Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 17:56   #41
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Mozda ovisi puno o interpretaciji.. Na koji nacin ces mu prikazati sadrzaj slikovnice.
Moj se sav udubi I prticem pokazuje neke sitnice I prica.. Ja ga uvijek posjednem u krilo I uzmem slikovnicu (medo tobi je no.1) I onda mu pricam mjenjajuci boju glasa, imitirajuci to nesto na crtezu, pokazujuci na neki detalj..cak I najmanji.. Ja se sva uzivim u to citanje I pokazivanja, a on me imitira kao papigica

Mislim da njegova zainteresiranost puno ovisi o tome kako mu ti to nesto preneses.
Ma ja ne mogu ni doći do toga da se uživim... on više voli pičit okolo nego sjedit samnom i listat slikovnicu... jedva čeka isčupat mi se iz krila i zbrisat... očito ne voli to i gotovo... igramo se mi drugih stvari ali ne tako "pasivnih", izgleda mu to ne paše i gotovo.. a možda se situacija i promjeni.. nadam se da će se promjenit...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 22:38   #42
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Nama se super drži.
A prijevodi pjesama su fakat katastrofa ali kad se ufuraš mogu se otpjevati samo je itsy bitsy spider malo problematična
zato mi pjevamo mali mali pauk onako kako smo se naucili od psica sveznalice
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 12:25   #43
moja beba ima 10 mjeseci i obozava knjige...ponekad je sam s tim mozemo umirit u autu ...najdraza je naravno medo winnie...luda je za njim...ostale takodjer gleda...

mislim da nije bitno koliko je beba stara,,npr..moja H se pocela jako rano zanimat za tu vrstu zabave..

uzme ju u ruke i okrece stranicu po stranicu..gleda,razgleda..gura prstice u one otvore..prica itd..

nadam se samo da ce takva ostat i kad poreste tj.bude vrijeme za skolu..

i naravno jako je bitno da su stranice oble..da se nemoze bocnut na nj...

ali u svakom slucaju treba djecu potaknut na takvu vrstu zabave....

stoga svi u nabavku knjigica i slikovnica
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 21:06   #44
Cure imate akciju u Billi, za kupljen paket Libero pelena dobije se gratis slikovnica od Egmonta, podigni i proviri, ima 4 vrste, jedino što su kod nas u KC-u dobili samo jednu vrstu pa sad imamo 3 iste Skriveno i nađeno - Ocean , nema veze, poklonit ćemo, baš sam gledala u dm-u ta slikovnica košta 40 kn. Baš se zgodno otvaraju prozorčići...a i paket pelena je na akciji 95 kunića...akcija traje još samo sutra...
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:46   #45
pohvale i za Povezujuće roditeljstvo i za Najsretnija beba u kvartu...

obje sam ih bila pročitala i slične su o tome da dijete što više treba biti uz roditelje,prva tri mjeseca što više oponašati život u maternici, povijati čvrsto dijete, nosati ih , spavati s njima...to je sve razvijanje povjerenja, ljubavi a ne razmaženost itd.

samo nitko ne piše šta kad dolaze muskulfiberi od nosanja i to konstantnog nosanja nakon neprospavanih noći jer se doji koliko god beba traži...
a niš čuvaš naknadu od grada i države za masaže i to je to...
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 23:18   #46
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
pohvale i za Povezujuće roditeljstvo i za Najsretnija beba u kvartu...

obje sam ih bila pročitala i slične su o tome da dijete što više treba biti uz roditelje,prva tri mjeseca što više oponašati život u maternici, povijati čvrsto dijete, nosati ih , spavati s njima...to je sve razvijanje povjerenja, ljubavi a ne razmaženost itd.

samo nitko ne piše šta kad dolaze muskulfiberi od nosanja i to konstantnog nosanja nakon neprospavanih noći jer se doji koliko god beba traži...
a niš čuvaš naknadu od grada i države za masaže i to je to...
u toj knjizi navode i kako na povezujući način, tj. da se dijete ne osjeća napušteno odviknuti dijete noćnog sisanja - pokušaj će uslijediti sljedeći tjedan kad ne budem radila.

što se tiče knjiga za djecu, moja curka (15mj) voli brojalice i pjesmice (eci peci pec..itd).. obično ponovi neke riječi i inzistira da ih ja čitam... ako ima izbor.
voli i slikovnice sa prozorčićima, mi imamo slikovnicu 'seljačko imanje'. a kako je tek bila začuđena kad je sve životinje vidjela uživo
isto tako voli jednu slikovnicu 'najljepše bajke', iako sam mišljenja da tekst nije dobro napisan, no to joj trenutno nije ni bitno. obožava slike.
općenito kada kažem n čita, poludi od veselja i ponavlja ćita! ćita! pri tome mi stavlja slikovnicu pred nos

Zadnje uređivanje zoro007 : 22.05.2009. at 23:29.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 13:15   #47
može li se dvoipogodišnje dijete učlaniti u knjižnicu?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 13:44   #48
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
može li se dvoipogodišnje dijete učlaniti u knjižnicu?
ne znam.
Zašto upisivati dvoipolgodišnje dijete u knjižnicu?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 14:04   #49
pa da ne moramo kupit svaku slikovnicu nego ih posudimo
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 14:17   #50
lali..
može
mi smo klince upisali sa 2,5 i 4 g
dala zdravstvenu knjizicu ,i upisani su bili
__________________
stigla je :)
MaminaMaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 14:24   #51
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa da ne moramo kupit svaku slikovnicu nego ih posudimo
što ti na svoju iskaznicu ne možeš uzimati slikovnice? Mi uredno uzmemo knjige i slikovnice za njega, na našu iskaznicu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 14:57   #52
kod nas ne daju s dječjom iskaznicom posuđivat na odraslom odjelu i obrnuto
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 15:02   #53
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
može li se dvoipogodišnje dijete učlaniti u knjižnicu?
Hebate, čitaš mi misli.
Razmišljam kako ću otić malu upisat u knjižnicu, čim se vratim.
Počela je napokon kužit čitanje i nove priče iz slikobvnica, ne samo ono tipa riječnika, to joj je dosadno.
Rekoh, pobacaćemo sve te knjige svejedno, jeftinije mi otić uzet 7 dana jednu pa mjenjat stalno, stalno novo.

Ništa, ako ne budu htjeli učlanit nju, učlanit ću se ja.
Pa sumnjam da je više od 100-150kn godišnje za odraslog (ili se gadno varam), a za te pare ne mogu baš puno slikovnica kupit.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 15:12   #54
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Hebate, čitaš mi misli.
Razmišljam kako ću otić malu upisat u knjižnicu, čim se vratim.
Počela je napokon kužit čitanje i nove priče iz slikobvnica, ne samo ono tipa riječnika, to joj je dosadno.
Rekoh, pobacaćemo sve te knjige svejedno, jeftinije mi otić uzet 7 dana jednu pa mjenjat stalno, stalno novo.

Ništa, ako ne budu htjeli učlanit nju, učlanit ću se ja.
Pa sumnjam da je više od 100-150kn godišnje za odraslog (ili se gadno varam), a za te pare ne mogu baš puno slikovnica kupit.
članarina ti je siča....50 kunića ))))))
__________________
stigla je :)
MaminaMaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 17:18   #55
jao meni, mi imamo nekih 80-90 knjiga, a tek su joj 2 godine! Sad ih je počela trgati, to joj je gušt... čak i one tvrde :-(
Inače, čitala sam joj i prije nego je znala sjediti... kad je imala godinu dana, znale smo satima sjediti i samo čitati... neće nikad izgubit koncentraciju dok god sam voljna čitat, stvarno je tu na mene... Ja sam već s 3 godine čitala i pisala, možda će i ona znat čitat, već je sad zanima koje je koje slovo, pokušava napisati neka slova... takva sam i ja bila... :-)
Baš mi je drago što sam joj prenijela ljubav za knjigu
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 17:24   #56
e a prva knjiga je bila "glazbena" - Elmo... i dan danas se nakon skoro 2 godine sjećam svake pjesmice...
dobro jutro želim... čak i po redu kojim su išle...
bljaaaa

s godinu i pol je dobila prvu dječju Bibliju... doduše, nije dala da čitam svaki red, već malo brže (jer je puno, puno teksta)...
sad ima cijelu onu kolekciju malih slikovnica od 5 kn - Kika ide u vrtić, Kika pravi pizzu, Piksi i zvijezde, Upoznaj vozila, Snježna kraljica i sl. Jako su lijepe knjižice...
Ma ima sve... jedino nema Palčicu od klasika (al ima Palčića hehe), Princezu i žabu (zato joj moram svaki dan pričat kako se sjećam), Stočiću postavi se... možda još neku, al ne mogu se sjetit...
Imam ja svoje stare knjige u kojima sve to ima, ali još joj ne mogu povjeriti takvu dragocijenost :-p
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 17:47   #57
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
može li se dvoipogodišnje dijete učlaniti u knjižnicu?
može
ja svoju učlanila prije cca 15 dana
i uzeli 3 slikovnice
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 17:53   #58
moja zista obožava listati i 'čitati' slikovnice..
jučer mi je pred spavanje donjela Miki Maus slikovnicu i dala da joj čitam..
Pri tome, osim što čitam analiziram svaku slikicu i dodajem tekst koji ni ne postoji.. samo da ju još više zainteresiram....
na plažu nosimo slikovnice, u grad slikovnice, ide spavati sa slikovnicom.... zaista nekako sam popustila i eto mislim da je moje dijete odabralo svoju prvu igračku
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 23:42   #59
Miha stalno posuđuje na moju iskaznicu, u 3 knjižnice KGZ....voli i biti tamo i čitati
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 16:13   #60
od danas vrijedi novi pravilnik u kgz-a
ne daju knjige za djecu na iskaznicu odraslog
koliko sam shvatila, godisnja clanarina za dj iskaznicu je isto kao i za odraslog

i ono meni najbizarnije, te iskaznice odredjuju mom djetetu sto moze a sto ne moze dizati:
tocnije, kad bude recimo imala deset, nece moc dizat na odjelu za mlade.
kad bude imala 15, morat ce trazit odobrenje informatora za dizat na odjelu za odrasle.

a ja, koja zbog posla citam knjige za djecu i mlade, moram pisano obrazlozit da mi treba zbog posla.

jel samo meni to suludo

ps: u isto vrijeme, vizualna i muzicka gradja se dize "normalno", bez posebne iskaznice i placanja. zasto se samo djecja gradja izdvaja?
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.