Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2016., 21:29   #3741
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
pozdrav

radim kod poslodavaca na 20 sati tjedno na ugovor, htjela bih ove godine upisati diplomski u trajanju od jedne godine kao redovan student, da li je to moguće ? Postoji li zakon koji mi to ne dopušta i da li bi snosila kakve sankcije ako bi upsala redovno, a ostala raditi kod poslodavca? hvala
Ne znam kako je sada, ali pred koju godinu to nitko nije kontrolirao.
WilliamsF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 23:28   #3742
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
pozdrav

radim kod poslodavaca na 20 sati tjedno na ugovor, htjela bih ove godine upisati diplomski u trajanju od jedne godine kao redovan student, da li je to moguće ? Postoji li zakon koji mi to ne dopušta i da li bi snosila kakve sankcije ako bi upsala redovno, a ostala raditi kod poslodavca? hvala
Problem je zdravstveno. Dok si redovan student, imas free zdravstveno na osnovu toga. A kad se zaposlis onda imas preko poslodavca.

E sad, prije par godina si imao kad upisujes godinu na studomatu pitanje za zdravstveno i mogao si odabrati "sam student" i time to rjesio.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 23:29   #3743
Quote:
Zott kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me mogu li u ovom mjesecu podići 2 ugovora i onda raditi 10 i 11 mjesec preko Sc, a 30.09 gubim prava odnosno prestajem biti redovni student. Što će se desiti sa novcima koje zaradim?
Neiskorišteni ugovori se na kraju akademske godine moraju vratiti u SC, odnosno ne vrijede za novu akademsku godinu.

nakon prestanka statusa redovnog studenta bi trebao imati pravo još 3 mjeseca rada preko SC.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:25   #3744
Nakon koliko su vam vremena odgovarali na prijave putem maila? Poslala sam ih nekoliko, pa za slučaj da me baš nitko ne doživi da znam kad otprilike da se prestanem nadat i probam nešto drugo?
Zea_mays is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:57   #3745
Da li poslodavci "rado" primaju ljude koji imaju tuđe studentske ugovore ili je to rijetkost? Hvala!
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 14:19   #3746
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Da li poslodavci "rado" primaju ljude koji imaju tuđe studentske ugovore ili je to rijetkost? Hvala!
zavisi od poslodavca, moja su iskustva takva da je 50/50 pa kako naletiš...
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 18:03   #3747
pozzz, ovak upiso sam fakultet ove godine al sam shvatio da me to ne zanima i da to nece ic , pa me znaima dal ja mogu radit preko student servisa a ne ic na predavnja a da ne izgubim pravo redovnog student, upiso sam mat u zg pa ak neko nest zna moli bi da odgovori..Hvala unaprijed!
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 00:27   #3748
možeš raditi preko student servisa dokle god si redovni student a dokle ćeš imati taj status sa svojim "studiranjem" se trebaš raspitati na faksu prijatelju ili na nekom drugom pdf-u..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 20:44   #3749
Traže se studenti njemačkog jezika ili osobe koje dobro barataju istim za posao prevođenja kraćih tekstova administrativne i zdravstvene tematike s njemačkog na hrvatski jezik.
Za više informacija, javite se u Inbox.
mattteja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 21:44   #3750
Moze li netko pomoci molim vas?

Naime, pozvan sam nakon testiranja na razgovor/intervju za Student servis posao na CARNetovom helpdesku.
Moze li mi netko reci kako razgovor izgleda, na sto paziti i kako se pripremiti?
Hvala!
Ljuksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 17:11   #3751
Jel postoje kakve šanse da nađem poslodavca koji bi me uzeo preko tuđeg ugovora? Imate kakvih iskustava s tim?

Vidim da se sad svi boje uzeti nekog tko nema svoj ugovor, valjda su kazne visoke...
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 15:52   #3752
Ako se ne upišem u ljetni semestar, jel automatski gubim sva studentska prava i nisam više student ili?
PeroDjetlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 15:06   #3753
Jel zna netko do koje godine se moze raditi preko student servisa? Moze se sa 26, 27 godina, ili uzimaju uglavnom uvijek mladje?
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 20:08   #3754
Bok ljudi
Je li netko od dečkiju radio ili znate li nekoga tko je radio, kao skladištar u Croatia Bus-u, u Zagrebu ?
Kakvo je to skladište, uvjeti rada i kakvi poslodavci ? Hvala na odgovorima.
shakur2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 21:19   #3755
Quote:
kmicanakreku kaže: Pogledaj post
Bok svima

Jucer sam predao ugovor u sc i odfurao racun poslodavcu.... poslodavac kaze da je uplaceno i da ce mi poslati uplatnicu a iz SC-a mi jos nije nista sjelo....

Htio bi znat jel se inace ceka SC ili bi trebao dobiti novce sljedeci dan ?
Koliko je prošlo od uplate poslodavca do sjedanja love na tvoj račun?
Ja sam sada u istoj situaciji kao ti, novci su uplaćeni, ali ne znam kada mogu računati na njih... :/
FannyEF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 11:37   #3756
Izgubila san iksicu, jeli mogu donit indeks u Zg student servis za uclanit se?
KlaraP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 20:14   #3757
Quote:
KlaraP kaže: Pogledaj post
Izgubila san iksicu, jeli mogu donit indeks u Zg student servis za uclanit se?
Za učlanit se i treba index, ili potvrda s faksa da si upisan u akadamsku godinu, s xicom ne možeš ništa


Quote:
crazy dog lady kaže: Pogledaj post
Jel zna netko do koje godine se moze raditi preko student servisa? Moze se sa 26, 27 godina, ili uzimaju uglavnom uvijek mladje?
Uzimaju te i s 26/27, a i s 30, ako imaš volje/želje i nekog prijašnjeg iskustva rada

Sretno!
novinakvartu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 20:08   #3758
Quote:
novinakvartu kaže: Pogledaj post
Uzimaju te i s 26/27, a i s 30, ako imaš volje/želje i nekog prijašnjeg iskustva rada

Sretno!
Ok, hvala ti na odgovoru Nisam se nadala da i ljude s 30 uzimaju još uvijek, al super ak je tak
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:53   #3759
Imam potvrdu da sam upisan na faks, x-icu, 2 fotke i žiro karticu. Jedino nemam papir ugovora s bankom na uvid. Je li to nešto obavezno ili? Malo mi je problem sad ić u drugi grad tražit taj papir...
Pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 15:59   #3760
molim vas da ako znate da mi pomognete odgovorom na pitanje.
ovako, moja sestrična ima jedno pitanje oko godišnje zarade. čula je da ukoliko student prekorači zaradu od 50000 kn godišnje da plaća porez od 25 posto.
Porezni obveznici postajete čim prijeđete ukupni dohodak 50 tisuća kuna

S obzirom da je porezna stopa koju studenti plaćaju fiksna, odnosno 25 posto, nije isto ako u kalendarskoj godini prijeđete nekoliko stotina ili tisuća kuna.

Obračunavanje se ne provodi u prosincu, nego ćete osjetiti udar na prvoj plaći kojom ostvarujete višu zaradu od one 'dozvoljene'.

Shodno tome studenti postaju porezni obveznici istog trenutka kad im na račun legne uplata koja prelazi granicu od 50 tisuća kuna neto.


to je našla na nekom članku. e, sad ju zanima jel u tu godišnju zaradu od 50000 kn računa i eventualnu plaću koju će zaraditi u 12. mjesecu, budući da će joj isplata za plaću iz 12- mjeseca sjesti tek u prvom mjesecu sljedeće godine? dakle, po godišnjom isplatom računale bi se sve one plaće koje su joj sjele na bankovni račun unutra 2016. godine?
MOREe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.