Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 12:49   #41
Quote:
johnny_B. kaže: Pogledaj post
za neobanned:
PLEASE reci koji zakon i gdje ga na NET-u mogu naći, jer me stvarno zanima da se i ja obogatim, bar malo...
PUNO TI HVALA!!!
ne da mi se sad trazit, al moze se gradit nastambe za zivot s ciljem bavljenja poljoprivrednom, objekte za seoski turizam i jos nesto sto sam zaboravio sta je..

pa vecina kuca na selu je sagradjena na poljoprivrednom zemljistu..

a sad, tko provjerava dal se ti tamo bavis poljoprivredom jednom kad kuca stoji sa svim dozvolama, to mislim da takav ne postoji..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:50   #42
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Ak je poljoprivredno onda se prodaje kao poljoprivredno, a ne kao građevinsko.

To je isto kao da nekom prodaš sjeme za jabuku i naplatiš mu unaprijed sve jabuke koje će izrasti na drvetu.

Mislim koja logika.

Nažalost pun oglasnik je takvih koji žele prodat muda pod burbrege.
da ima mnogo genijalaca koji prodaju poljoprivredno po 20-30 eura kvadrat jer evo samo sto nije gradjevinsko postalo..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:27   #43
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Ak je poljoprivredno onda se prodaje kao poljoprivredno, a ne kao građevinsko.

To je isto kao da nekom prodaš sjeme za jabuku i naplatiš mu unaprijed sve jabuke koje će izrasti na drvetu.

Mislim koja logika.

Nažalost pun oglasnik je takvih koji žele prodat muda pod burbrege.
aha, a ti bi da ti netko plati i lokacijsku?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:29   #44
raff34, da ti ponovim...
Sorry, možda malo kasnim, ali sam baš u situaciji da imam oko 8ha zemljišta za prodaju; dođe ti kao cijelo seosko gospodarstvo- kuća, sjenik, bunar, struja, telefon, 5km od željeznice, 5km od rijeke Dobre, čista seoska priroda...
E sad, poanta je što je parcelirano, ali tako da je po 5-6 parcela jedna pored druge, tako da ispadne kao jedna, a sve su na udaljenosti od najviše 5min hoda... Kuća oko 100 g. stara, prava stara seoska, okućnica, voćnjaka X2, a da ne zaboravim da je od tih 8ha 2ha šume...
Procijenjeno je na 2EUR po kvadratu, što bi ukupno bilo oko 160.000,00EUR.
Na poljima uspijeva skoro sve, a kuća kome se ne sviđa, može je srušiti pa sagraditi novu, ne treba mu dozvola (računam ako netko ima para za zemljište, ne bi mu bio problem ni sagraditi novu manju kućicu...)

__________________
Sad valjda vidiš što sam tražio, i kako je sve počelo.
Zahvaljujem Edgaru na korisnim informacijama, a što se tiče upita za kupnju od strane spiderwoomen-a, u ovom quote-u imaš skoro sve informacije, pa ako te nešto više zanima, slobodno se javi na PM; frend i ja smo bili nekidan dolje, pa ako želiš, mogu ti poslati i neke slike...
POZDRAV!!!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 09:37   #45
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
aha, a ti bi da ti netko plati i lokacijsku?
Ne bi.

Ali isto tako ne bi da mi netko naplati zemljište kao da ima dozvolu.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 09:41   #46
Quote:
johnny_B. kaže: Pogledaj post
raff34, da ti ponovim...



DA mi ponoviš? Ne kužim.

Ja niti sam komentirao tvoj post, niti sam se tebi obraćao.

Cijena od 1.5 eur je realna. Ja pričam o onima koji računaju kvadrat poljoprivrednog kao da je građevinsko, pod izlikom da bude 2010. bilo građevinsko.

Zadnje uređivanje Edgar : 30.08.2007. at 21:18.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.08.2007., 11:56   #47
Quote:
johnny_B. kaže: Pogledaj post
raff34, da ti ponovim...
Sorry, možda malo kasnim, ali sam baš u situaciji da imam oko 8ha zemljišta za prodaju; dođe ti kao cijelo seosko gospodarstvo- kuća, sjenik, bunar, struja, telefon, 5km od željeznice, 5km od rijeke Dobre, čista seoska priroda...
E sad, poanta je što je parcelirano, ali tako da je po 5-6 parcela jedna pored druge, tako da ispadne kao jedna, a sve su na udaljenosti od najviše 5min hoda... Kuća oko 100 g. stara, prava stara seoska, okućnica, voćnjaka X2, a da ne zaboravim da je od tih 8ha 2ha šume...
Procijenjeno je na 2EUR po kvadratu, što bi ukupno bilo oko 160.000,00EUR.
Na poljima uspijeva skoro sve, a kuća kome se ne sviđa, može je srušiti pa sagraditi novu, ne treba mu dozvola (računam ako netko ima para za zemljište, ne bi mu bio problem ni sagraditi novu manju kućicu...)
ja cu samo reci da je skupo.. a ak jos ima kucu staru 100 godina to se treba oduzeti od cijene.. jer treba kramu porusiti i platiti nekoga da odveze srot..

RELANA cijena 70 000 eura.. ja ne bi platio sigurno vise od 40 000.. ovakvih ima na oglasima i stoje godinu i vise dana

ovo je preskupo, osim ako nije na moru ili blizu ZG.. i to 2-3x preskupo
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 20:51   #48
za raff34:
Sorry, iskrena isprika, izleda da sam potpuno krivo shvatio, jer sam mislio da opaska "o onima koji računaju kvadrat poljoprivrednog kao da je građevinsko, pod izlikom da bude 2010. bilo građevinsko." stvarno išla mene.
SORRY još jednom, stvarno mi je žao. Što se tiče komentara da je cijena realna, s tim se naravno slažem, a neobanned-a bi samo pitao jel' zna koliki je vijek trajanja drvenih kuća, i koliko se danas plaća da se dođe u posjed izvornih drvenih kuća? Po tebi, ja bi tebi, da si kupac, trebao dati zemlju za pola EUR-a po m2, a kako ti kažeš da je realna cijena 70 000 EUR, znači da ih fiktivno imaš, kupiš zemlju za 40 000 EUR, uložiš još 30 000 EUR, i na kraju prodaš za nekakvih 150- 200 000 EUR; mislim jasno mi je da ja izgledam kao netko tko se želi obogatiti preko noći, ali ne prodajem auto, pa da je sve gotovo za 5 min, a cijena zemljišta može samo rasti, s tim da su mi tri agencije koje se bave takvim zemljištem rekle da vrijedi 2 EUR/m2. Ja spustio još pola EUR-a jer to tako ide, a bogami ga ne dam nekome u bescjenje...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 21:17   #49
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Ne bi.

Ali isto tako ne bi da mi netko naplati zemljište kao da ima dozvolu.
pa hebiga, nema građevinskog zemljišt bez lokacijske

ak se neko zemljište prodaje kao građevinsko, znači ima lokacijsku

a ona košt ai netko ju je plato, vjerjatno vlasnik

drugim, rječima ti bi ipak da ti je netko plati................
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 11:03   #50
Gle, ne kužiš me kaj hoću reći, ali ipak se praviš pametan i zaključuješ na temelju neke slikice koju si sebi posložio u glavi.

Ja ne bi ništa da meni netko plati.

Ja samo želim ako je poljoprivredno zemljište da mi ga proda kao poljoprivredno.

Ja niti gledam građevinsko, niti me zanima.

Mene trenutno zanima poljoprivredno, koje nebude za 10 g. građevinsko pa da mi na temelju neizvjesne budućnosti nabi cijenu od nekih 50eur po čhv.

Isto kad je bila da će se kopat tunel kroz Medvednicu, nedugo nakon toga u oglasniku je osvanuo oglas "Poljoprivredno zemljište uz tunel, u budućnosti građevinsko, prodajem za 70eur/m2"

Ako nešto kupujem, onda plaćam realnu vrijednost, a ne "kaj bi bilo, kad bi bilo".
Te špekulativne finte mi smetaju.

Zadnje uređivanje Edgar : 31.08.2007. at 15:06.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:51   #51
Quote:
johnny_B. kaže: Pogledaj post
za raff34:
Sorry, iskrena isprika, izleda da sam potpuno krivo shvatio, jer sam mislio da opaska "o onima koji računaju kvadrat poljoprivrednog kao da je građevinsko, pod izlikom da bude 2010. bilo građevinsko." stvarno išla mene.
SORRY još jednom, stvarno mi je žao. Što se tiče komentara da je cijena realna, s tim se naravno slažem, a neobanned-a bi samo pitao jel' zna koliki je vijek trajanja drvenih kuća, i koliko se danas plaća da se dođe u posjed izvornih drvenih kuća? Po tebi, ja bi tebi, da si kupac, trebao dati zemlju za pola EUR-a po m2, a kako ti kažeš da je realna cijena 70 000 EUR, znači da ih fiktivno imaš, kupiš zemlju za 40 000 EUR, uložiš još 30 000 EUR, i na kraju prodaš za nekakvih 150- 200 000 EUR; mislim jasno mi je da ja izgledam kao netko tko se želi obogatiti preko noći, ali ne prodajem auto, pa da je sve gotovo za 5 min, a cijena zemljišta može samo rasti, s tim da su mi tri agencije koje se bave takvim zemljištem rekle da vrijedi 2 EUR/m2. Ja spustio još pola EUR-a jer to tako ide, a bogami ga ne dam nekome u bescjenje...
hehe, sretno ti bilo.. evo jednom da se slozim s pljuvacima po Hrvatskoj.. drvena seoska kuca u HR je bitno druga prica od drvene kuce u Austriji i Svicarskoj.. vidio sam mnoge i jedino za kaj su dobre u vecini slucajeva jest za nalozit vatru.. sad mozda je tvoja nesto posebno, to ne znam, ali iz iskustva cisto sumnjam.. jako mi je zao likova koji misle da cijena zemljista moze samo rasti.. i slazem se, rasti ce do tocke da ces ti jednog dana i docekati svoja 2 eura po kvadratu.. ako je ti ne das ispod te cijene to je ok, ali ako zelis PRODATI morat ces se strpiti..

za 2-3 godine, kolko ti se vec da cekati..


za tvoju informaciju, cijena koju ljudi placaju za poljoprivredno zemljiste jest 0,3-0,5 eura po kvadratu.. osim naravno ako nije neka ekstra lokacija..

a za tih tvojih 150 000-200 000 eura ti proda moja punica svoju kamenu kucu u Francuskoj.. evo dobijes i nizozemski rjecnik kao bonus, da mozes pricat sa susjedima
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:57   #52
p.s. gdje je to tvoje zemljiste? mislim ako je lokacija ok mozda i vrijedi 2 eura..

ah sad sam vidio, blizu Dobre.. evo onda ja msilim da je 100 000 eura ok cijena.. ne jeftino, ali posteno.. za nekog tko ima para.. sad isto zavisi gdje blizu Dobre..

ja recimo ZNAM da to NE BI platio jer je to LOSA investicija.. a tako razmisljaju svi koji se ovim poslom i bave..

bilo je nedavno zemljiste od 2500 kvadrata, pola gradjevinsko, pola poljoprivredno na prodaju po 6000 eura.. e to sam htio kupit, ali kao sto mozes pogoditi nestalo je prilicno brzo.. blizu usca Dobre u sabljake..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 15:11   #53
Pravio se ja pametan ili ne ti opet neš ne kužiš

90% zemljišta koja se prodaju su poljoprivred, i kad netko kaže da se zemljišta prodaju za lupam bezveze 50€/m2 to je cijena poljoprivrednog zemljišta u zoni građenja, ali bez lokacijske i građevinske.

svako građevinsko zemljište ima bar lokacijsku i cijena iste će ti biti ukalkulirana u cijenu zemljišta pa ti zemljište više neće biti 50€ već naravno više

ti ak tražiš poljoprivredno, traži ga van zone građenja

a to što piše u oglasniku, koga briga
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 04:22   #54
johny, šta je, ne javljaš se?
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 19:15   #55
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
johny, šta je, ne javljaš se?
Čekam frenda da odemo opet jer je negdje zametnuo memory card sa slikama, a usput bi te zamolio da mi se javiš na PM, tj. da mi ostaviš svoj mail da znam gdje ću poslati slike... Ovaj vikend je ekipa brala MOJE šljive koje su ove godine rodile bolje nego u zadnjih 5 godina; pošto ja nemam vremena ove godine, ali iduće ću uzeti godišnji taman kad rode, pa ih sam pobrati i prodati... a ove godine će kapnuti neka pinka od susjeda...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:36   #56
banda jedna-država
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 01:34   #57
Poljoprivredno zemljište od države?

Kao što naslov teme glasi, zanima me sljedeće.

Može li osoba koja nema novaca si priuštiti poljoprivredno zemljište, dobiti isto u najam od države po nekoj simboličnoj cijeni ili možda čak i besplatno?

Postoje li poticaji za takvo nešto? Ako da, molio bih vas da me uputite šta, gdje, kako i kada.

Hvala unaprijed.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 14:09   #58
Postoji ti nešto tipa "poticano samozapošljavanje", kad te država pokušava motivirati da se uhvatiš kakvog posla u smislu uzgoja kultura. Odi u zavod za zapošljavanje pa pitaj malo, tamo ćeš dobiti najprecizniji odgovor, uključujući i pokriva li i samo zemljište.
Koliko se sjećam priče, pare ne vraćaš.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:11   #59
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Postoji ti nešto tipa "poticano samozapošljavanje", kad te država pokušava motivirati da se uhvatiš kakvog posla u smislu uzgoja kultura. Odi u zavod za zapošljavanje pa pitaj malo, tamo ćeš dobiti najprecizniji odgovor, uključujući i pokriva li i samo zemljište.
Koliko se sjećam priče, pare ne vraćaš.
Sad mi je malo prekasno, ali otići ću sutra. Nekako sumnjam da daju zemlju na korištenje, no dok ne pitam, ne znam. Je li to sigurno HZZ, da nije neka druga institucija, vezana za poljoprivredu?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:02   #60
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Sad mi je malo prekasno, ali otići ću sutra. Nekako sumnjam da daju zemlju na korištenje, no dok ne pitam, ne znam. Je li to sigurno HZZ, da nije neka druga institucija, vezana za poljoprivredu?
HDZ

Dobiješ što god hoćeš
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.