Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2016., 07:43   #741
Prodaja

Imam udjele u nekoliko fondova od kojih su dva rizicna i svakodnevno "padaju", i jedan stabilan (obveznice), koji se nije vec duze mijenjao. Sad sam u situaciji da moram prodati nesto od toga pa mi treba savjet: prodati ove što padaju (da jos vise ne izgubim) ili cekati da se oporave, a u medjuvremenu prodati dio ovih stabilnih?
majuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:20   #742
Koliko si izložen dioničkim fondovima u odnosu na obveznički?
Ako moraš prodavati radije reži dionički, pogotovo u slučaju profita.

Koja su to dva fonda?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:28   #743
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Koliko si izložen dioničkim fondovima u odnosu na obveznički?
Ako moraš prodavati radije reži dionički, pogotovo u slučaju profita.

Koja su to dva fonda?
NETA US algoritam, NETA emerging bond, NETA frontier
majuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:30   #744
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Koliko si izložen dioničkim fondovima u odnosu na obveznički?
Ako moraš prodavati radije reži dionički, pogotovo u slučaju profita.

Koja su to dva fonda?
Najviše u bondu, najmanje algoritam.
majuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:01   #745
Ako sam vlasnik dionica u nekoj tvrtci u Hrvatskoj koja je izlistana na Zse, imam li kao dioničar pravo doći u tvrtku i tražiti uvid u knjige tj. pogledati kako izgledaju prihodi, rashodi, dugovi ...? Vidjeti to detaljnije od onoga što se stavlja u izvješća i objavljuje na Zagrebačkoj burzi.
Logitech1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 04:23   #746
Quote:
Logitech1 kaže: Pogledaj post
Ako sam vlasnik dionica u nekoj tvrtci u Hrvatskoj koja je izlistana na Zse, imam li kao dioničar pravo doći u tvrtku i tražiti uvid u knjige tj. pogledati kako izgledaju prihodi, rashodi, dugovi ...? Vidjeti to detaljnije od onoga što se stavlja u izvješća i objavljuje na Zagrebačkoj burzi.
Ako radis u nekoj revizorskoj firmi.I imas srece da firma opce vodi uredne knjige.Zaboravljas di zivimo
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 23:11   #747
Pozdrav,
Imam dosta slobodnog vremena te bih se posvetio "samoškolovanju" o dionicama te utrosio na to pola godine do godinu prije samog pocetka trgovanja.
Za osobu koja se odlucila (probati) baviti dionicama i potpuni je pocetnik u tome, bez znanja ekonomije...što bi preporucili za pocetak od literature? Da li poceti od nekih osnova ekonomije pa tek onda preci na literaturu direktnu vezanu za dionice?
Da li postoje neki online tecajevi( besplatni) koji bi pomogli pri pocetku?
Igram online poker profesionalno tako da vec imam odredene "skillove" sto se tice bankrollanja te sam procitao vec jako puno knjiga o produktivnosti zbog pokera pa bih htio prosiriti to i na trgovanje dionicama sto mi se cini u puno segmenata slicno nacinu na koji radim s pokerom.
Lp
wizardof is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 20:38   #748
Quote:
majuga kaže: Pogledaj post
NETA US algoritam, NETA emerging bond, NETA frontier
NETA US algoritam:

ABC, NAT, PCG, CAH nisu loše.

Ne vidjeh ni jednu dionicu u glavnom portfelju koja pobjeđuje US indexe.

Kao recimo FB (fejs).


Bond neću gledati, jer me ne zanima (mali prinos/pad - velika sigurnost). Hrvatska, Meksiko i Kolumbija top 3 ulaganja.


NETA frointier:

QATAR 45,16% ??? (netko voli putovat u Dohu)

EGYPT 14,69%

CROATIA 8,58%

SLOVENIA 6,72%

ISRAEL 5,84%

MONTENEGRO 3,92%

SERBIA 1,13%

INDONESIA 1,01%

NETHERLANDS 0,54%

Ostalo....

--

US algoritam izgleda povijesno gledajući graf najbolje ali vidim da su propustili zadnji peak US tržišta. Teško da će skoro povratiti 2013-u godinu, čak i da tržišta popizde i odluče uzeti novi vrhunac unatoč današnjem strahu kroz slijedeće dvije godine. Probaj bar jedan dionički zamjeniti nekim drugim fondom (ne od NETE), pogledaj grafove na dulji raspon i uspoređuj.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 23:40   #749
Pozdrav svima

Naslijedio sam paket dionica HT, nemam ali baš nikakvog pojma o dionica i sve vezano za njih, pa me zanima da li ima ikakve potražnje za tim dionicana ako ih odlučim prodat.
Točnije, ako ja npr. dam nekom brokeru (ako može savjet kome se obratit u zg.)da ih proda koliko bi čekao da ih taj broker proda. Također vidim da je cijena dionice oko 140 kn, pa da li je to cijena koju ću ja dobit za nju ili ću ja manje dobit.
Pretpostavljam da za Vas koji ste u tom poslu ovo smiješan tekst, ali svaki odgovor pa čak i pojašnjenje i pomoć bi mi puno značila.
Živi i veseli bili!!!
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 01:43   #750
Ako imate jedan paket, neće biti nikakav problem prodati te dionice po sadašnoj tržišnoj cijeni (koja kuna gore-dolje). Najbolje da se obratite nekom brokerskom društvu, da sklopite ugovor o trgovanju s njima i da im date nalog za prodaju. Nazovite nekoliko društava i/ili pročitajte na njihovim web stranicama i oni će Vam pojasniti koje korake trebate učiniti.
Strawinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:30   #751
bok ljudi

planiram otvorit racun kod nekog online brokera (ameritrade, etrade ili neki treci..) i poceti sa trgovanjem. neko vrijeme vec ucim i istrazujem (demo racun vec nekih 6-7 godina) i tako to pa rekoh idemo sad za stvarno pocetni ulog 10.000$.

problem je sto ne znam kako to stoji sa nasim zakonima i ceg se vec nisu sjetili? sto je tocno potrebno napravit da bi se moglo krenut u ovu pricu?

sto mislite o trgovanju derivatima naspram dionicama? o derivatima ne znam puno pa bi zamolio ako moze neko real world objasnjenje sto bi mi donijeli derivati naspram dionica...

zanimaju me uglavnom jace svjetske korporacije...

nadam se da ne trazim previse
Patrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 08:23   #752
jel se plača porez na dobit?
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 18:28   #753
Za dionice koje kupiš/si kupio nakon 1. siječnja 2016., da, 12% razlike prodajne i nabavne cijene.

Sad vidim da je pitanje staro cijeli mjesec, ali kad sam već napisao, možda me netko upućeniji nadopuni...
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 09:10   #754
ako ih proda unutar tri godine onda ide 12%
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 16:53   #755
Pozz

Planiram dio novca investirati dugoročno u dionice. Zadnjih 2-3 mjeseca proučavam kako to sve funkcionira. Planirao sam investiranje na zagrebačkoj burzi preko PBZ investa. Zanima me što iskusniji misle o tome. Je li to dobra ideja ili bi trebao odustati od toga? Ne zanima me kratkoročno trgovanje već isključivo očuvanje vrijednosti sa potencijalnom umjerenom zaradom. Znam da se ne isplati tražiti savijete u koje dionice ulagati, ali me zanima po vašem miščjenju što je najbitnije gledati kod dionica za ovu moju vrstu ulaganja.
IgorGW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 20:02   #756
Izbjegavaj naše tržište, odnosno ZSE

Imaš firme koje imaju jako male oscilacija u vrijednosti dionica i daju dividendu, pričam o firmama vani, samo ih treba pronaći, vidjeti koliko investiraju, što i kako, graf cca 15-20-30 godina i to je to.

Hoćeš li pogoditi ili promašiti, to ti nitko ne može reći.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 20:56   #757
Planirao sam preko PBZ Investora, ali koliko vidim on je samo za ZSE. Koji broker je po vama najbolji za ulaganje vani?
IgorGW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 21:03   #758
Ne ulažem u dionice, samo znam kakva je to močvara naše tržište dionica.

Nikakav promet, malverzacije, utjecaj jednog novinskog članka na vrijednost dionice prevelika, itd...

Za detalje ćeš morati pitati kolege ili pričekati da ti savjetuju, ja se ne bavim time.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 06:49   #759
Quote:
IgorGW kaže: Pogledaj post
Pozz

Planiram dio novca investirati dugoročno u dionice. Zadnjih 2-3 mjeseca proučavam kako to sve funkcionira. Planirao sam investiranje na zagrebačkoj burzi preko PBZ investa. Zanima me što iskusniji misle o tome. Je li to dobra ideja ili bi trebao odustati od toga? Ne zanima me kratkoročno trgovanje već isključivo očuvanje vrijednosti sa potencijalnom umjerenom zaradom. Znam da se ne isplati tražiti savijete u koje dionice ulagati, ali me zanima po vašem miščjenju što je najbitnije gledati kod dionica za ovu moju vrstu ulaganja.
Ako te ne zanima kratkoročno ulaganje i nemaš ideju koje kompanije (dionice) želiš kupovati, lakše i relativno sigurnije je kupiti ETF vezan za index određenog tržišta (ili robe, poput zlata ili nafte).

Npr., pogledaj CROBEX, on prati određeni broj dionica (25 kompanija).

Neke brokerske kuće pružaju uslugu trgovanja i na našem tržištu i na svjetskom (uz ograničenja). Credos i Fima. Zovi tamo i pitaj.

--

BTW, ja mislim da će gugl vrijediti duplo kroz sljedećih 5 godina.

Dobro je da kompanija ima rast prihoda i dobiti i dobru poziciju u svom sektoru. Također da je likvidna, tj. da je uvijek možeš prodati ako ti slučajno zatreba novac.
Neke dionice nose prinos u obliku dividende, kao npr. HT ili LEDO ili Appl u slučaju US dionica a uključuju dobru tržišnu poziciju i veliku vjerojatnost da će ih isplaćivati i u budućnosti.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 08:35   #760
Dali bi mi neko mogao objasniti sta oznacavaju brojevi i postotci kraj cijene dionice?

Npr:
Gs Goldman Sachs 153.00. -1.08 (-0,70%)

Jasno je da je 153 trenutna cijena, ali sta je ovo dvoje?
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.

Zadnje uređivanje The Final Cut : 25.03.2016. at 09:55.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.