Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 17:23   #1
Kontrolirani Snovi/dream hackers

U prošloj emisiji "Na rubu znanosti", Gost je spomenuo "kontrolirane snove" kao tehniku razvijenu u Rusiji, i koja se služi "mapiranjem snova", mijenjanjem polja snova, pristupom "izgubljenim energijama", konceptom snova kao programu i operativnim sustavom mozga i sl.

Da li netko ima neki link do tih sadržaja?
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 17:31   #2
Googlam, i našao sam nešto, ali na ruskom...

http://www.dhlab.ru/forum/index.php
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:03   #3
i mene zanima lucidno sanjanje... gledo sam emisiju jos prije pa se nesjecam bas detaljno...

evo gluglo sam nes... ima puno toga pod "lucid dreaming" a pod "lucidno sanjanje" ima i topic na ovom forumu

Lucidno sanjanje
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:12   #4
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Googlam, i našao sam nešto, ali na ruskom...

http://www.dhlab.ru/forum/index.php
moj teren
ali evo linka na mogućnost prijevoda

http://www.dhlab.ru/forum/index.php?topic=153.0
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:56   #5
O lucidnom sanjanju ima na internetu ko blata, međutim gost emisije je govorio o nekoj tehnici "kontroliranog sanjanja" koja snove tretira kao računalni program.

ĆČini mi se da sam pronašao pravi link, odnosno da su ti "dream hackeri" baš ona grupa o kojoj je govorio gost.

Mislim da je gost rekao da vodi neku školu lucidnog sanjaja u ZG-u.

AAko netko zna za to, ili zna gosta, može li ga pitati da li ima neke prijevode.
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 11:51   #6
www.nia.hr

to je stranica od decka koji je gostovao u emisiji, imate tamo kontakt
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 14:34   #7
Quote:
bianca kaže: Pogledaj post
www.nia.hr

to je stranica od decka koji je gostovao u emisiji, imate tamo kontakt
E thanks, bash sam to trazila.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 15:14   #8
Ono što je zanimljivo kod tih "dream hackersa" je da se izgleda ne radi o lucidnim snovima radi zabave, nego se čini se radi o nekoj vrlo strukturiranoj teoriji snova u smislu njihove uloge u funkcioniranju psihe, te o svjesnim intervencijama u tom procesu.

Teško je tražiti od Rusa prijevode nekih ruskih tekstova ako ne znaš o čemu koji tekst govori, zato bi trebalo pitati tog Gordana Topića da li već ima neku kolekciju prijevoda reprezentativnih tekstova koju bi možda čak mogao objaviti na webu. Učinit ću to za koji dan kad još malo prostudiram te ruske stranice.
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:08   #9
Evo nekih linkova koje sam pronašao:

The Dreamhackers teaching


Postoji i Hrvatski forum (!)

DHC - DREAMHACKERS CROATIA


Ufogovernment - Dreamhackers


Google search
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 13:32   #10
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Evo nekih linkova koje sam pronašao:

The Dreamhackers teaching


Postoji i Hrvatski forum (!)

DHC - DREAMHACKERS CROATIA


Ufogovernment - Dreamhackers


Google search
tema je fenomenalna; šteta što nemam više vremena da sve proučim...razmišljam da je stavim kao top temu da ne potone.

(bez obzira što neće biti puno postova)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 20:53   #11
yeah

igraš MMORPG dok spavaš,ujutro sejvaš i odlaziš na posao
Pepy the Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 00:11   #12
Može li mi netko reći mogu li se gdje (free) skinuti emisije "na rubu znanosti" koje idu na HTV-u a koje nisam uspio pogledati. Hvala.
fikoo-007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 01:15   #13
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
U prošloj emisiji "Na rubu znanosti", Gost je spomenuo "kontrolirane snove" kao tehniku razvijenu u Rusiji, i koja se služi "mapiranjem snova", mijenjanjem polja snova, pristupom "izgubljenim energijama", konceptom snova kao programu i operativnim sustavom mozga i sl.

Da li netko ima neki link do tih sadržaja?
gledo sam predobro
__________________
Sve gramatičke greške su ubačene namjerno :D
vinskamuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 01:19   #14
Talking lazni zavrsetak

znam da ovo nema veze s temom bas ali je li se ikad nekome dogodilo da ima nocnu moru i da onda sanja da se probudio iz nje a zapravo onda dode nastatavak koji je jos gori
__________________
Sve gramatičke greške su ubačene namjerno :D
vinskamuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 01:58   #15
Ja sam nekoliko puta imao san koji sam kontrolisao tj bilo je onako kako sam ja htio da bude a bilo je i snova gdije sam se koristio telekinezom, e u tim snovima sam uzivao.
__________________
To jeste li u pravu ili niste, nema veze s tim jesu li drugi suglasni s vama. U pravu ste kada imate ispravne činjenice i kad rezonirate ispravno – to je jedina stvar koja garantira istinu. A kada to imate, ne morate se brinuti zbog mišljenja nekog drugog.
Predator28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 00:05   #16
Dobro je...biti svjestan u vlastitu snu...

A to i nije tako tesko postici...
Ja sam to spontano naucio jos davnih godina.
No ...ako covijek nema odgovarajuci..input..dnevni..u smislu..da dozivljava interesantne situacije tijekom budnog stanja te ako ih ne promislja..snaga snova blijedi.Dream land postaje..siv ili vam vodnjikav.imao sam na izmjence periode u svome zivotu..koji su mi upravo to potvrdili.
Sto te dublje impresionira neki dozivljaj i sto dublje dotakne tvoje pravo bice...to je taj materijal "zesci" pri kreiranju snova...koji nisu nista drugo do li
naknadno obradjivanje informacije i njezino uskladistenje u odredjene pretince memorije.Dakle san je proces filtracije..te naknadnog analiziranja te skladistenja informacije u memoriju...po nekom kljucu.Svaki san ima svoj kljuc..ili strukturni dio koji odredjuje gdje ce odredjene stvari biti memorizirane a u ovisnosti o emotivnim bojama odredjenih snova ili dijelova sna.
Dakle..Ruje nisu nis bog zna sto..napravile...sa tom svojom Dream nautikom.
Postoji nesto sto moze omoguciti svakome da preko svojih snova osmotri samog sebe iz nutrine svoje.Jedno pravilo...no znanje kosta..mene nitko ne placa..kapitalizam je..pa koga interesira nek mucne glavom..pred nosom mu je rijesenje.

Mr.Dogon,
Mr.Dogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 22:20   #17
Quote:
Sustav kaže: Pogledaj post
Googlam, i našao sam nešto, ali na ruskom...

http://www.dhlab.ru/forum/index.php

Problem riješen - skinite i instalirajte Mozillu ne znam za druge preglednike ali za ovaj 100% znam da može napravit prijevod. Onda kada dođete do stranice koju želite prevest kliknite desni klik na nju, potom Page Info pa Translate page into English, ne radi na svim stranicama ali na dobrom dijelu radi.

ili

Možete koristit Google Translate, u suštini i Mozilla koristi također GT ali razlika je u tome što ako koristite Mozillu ona automatski prepoznaje jezik.

Ispričavam se na offtopic-u ali jednostavno sam morao ovo podijeliti s vama!



Easy156 out!
easy156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 00:53   #18
Te stvari uopće nisu teške za savladati. Moj susjed i ja se bavimo time već desetljeće. Super osjećaj, kao da imaš god mode, builder i još kojekakve gluposti na nekoj video-igri. Ponekad se najradije ne bih probudio nekoliko dana.
__________________
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Asmodeus666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 22:23   #19
Čovjek se obično "probudi" u snu kad sanja nešto strašno, ali to shvaćanje da sanja dovodi najčešće do stvarnog buđenja, tek ponekad je mogućše nastaviti budan sanjati. Ja sam to spontano doživjela kao dijete - sanjala sam da se utapam i gušim, obično bih se iz takvih mora probudila sva u znoju, no jednom kad me vir povukao na dno pomislila sam da sanjam, udahnula, i ostala tako dišući i promatrajući vodu oko sebe kako teče. To mi se događa vrlo rijetko, katkad i u nekim drugim situacijama, ali rijetko tako ugodnim da bih poželjela ostati u snu nakon što shvatim da sanjam
__________________
Živi i pusti druge da žive!
svjetloisjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 18:31   #20
Treba imati u vidu da ti kontrolirani snovi drean hackersa nisu puki lucidni snovi, nego se radi o svjesnom uplitanju u funkcioniranje psihe (njenih uvjetovanja itd) pomoću svjesnog djelovanja na simbole snova.

No iako je to kao opća ideja jako zanimljivo, pitanje da li su teorije i implementacija dream hackersa zapravo ispravni, ili je koherentnost i sličnost njihovih mapa snova posljedica neke vrste "kolektivnog sna" u kojem se ta grupa kreće.

Ja naime imam snove koji se nikako ne mogu ograničiti na njihov koncept mape.

Zato, mislim da treba biti vrlo oprezan prije no što se prihvate konkretizacije njihove opće ideje.

Opća ideja može biti valjana, ali specifičnosti lako mogu biti puko sranje, pa čak i zavesti na krivi put, jer se može ući u tuđi grupni onirički svijet i povjerovati da je to nešto univerzalno.
Sustav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.