Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2012., 20:15   #41
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Baš čudno. Koga si zvala, odsjek za pedagogiju? Meni su u tajništvu prije dva tjedna rekli da sljedeći počinje na jesen.

Edit: tek sad sam vidjela Antonov post. Kakvih božjih 9 ispita?? U moje vrijeme bilo ih je 4. Sad se definitivno neću u to upuštat.
Da, kad sam ih ja zvala, nisu znali jel će se pokrenuti do jeseni, ali meni tako nije to ništa značilo jer je meni do jeseni prekasno to polagati. Tako da sam ja u svakom slučaju išla na Učiteljsku...i bolje mi je, jer ima manje predmeta
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 13:38   #42
Pedagoško-psihološka izobrazba

Lijep pozdrav!

Zanima me dali tko pohađa ili je pohađao pedagoško-psihološku izobrazbu, te kakva su iskustva?

Pošto sam završio studij računarstva blage veze nemam o navedenoj izobrazbi, te me stoga zanima težina izobrazbe i kolika je prolaznost polaznika?

Unaprijed hvala!
zeroniky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 13:42   #43
Stopostotna. Bit je da uzmu lovu.
fakincic11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 20:44   #44
Imaš već temu o tome. Sačuvaj si slobodno vrijeme i novce i ne idi na to.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 21:09   #45
Quote:
fakincic11 kaže: Pogledaj post
Stopostotna. Bit je da uzmu lovu.
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Imaš već temu o tome. Sačuvaj si slobodno vrijeme i novce i ne idi na to.
apsolutno točno jedno i drugo.

to upisuj jedino ako dobiješ posao u školi pa budeš primoran to položiti. u protivnom, gubitak vremena i novca.

cijena kada sam ja polagala je 8500 kn za 4 kolegija, + na to troškovi prijevoza do tamo (cca 150 km). predavanja su bila samo subotom.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 19:41   #46
Tako znači, a ja mislio da to vrijedi nešto pošto se dobije nekih 60 ects boda...
zeroniky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 15:40   #47
Republika Hrvatska ne priznaje pedagoške kompetencije stečene u drugoj državi jer je riječ o potvrdi, a ne o diplomi, a ENIC/NARIC Ured za priznavanje inozemnih visokoobrazovnih kvalifikacija priznaje samo završne diplome kojima se stječe neka titula. Eto, čisto da se zna ako netko u budućnosti bude razmišljao otići u BiH to upisivati. Samo će baciti novce bezveze.
Isabel87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 16:32   #48
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Tako da sam ja u svakom slučaju išla na Učiteljsku...i bolje mi je, jer ima manje predmeta
Nema više tamo tečaja. Ukinuli su ga jer nisu radili po Bologni.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 14:05   #49
Quote:
piranjica kaže: Pogledaj post
ja sam pripravnik psiholog, radim kao stručni suradnik u školi a nemam položene ped predmete. sad sam saznala da za polaganje stručnog ispita moram imati potvrdu da sam to položila. i sad ću morati plaćati tisuće kuna da bi položila ono što sam na faksu mogla besplatno, ali nisam htjela jer nisam htjela raditi u nastavi.
mene zanima da li negdje mogu polagati samo metodiku, didaktiku i pedagogiju, (znači ne treba mi ovaj dio vezan uz psihologiju), pa da ispadne jeftinije?
ima li još netko sa istim problemom?
same here. šta je najgore, odradila sam pripravnički u socijalnoj skrbi i položila stručni.
sad sam se zaposlila u školi, pa ću morat polagat još jedan stručni plus te pedagoške predmete koje iz istog razloga nisam htjela slušat.

jbg da smo znale što nas čeka bile bi pametnije

ja ću kontaktirat učiteljski u St, jer mi je to najbliže.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 18:12   #50
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Nema više tamo tečaja. Ukinuli su ga jer nisu radili po Bologni.
Ja sam već položila. Žao mi je ovih budućih generacija jer će godinu dana gulit to, a o cijeni ne želim ni misliti.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:41   #51
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Ja sam već položila. Žao mi je ovih budućih generacija jer će godinu dana gulit to, a o cijeni ne želim ni misliti.
kad si prije uspjela to ispolagat i koliko te koštalo?

ja ću svejedno kontaktirat Učiteljski u Splitu da vidim kako stoje stvari.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 22:15   #52
Quote:
piranjica kaže: Pogledaj post
ja sam pripravnik psiholog, radim kao stručni suradnik u školi a nemam položene ped predmete. sad sam saznala da za polaganje stručnog ispita moram imati potvrdu da sam to položila. i sad ću morati plaćati tisuće kuna da bi položila ono što sam na faksu mogla besplatno, ali nisam htjela jer nisam htjela raditi u nastavi.
mene zanima da li negdje mogu polagati samo metodiku, didaktiku i pedagogiju, (znači ne treba mi ovaj dio vezan uz psihologiju), pa da ispadne jeftinije?
ima li još netko sa istim problemom?
Uf, zeznuto. Zato sam ja ipak uzela pedagogiju, metodiku i didaktiku na faksu i na to su nas dobro upozorili da razmislimo i uzmemo.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 12:36   #53
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Uf, zeznuto. Zato sam ja ipak uzela pedagogiju, metodiku i didaktiku na faksu i na to su nas dobro upozorili da razmislimo i uzmemo.
I nas su upozoravali, ali tad je bilo takvo vrijeme da mi nije bilo na kraj pameti ići raditi u školu.
Sad mi, nakon svega, škola ne zvuči tako loše.

Nego, što se događa s tečajem na ffzg? Svaki put kad zovem tajnica mi odbrusi da ne zna kad počinje. Sad čujem da možda neće ni biti ovaj semestar a prilično mi je hitno.
Koji diletanti...umjesto da se požure i uberu lovu, oni nas zajebaju ovako.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:03   #54
Ima li netko iskustva s polaganjem pedagoško-psihološke skupine predmeta, a da je filološkog usmjerenja? Dakle, da ste, kao i ja, studirali neki jezik i vrlo se optimistično odlučili za ne-nastvnički smjer, a potom to gorko požalili?
Ima li smisla onda ovo opće polagati i je li jedan diplomirnani anglist s književno kulturološkog smjera, primjerice, kvalificiran za predavanje u školi i konkurentan onima s nastavničkog smjera?

Priupitala sam na fakultetu, naravno, ali svi (mjerodavni) misle nešto drugo, a nitko nije siguran ni u što, pa bih cijenila ako netko od forumaša ima praktično iskustvo.
tonaipol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 18:14   #55
Quote:
điđe tortova kaže: Pogledaj post
kad si prije uspjela to ispolagat i koliko te koštalo?

ja ću svejedno kontaktirat Učiteljski u Splitu da vidim kako stoje stvari.
Ganjam to od 1. mjeseca kad sam se počela raspitivati. Bila sam na ovom zadnjem tečaju i položila sve iz prve. Hvala Bogu. Taj tečaj koji je trajao 1 semestar je koštao cca. 9 000 kn.

Kontaktirajte sve šta možete jer kao što piše na web stranici ufzg, tečaj će ubuduće trajati godinu dana. A i pitanje kad će se uspostaviti.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:39   #56
Danas sam pričala s kolegicom iz škole, rekla mi je da se to upisuje na PMF-u u Splitu, da traje 2 semestra, i da dođe oko 9000 kuna.

hlebinka, kad čitam tvoje postove, ko da sebe slušam
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 13:28   #57
Da li itko ima ikave konkretne informacije o polaganju tih pedagoških predmeta u Zagrebu, Čakovcu ili Petrinji? Na stranicama samo piše da je plan u izradi i tako već mjesecima, a kad sam ih zvala u rujnu rekli su da će do kraja mjeseca sve biti poznato. Hvala .
Hygiea87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 13:10   #58
Pozdrav!
Po zanimanju sam friška medicinska sestra i kako to ide u našoj državi ništa bez iskustva i debele veze tako ni je ne mogu dobit posao jer nemam niti jedno od toga. Iz tog razloga me zanima program o kojem upravo raspravljate. Radila sam godinu dana na pedijatriji i imam još nekog iskustva u radu s klincima pa me zanima dali bi i ja mogla položit tu skupinu pedagoško-psiholoških predmeta i šta se točno time dobije, koje su mogućnosti rada, dali se to piše u radnu knjigu i s kojom titulom??
Nurse20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 16:41   #59
Pozdrav!
Po zanimanju sam friška medicinska sestra i kako to ide u našoj državi ništa bez iskustva i debele veze tako ni je ne mogu dobit posao jer nemam niti jedno od toga. Iz tog razloga me zanima program o kojem upravo raspravljate. Radila sam godinu dana na pedijatriji i imam još nekog iskustva u radu s klincima pa me zanima dali bi i ja mogla položit tu skupinu pedagoško-psiholoških predmeta i šta se točno time dobije, koje su mogućnosti rada, dali se to piše u radnu knjigu i s kojom titulom??
__________________
Tebe nitko nije više jedva čekao od mene!
Nurse20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 18:57   #60
.pedagoško - psihološka izobrazba je obvezna za one poslove ( zanimanja ) koja uključuju bilo kakav oblik podučavanja.... ( škola, stručna osposobljavanja, držanje seminara..) ja sam to polagao prije koju godinu... uvijet mi je bio kada sam se zaposlio u srednjoj školi...

i ne bih se složio da je nepotrebno.... ako netko želi raditi u školi itekako će mu biti potrebno.... nije potrebno jedino ako se ne misli raditi posao bilo kakvog tipa obrazovanja...
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.