Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2010., 07:31   #41
Ali Wizzair tu ima diletantski pristup, ne samo u HR nego u cijeloj Europi. Recimo, idu otvarat liniju iz Splita i Dubrovnika i onda uvedu prema Londonu. Kao prvo su već imali Split - London, pa su propali, a onda idu raditi direktnu konkurenciju Easyjetu. S tim da Easyjet ima 2-3 linije DNEVNO, a Wizzair 4 tjedno.
Umjesto da su uveli linije prema recimo Pragu, Bratislavi ili nekoj Poljskoj destinaciji, jer se zna da su Poljski i Češki turisti dosta česti u HR, a propašću Skyeurope nitko nije preuzeo njihove linije.
Ili linija prema Španjolskoj, ali naravno, ne Barceloni, jer iz Dubrovnika ima 2 puta dnevno za Barcelonu - linija prema Madridu bi bila pun pogodak.

Eto, za to ti ne treba nekog znanja... Samo daju tebi, Blagajnici i meni par besplatnih karata i napravimo im cijelu shemu iz Hrvatske...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 09:25   #42
slazem se..ne kuzim kako oni ne gledaju koje su linije bile prije u hrv. (od konkuretnskih aviokompanija)..i to da ukljuce iz poljske linije prema moru (jer poljaci vole ici na nase more, divim im se kad ih vidim svako ljeto kako se autima tramakaju sa sjevera k nama) ..i to, za madrid-to bi bilo ziher popunjeno..
nisam pratila situaciju oko skyeurope-kako to da je propao?
isto imali blesave linije?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 11:02   #43
Propali prošle godine. Čak i nisu imali blesave linije.. Jednostavno ušli u dugove i više se nisu mogli izvući iz toga. Onda im uzeli avione, pa su oni unajmili neke druge, pa msiu plaćali aerodromske takse, pa im zadržali avione, i na kraju su propali.
Našao sam podatak da su još uvijek "dužni" oko 180 milijuna EUR.

A za Wizzair postoji podatak da su im trenutni dugovi nekih 78 milijuna EUR, te da su sljedeći na listi za bankrot. Tako barem kažu financijski stručnjaci.

A kad već crnim Wizzair (vjerojatno će naljepit moju sliku na vrata), događaj od zadnje zime:

Eastern European budgetary airline Wizz Air left many of its passengers at airports, canceling dozens of flights during snowfall on the continent. On December 18 at London's Luton airport, the passengers of the failed flight W6 902 to Kyiv were expelled from the aircraft with the help of police, dogs and gas non-lethal weapons, reports Travel.ru.

Evo i linka.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 11:32   #44
zakljucak:nije aviobiznis za svakoga (nije zvaka za seljaka)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 13:50   #45
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ak bu mi se dalo, bum se prijavil na taj forum kako bih na engleski preveo jedan moj stariji post s ovog našeg foruma:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=4980

nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 14:46   #46
a 7 dana nakon slanja invoicea stiže i ovo:

Poštovani putniče/putnico,

žao nam je što Vas moramo izvijestiti da je jedan od letova na Vašoj rezervaciji (šifra potvrde: ******) otkazan.

Pozivni centar Wizz Aira će Vas kontaktirati kako biste razgovarali o mogućim opcijama. Ako želite što je prije moguće razgovarati sa službenikom pozivnog centra, nazovite jedan od (lokalnih) brojeva Wizz Aira za pomoć s promjenom rasporeda. Brojeve možete pronaći slijedeći ovu poveznicu:
http://wizzair.com/useful_informatio...e/?language=HR

Ispričavamo se zbog neugodnosti koje bi Vam ovo otkazivanje leta moglo prouzročiti.

Služba za korisnike Wizz Aira
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 15:21   #47
Quote:
bruker kaže: Pogledaj post
a 7 dana nakon slanja invoicea stiže i ovo:

Poštovani putniče/putnico,

žao nam je što Vas moramo izvijestiti da je jedan od letova na Vašoj rezervaciji (šifra potvrde: ******) otkazan.

Pozivni centar Wizz Aira će Vas kontaktirati kako biste razgovarali o mogućim opcijama. Ako želite što je prije moguće razgovarati sa službenikom pozivnog centra, nazovite jedan od (lokalnih) brojeva Wizz Aira za pomoć s promjenom rasporeda. Brojeve možete pronaći slijedeći ovu poveznicu:
http://wizzair.com/useful_informatio...e/?language=HR

Ispričavamo se zbog neugodnosti koje bi Vam ovo otkazivanje leta moglo prouzročiti.

Služba za korisnike Wizz Aira
let za dortmund?
eric the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 15:29   #48
yep.
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 16:51   #49
Sumnjam da će se itko nama javiti, danas ih nisam stigao zvati, sutra ću ih valjda dobiti...
A ja sam dobio i hr i englesku verziju :
Dear Passenger,

We are very sorry to inform you that a flight in your booking (confirmation code: ........) has been cancelled.
Wizz Air Call Centre will contact you to discuss your options. Should you wish to talk to a Call Centre operator as soon as possible please call one of the Wizz Air schedule change assistance (local rate) numbers. Numbers can be found by clicking the following link: http://wizzair.com/useful_informatio...e/?language=EN

We sincerely apologise for any inconvenience this cancellation may cause.


Wizz Air Customer Service

Za ovo što sam boldao sigurno im vjerujem...
__________________
London calling...
http://www.youtube.com/watch?v=L3am3a3fbhY
FCUM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 17:53   #50
Ja sam imao 3 leta sa njima na liniji ZAG-DTM bukirana u lipnju i srpnju.

Usput, ne znam da li je to standardno za njih, lova za kartu je vraćena ali 5€ za plaćanje Mastercardom x 3 leta su uredno zadržali za sebe.
Prekrasno. Ima li netko isto iskustvo?

Dobio danas isti eng. mail kao što je gore postano. Ali očekujem sve pare nazad ako misle da ikad u budućnosti opet bukiram njihov let. Piše u mailu da će me nazvati, hajde dat ću im još par dana fore prije nego što blokiram transakciju na kreditnoj kartici.

Inače sam letio sa njima 4x iz Budimpešte i bili su čisto pristojni u usluzi, (naravno, u odnosu na cijenu karte) bolji od Ryanaira, lošiji od EasyJeta.
Metju is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:58   #51
Bez brige, zvati ce.
Mene su zvali par dana nakon sto su mi prvi put otkazali rezervaciju...
Danas sam i ja dobio ovaj mail.

Al ovo je vec presmjesno...drugi put mi otkazuju povratni let (odnosno treci ako brojim i vulkansku prasinu)
Robierre is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 19:31   #52
i šta možemo zaključiti? nukac ima pravo za wizz, baš su
__________________
sasvim obična susjeda...
tiha27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:19   #53
Ma, žalosno je da imam pravo... Ja sam uvijek tužan kad se neka kompanija pokaže lošom... Pogotovo ako leti iz naših krajeva.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:26   #54
Nakon 7-8 minuta čekanja otvorene linije dobio sam ih na niže navedeni broj.
Izdiktirao brojeve rezervacija i rekao mi je čovjek da ću u roku od 7-10 dana dobiti CIJELI iznos natrag na karticu.

Živi bili pa vidjeli.

Mislim da ima opcija da se novci stave na račun kod njih pa iskoriste za neku drugu rezervaciju, ali sada mi u ovoj situaciji to nije padalo na pamet napraviti.

Uglavnom mislim da je ovaj broj bolja opcija od 060 broja koju nude za hrvatske kupce.

+36 1 577 61 61 ( kada se dobije veza - broj 2 za engleski )
__________________
London calling...
http://www.youtube.com/watch?v=L3am3a3fbhY
FCUM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:58   #55
Ja sam ispunio onaj obrazac na njihovoj stranici i ženska mi se odmah javila mejlom i kaže da će vratiti cijeli iznos. sumnjam u to.Jel ih se da kako prisiliti-priprijetiti da vrate sve pare (uključujući naknadu za plaćanje kred. karticom). Nukac ideja?
ivo08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:53   #56
Jedino prjetnja tužbom... I možda novinama i lošim publicitetom...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 09:18   #57
vjerujem da su vaši mailovi bili pristojne naravi al od mene je otišao jedan malo ''direktniji''.

Dear all,

As I am informed this is not the first time you are cancelling some unprofitable lines. This is ok with me as soon as I’m informed on time and I get my payment back (and of course don't have other losses such as hotel payment, cancellation of other flights due to yours incompetence and so on). And for payment, I mean full amount, including administrative fee.

I don't want to be rude but if I don't have my FULL (9,99 EURO) payment back within next week this issue will be on all Croatian major internet portals as a negative commercial of your company. Of course the lawsuit will be the last measure.

Thank You in advance

Sincerely ‘’Yours’’,


Znam da iznos nije neki ovako na prvi pogled al mi je skoro poremetio druge planove a da ne govorim o povezanim troškovima.
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 15:01   #58
Meni se sviđa mail

Slijedeći put u CC dodaj e-mail adrese medijskih kuća, nek im se tresu gaće!
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 16:08   #59
Naravno wizz se odma javio i neki što natuca hrvatski mi je objasnio da ću u roku od dva tjedna dobit na karticu ČITAV plaćeni iznos.
Ja sam pak nevjerni toma pa ćemo vidit. znam kako ti call centri funkcioniraju; reci korisniku što on želi čut pa postupi po svome. pa nek se onda žali...

uglavnom se ide ide na umor protivnika. al ne znaju da sam ja pun snage za bezvezzne borbe.

uglavnom, čitajmo se.
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 18:40   #60
Dobro je dobro...imaju malo profesionalnosti...

Nevezano, ali sličan slučaj...ja sam recimo poslao ne jedan, nego tri malo više "direktnija" maila jednom tele/net/tv operateru i još se nisu udostojili odgovoriti...prošlo je mjesec dana...i svako malo ponovno forwardiram taj mail, ne bi li se udostojili odgovoriti...čekam...

A evo, od wizz-a bar nešto...
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.