Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2003., 00:05   #21
On je uzeo moje !
(Ne zayebayem se)

Ja sam rekla, moje ne mijenjam ni za sto. Ili cemo zadrzati svako svoje, ili cemo napraviti ono double-barrel prezime, ali ja se svojeg ne odricem.

I on kaze, OK, onda cu ja uzeti tvoje, meni moje ionako puno ne znaci. (vec ga je jednom promjenio, kad mu se mater udala za ocuha)
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 01:42   #22
Quote:
magic kaže:
Nemam neki stav prema prezimenima kod udaje...ali zato mi nije nikako jasno zashto neke nakon razvoda zadrzhavaju muzhevljevo prezime
.. moja mama, nakon sto se udala za ocuha je ostavila svoje djevojacko (koje i ja imam) i uz njega dodala ocuhovo (kako se sestra preziva), sada nakon razvoda jos uvijek ima tu YYY XXX kombinaciju, zbog nas dvije... to je bio i razlog sto nije uzela kompletno njegovo prilikom udaje.. da njih troje ne bude XXX, a ja YYY


.. ontopic.. ja ne bi mijenjela prezime, eventualno dodala njegovo.. onak.. nekak.. that's me.. ne mogu si zamislit promijenit ga, a osim toga.. zadnja sam iz obitelji s tim prezimenom, pa mi i to puno znaci
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 03:51   #23
Ja sam uzela muzevo i time jako iznenadila moju uzu i siru obitelj, muza, a bogami i sebe.
Ali, nekako mi je drago da jesam, tako da svi u obitelji imamo isto prezime. A malo mi je i zao, jer sam na svoje djevojacko navikla i nekako mi fali.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 03:58   #24
Quote:
žabica kaže:

Usput, kako ću kad promijenim prezime biti još studentica, zna li itko da li trebam mijenjati prezime u indeksu, a pritom i plaćati tu promjenu?
jedna moja frendica se udala (i zatrudnila ) na 1. godini. čini mi se da je na referadu donijela potvrdu-vjenčani list, šta li, pa su joj oni negdje u indeksu napisali da se udala i to je bilo to. i nije ništa platila

što se tiče mijenjanja prezimena, još nisam potpuno odlučila za sada mi se čini da bih ostavila svoje, uopće se ne mogu zamisliti s drugim prezimenom, ali mislim da bi mi bilo čudno da se jedino ja u obitelji prezivam drugačije ne znam još, tko zna kakav će mi biti stav za koju godinu
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 06:38   #25
ja imam oba
nemrem se nikak odreci svog djevojackog, priraslo mi srcu

a nekak u dubini sebe napravila sam to i iz inata njegovoj obitelji, isli su mi na zivce s onim: sad si nasa. Ma jesam vraga :2up:
A sveksi mi se i dalje inati pa mi unatoc svemu salje razglednicu samo sa njihovim prezimenom.

A sto se citanja tice, ja sam na IC i nemaju nekih problema, citaju to kao obicno c, koje pomalo lici na nase ć
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 07:19   #26
Ja sam zadrzala svoje i dodala njegovo.

Oba prezimena mi zavrsavaju na IC, vrlo su slicna i se fino rimuju

Kakve ja tek izgovore sve cujem....
nella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 07:30   #27
Quote:
magic kaže:
Nemam neki stav prema prezimenima kod udaje...
Ni ja. Jednostavno sam uzela njegovo, bez razmišljanja i bez ikakvog dogovora. I ne mislim da sam pri tom izgubila identitet.
I sviđa mi se više od djevojačkog , lijepo mi paše uz ime, kratko, jasno i bez ijedne kvačice. Ma milina.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 07:45   #28
ja sam samo dodala njegovo jer sam se osjecala da bih, da sam se rijesila svog, stvarno ostala bez dijela identiteta. njemu je to bilo ok, odluku je ostavio meni. dijete ce nositi samo njegovo prezime, a ne ovu moju trokilometarsku kombinaciju
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 07:55   #29
Ja sam isto uzela muževo, čisto automatski, nisam o tome razmišljala niti sekunde.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 09:22   #30
Quote:
Doria kaže:


.. ontopic.. ja ne bi mijenjela prezime, eventualno dodala njegovo.. onak.. nekak.. that's me.. ne mogu si zamislit promijenit ga, a osim toga.. zadnja sam iz obitelji s tim prezimenom, pa mi i to puno znaci
Ja isto tak.

Sad samo moram nać nekog čije mi se prezime paše.
Z - ovo mi je predugačko i završava na -ić...
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 09:29   #31
Jano ne zavaravaj se. Ti se neš nikad udat.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 09:43   #32
ne znam samo kak će mi se ženica potpisat na novu osobnu i di bu sve stalo...bit će pregledno ko šalabahter, čo'eče
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 09:48   #33
Ja sam uzela muževo, bez previše razmišljanja o tome. Neke moje prijateljice koje su se udale kasnije, nakon 30-te, uglavnom su zadržale svoje prezime i dodale muževo k tome. Najčešći razlog tome je taj da su one do 30-te već napravile neku karijeru i u društvu su poznate po svom prezimenu, pa im je tako nekako lakše, a s druge strane udovolje i onu neku uobičajenu lokalnu praksu... i muževu obitelj, je l'?
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 09:52   #34
zadrzala sam svoje bez dodavanja muzevog.
predlagala sam da uzmemo neko trece i zapocneo nasu liniju, ali nije proslo
ne vidim potrebu niti razloge uzimati njegovo prezime.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 11:23   #35
.. .......i kao apsolventica sam znala da necu na diplomi tudje prezime, pa sam u cetvrtak diplomirala, a u subotu se udala......jer ta je diploma bio rezultat truda mene i moje obitelji, nikako moga (bivseg) muza......cije sam prezime kasnije uzela........i to me uvijek mucilo, iako je imao super prezime....

....kasnije sam u drugom braku na svoje djevojacko dodala prekrasno kratko prezime moga muza, ali on to nije bas najbolje podnio (kao i njegova majka), no ja sam posljednji izdanak svoje porodice i nositi cu ga dok ne crknem.........eto, svatko ima svoje razloge i svaki razlog ima svoju tezinu.....i svatko neka o tome odluci u svojem srcu, to je uvijek najpravednije....
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 11:36   #36
Quote:
verica kaže:
Ja sam isto uzela muževo, čisto automatski, nisam o tome razmišljala niti sekunde.
i ja. Osobno - ne baziram svoj identitet na svom prezimenu. Tko sam i sto sam i kakav karakter imam ne odreduje tih par slova.

Ja cu biti ja - pa da uzemem i kinesko prezime

Zabavlja me kad se ljudi dovedu u nezgodne situacije polazeci od predpostavke da sam rodjena Njemica. ( ime mi je njemacko a sad i prezime ) A joj kak se poslije vade ( kad malo zastrane o strancima kao preda mnom )

Nego prezime koje imam sad je rijetko i ime je jedne biljke i zato mi je drago da ga nosim. On mi to nikad nije nametao. No kad sam uzela prezime - rekao je da je tak ponosan i prvih par bracnih dana me oslovljavao sa gdje ta i ta sav happy.

Nego da se rastavim uzela bi opet svoje prezime. Tako je napravila i moja mama.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 11:36   #37
baš smo jutros o tome razgovarali!

i moje i njegovo prezime je malo "egzotičnije" , svako mi paše uz ime, pasala bi i oba zajedno... ne smatram da bih poslovno imala problema kad bih promijenila prezime (nek se drugi naviknu, baš me briga, kome je važno tko sam - povezat će)

s obzirom da bi on htio da se i po prezimenu zna da smo si svoji , a mene je strašno iznenadila ta konzervativna željica što je vrlovrlo neuobičajeno za njega, zašto mu je ne bih ispunila...

a tko zna, možda si izmislimo i neko skroz novo prezime


dodatak: sad tek vidim da je i Billi razmišljala o sasvim novom prezimenu
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 11:39   #38
nego sto se diplomi tice - jednu imam na djevojacko prezime a drugu na ono muzevo.

Ne pitajte me na cije ce prezime glasiti sljedeca
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 11:55   #39
Quote:
just Sandy kaže:
baš smo jutros o tome razgovarali!

i moje i njegovo prezime je malo "egzotičnije" , svako mi paše uz ime, pasala bi i oba zajedno... ne smatram da bih poslovno imala problema kad bih promijenila prezime (nek se drugi naviknu, baš me briga, kome je važno tko sam - povezat će)

s obzirom da bi on htio da se i po prezimenu zna da smo si svoji , a mene je strašno iznenadila ta konzervativna željica što je vrlovrlo neuobičajeno za njega, zašto mu je ne bih ispunila...

a tko zna, možda si izmislimo i neko skroz novo prezime


dodatak: sad tek vidim da je i Billi razmišljala o sasvim novom prezimenu
Pa kaj ja to čujem svadbena zvona?

Mogu ja bit djeveruša, majke ti? U crnom i u Martama.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 12:10   #40
Quote:
Crow Jane kaže:
Pa kaj ja to čujem svadbena zvona?

Mogu ja bit djeveruša, majke ti? U crnom i u Martama.
ma samo smo pričali...

možeš, ali tko zna gdje bumo to izveli (na kojem kontitentu i to... možda čak dvaput, na dva kontinenta; jedno bu ti ipak bilo blizu )
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.