Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 21:40   #41
Quote:
zelenicaj kaže: Pogledaj post
Osramotio nas je jako, ja ovo više ne mogu podnjet, po gradu priča da je majka luda, i njoj to stalno govori te želi sve uvjerit da je to istina. Ona nije luda nego jednostavno nekad preburno reagira...
Što to znači da se u gradu priča da je majka luda? Da li to znači da se gradski tračevi takvi da ocu pružaju podršku u njegovim preljubničkim aktivnostima? Ima li majka liječničku dijagnozu ili selo tako priča jer je imala burne i nekontrolirane ispade?

Ovo pitam za slučaj razvoda!
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:44   #42
Quote:
zelenicaj kaže: Pogledaj post
O moj Bože, neda mi se sad sve citirat. Došla sam vam i rekla problem, a vi ste meni odlučili pomoć tako da me uvjerite i da mi se mama kurva. Super ste stvarno. S majkom pričam kao s nikim, i da ona vara starog ne postoji niti jedan dokaz ništa dok za njega postoji mali milion.

Netko je rekao da sam trebala prvo starom reć, pa tek onda majki. Ovaj drugi put kad sam ga uhvatila tako sam napravila, rekla mu da znam da prestane s tim ,on je prvo negirao kad sam mu pokazala dokaze rekao je da će prestati. Tjedan dana nakon on je i dalje bio s tom ženom i tada sam odlučila reći majci.
Inače nije toliki problem što je on nju prevario već je svu našu ušteđevinu potrošio na tu ženu, okolo izigrava facu, a bio bi nitko i ništa da nema majke.

Većina vas savetuje da se ne mješam, što vi želite da ja poduprem majku da ode na ulicu? Da je poduprem u situacijama kad želi dići ruku na sebe? Da ostanem živjet s starim i bratom par mjeseci dok ne potroši svu lovu na kurve, pa da banka uzme kuću i da idem onda na ulicu? Ako me vidite da prosim bacite koju kunu.

Nije istina da majka želi da sam ja njen posrednik, ona priča s ocem, samo želi da ja i brat podupremo nju da otac shvati da nije u pravu. Jer to je njegov problem u glavi, on misli da je faca čineći to što čini.

Uglavnom, hvala vam na pomoći, očito je da meni nitko ne može pomoć.
Ti oca ne možeš spriječiti da vara. Niti da ode, ako on to želi. Nije uopće bitno tko je u toj priči kakav nego da ti imaš 17 godina, jebote 17 godina i da se ne trebaš baviti brakom svojih roditelja. A kamoli sprječavati svoju majku da digne ruku na sebe. Shvaćaš li koje ćeš psihičke posljedice imati u budućnosti? Čim navršiš osamnaest, odi iz te bolesne zajednice. Previše si uvučena u njihove bolesne igre da bi sad shvatila što ti govorim, ali živu će te pojesti. Na tebi ne bi smio biti toliki teret. Majka vjerojatno i manipulira s tobom, neće završiti na ulici sto posto, uvlači te u svoje igre i za nekih deset godina bit ćeš umorna, opterećena, puna svojih problema i tek tad ćeš kristalno jasno vidjeti brak svojih roditelja. Sad još uvijek zauzimaš strane, a to je potpuno pogrešno za tvoje psihičko zdravlje. Upropaštavaju te, oboje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:44   #43
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ja samo znam da niti jednog muskarca ne treba puno gurati.Zar jedna zena koja puno radi i ima takvog muza uopce treba nekom da se pravda za svoje burno reagiranje.
Bolje bi prosla da je dala nekom novce da mu prebije obje noge, je li?
A ne da burno reagira?
sto je bilo prije,.... kokos ili jaje?


ilitiga burna reagiranja ili razredne ekskurzije do drugih gradova


na primjedbu da su svi muski isti necu nista reci, govori dovoljno sama za sebe.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:49   #44
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
. Majka vjerojatno i manipulira s tobom, neće završiti na ulici sto posto, uvlači te u svoje igre i za nekih deset godina bit ćeš umorna, opterećena, puna svojih problema i tek tad ćeš kristalno jasno vidjeti brak svojih roditelja. Sad još uvijek zauzimaš strane, a to je potpuno pogrešno za tvoje psihičko zdravlje. Upropaštavaju te, oboje.
Otac je takav, kakav je. No njena mama ima svoju krivicu u svemu tome jer nije svoju djecu zaštitila. Da li manipulira, teško je reći, ali iz postova autorice vidi se da je percipiraju ludu osobu.

Na kraju će se dogoditi ovo što ti pišeš, uništiti će svoje zdravlje.

svojoj majci najviše može pomoći da dobro uči i pomaže u kući.
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:04   #45
Quote:
Tuta Absoluta kaže: Pogledaj post
Otac je takav, kakav je. No njena mama ima svoju krivicu u svemu tome jer nije svoju djecu zaštitila. Da li manipulira, teško je reći, ali iz postova autorice vidi se da je percipiraju ludu osobu.

Na kraju će se dogoditi ovo što ti pišeš, uništiti će svoje zdravlje.

svojoj majci najviše može pomoći da dobro uči i pomaže u kući.
Svaki roditelj kojeg dijete mora sprječavati da ne digne ruku na sebe, manipulira. Ako je majka bolesna neka interveniraju da se liječi. Možda i nije sposobna zaštititi djecu, ali zato bi se autorica trebala početi sama štititi i početi razvodnjavati tu apsolutnu odanost majci jer će je to pokopati. Kladim se da će njeni roditelji i za 10 godina biti isti. Ali ona neće.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:18   #46
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Svaki roditelj kojeg dijete mora sprječavati da ne digne ruku na sebe, manipulira. Ako je majka bolesna neka interveniraju da se liječi. Možda i nije sposobna zaštititi djecu, ali zato bi se autorica trebala početi sama štititi i početi razvodnjavati tu apsolutnu odanost majci jer će je to pokopati. Kladim se da će njeni roditelji i za 10 godina biti isti. Ali ona neće.
Imaš pravo, čudno mi je sve to. Majka je morala otići u drugi grad raditi da bi vratila kredite, ostavljajući djecu ocu preljubniku, autorica upzorava oca na preljub, po gradu se priča da je majka luda, a otac na tu drugu ženu nemilice troši novac. Brat je na strani oca jer mu otac daje novac.

sve to mi je toliko nakardno i bolesno da jedino što ona može jest prvenstveno pomoći sebi, a majci bi trebala pomoći struka.

tužna priča iz Hrvatske
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:21   #47
pozdrav!
ti svojoj majci teško možeš pomoći, jer jedino ona sama sebi može pomoći - rastavom.
s obzirom na to da mi se rastava tvojih roditelja ne čini moguća jer iako ti misliš da je njihov brak u krizi i da su oni nesretni, realnije je da je njihov brak oduvijek takav jer i njoj i njemu odgovara.
ono što ti bi ti trebala, po mom mišljenju, jest prvo razgovarati s majkom i reći joj da se rastavi *to je krenimo optimistično* (nakon razvoda imovina se stečena u braku dijeli 50-50, ona očito sada zarađuje pa bi mogla otplaćivati i svoju polovicu kredita, a vi djeca biste živjeli mirnije)... no sudeći po tome kakva je komunikacija između tog roditelja i nepostojeća odlučnost tvoje majke da ne guta govna ona će ti pričati o ljubavi, ustrajnosti, o tome kako je ona jadna, njoj je teško itd. al bar ćeš znati da si pokušala pokazati joj pravu stranu.
ako to ne uspije, a pretpostavljam da neće, predloži majci da novce koje zarađuje ne šalje direktno ocu koji ih troši uokolo nego nek tim novcima prvo otplati ratu kredita pa sve ostalo. na taj način neće doći do zaplijene imovine itd.
ono na što bi se ti trebala skoncentrirati si ti sama!
ti imaš još 2 godine školovanja, daj sve od sebe, budi što manje doma i ne petljaj se previše u probleme. nađi dobre prijateljice, druži se s njima, uči na miru u knjižnici, skupljaj dobre ocjene. nakon što završiš srednju školu upiši fakultet nađi mjesto u domu, radi preko ljeta, drži instrukcije, nađi neki honorarni posao.
ako ne ciljaš na fakultet probaj se što više sama osamostalit nakon srednje škole, što prije nađi posao- kakav takav.
i ono najbitnije nauči nešto iz trenutne situacije- ne dopusti da te netko omalovažava, podcjenjuje, tretira kao manje vrijednu od sebe! nemoj biti s osobom koja pije i koja te vara! nemoj dopustiti da te netko vara i nemoj dopustiti da ikada poslije nakon svoje 18. o nekome ovisiš! i molim te, nemoj poslije u životu izigravati žrtvu od sebe (kao zbog drugih, al samo zato jer je tako lakše nego misliti svojom glavom i donositi odluke iza kojih moraš stajati, a uvijek postoji šansa da ćeš pogriješiti)
želim ti svu sreću!
beyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:43   #48
Quote:
zelenicaj kaže: Pogledaj post
Većina vas savetuje da se ne mješam, što vi želite da ja poduprem majku da ode na ulicu? Da je poduprem u situacijama kad želi dići ruku na sebe? Da ostanem živjet s starim i bratom par mjeseci dok ne potroši svu lovu na kurve, pa da banka uzme kuću i da idem onda na ulicu?

Nije istina da majka želi da sam ja njen posrednik, ona priča s ocem, samo želi da ja i brat podupremo nju da otac shvati da nije u pravu. Jer to je njegov problem u glavi, on misli da je faca čineći to što čini.

Uglavnom, hvala vam na pomoći, očito je da meni nitko ne može pomoć.
Zeleničaj mislim da bi trebala preciznije razumjeti: nitko ti nije rekao da bi se trebala ne miješati na način kao da to sve nije tvoja stvar. Nego da ti u ovoj situaciji ne možeš pomoći i nećeš moći pomoći jer se radi o dvoje odraslih ljudi koji ne barataju svojim životom. Da, tvoja majka je sigurno žrtva, no jednog dana, za jedno desetak godina, ćeš shvatiti da se da ga je tvoja majka odabrala, da je u toj situaciji kojoj jest i da je dozvolila da stvari eskaliraju do ove mjere. Za to će ona sebi imati milijun opravdanja, konkretnih i manje konkretnih, jer joj to sve nužno treba da bi ta situacija trajala.

Tvoja majka želi da "ti i tvoj brat nju poduprete kako bi otac shvatio da je u krivu". Zašto bi podrška maloljetne djece trebala odrasloj ženi i muškarcu igrati ulogu? Tvoji roditelji su odrasli ljudi koji bi sami trebali znati što je u pravu i u krivu bez "dodatnog mišljenja" maloljetne djece.
Također mi nije jasno zašto bi tvojoj majci u ovoj situaciji uopće trebalo biti bitno tko je u krivu. Ako je muž vara neka ga napusti, neka se razvede, neka ode odvjetniku na savjetovanje. Ako ima problema oko imovinsko-pravnih odnosa za to postoje procedure koje to rješavaju. No ti sa svojih 17 godina se time ne bi trebala baviti.

Mi ti dalje od savjeta ne možemo pomoći. Jer su to problemi koji se ne rješavaju tipkanjem na forumu.
Nijagara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 06:10   #49
Hvala, sad izbrišite temu, ako ne može bar zaključajte, ne mogu ovo više čitat.
zelenicaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 08:04   #50
Quote:
zelenicaj kaže: Pogledaj post
Hvala, sad izbrišite temu, ako ne može bar zaključajte, ne mogu ovo više čitat.
Zeleni čaj, kad si prije mjesec dana postavila temu Kreten me izda - napisala si da si se klonirala kako te netko ne bi prepoznao.

Dakle, jasno ti je što je forum (jer tvoj staž se ne ogleda isključivo kroz ovih 6 postova), jasno ti je da ne dolazi obzir brisanje teme. Jedino mi nije jasno čemu sve to?

Pa ne možmo ti mi savjetovati da pomogneš majci tako da ucjeniš oca i da ga lažno optužiš za neku groznu stvar. Ne možemo ti mi savjetovati da oca lažno prijaviš za kazneno djelo kad je lažno prijavljivanje - kazneno djelo.

Jednostavno ne volim kad jedan od roditelja manipulira svojom djecom da bi riješio svoje bračne probleme.
Tuta Absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:36   #51
Quote:
beyla kaže: Pogledaj post
pozdrav!
ti svojoj majci teško možeš pomoći, jer jedino ona sama sebi može pomoći - rastavom.
s obzirom na to da mi se rastava tvojih roditelja ne čini moguća jer iako ti misliš da je njihov brak u krizi i da su oni nesretni, realnije je da je njihov brak oduvijek takav jer i njoj i njemu odgovara.
ono što ti bi ti trebala, po mom mišljenju, jest prvo razgovarati s majkom i reći joj da se rastavi *to je krenimo optimistično* (nakon razvoda imovina se stečena u braku dijeli 50-50, ona očito sada zarađuje pa bi mogla otplaćivati i svoju polovicu kredita, a vi djeca biste živjeli mirnije)... no sudeći po tome kakva je komunikacija između tog roditelja i nepostojeća odlučnost tvoje majke da ne guta govna ona će ti pričati o ljubavi, ustrajnosti, o tome kako je ona jadna, njoj je teško itd. al bar ćeš znati da si pokušala pokazati joj pravu stranu.
ako to ne uspije, a pretpostavljam da neće, predloži majci da novce koje zarađuje ne šalje direktno ocu koji ih troši uokolo nego nek tim novcima prvo otplati ratu kredita pa sve ostalo. na taj način neće doći do zaplijene imovine itd.
ono na što bi se ti trebala skoncentrirati si ti sama!
ti imaš još 2 godine školovanja, daj sve od sebe, budi što manje doma i ne petljaj se previše u probleme. nađi dobre prijateljice, druži se s njima, uči na miru u knjižnici, skupljaj dobre ocjene. nakon što završiš srednju školu upiši fakultet nađi mjesto u domu, radi preko ljeta, drži instrukcije, nađi neki honorarni posao.
ako ne ciljaš na fakultet probaj se što više sama osamostalit nakon srednje škole, što prije nađi posao- kakav takav.
i ono najbitnije nauči nešto iz trenutne situacije- ne dopusti da te netko omalovažava, podcjenjuje, tretira kao manje vrijednu od sebe! nemoj biti s osobom koja pije i koja te vara! nemoj dopustiti da te netko vara i nemoj dopustiti da ikada poslije nakon svoje 18. o nekome ovisiš! i molim te, nemoj poslije u životu izigravati žrtvu od sebe (kao zbog drugih, al samo zato jer je tako lakše nego misliti svojom glavom i donositi odluke iza kojih moraš stajati, a uvijek postoji šansa da ćeš pogriješiti)
želim ti svu sreću!
I meni je tako bilo.
Medjutim, ja sam sjela s materom, rekla joj da se razvede. Ona nije htjela (citaj: bila je kukavica) kao bajagi zbog djece. Ja sam joj rekla da mi vise patimo u njihovom losem braku i da mi (brat i ja) ne mozemo biti njoj izlka zasto se ne razvede. Nije htjela.
Poslije njene konacne odluke, rekla sam joj da izvoli trpjeti ono sto je sama zakuhala zbog svog kukavicluka jer nije znala zastititi mene i brata (brat i ja smo se jako rano vjencali).
Matere takvog tipa smatraju da moraju i djeca patiti jer se i one pate. Zasto?
Kao da smo mi djeca krivi sto su one kukavice i sto hoce da zive u braku sa neodgovarajucom osobom?
Pokusala sam jos jednom a onda se odmakla i otisla studirati. Jer, bilo je vrijeme da se pobrinem za se.

Dakle, probaj i ti ponuditi materi razvod, a odna knjiga i pc u ruke i uci.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:02   #52
Quote:
zelenicaj kaže: Pogledaj post
Ne mogu se povuć iz situacije jer to ne želim , jer znam da bi gadno završilo. Morala sam joj reć, pa neću dopustit da joj to radi iza leđa, da joj netko drugi kaže ?!
Mislim da si pogriješila što si joj rekla.
Vjeruj mi - žena uvijek sve osjeti. Osjeti se to. Ne znam kako da ti objasnim. Mi smo žene jako intuitivna bića i u stanju smo osjetiti sve - kamoli ne varanje. Samo što na nekoj podsvjesnoj razini biramo neznanje.

Tvoja majka je vjerujem sve naslućivala, ali je izabrala da ne zna, upravo zato jer ga ionako nije namjeravala ostaviti. A lakše ti je kada se praviš da ne znaš. U trenutku u kojem si joj to rekla, otežala si joj.

ne znam kako da ti to objasnim, a da shvatiš.
jer si ipak još jako mlada.

Nemoj se miješati. Svatko je odgovoran za svoj život, a ti život svoje majke ne možeš spašavati. Ne možemo spasiti onoga tko to ne želi.

Zadnje uređivanje Anastasia : 03.01.2011. at 15:11.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:20   #53
Ah...

Ovo je jedna od onih tema na kojoj uistinu ne znam što bih napisala, a da mislim da bi pomoglo.

Savjetovati autorici da se ne miješa među roditelje nema smisla. Autorica je još uvijek (njihovo) dijete koje želi skladnu i sretnu familiju i spremna je vrlo djetinje učiniti sve kako bi pomogla u ostvarivanju toga. Objašnjavati djetetu svijet roditelja nema smisla.

Govoriti autorici kako je mama sve to dopustila i znala i bira oprostiti i slično... nema smisla. Autorica još uvijek treba roditeljski ideal, dok ne sazrije u potpunosti. Otac to već odavno nije. A i majka je na klimavim nogama. Oćemo li i te klimave noge prebiti pa da se i to sruši?

Oni koji savjetuju da je makne od svega i kloni svega jer će inače imati psihičkih problema očito zaboravljaju da i micanje i klonjenje svega može donijeti podjednak broj psihičkih problema, samo na drugim osnovama.

Stoga, što savjetovati?

zelenicaj
Čini ono što smatraš da trebaš. Ako osjećaš da trebaš učiniti nešto da bi spasila situaciju, učini to.
Vodi, međutim, računa o sljedećem: što god da se na kraju priče dogodi, ti nisi niti kriva niti odgovorna.

I, obavezno, jednog dana (čim prije, tim bolje) posjeti psihologa. Prolaziš kroz teško razdoblje već godinama, posjete psihologu ti mogu uvelike pomoći da stvari smjestiš na svoje mjesto.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:19   #54
Ovo kaj ti je većina ljudi reklo da ti nikako ne bi trebala biti posrednik ili netko

preko koga će se tvoji starci prepucavati je istina i ono .. ako ti je imalo stalo

do svog psihičkog zdravlja , ne petljaj se više u to jer nema koristi .. samo ćeš sebi

sranje napraviti !


Kažem ti to iz iskustva jer, kada su se moji rastajali , iako su se sporazumno rastali .. i

oni su , a i ja sam na neki način koristila sebe kao nekoga tko je spona između njih dvoje.

Dok nisam pukla jednostavno i isključila se

iz svega toga .. ja sam tada imala ,14 god i bilo

mi je užasno .. a i nije neka prevelika razlika između 14 i 17

A i to što si rekla da te je sram što govore ljudi za tvoju staru .. Pa kaj

te briga


Uvijek će biti onih koji pričaju jer nemaju pametnijeg posla .. nemoj

se zamarati sa time i gledaj na sebe , a ne na starce i ostale dušebrižnike

A starci ti se ,sry , ali ponašaju se ko dvoje glupana

koja boli briga za svoju djecu !
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:33   #55
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post

Nemoj se miješati. Svatko je odgovoran za svoj život, a ti život svoje majke ne možeš spašavati. Ne možemo spasiti onoga tko to ne želi.
Ali ljudski je pokušati.
Kad vidiš nekog da se utapa, nećeš prvo vikat s obale - hej, jel želiš da te spasim? - nego ćeš ga ić spasit. Ako se kasnije ispostavi da se čovjek namjerno utapao i išao ubit, well, too bad.

Ne znam zašto većina ljudi ovdje pljuje malu šta je rekla mami da je tata vara.
Zaboga, dijete je postupilo po instinktu, ima snažan osjećaj za pravdu, zna da je očevo varanje pogrešno, napravila je ono što je mislila da je prava stvar. I svaka joj čast, siguno joj nije bilo lako, prvo suočiti se uopće s tim da tata vara mamu, a onda reći mami. Cura zna što je pravo, a što krivo.

Dragi zelenicaj, nisi napravila ništa pogrešno što si rekla mami. Bolje da je saznala od tebe nego od nekog stranca, a onda kasnije skužila da si ti znala cijelo vrijeme, al joj nisi rekla.

Možeš pokušat pomoć majci dobrim savjetom, da zna koje izbore ima, oko razvoda i podjele imovine. Da ćeš je podržat i da neće bit sama. I da tati sigurno neće odjednom sjest da je napravio pogrešnu stvar. Ako nije do sad...
Jest, imaš malo godina, al vjerujem da si zbog obiteljske situacije prerano odrasla i da je možeš savjetovat kao prijateljica. Da, bilo bi divno da ne moraš, da si mogla ostat dijete još malo, al jebiga, stvari su takve kakve jesu i bolje nešto poduzet nego zabit glavu u pijesak.
I Slizim ima izvrstan savjet na kraju posta - knjigu u ruke i pobrini se i za sebe.
__________________
Multiple exclamation marks are a sure sign of a diseased mind.
Marmelada4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:48   #56
Quote:
Marmelada4 kaže: Pogledaj post
Ali ljudski je pokušati.
Kad vidiš nekog da se utapa, nećeš prvo vikat s obale - hej, jel želiš da te spasim? - nego ćeš ga ić spasit. Ako se kasnije ispostavi da se čovjek namjerno utapao i išao ubit, well, too bad.

Ne znam zašto većina ljudi ovdje pljuje malu šta je rekla mami da je tata vara.
Zaboga, dijete je postupilo po instinktu, ima snažan osjećaj za pravdu, zna da je očevo varanje pogrešno, napravila je ono što je mislila da je prava stvar. I svaka joj čast, siguno joj nije bilo lako, prvo suočiti se uopće s tim da tata vara mamu, a onda reći mami. Cura zna što je pravo, a što krivo.

Dragi zelenicaj, nisi napravila ništa pogrešno što si rekla mami. Bolje da je saznala od tebe nego od nekog stranca, a onda kasnije skužila da si ti znala cijelo vrijeme, al joj nisi rekla.

Možeš pokušat pomoć majci dobrim savjetom, da zna koje izbore ima, oko razvoda i podjele imovine. Da ćeš je podržat i da neće bit sama. I da tati sigurno neće odjednom sjest da je napravio pogrešnu stvar. Ako nije do sad...
Jest, imaš malo godina, al vjerujem da si zbog obiteljske situacije prerano odrasla i da je možeš savjetovat kao prijateljica. Da, bilo bi divno da ne moraš, da si mogla ostat dijete još malo, al jebiga, stvari su takve kakve jesu i bolje nešto poduzet nego zabit glavu u pijesak.
I Slizim ima izvrstan savjet na kraju posta - knjigu u ruke i pobrini se i za sebe.
Da, ali ne treba djete pomagati roditeljima u ovoj dobi.

a mala je izgubljen slučaj ako ubrzo ne osvjesti da idiotima ne može ona pomoć. pa da su joj deset puta mama i tata.

Mama mi je ovdje fakat primjer manipulatora i glupače. kaj nema neku frendicu da priča s njom o tom?

Bože kom si sve dao djecu...
djavoljaodvjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:14   #57
Quote:
djavoljaodvjetnica kaže: Pogledaj post
a mala je izgubljen slučaj ako ubrzo ne osvjesti da idiotima ne može ona pomoć. pa da su joj deset puta mama i tata.

Mama mi je ovdje fakat primjer manipulatora i glupače.
Za razliku od toga, smatraš da je miljama daleko od izgubljenog slučaja ako smatra da su joj roditelji idioti, mama manipulatorica, glupača i slično...?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:27   #58
Mislim da je u ovom trenutku zaista najbolje za autoricu da se pokuša, koliko god je moguće, baviti svojim životom (školom, društvom, itd.), a što manje brakom roditelja. To bi bio neki damage control. Dugoročno, stručna pomoć je itekako poželjna. Brak i psihu roditelja nema šanse promijeniti, ali može naučiti kako se nositi s njima, a i ispraviti krive Drine koje su joj takvi starci vjerojatno natovarili u glavu.

Imaš psihologa ili pedagoga u školi?
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 10:39   #59
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Za razliku od toga, smatraš da je miljama daleko od izgubljenog slučaja ako smatra da su joj roditelji idioti, mama manipulatorica, glupača i slično...?
Smatram da su joj izgledi veći ako si osvjesti to.
Da roditelje nije mogla birati, da su takvi kakvi jesu, ali da se nije rodila da njih preodgaja ili im sređuje brak.

Svaki roditelj koji to traži od djece je manipulator. Djeca to ne razumiju pa se trude sama pomoći, jer mame žrtve cvile pred njima.

i da, lakše bi joj bilo da duboko udahne, i kaze sama sebi: ja imam svoj život i ja ne mogu njima pomoći. nego da razbija glavu kako da pomogne "jadnoj"mami..
djavoljaodvjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:52   #60
Jutros mi je baš palo na pamet da idem tražiti ovaj svoj post, ne znam ni sama što me navelo na to. Nakon što sam ga našla opet sam se prisjetila svega. Pa evo prošle su 4 godine, pa da objasnim kako se razvila situacija. Ja sam otišla na fakultet, našla divnog dečka, ali svjesna sam da su ove traume iz djetinjstva imale utjecaja na oblikovanje mene kao osobe. S dečkom sam skoro 3 godine, a stalno živim u strahu da me vara, i njega je to počelo izluđivati. Mama i tata su još uvijek skupa, iako ni dan danas nemaju neki odličan odnos. Mislim da je ta kuća i taj kredit što imaju jedino što ih veže. Nema kurvanja više, ili mislimo da ga nema, jer ja nisam toliko često doma da bih mogla uhvatiti starog. Danas kad gledam situaciju mogu reći, moj tata je alkoholičar kojemu fali pažnje. Njih dvoje su se upoznali veoma mladi i bili su kratko skupa prije vjenčanja, stoga mislim da je njihov problem od početka bio taj da nisu jedno a drugo, zavela ih je zaljubljenost i sjebali su si život. Mama je oduvijek bila ambiciozna i kreativna, na prvom mjestu joj je obitelj i dom, zbog lošeg fizičkog zdravlja nije mogla steći sve što je željela, pa i dan danas prigovara starom jer ne radi sve što se od njega očekuje. Stari ima samo potrebu za pićem i hranom i više mu ne treba. Teško je zamisliti da takve dvije osobe funkcioniraju kako treba. On svoju plaću troši na dvije stvari a to su plaćanje kredita za kuću, a ostalo na sebe. Krpamo se nekako za hranu i režije. Možda je glupo da dižem ovu temu, ali sigurna sam da postoje djeca koja su se našla nekada u situaciji kao i ja, i moj savjet djeco vam je da se ne brinete i pokušate se maknuti od svega koliko god možete, ja nisam, i danas osjećam posljedice, savjetovali ste i vi meni tada da se maknem, ali ja nisam mogla, ili nisam željela, ni sama ne znam. Dan danas ne mogu sa starim razgovarati o tome, jer je jako gadno. Moj tadašnji najveći problem je bio, kako ću ja ako se oni rastave, gdje ćemo, što ćemo, što ću reći prijateljicama. Na kraju su svi saznali, plačući sam provodila dane zbog te sramote, ali danas vidim da to nije kraj svijeta, i da je to sasvim normalna stvar, ako dvije osobe ne funkcioniraju zajedno neka se rastave, sigurna sam da bi nam život bio ljepši da su se rastali kad je trebalo.
zelenicaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.