Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2018., 11:10   #7761
Ma neće ti to smetati, šalila sam se. Čitaš na tabletu. Sve je bolje od toga
digiridan is offline  
Old 25.01.2018., 11:18   #7762
Hvala svima!

Uzela PW i od sinoć ga nemrem pustit iz ruke
Predivan je!
Veličina taman za stavit u manju torbu ili unutarnji džep od zimske jakne, već sam ga nakrcala stručnom literaturom i stvarima koje me trenutno zanimaju. Super se čita po ovom zimskom suncu...

Ugl, jako zadovoljna!
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 25.01.2018., 12:17   #7763
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Hvala svima!

Uzela PW i od sinoć ga nemrem pustit iz ruke
Predivan je!
Veličina taman za stavit u manju torbu ili unutarnji džep od zimske jakne, već sam ga nakrcala stručnom literaturom i stvarima koje me trenutno zanimaju. Super se čita po ovom zimskom suncu...

Ugl, jako zadovoljna!
zato jer e-ink i tablet i mob jednostavno ne mogu biti za usporedbu. e-ink je za citanje knjiga milijunima svjetlosnih godina ispred LCd-a i gotovo
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 25.01.2018., 14:27   #7764
Quote:
caracas9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Višesatno škiljenje na tabletu me napokon dovelo do odluke o kupnji eČitača. Dugo sam se mislila, prvenstveno zbog male veličine ekrana. Po vašem iskustvu, smeta li vam što je ekran samo 6 inča i često treba okreteti stranice u odnosu na čitanje na tabletu od 8 ili više? Znam da postoje krasni čitači većih ekrana ali su im cijene paprene pa ne znam koliko se isplati ulagati u to samo zbog veličine.
Uzmi u obzir da treba gledati i na prenosivost.

Kindle stvarno stane bilo gdje i zbog njega sam cak nabavio i pederusu.

Nedavno sam uzeo 10" fire tablet kao za stripove i prodao ga odmah sljedeci dan jer je apsolutno ne praktican i uzeo 8" koji je na granici.

6" za kindle je stvarno idealno.
Pablo is offline  
Old 25.01.2018., 15:40   #7765
Nisam dobio punjač uz Kindle, već samo usb kabl.

Smem li da ga punim punjačem od telefona ili moram preko kompjutera?
thexfiles is offline  
Old 25.01.2018., 16:01   #7766
možeš sa punjačem od telefona, ali najbolje je ako imaš punjač na koji samo prištekaš usb. jer kao bolje je za bateriju ako se pubni preko originalnog usba, drugi punjači joj mogu smanjiti trajnost
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 25.01.2018., 16:08   #7767
Ok, tako ću i uraditi. Mada ne vidim da je ovaj usb kabl od Kindle nešto poseban u odnosu na ovaj od telefona.
thexfiles is offline  
Old 25.01.2018., 16:59   #7768
Quote:
thexfiles kaže: Pogledaj post
Ok, tako ću i uraditi. Mada ne vidim da je ovaj usb kabl od Kindle nešto poseban u odnosu na ovaj od telefona.
Zato sto nije.
Pablo is offline  
Old 28.01.2018., 01:31   #7769
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
zato jer e-ink i tablet i mob jednostavno ne mogu biti za usporedbu. e-ink je za citanje knjiga milijunima svjetlosnih godina ispred LCd-a i gotovo
Da, teorija mi je sasvim jasna.

Ali mi je drago što sam se i u praksi prebacila na čitač.
Hodam ko sretno malo dijete po gradu, zalijećem se u bandere I kante za smeće, ali mi ovaj put ljudi ne psuju zbog mobitela, već zbog tableta

Baš me briga, više ne moram škiljit po suncu i na semaforima tražit hlad iza stupa da nastavim čitat
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 29.01.2018., 22:42   #7770
Pozdrav, imao sam stari kindle koji je prije jedno godinu otisao na vjecna lovista, od tada citam na mobitelu, tabletu ili laptopu.
Sada ponovno razmisljam o pupovini e citaca, nasao sam jedan poprilicno jeftin evo link https://www.hgshop.hr/e-book-citac-b...roizvod/223481 pa me zanima da li se isplati, ili da dodam jos skoro toliko i kupin paperwhite.
kilian is offline  
Old 29.01.2018., 22:51   #7771
čekaj akciju na amazonu, i za možda sto kuna više ćeš dobiti novi paperwhite.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 30.01.2018., 12:53   #7772
I ja cekam Paperwhite na akciji. Znaju li iskusni mozda budu li snizeni i ostali modeli kindla ili samo paperwhite?
caracas9 is offline  
Old 02.02.2018., 21:07   #7773
Čitam jednu knjigu na engleskom i bilo bi mi korisno imati riječnik. Jeli ima način kako da ubacim riječnik Englesko-Hrvatski besplatno? Ili sam prisiljen kupiti ovaj, koji je jedini na amazonu, kojega baš i ne hvale.
cikler is offline  
Old 05.02.2018., 09:38   #7774
Pozdrav.

Planiram uzeti novi kindle, ali se ne kužim baš u sve detalje. Nikad ga nisam imao prije. Pa bih zamolio za malu pomoć...

Koristit ću ga za čitanje romana na hrv. i eng., za čitanje knjiga iz gramatike na eng. i tal... dakle ne zanimaju me stripovi i takve stvari.
Da li se bez problema može ubaciti bilo koji .pdf file? Što je s tekstovima u Wordu?
Kako točno ide to naručivanje preko amazona? Imam mogućnost da mi kum u Njemačkoj kupi direktno u dućanu, i pošalje u Hrv. Je li to značajno jeftinija varijanta, ili dođe podjednako?
Za koji model da se odlučim? Većinom se preporuča taj Paperwhite, a planiram dati do 1.000 kn.

Nije mi bitan internet i wifi i mogućnost čitanja pod vodom, dodatna oprema, itd... niti neki veliki broj GB, jer ću čitati max 2-3 knjige odjednom, lako ih maknem i stavim nove.
Bitno da je kvalitetan i da ima dobru bateriju i da mi potraje par godina. Koliki je uopće njihov "životni vijek"?
Pozadinsko osvjetljenje bi mi dobro došlo jer ću dosta čitati i u busu po mraku.
Da li svi modeli danas imaju touch screen? Je li bolje s tim ili bez toga?
Vidim da neki modeli imaju uključen rječnik. Na koji to princip funkcionira?

Hvala
ZD1234 is offline  
Old 05.02.2018., 11:21   #7775
prvo: mislim da je paperwhite ono što tražiš.

drugo: da, puno je povoljnija varijanta da ti netko kupi u njemi i donese/pošalje u hrvatsku. samo, svakako preporučam pričekati neku dobru akciju ako ti nije hitno, znam da bih si ja pojela noge da platim punu cijenu, a mjesec dana kasnije ga snize za 20-30 eura, a bude takvih akcija par puta godišnje.

treće: nijedan čitač se baš ne voli s pdf-om, ali sve navedene formate (pdf, doc, kao i većinu drugih) možeš pomoću divnog programa po imenu calibre konvertirati u mobi ili azw3, što su formati koje kindle podržava. (dobro, ne baš sve pdf-ove, oni koji nisu ocr-ani nego su samo slike stranica ne možeš, ali s većinom normalnih se da raditi.)

ako sam što zaboravila, dopunit će me ekipa
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 05.02.2018., 22:37   #7776
Quote:
cikler kaže: Pogledaj post
Čitam jednu knjigu na engleskom i bilo bi mi korisno imati riječnik. Jeli ima način kako da ubacim riječnik Englesko-Hrvatski besplatno? Ili sam prisiljen kupiti ovaj, koji je jedini na amazonu, kojega baš i ne hvale.
ne postoji takvo što, a taj na amazonu je više puta ocijenjen kao teško smeće
krbo is offline  
Old 06.02.2018., 08:18   #7777
Nemam kindle, ali sam jezičar pa ću samo dati sugestiju što se tiče rječnika. Preporučujem da se služite nekim dobrim jednojezičnim engleskim rječnikom jer je u većini slučajeva dovoljno pročitati objašnjenje nepoznate riječi kako biste je razumjeli u danom kontekstu.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Old 06.02.2018., 13:57   #7778
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Ja prebacujem u Mobi za Kindle jer mi je tak bolje.
Skinem u pdf-u i onda preko neta convert u mobi napravim.
Ja sam se mučio s tim konvertiranjem i uglavnom su rezultati bili dosta loši.
Sada sam otkrio da je najbolje konvertirati tako da pdf pošalješ na svoj kindle mail i staviš ''convert'' u naslov poruke.. nakon što ga Amazon obradi na svojim serverima, dolazi ti na uređaj u AZV3 formatu.
rafo straficak is offline  
Old 06.02.2018., 18:39   #7779
Ja zaista nemam pojma koji je moj rječnik, ali meni je za moje potrebe ok. To je prije par godina netko stavio link na neki forum.

Također, mislim da u nedostatku dobrog ENG HRV rječnika, je najbolja varijanta dobar ENG ENG rječnik.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 06.02.2018., 21:57   #7780
Koji je kindle za čitanje stripova, pita mm?

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.