Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 21:42   #7761
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Je pročitao netko triler "Pustinjak" od THOMAS RYDAHL? Zanje je izdavač i čini mi se zanimljivo te je naslovnica prekrasna.

Također me zanima da li je netko pričitao trilogiju "Tko je Victoria Bergman" prva knjiga je Soba zla.

EDIT: "Postaja Jedanest" također, vidim da ima super ocjene na goodreads.
čitala sam i Pustinjaka i Victoriju Bergman; Pustinjak... njah... tak-tak. Victoria mi je bila odlična.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 07:46   #7762
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Također me zanima da li je netko pričitao trilogiju "Tko je Victoria Bergman" prva knjiga je Soba zla.
Meni je prva Victoria odlična, druga dobra, treća mi je skroz bezveze. Ali vrijedi pročitati
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 22:04   #7763
[B]Haywood Smith: Povratak u grad mimoza[B]

Pedesetogodišnja ostavljena i razvedena Linwood Breedlove Scott se vraća u rodni Mimosa Branch, tračerski južnjački gradić od kojeg je pobjegla s 19 g. Pošto je nezaposlena mora živjeti s roditeljima i bratom koji već ima nekoliko propalih brakova.

Vrlo zanimljiv roman za pustit mozak na pašu i koji put se dobro nasmijati.
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:03   #7764
@misty marie i coralicious thanks na odgovorima. Kupio sam Pustinjak i Postaja jedanaest jer su bile na akciji u algoritmu za 50 kn, i obje imaju prekrasan cover (i još tvrdo izdanje).

Pročitao sam Postaja jedanaest i oduševila me! Radnja se dešava 20 god nakon što je izbila Gruzijska gripa (nema zombija ni ništa slično) i usmrtila 99% stanovništva. Glavni dio radnje prati Simfoniju koja putuje od grada do grada, i izvode Shakespeareova dijela i neke mini koncerte da bi ljudima bilo lakše. Sve je bilo dobro dok nisu došli u jedan grad koji vodi tajanstveni Prorok.
Fora mi je šta se radnja isto vraća u prošlost dok je sve bilo okej. I za vrijeme samog virusa i kako je sve to počelo. I prati nekoliko likova čiji se životi susreću sa ostalim likovima iz knjige.
Uglavnom brzo se čita, ima malo str (350) i sve preporuke.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 09:12   #7765
John le Carré: "Izdajnik po našem ukusu" - Perry Makepiece, britanski profesor, i njegova djevojka Gail, na odmoru na Antigui upoznaju ruskog oligarha Dimu koji im se povjeri kako im može odati neke "poslovne" tajne, a zauzvrat traži azil u Velikoj Britaniji za sebe i svoju obitelj... Ajde da jednom mogu reći da me jedan le Carréov roman nije oduševio. Iako ima sve njegove prepoznatljive elemente (ekscentrične i pamtljive likove, lijep stil, efektan kraj), jednostavno me nije uvukao u priču. Kao da mu nešto nedostaje.

Gillian Flynn: "Mračna mjesta" - Libby Day jedina je preživjela masakr svoje obitelji prije 20-tak godina za koji je, zahvaljujući njezinu svjedočenju, optužen njezin stariji brat Ben. Sada joj prilaze članovi jednog društva koje je fascinirano poznatim zločinima kako bi je zamolili da im pomogne otkriti je li Ben uistinu kriv. Libby, sjebana i siromašna, nevoljko prihvati njihovu ponudu... Najlošiji roman Gillian Flynn. Radi se o korektnom i nepredvidljivom trileru i roman sam po sebi stvarno nije loš. Ali nije ni sjena "Oštrim predmetima", a pogotovo "Nestaloj".
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:56   #7766
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Najlošiji roman Gillian Flynn. Radi se o korektnom i nepredvidljivom trileru i roman sam po sebi stvarno nije loš. Ali nije ni sjena "Oštrim predmetima", a pogotovo "Nestaloj".
Meni je isto njezin najlošiji. Nekako mi je radnja dosta troma i čak bih rekla - dosadnjikava, moglo je to bit puno bolje izvedeno s obzirom da je sama ideja dobra.

Ja čitam Istina o slučaju Harry Quebert - Joel Dicker
Radi se o poznatom piscu Marcusu Goldmanu koji istražuje istinu o svom prijatelju i mentoru, također poznatom piscu, Harryju Quebertu. On je optužen za ubojstvo djevojke s kojom je bio u vezi kada je ona imala 15 a on 32 godine, nakon što je njeno tijelo pronađeno u njegovom vrtu 33 godine nakon njenog nestanka.
Knjiga je obilata s preko 600 stranica, ali moram reći da se brzo i lako čita. Radnja se izmjenjuje iz daleke u nedavnu prošlost i sadašnjost, iz lika u lik, što inače zna bit poprilično zbunjujuće i kaotično, ali u ovoj knjizi mi je dobro izvedeno. Priča je dosta isprepletena tako da mislim da nijedna od mojih pretpostavki o kraju knjige neće biti točna (još je čitam), što mi se sviđa.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 07:47   #7767
Amos Oz JUDA

Razmišljanje nekoliko židovskih inetelektualaca o stvaranju židovske države, ali opisana na osebujan način, barem sam je ja tako vidio..
__________________
LJudsko srce
Ljudskom srcu uvijek nešto treba,Zadovoljno nikad posve nije:
Čim željenog cilja se dovreba,Opet iz njeg sto mu želja klije.
grga1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:25   #7768
Procitala 4 kratke price Julijane Matanovic u zbirci pod nazivom O cemu ti to govoris? Prve dvije su me se vise dojmile od trece i cetvrte. Prva je ujedno i najnovija Julijanina prica. U svakoj od njoh osjeca se nesto iz autoricinog zivota. Nekad se samo nazire u nekom imenu, a ponekad tako jasno tutnji iz svakog slova.
Uglavnom, ako volite njezin stil, u redu je.
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:24   #7769
Presla sam na ozbiljnije teme. L.N.Tolstoj, Kreutzerova sonata - zbirka od 8 kratkih prica. Obiluje dogadjajima iz pisceva zivota i zivota njegovih bliznjih. Osjecaju se njegove sumnje i unutarnje borbe.
sulavezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:56   #7770
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post

Pročitao sam Postaja jedanaest i oduševila me! Radnja se dešava 20 god nakon što je izbila Gruzijska gripa (nema zombija ni ništa slično) i usmrtila 99% stanovništva. Glavni dio radnje prati Simfoniju koja putuje od grada do grada, i izvode Shakespeareova dijela i neke mini koncerte da bi ljudima bilo lakše. Sve je bilo dobro dok nisu došli u jedan grad koji vodi tajanstveni Prorok.
Fora mi je šta se radnja isto vraća u prošlost dok je sve bilo okej. I za vrijeme samog virusa i kako je sve to počelo. I prati nekoliko likova čiji se životi susreću sa ostalim likovima iz knjige.
Uglavnom brzo se čita, ima malo str (350) i sve preporuke.
Baš sam je nedavno pročitala i slažem se sa preporukama. Odlična knjiga
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:59   #7771
Christiane F. - Moj drugi život
30-ak godina nakon knjige i filma Mi djeca s kolodvora Zoo Christiane govori o svom životu, što je proživjela, utjecaja knjige i filma na njen život, ponovnom vraćanju drogi. Imam dojam da se radi o inteligentoj osobi, ali su je okolnosti iz adolescentnih dana, s oproštenjem, sjebale.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:35   #7772
Na međama najdaljim - Jagoda Šimac

Autorica povjesnih romana smješta svoj roman u doba neposredno nakon Turske opsade Sinja. Naslov je ispiriran jednom starom pjesmom Vladimira Nazora. Tek sam na početku, ali nije loše, Šimac piše OK, ne sjajno, ali se to nadoknađuje kada osjetiš tu ljubav autorice prema rodnom kraju i pisanju.
Ova je autorica dosta popularna na portalu Najbolje knjige. Nedavno je izašao njen novi roman Gusarska kneginja.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 01:10   #7773
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Christiane F. - Moj drugi život
30-ak godina nakon knjige i filma Mi djeca s kolodvora Zoo Christiane govori o svom životu, što je proživjela, utjecaja knjige i filma na njen život, ponovnom vraćanju drogi. Imam dojam da se radi o inteligentoj osobi, ali su je okolnosti iz adolescentnih dana, s oproštenjem, sjebale.
Čitala sam to prije par godina (a njenu prvu knjigu još kao tinejdžerka) i iako opisuje u stvari gadan život, jer je bolesna, ipak sam imala dojam da se odlično snalazi s obzirom na okolnosti, i da je sjajna osoba ....


Nedavno sam pročitala ČAROBNI BRIJEG Thomasa Manna - klasik u dva dijela. Nevjerojatna knjiga! Preporuka za sve koji vole klasike i onaj fini staromodni humor, jasne i pune opise, mnogo mudrih rečenica i ispravno razmišljanje, i stavovi ...
Roman prati glavnog junaka koji odlazi u posjet rođaku u lječilište i onda tamo ostaje (biva "začaran" tim lječilištem tj brijegom )
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 14:26   #7774
Anthony Doerr: "Svjetlo koje ne vidimo" - roman prati dvoje likova u godinama prije i za vrijeme Drugog svjetskog rata: slijepu francusku djevojčicu Marie-Laure i njemačkog dječaka Wernera... Čuo sam puno pohvala za roman i lijepo je to napisano, ima lijepih opisa, radnja je manje-više zanimljiva, ali mi ipak u svemu nešto nedostaje. Nema tog jednog faktora koji bi podigao sve na razinu "jebote kako je ovo dobro". Šteta. Ukratko, ukoliko vam se svidjela npr. "Kradljivica knjiga", ovo je roman za vas.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:35   #7775
Geert Mak - Putovanje bez Johna

Ovo, iako vrlo dobro, ipak nije doraslo U Europi. Ne zato što Amerika nije zanimljiva kao Europa, dapače, nego mi se ovdje autor malo pogubio u misli kakvu bi knjigu htio pisati. Pa malo piše o Steinbeckovu putovanju 1960-te, pa malo o Americi tog vremena, pa malo o svom putovanju, pa malo o Americi ovog vremena...
Dobro to funkcionira, ali možda i nije najbolje uvezano, jer su neki zanimljivi detalji iz Američke povijesti (ono zbog čeka sam i uzeo knjigu u ruke) nekako reducirani.

Moram spomenuti sjajan epilog, tj. njegovo prvo poglavlje
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 19:40   #7776
staklena rijeka, emil andreev

mistično, napeto i simpatično u isto vrijeme... radnja se odvija u malom bugarskom selu, glavni protagonisti su kulturnjaci koji razrješavaju i proživljavaju narodne legende, te se pritom susreću sa neobičnim događajima...
__________________
Not my circus, not my monkeys.
Nemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 09:03   #7777
Noah Hawley: "Prije pada" - privatni avion se sruši uz istočnu obalu SAD-a, a jedini preživjeli su slikar Scott Burroughs i četverogodišnji J.J. FBI odmah pokreće istragu da se otkrije što se točno dogodilo, a mi kroz flashbackove pratimo živote putnika na letu... Roman sam uzeo jer mi je njezin autor poznat otprije s televizije, kao autor izvrsnih serija "Fargo" i "Legion", pa sam odlučio vidjeti što ima za ponuditi kao književnik. Nažalost, ne previše toga. Ovo je standardan triler/krimić, napisan bez neke prevelike genijalnosti. Ajde, donekle je napet, dinamičan, ali mi je razrješenje baš bilo bezveze te mi je dodatno pokvarilo dojam. Hawleyju predlažem da se drži televizije. Tamo mu ide puno bolje.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:43   #7778
Bozic u snijegu-Karen Swan.opustajuci ljubavni roman s modernim,bogatim likovima,svicarskim planinskim kucicama i s puno snijega.zabavno.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:44   #7779
Quote:
Alias89 kaže: Pogledaj post
[B]Haywood Smith: Povratak u grad mimoza[B]

Pedesetogodišnja ostavljena i razvedena Linwood Breedlove Scott se vraća u rodni Mimosa Branch, tračerski južnjački gradić od kojeg je pobjegla s 19 g. Pošto je nezaposlena mora živjeti s roditeljima i bratom koji već ima nekoliko propalih brakova.

Vrlo zanimljiv roman za pustit mozak na pašu i koji put se dobro nasmijati.
Preporučujem, meni je izvrstan :klap:
__________________
LJudsko srce
Ljudskom srcu uvijek nešto treba,Zadovoljno nikad posve nije:
Čim željenog cilja se dovreba,Opet iz njeg sto mu želja klije.
grga1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:52   #7780
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Anthony Doerr: "Svjetlo koje ne vidimo" - roman prati dvoje likova u godinama prije i za vrijeme Drugog svjetskog rata: slijepu francusku djevojčicu Marie-Laure i njemačkog dječaka Wernera... Čuo sam puno pohvala za roman i lijepo je to napisano, ima lijepih opisa, radnja je manje-više zanimljiva, ali mi ipak u svemu nešto nedostaje. Nema tog jednog faktora koji bi podigao sve na razinu "jebote kako je ovo dobro". Šteta. Ukratko, ukoliko vam se svidjela npr. "Kradljivica knjiga", ovo je roman za vas.
Potpisujem i ova dva romana, za mene fenomenalni , ali "Kradljivca knjiga" je bez premca
__________________
LJudsko srce
Ljudskom srcu uvijek nešto treba,Zadovoljno nikad posve nije:
Čim željenog cilja se dovreba,Opet iz njeg sto mu želja klije.
grga1000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.