Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 23:07   #621
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Meni je ovaj post djelovao kao teška ironija

Bt će negdje u dubini skladišta još ima i Šaraca, ajmo i s njima na sunce.
Samo da još nađemo novog Ljubišu Samarđića.
msm da smo gluplji mi sta se raspravljamo s kolegom...

svakim danom sve je vise padobranaca na forumu...jos malo pa cu odustati od posjecivanja
vule007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:08   #622
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Meni je ovaj post djelovao kao teška ironija

Bt će negdje u dubini skladišta još ima i Šaraca, ajmo i s njima na sunce.
Samo da još nađemo novog Ljubišu Samarđića.
A šta fali šarcu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rheinmetall_MG_3

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:10   #623
Quote:
vule007 kaže: Pogledaj post
msm da smo gluplji mi sta se raspravljamo s kolegom...

svakim danom sve je vise padobranaca na forumu...jos malo pa cu odustati od posjecivanja
Adinjo.
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:15   #624
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Zašto kupovati išta kad M72 i M84 ima dovoljno na skladištima.
Osim toga u pravom su kalibru i bolji od ovog zapadnog smeća.

poz.
7,62x51 je malte ne isto ko i 7,62x54R
5,56x45 je malte ne isto ko i 5,45x39

7,62x39 se još "fura" na Balkanu,Africi,Bliskom Istoku i po forumima
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:30   #625
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
7,62x51 je malte ne isto ko i 7,62x54R
5,56x45 je malte ne isto ko i 5,45x39

7,62x39 se još "fura" na Balkanu,Africi,Bliskom Istoku i po forumima
a-ha.

http://nationalinterest.org/blog/the...ine-guns-20642

ma pusti. to ti je smeće komunističko. to valja samo jugokomunistima i nostalgičarima. a to šta to smeće radi u najgorim uvjetima i trpi sve,svašta i svakog nevažno je. važnije je kako izgleda nego da li radi.
u ratnim uvjetima,a čemu je ovakav tip oružja namjenjen traži se jednostavnost i pouzdanost. nezahtjeno toliko za održavanje,jer terenski uvjeti su zafrkani. ostaci baruta u cijevi sa vlagom agresivna su stvar za cijelokupno oružje. ne samo za cijev.
dobili su ljudi na teren H&K G3. pa su nakon tri-četri čišćenja tražili ciganke nazad. ne zbog neznanja,nego zbog održavanja.

i nije isto 7,62x51 i 7,62x54R ili 7,62x39. nabrojano su meci.

5,56 i 5,45 su proso. i vojnici sa zapada i sa istoka nezadovoljni su sa tim pizdarijama.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:33   #626
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
a-ha.

http://nationalinterest.org/blog/the...ine-guns-20642

ma pusti. to ti je smeće komunističko. to valja samo jugokomunistima i nostalgičarima. a to šta to smeće radi u najgorim uvjetima i trpi sve,svašta i svakog nevažno je. važnije je kako izgleda nego da li radi.
u ratnim uvjetima,a čemu je ovakav tip oružja namjenjen traži se jednostavnost i pouzdanost. nezahtjeno toliko za održavanje,jer terenski uvjeti su zafrkani. ostaci baruta u cijevi sa vlagom agresivna su stvar za cijelokupno oružje. ne samo za cijev.
dobili su ljudi na teren H&K G3. pa su nakon tri-četri čišćenja tražili ciganke nazad. ne zbog neznanja,nego zbog održavanja.

i nije isto 7,62x51 i 7,62x54R ili 7,62x39. nabrojano su meci.

5,56 i 5,45 su proso. i vojnici sa zapada i sa istoka nezadovoljni su sa tim pizdarijama.

Potpis.
Jebo 5.56, jebo puškomitraljez u 5.56 i jebo lake puškomitraljeze uopće.
Ali ako već mora onda minimum NG 7-7.62 sa redenikom od 200 komada, nikakvi spremnici.
Onda je to nekakav solidan i pouzdan firepower.
Može i Minime.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 00:58   #627
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
a-ha.

http://nationalinterest.org/blog/the...ine-guns-20642

ma pusti. to ti je smeće komunističko. to valja samo jugokomunistima i nostalgičarima. a to šta to smeće radi u najgorim uvjetima i trpi sve,svašta i svakog nevažno je. važnije je kako izgleda nego da li radi.
u ratnim uvjetima,a čemu je ovakav tip oružja namjenjen traži se jednostavnost i pouzdanost. nezahtjeno toliko za održavanje,jer terenski uvjeti su zafrkani. ostaci baruta u cijevi sa vlagom agresivna su stvar za cijelokupno oružje. ne samo za cijev.
dobili su ljudi na teren H&K G3. pa su nakon tri-četri čišćenja tražili ciganke nazad. ne zbog neznanja,nego zbog održavanja.

i nije isto 7,62x51 i 7,62x54R ili 7,62x39. nabrojano su meci.

5,56 i 5,45 su proso. i vojnici sa zapada i sa istoka nezadovoljni su sa tim pizdarijama.
Svi su ludi za Mary
A kaj VHS2 ne radi u pustinji a baš me zanima što su mislili francuski vojnici o njoj ili kako je prošla na Filipinimai Indonezija
A i ta glupa France Arme ne kupi AK-47 a baš nemaju pojma.
I u Vijetnamu su ameri uzimali AK,pa što.

https://www.youtube.com/watch?v=sLfLXdPRgQM
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 03:15   #628
tema je puškostrojnica za HV. VHS-2 je domaće, a kako san ja relikt nekog prošlog vrimena onda je domaće u prednosti pred bilo čim i bilo kim u startu. jbg, zatucan ognjištarac kome je draže dat kunu svom nego strancu.
ako je HS da izjavu da nemaju interes razvijat puškostrojnicu, volija bi da je radimo kod nas bar licencno, jer vrimenom će tribat zaminit puškostrojnice koje imamo. ako nije moguće 7,92x57, ono bar 7,62x51. po meni ispod toga nije za puškostrojnicu. tražimo materijale za vojsku ne za policiju.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:14   #629
Zasto bi dao kn domacem, skupljem i nekvalitetnijem proizvodu?
Zelis reci da bi dopustio da se uzme puskostrojnica koja zakaže tijekom borbe, samo zato jer je eto domaca?
Okanite se više laznog domoljublja.
Ja zelim da Hrvatski vojnik bude opremljen najboljom mogucom opremom koje financije dopustaju,pa makar i to sve strano bilo.
__________________
.
quadzilla is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:32   #630
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
a-ha.

http://nationalinterest.org/blog/the...ine-guns-20642

ma pusti. to ti je smeće komunističko. to valja samo jugokomunistima i nostalgičarima. a to šta to smeće radi u najgorim uvjetima i trpi sve,svašta i svakog nevažno je. važnije je kako izgleda nego da li radi.
u ratnim uvjetima,a čemu je ovakav tip oružja namjenjen traži se jednostavnost i pouzdanost. nezahtjeno toliko za održavanje,jer terenski uvjeti su zafrkani. ostaci baruta u cijevi sa vlagom agresivna su stvar za cijelokupno oružje. ne samo za cijev.
dobili su ljudi na teren H&K G3. pa su nakon tri-četri čišćenja tražili ciganke nazad. ne zbog neznanja,nego zbog održavanja.

i nije isto 7,62x51 i 7,62x54R ili 7,62x39. nabrojano su meci.

5,56 i 5,45 su proso. i vojnici sa zapada i sa istoka nezadovoljni su sa tim pizdarijama.
bahhh...ja o nabojima a ti o nečemu šestom

G-3 dužio....težak u tri čipke materine ... al kad grune...
...jebeš ciganku...
5,56x45 prava stvar .... ne valja vjerovat svemu što se piše,često se neke stvari prešute,previde itd....npr trpa se u isti koš M-4 i M-16 a razlikuju se ko nebo i zemlja
...jebebeš ciganku...

...he,he...riža pa riža ko misli da je to sranje nek stane pred rižu pa ćemo vidit

...i još jednom jebeleš ciganku...minimalno 4 bolja derivata kalaša postoje gledano po svim pitanjima i s fokusom na pouzdanost...

o....
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 00:43   #631
Problem sa puškostrijnicom koja se operativno koristi u postrojbama koje čine bazen snaga za NATO operacije je što ona kalibrom i zahtjevima održivosti ne omogučuje usklađenost operativnog djelovanje s oružanim snagama članica NATO-a i EU.
Nakon zadnje međunarodne vježbe u kojoj je sudjelovala mehanizirana satnija GMBR to je bilo evidentno... a ni primjedbe po tom pitanju nisu izostale....

Pošto nova puškostrojnica koja bi zadovoljila kriterije još nije odabrana te nije započelo opremanje istom iako je prema planovima do kraja 2017.g. to trebalo biti riješeno, a da bi se što hitnije riješio problem nedostatka adekvatne zamjene za M-72 koji je još uvijek standardna puškostrojnica pješačke desetine krenulo se u pametno kopanje po skladištima koje je urodilo zanimljivim riješenjem.

HKoV je u svom inventaru pronašao dovoljan broj HK 21 da pokrene istraživanje tržišta o načinima i mogučnostima kompletiranja i modifikacije spomenutog oružja. Nakon što je domača tvrtka inače zastupnik njemačkog proizvođača ponudila riješenje u obliku prijedloga i razrade tehnoliogije modifikacije i opremanje predmetne puškostrojnice pristupilo se prototipnom opremanju i modifikaciji na jednom primjerku koja je zatim podvrgnuta testiranjima.

Nakon provedenog testiranja MORH-u je predano pozitivno korisničko izvješče o testiranju modificirane i kompletirane puškostrojnice HK 21 te je zatražen nastavak modifikacije na ostalim primjercima koje postrojbe HKoV-a imaju na zaduženju. Sa predmetnom tvrtkom sukladno tome prošli mjesec potpisan je ugovor vrijedan 428.659,00 kuna za modifikaciju i kompletiranje postoječih puškostrijnica 7,62x51mm HK 21 s dodatnom novom opremom.
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 08:50   #632
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
bahhh...ja o nabojima a ti o nečemu šestom

G-3 dužio....težak u tri čipke materine ... al kad grune...
...jebeš ciganku...
5,56x45 prava stvar .... ne valja vjerovat svemu što se piše,često se neke stvari prešute,previde itd....npr trpa se u isti koš M-4 i M-16 a razlikuju se ko nebo i zemlja
...jebebeš ciganku...

...he,he...riža pa riža ko misli da je to sranje nek stane pred rižu pa ćemo vidit

...i još jednom jebeleš ciganku...minimalno 4 bolja derivata kalaša postoje gledano po svim pitanjima i s fokusom na pouzdanost...

o....
tvoje viđenje,tvoje iskustvo i tvoj stav.
nismo jednopartijski čipirani mišljenjem, poštijen tvoj stav. AK-47, osim rumunja (koji je po meni najgora verzija) i ako zanemarimo kočnicu-regulator na zbrojevci koja se vrlo lako pomiče, sve ostale verzije, uključujući i cigansku, bile više nego zahvalne.
sutra, ne daj Bože,ja bi opet isto. ciganku i garu.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:30   #633
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
tvoje viđenje,tvoje iskustvo i tvoj stav.
nismo jednopartijski čipirani mišljenjem, poštijen tvoj stav. AK-47, osim rumunja (koji je po meni najgora verzija) i ako zanemarimo kočnicu-regulator na zbrojevci koja se vrlo lako pomiče, sve ostale verzije, uključujući i cigansku, bile više nego zahvalne.
sutra, ne daj Bože,ja bi opet isto. ciganku i garu.
Tebi izgleda jako nedostaje Crvena Zastava??ciganka sranje u koloru jer vlagu,kišu ne smije osjetiti odmah crvena zato je rus kojeg sam imao majka.
I ja sam jedno vrijeme dužio G3 je da je teška,ali gdje pogodi trava ne raste.

Poslano sa mog H96 PRO+ koristeći Tapatalk
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:16   #634
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Tebi izgleda jako nedostaje Crvena Zastava??ciganka sranje u koloru jer vlagu,kišu ne smije osjetiti odmah crvena zato je rus kojeg sam imao majka.
I ja sam jedno vrijeme dužio G3 je da je teška,ali gdje pogodi trava ne raste.

Poslano sa mog H96 PRO+ koristeći Tapatalk
A tamo gdje M 70 pogodi, tamo trava raste, jelda?

Samo u Hrvatskoj se može pljuvati po puški koju bih prvu uzeo sa sobom bilo gdje i koja me nikad nije iznevjerila...M70 je sranje u koloru jer korodira po vlazi

I nema veze što desetljećima puca i cijenjena je po cijelom svijetu, u Hrvatskoj je u kurcu, a mi koji je volimo" nama nedostaje Crvena Zastava"...
vjerovatno smo i srbočetnicikomunisti...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:39   #635
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A tamo gdje M 70 pogodi, tamo trava raste, jelda?

Samo u Hrvatskoj se može pljuvati po puški koju bih prvu uzeo sa sobom bilo gdje i koja me nikad nije iznevjerila...M70 je sranje u koloru jer korodira po vlazi

I nema veze što desetljećima puca i cijenjena je po cijelom svijetu, u Hrvatskoj je u kurcu, a mi koji je volimo" nama nedostaje Crvena Zastava"...
vjerovatno smo i srbočetnicikomunisti...
Nijedna ne korodira brzo kao
M70. Zahtjeva svakodnevno čišćenje.
S druge strane, ugodno me iznenadio type 56
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:46   #636
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Problem sa puškostrijnicom koja se operativno koristi u postrojbama koje čine bazen snaga za NATO operacije je što ona kalibrom i zahtjevima održivosti ne omogučuje usklađenost operativnog djelovanje s oružanim snagama članica NATO-a i EU.
Nakon zadnje međunarodne vježbe u kojoj je sudjelovala mehanizirana satnija GMBR to je bilo evidentno... a ni primjedbe po tom pitanju nisu izostale....

Pošto nova puškostrojnica koja bi zadovoljila kriterije još nije odabrana te nije započelo opremanje istom iako je prema planovima do kraja 2017.g. to trebalo biti riješeno, a da bi se što hitnije riješio problem nedostatka adekvatne zamjene za M-72 koji je još uvijek standardna puškostrojnica pješačke desetine krenulo se u pametno kopanje po skladištima koje je urodilo zanimljivim riješenjem.

HKoV je u svom inventaru pronašao dovoljan broj HK 21 da pokrene istraživanje tržišta o načinima i mogučnostima kompletiranja i modifikacije spomenutog oružja. Nakon što je domača tvrtka inače zastupnik njemačkog proizvođača ponudila riješenje u obliku prijedloga i razrade tehnoliogije modifikacije i opremanje predmetne puškostrojnice pristupilo se prototipnom opremanju i modifikaciji na jednom primjerku koja je zatim podvrgnuta testiranjima.

Nakon provedenog testiranja MORH-u je predano pozitivno korisničko izvješče o testiranju modificirane i kompletirane puškostrojnice HK 21 te je zatražen nastavak modifikacije na ostalim primjercima koje postrojbe HKoV-a imaju na zaduženju. Sa predmetnom tvrtkom sukladno tome prošli mjesec potpisan je ugovor vrijedan 428.659,00 kuna za modifikaciju i kompletiranje postoječih puškostrijnica 7,62x51mm HK 21 s dodatnom novom opremom.
Koji je to onda naziv za budući hrvatski "custom made" HK21 ako se zadnja proizvodna verzija naziva HK21E ?

Inače ovo je interesantno oruzje, nisam nikad čuo za ovu puškostrojnicu do sada a pogotovo da je uopće imamo u inventaru. Ocjene su za ovo oruzje globalno povoljne pogotovo za modernizirane verzije!

Koliko bi to bile neke osnovne potrebe za OSRH po broju ovih strojnica, 100-200, 300?

Uopće ne djeluje kao loše rješenje ali postavlja se i pitanje o raspisivanju tendera za puškostrojnicu pa tek naknadno otkrivanje da imamo jedan ovakav kvalitetan proizvod na lageru...

Dobro je da nije završilo kao sa srpskim akumulatorima....
RonaldReagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:04   #637
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A tamo gdje M 70 pogodi, tamo trava raste, jelda?

Samo u Hrvatskoj se može pljuvati po puški koju bih prvu uzeo sa sobom bilo gdje i koja me nikad nije iznevjerila...M70 je sranje u koloru jer korodira po vlazi

I nema veze što desetljećima puca i cijenjena je po cijelom svijetu, u Hrvatskoj je u kurcu, a mi koji je volimo" nama nedostaje Crvena Zastava"...
vjerovatno smo i srbočetnicikomunisti...
Gdje je M70 cijenjena??kojem to svijetu??
Znaći ti bi da opet kupujemo od CZ i to M70?? ma bravo ti si pravi.
Jel puški ili pušci??
Pa ako cijeniš M70 onda znaći i da cijeniš CZ kao proizvođaća.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:27   #638
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Gdje je M70 cijenjena??kojem to svijetu??
Znaći ti bi da opet kupujemo od CZ i to M70?? ma bravo ti si pravi.
Jel puški ili pušci??
Pa ako cijeniš M70 onda znaći i da cijeniš CZ kao proizvođaća.
Na ovo tvoje trolanje , izmisljanje te podmetanje stvari koje ja nigdje nisam rekao, mogu ti samo lansirati jedan lagani odjeb kalibra 5.56.
A sto se tice tvoje tupave implikacije da za razliku od M70 ,tamo gdje H&K pogodi trava ne raste, mogu ti samo reci da probas stat u travu preko puta M70 pa nam javi kak je trava prosla
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:41   #639
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
tvoje viđenje,tvoje iskustvo i tvoj stav.
nismo jednopartijski čipirani mišljenjem, poštijen tvoj stav. AK-47, osim rumunja (koji je po meni najgora verzija) i ako zanemarimo kočnicu-regulator na zbrojevci koja se vrlo lako pomiče, sve ostale verzije, uključujući i cigansku, bile više nego zahvalne.
sutra, ne daj Bože,ja bi opet isto. ciganku i garu.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:34   #640
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Na ovo tvoje trolanje , izmisljanje te podmetanje stvari koje ja nigdje nisam rekao, mogu ti samo lansirati jedan lagani odjeb kalibra 5.56.
A sto se tice tvoje tupave implikacije da za razliku od M70 ,tamo gdje H&K pogodi trava ne raste, mogu ti samo reci da probas stat u travu preko puta M70 pa nam javi kak je trava prosla
Teško ti shvačaš vidim ja sam napisao za G3 i usporedbe kalibra.
Kako nisi kada si ti rekao da bi ako dođe do rata opet (vjerojatno imputiraš da si bio u DR nisi jedini) najradije uzeo M70,a pošto se HV oprema sa VHS ti bi onda vjerojatno bacio VHS i uzeo M70

A na vokabular nemam komentara ili da ja tebi počnem npr, da si tupav,glup ili tako nešto mislim ne volim to,ali nema problema može.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.