Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 15:29   #6221
Quote:
nevažnost kaže: Pogledaj post
Mislim da su u pravu oba/obojica forumaša i rolandus i nationarmy jer svaka država ima takve neke velike too big to fall, a s druge strane ako to traje predugo mora se nekad i presjeći. Mislim da konkretno Irska država je jako zainteresirana za opstanak Ryanaira(jači su od države, postavljaju i ministre kolko sam čuo) i ako bi ušli u početne probleme sigurno bi im dok se može pomogli. Mislim da problem Agrokora nije isključivo ekonomski i ova tema bi trebala biti na politčka ekonomija.
Firma koja je opljačkala vlastitu državu i narod nikako ne treba biti strateška firma kojoj treba platiti opstanak, kao Ryanair koji donosi velike prihode u svoju državu. Trebamo poticati zdrave firme koje su posrnule zbog poslovanja a ne koje su nas opljačkale. Osim toga trgovina definitivno nije strateška djelatnost za nijednu državu. Trgovina uvijek može biti zamijenjena drugom trgovinim sa drugačijim logotipom.

Znači
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:45   #6222
7nationarmy, nisam siguran vise jel si ti placen da trolas po forumu, ili si jednostavno stvarno toliko ogranicen u svojim promatranjima i sagledavanju ove situacije. Za 95% gradana hrvatske propast todorica i agrokora je blagoslov. Za 5% je pakao, za 1% je zatvor. I sad, ili spadas u ovih 5+1%, ili nisi normalan.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:51   #6223
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
7nationarmy, nisam siguran vise jel si ti placen da trolas po forumu, ili si jednostavno stvarno toliko ogranicen u svojim promatranjima i sagledavanju ove situacije. Za 95% gradana hrvatske propast todorica i agrokora je blagoslov. Za 5% je pakao, za 1% je zatvor. I sad, ili spadas u ovih 5+1%, ili nisi normalan.
placen, naravno. reptili iluminati masoni me placaju. jos neko pametno pitanje?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:12   #6224
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
7nationarmy, nisam siguran vise jel si ti placen da trolas po forumu, ili si jednostavno stvarno toliko ogranicen u svojim promatranjima i sagledavanju ove situacije. Za 95% gradana hrvatske propast todorica i agrokora je blagoslov. Za 5% je pakao, za 1% je zatvor. I sad, ili spadas u ovih 5+1%, ili nisi normalan.
Ne, mislim da on ima neke dobre argumente.
1) Istina je da je Agrokor griješio, al dok Lidl dobiva od njemačkih banaka, 1% kamata, Agrokoru su naši prijatelji iz Italije i Austrije davali po 8, 9%, u usporedbi s tim strašni Rusi su bili super povoljni!

2) Istina je da bi se na kraju prepošteni Ramljak mogao pretvoriti u ono što je svojedobo Žužul bio za Plivu, preda određenim igračima vani i stavi sebi par milja u džep.

3) ljudi koje hoće Todorićevu krv ili su izravno povrijeđeni nekim neisplatama(što mi je najrazumljivije), ili su u Hdz-u vojnici stranke koja nas tako dobro vodi npr u na Krim, ili su u najvećem broju makroekonomski analfebetici koji su recimo oduševljeni tipa Lidlom, a onda će se čuditi da će biti gore nego sa Todom jer naša zemljišta su obično sitna i nekonkurentna, a Lidl ionako sve dogovara u Amsterdamu na burzi voća i povrća te će otkup biti još rjeđi i sa manjom cijenom, maslinovo ulje iz Španjolske za 3,99 eura?! Pa koji naš proizvođač to može izdržati?
nevažnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:09   #6225
Nego,DORH je već pet mjeseci u Ciboni.
I dobro jesu što našli?
Akoje bilo nezakonitih radnji već su ih mogli naći,oli nije tako?
gara1914 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:56   #6226
Vi lajbeki nemate pojma, financijska izvješća ovise o računovostvenoj politici a ona ovisi o poslovnom modelu, nije to ništa čvrsto određeno, to su, kako bi rekao captain Jack Sparrow, više smjernice nego zakon............:klap::klap:

https://www.vecernji.hr/vijesti/todo...rokoru-1197039

Poslovna strategija i poslovni ciljevi Uprave pod mojim vodstvom bili su razvoj i investicije, a tom smo cilju prilagodili izbore računovodstvene politike.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:14   #6227
Quote:
1) Istina je da je Agrokor griješio, al dok Lidl dobiva od njemačkih banaka, 1% kamata, Agrokoru su naši prijatelji iz Italije i Austrije davali po 8, 9%, u usporedbi s tim strašni Rusi su bili super povoljni!
Glupost. Sigurno i dobre hrvatske firme dobivaju 1%, ali agrokor nije to bio nikada.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:32   #6228
Quote:
nevažnost kaže: Pogledaj post

3) ljudi koje hoće Todorićevu krv ili su izravno povrijeđeni nekim neisplatama(što mi je najrazumljivije), ili su u Hdz-u vojnici stranke koja nas tako dobro vodi npr u na Krim, ili su u najvećem broju makroekonomski analfebetici koji su recimo oduševljeni tipa Lidlom, a onda će se čuditi da će biti gore nego sa Todom jer naša zemljišta su obično sitna i nekonkurentna, a Lidl ionako sve dogovara u Amsterdamu na burzi voća i povrća te će otkup biti još rjeđi i sa manjom cijenom, maslinovo ulje iz Španjolske za 3,99 eura?! Pa koji naš proizvođač to može izdržati?
Kraš tak kupuje kakao odavno pa je valjda i Agrokor mogao nabavljati jeftinu robu ali vjerojatno tam nisu tak naivni pa oće odma lovu...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:38   #6229
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Glupost. Sigurno i dobre hrvatske firme dobivaju 1%, ali agrokor nije to bio nikada.
Ok, možda je glupost, ali vidim ja u Italiji reklamu za >Unicredit. Asiste la econimia Italiana fuori delle frontiere Italiane. U prijevodu, pomaže realnoj talijanskoj ekonomiji izvan Italije. Zašto? Pa zbog toga jer su Talijani. Zašto mi nemamo banku koja ima taj slogan, pa jer nijedna nije naša, osim Poštanske. A onda imamo sramotan zakon u kojem državni službenici nisu prisiljeni imati račun tamo nego mogu imati račun u bilo kojoj komercijalnoj banci.
Jel ti znaš kolike kamate ima Podravka? Ja ne znam, pa da podijeliš.
nevažnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:41   #6230
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Kraš tak kupuje kakao odavno pa je valjda i Agrokor mogao nabavljati jeftinu robu ali vjerojatno tam nisu tak naivni pa oće odma lovu...
Ma radio je to i Todorić, vjeruj mi, zato je i hrpa hrvatskoh otkupa propala kad smo ušli u Uniju. Ljudi su mu to uzeli za zlo, a naravno da nisu gledali perspektivu toga da je Todo počeo slijediti Unijske trendove.

Zadnje uređivanje nevažnost : 26.09.2017. at 18:51.
nevažnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:50   #6231
Quote:
nevažnost kaže: Pogledaj post
. Sustavno ne plaćanje nekim dobavljačima je sramota, ali više države nego Ivice jer je u prirodi čovjeka da ne plati dug ako ne mora.
To je stvar kulture i odgoja. Ako dijete ima roditelje koji varaju i kradu te ponekad zavrse u zatvoru. Tada je velika vjerojatnost da ce im dijete biti takvo.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:07   #6232
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Glupost. Sigurno i dobre hrvatske firme dobivaju 1%, ali agrokor nije to bio nikada.
Koja točno? Navedi jednu.

Schwartz grupa dobija subvencionirane kredite od EBRD-a. Banke koja je zajednička, u koji i HR uplaćuje. Trenutno Lidl i Kaufland plaćaju kamatu između 0,5 i 1 posto. Ukupno su im dali oko 900 mil $. SUBVENCIONIRANIH kredita da samelju konkurenciju po istoku Europe. Znači, ne Njemačka država i banke, nego zajednička EU institucija. Sve se ovo može provjeriti u par minuta.

Ajde malo promislite o tome. I nakon što promislite, opet se vratite ovdje ili na Index pa laprdajte o fair playu, tržišnoj utakmici itd. I nastavite sa tim kako je dobra stvar za Hrvatsku da izgubimo jedini smislen kanal prodaje u HR,SLO,SRB,BiH.

Umjesto da se u javnosti priča o tome da se to nekako sačuva, preorganizira i slično.

Tužno i naivno.

Sent from my Lenovo P1c58 using Tapatalk
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:14   #6233
još jedan blog danas

Todorić u tekstu pod naslovom "Kako se otimao Agrokor" prepričao zanimljiv sastanak s Martinom Dalić

IVICA Todorić večeras se opet javio priopćenjem na svom blogu. Ovog je puta prepričao sastanak s Martinom Dalić koji se dogodio 16. ožujka, dakle 20-ak dana prije aktivacije Lexa Agrokor. Naslov članka je "Kako se otimao Agrokor".

"Gospođa Martina Dalić se najavila i dolazi na sastanak sama u moj ured", piše Todorić.

"Njezin nastup je neprofesionalan. Nakon nekoliko rečenica uvoda, gospođa Dalić izlaže razlog svog dolaska i kaže:

'Todoriću Vi ćete registrirati SPV-tvrtku (nisam pitao gdje), prenijeti ćete svoje dionice u SPV, a SPV će formirati skupštinu, postaviti nadzorni odbor i vi se mičete (moram biti iskren nisam pitao tko će bi bio vlasnik SPV tvrtke)'

Iako zatečen prijedlogom, odgovaram:

'ja nemam s tim nikakvih problema, ja to jednostavno mogu napraviti, ali onda ćete Vi i Vaši to upropastiti'

Nastavio sam:

'taj film nećete gledati. Vi ste vlast, imate represivni aparat, radite što hoćete, ali prijedlog Vam ne prolazi'

Nije se dugo zadržala", piše Todorić koji očito ima puno toga za ispričati.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...ic/997007.aspx
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:18   #6234
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
To je stvar kulture i odgoja. Ako dijete ima roditelje koji varaju i kradu te ponekad zavrse u zatvoru. Tada je velika vjerojatnost da ce im dijete biti takvo.
Ne da se ne slažem nego bi sto puta zalijepio tvoje riječi uz cestu da se zna, al uzalud, o tome su pisali još Machiavelli Hobbes i nažalost nisu promašili milimetra, znaš kako konzervativci(optimisti s iskustvom) vele. Homo homini lupus(to su stari Latini i prije Machiavellija utvrdili...) Ili ona Quod licet Iovi, non licet bovi.
nevažnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:39   #6235
dečki iz hennessyja.
zanimljiva ekipica

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...rzavi/5912308/
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:59   #6236
Quote:
Marakeš kaže: Pogledaj post
Koja točno? Navedi jednu.

Schwartz grupa dobija subvencionirane kredite od EBRD-a. Banke koja je zajednička, u koji i HR uplaćuje. Trenutno Lidl i Kaufland plaćaju kamatu između 0,5 i 1 posto. Ukupno su im dali oko 900 mil $. SUBVENCIONIRANIH kredita da samelju konkurenciju po istoku Europe. Znači, ne Njemačka država i banke, nego zajednička EU institucija. Sve se ovo može provjeriti u par minuta.

Ajde malo promislite o tome. I nakon što promislite, opet se vratite ovdje ili na Index pa laprdajte o fair playu, tržišnoj utakmici itd. I nastavite sa tim kako je dobra stvar za Hrvatsku da izgubimo jedini smislen kanal prodaje u HR,SLO,SRB,BiH.

Umjesto da se u javnosti priča o tome da se to nekako sačuva, preorganizira i slično.

Tužno i naivno.

Sent from my Lenovo P1c58 using Tapatalk
http://www.agrokor.hr/hr/vijesti/inv...d-a-u-agrokor/

EBRD je dao novac u Agrokor bez kamate. Tada je bilo u redu i svi drugi mali lanci su propali, a sad je odjednom to problem.
Pa da je i to sve tako, nije to isprika. I zar bi stvarno netko htio da je agrokor duzan 5 milijardi eura hrvatskim bankama i ne stranim? Pa i onda to ne bilo 5 nego 10...e to bi tek bila katastrofa.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 00:20   #6237
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
hehehehehehehe gle, gle, poceli se ljudi pitati kako to da je eph triput imao predstecajnu nagodbu a agrokor se pozurilo rascjepkati. a kad sam ja to napisao davnih dana samo ste tipkali da sam todoricev placenik. najveca smijurija je da je todorica stvorila ista struja koja je stvorila valentica, mudrinica, tedeschiaja, rajica... a sad se banditi proslog sustava kolju medjusobno.

vidite zasto sam pisao da me nije briga za todorica nego da zelim da agrokor opstane kao jaki koncern? ili ste i dalje nesvjesni kaj se upravo dogadja u pozadini?
Tko ti brani da se potrudiš da opstane i ostane?

Vjerujem da bi tvoj plan za opstanak koncerna svi živi rado prihvatili, pogotovo uz sanaciju 10-15 milijardi kuna duga.

Kladim se da bi se svi u startu odrekli 20-30% potraživanja bez problema.

Quote:
nevažnost kaže: Pogledaj post
Jel ti znaš kolike kamate ima Podravka? Ja ne znam, pa da podijeliš.
Podravka nije kvalitetna tvrtka.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:13   #6238
sve bi bilo divno i krasno samo eto da je Agrokor imao kamatu od 1%

dobavljači i krediti bi bili plaćeni na vrijeme, radnici bi imali plaće kao u Lidlu, itd.
pearljam is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:32   #6239
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
dečki iz hennessyja.
zanimljiva ekipica

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...rzavi/5912308/
Taj tekst ne navodi baš sve članove Hennessyija.........fali im Marko Škreb, tako da je ekipa upravljala cijelom ekonomijom, plus montarnom politikom ( Roha je pak nastavljač te politike, a u HNB ga je ubacio baš Todorić za mandata Ivice Račana )

Dakle podjele HDZ/SDP njima nisu baš bile presudne........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:36   #6240
Sve vlade su Todu protežirale na uštrb ostalih tržišnih sudionika, a sad se svi čudom čude kako je on mogao tako metastazirati........

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20170926
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.