sam svoje mišljenje u prethodnim postovima.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.