Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2013., 17:17   #101
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Rijeka subvencionira sve privatne vrtiće, zato jer u onima koji s u vlasništvu grada nema mjesta za sve.
Objašnjavala sam princip po kojem i država/grad ima koristi... Jer u primjeru vrtića-privatni su pomoć gradu koji ne može zbrinuti sve kojima je vrtić potreban. U slučaju vjerskih škola - te škole mogu biti pomoć državi jer su osigurali nova radna mjesta
Super, krasna logika.

Subvencionira li Rijeka i sve privatne škole?

Recimo, škola Grivice se ugasila, i ti nastavnici su ostali bez posla. A da je školarine platila država, kao u salezijanskoj, vjerujem da bi bilo interesa roditelja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 22:21   #102
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Super, krasna logika.

Subvencionira li Rijeka i sve privatne škole?

Recimo, škola Grivice se ugasila, i ti nastavnici su ostali bez posla. A da je školarine platila država, kao u salezijanskoj, vjerujem da bi bilo interesa roditelja.
Škola grivica se sama odlučila za profit... Nisu izabrali da školuju djecu nego su izabrali bitnis.
Kako su si odabrali, tako im je ispalo...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 04:15   #103
Dakle, škola Grivice je imala opciju da bude privatna škola u kojoj se plaće nastavnika isplaćuju iz državnog proračuna, i odbila je to?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 09:48   #104
ja neznam zasto se vi u Rijeci ne pobunite na to
jer diskriminacija je ocita!
sve dok se katolicke skole financiraju iz proracuna, a financiraju se jer SVI gradjani placaju porez i za katolicku crkvu, takve skole NEMAJU pravo diskriminirati ucenike drugih vjera ili ateiste trazenjem krsnog lista, jer SVI financiraju takve skole
situacija je tim gora jer u Rijeci nema druge klasicne gimnazije.

doduse, istina je da bi se protiv ovakvih uvjetovanja trebali pobuniti na nivou drzave (jer nekak cisto sumnjam da je rijecka katolicka gimnazija jedina koja to uvjetuje),al da, ovo je rvatistan, i tesko da se pobuniti mozemo odjednom na "globalnom" nivou. no, krenuti od Rijeke gdje zaista alternative nema bio bi dobar potez.

nisam rijecanka, ali evo, idem sklepati mejlcek u grupu "nisam vjernik" na fejsu.
odnekud se mora krenuti.

sve dok svi gradjani, bez obzira na vjeroispovjest, financiraju crkvu u ovoj drzavi, takve skole NEMAJU pravu uvjetovati krsni list i diskriminirati ostale.
nemaju.

__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 11:14   #105
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ja neznam zasto se vi u Rijeci ne pobunite na to
jer diskriminacija je ocita!
sve dok se katolicke skole financiraju iz proracuna, a financiraju se jer SVI gradjani placaju porez i za katolicku crkvu, takve skole NEMAJU pravo diskriminirati ucenike drugih vjera ili ateiste trazenjem krsnog lista, jer SVI financiraju takve skole
situacija je tim gora jer u Rijeci nema druge klasicne gimnazije.

doduse, istina je da bi se protiv ovakvih uvjetovanja trebali pobuniti na nivou drzave (jer nekak cisto sumnjam da je rijecka katolicka gimnazija jedina koja to uvjetuje),al da, ovo je rvatistan, i tesko da se pobuniti mozemo odjednom na "globalnom" nivou. no, krenuti od Rijeke gdje zaista alternative nema bio bi dobar potez.

nisam rijecanka, ali evo, idem sklepati mejlcek u grupu "nisam vjernik" na fejsu.
odnekud se mora krenuti.

sve dok svi gradjani, bez obzira na vjeroispovjest, financiraju crkvu u ovoj drzavi, takve skole NEMAJU pravu uvjetovati krsni list i diskriminirati ostale.
nemaju.

Eh...

nedaj Bože da im se infiltrira neki ateist ili jehovin svjedok pa da rovari iznutra....
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:29   #106
ja sam bivša ŽOG-ica (ženska opća gimnazija). ono što bih ja istaknula kao razliku od ostalih škola je to da me i skoro 10 godina nakon završetka profesori pozdravljaju i prepoznaju na cesti. ja bih rekla da je to obična škola s obiteljskom toplinom i puno prisnijim odnosom. što se tiče kvalitete?stavila bih ju u zlatnu sredinu, ima i onih turbo uspješnih i onih malo manje, kao i u svakoj drugoj. i još jedna velika razlika, u žogu djevojke odgajaju, ne samo uče.
__________________
začarana ljubavlju
atomčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:32   #107
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jesi li neupućena ili lažeš?
jedini uvjet za upis, osim ocjena kojima se prođe prag je da si spreman prihvatiti molitvu na početku i kraju radnog dana i četiri mise tijekom školske godine i upravno iz tog razloga prethodno se obavi razgovor sa svakom učenicom i njenom roditeljima i kako bi se upoznali i kako bi se te stvari napomenule.
__________________
začarana ljubavlju
atomčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 12:06   #108
kakav je to odgoj gdje su djeca spolno separirana?!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 12:31   #109
Quote:
atomčić kaže: Pogledaj post
jedini uvjet za upis, osim ocjena kojima se prođe prag je da si spreman prihvatiti molitvu na početku i kraju radnog dana i četiri mise tijekom školske godine i upravno iz tog razloga prethodno se obavi razgovor sa svakom učenicom i njenom roditeljima i kako bi se upoznali i kako bi se te stvari napomenule.
A to se lijepo financira i novcem onih koji se u skoli ne zele moliti, nego obrazovati. :klap: Sramota drzave koja to dopusta...





Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
kakav je to odgoj gdje su djeca spolno separirana?!
Pa dobar, dosljedan katolicki odgoj.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 00:30   #110
Quote:
atomčić kaže: Pogledaj post
ja sam bivša ŽOG-ica (ženska opća gimnazija). ono što bih ja istaknula kao razliku od ostalih škola je to da me i skoro 10 godina nakon završetka profesori pozdravljaju i prepoznaju na cesti.
Ovo se i meni događa.


Quote:
atomčić kaže: Pogledaj post
jedini uvjet za upis, osim ocjena kojima se prođe prag je da si spreman prihvatiti molitvu na početku i kraju radnog dana i četiri mise tijekom školske godine i upravno iz tog razloga prethodno se obavi razgovor sa svakom učenicom i njenom roditeljima i kako bi se upoznali i kako bi se te stvari napomenule.
Nisam ni pričala o tvojoj školi, nisam ni znala da u Hrvatskoj postoje ženske škole.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 11:04   #111
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post

situacija je tim gora jer u Rijeci nema druge klasicne gimnazije.

krenuti od Rijeke gdje zaista alternative nema bio bi dobar potez.
U Rijeci je bila "obična" klasična gimnazija, ali je ukinuta zbog nedostatka interesa.

Inače, mm je završio dotičnu SKG u Ri pa ću mu reći da pita ravnatelja (kad se vrati s godišnjeg) ono što vas toliko muči

Osobno, smatram da imaju pravo uvjetovati upis budući da je škola pod njihovom ingerencijom, oni su osnivači i financiraju ju
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 11:05   #112
Quote:
Han@ kaže: Pogledaj post
U Rijeci je bila "obična" klasična gimnazija, ali je ukinuta zbog nedostatka interesa.

Inače, mm je završio dotičnu SKG u Ri pa ću mu reći da pita ravnatelja (kad se vrati s godišnjeg) ono što vas toliko muči

Osobno, smatram da imaju pravo uvjetovati upis budući da je škola pod njihovom ingerencijom, oni su osivači i financiraju ju
Financira ju DRZAVA!

Dakle, nemaju pravo uvjetovati upise.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 17:09   #113
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Dakle, nemaju pravo uvjetovati upise.
Ne bih rekla da nemaju pravo, budući da ipak uvjetuju i to javno ( na mrežnim stranicama škole i službenim stranicama MZOŠ-a) već godinama. Dakle, da rade nešto protuzakonito već bi se saznalo za to, sigurno.

S druge strane, može se raspravljati o tome koliko je to (nekome) etično/moralno, ali zakon ne krše - to je sigurno. Prema tome, imaju (zakonsko) pravo!

Dodala bih samo još da je puno stvari u ovoj državi ne štima i kosi se s etičkim "zakonima" no to spada u drugu vrstu rasprave.
Evo, npr.: država (također) troši MOJ novac za održavanje Titove kuće, kao spomenika, u Kumrovcu. Da se mene pita, ja nikad lipe za to ne bi dala, ali me se ne pita...
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 18:14   #114
država baca naš novac na sto nepotrebnih strana, no nema zakona, a ni ustav nas ne štiti od većine tog bacanja. što se tiče ravnopravnosti u pogledu vjeroispovjesti, to je druga priča. zakonski ne bi smjeli uvjetovati ako ih financira država. to što mi šutimo u vezi toga i gomile drugih problema, stvar je mentaliteta.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:05   #115
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Rado bih znala što je posebno u katoličkim osnovnim školama. Uputi me, koji kvalitetniji sadržaji u odnosu na druge škole? Pitam to jer stvarno ne znam.
U sarajevu u srednjoskolskom katolickom centru kako katolicke djece tako i muslimanske ima. I njihova skola kao i medresa (njihovo znanje) je najjace!

Glupo je sto je ljudima asocijacija odma vjera i vjerska tematika. kao da oni nemaju matematike, informatike i sl ovoga onoga...

Npr. 90% raje koja zavrsi medresu ili upise Pravni fakultet ili Elektrotehniku.
Seksana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 16:25   #116
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
kakav je to odgoj gdje su djeca spolno separirana?!
spolna separacija znanstveno je utemeljena činjenicom da su djevojke dvije godine intelektualno ispred momaka u tim godinama te da se uglavnom spuste na njihovu razinu u miješanim razredima.

i još što se tiče samog pitanja, ja imam sestru, nemam brata. onda mene moji roditelji isto nisu odgajali ili?
__________________
začarana ljubavlju
atomčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 08:56   #117
Quote:
atomčić kaže: Pogledaj post
spolna separacija znanstveno je utemeljena činjenicom da su djevojke dvije godine intelektualno ispred momaka u tim godinama te da se uglavnom spuste na njihovu razinu u miješanim razredima.
istina, kad se dječaci posvađaju snaga klade valja, dok djevojčice to rade sistematski sofisticirano i na duge staze
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:06   #118
baš i nije tako. cure su u toj dobi socijalno i emocionalno zrelije, intelektualno nema razlike.
to što je ženski bulling sasvim drukčiji od dječačkih tuča, stvar je socijalne inteligencije, tj. onog dijela gdje prefirganost donosi "korist".

i ja imam samo sestru, a moja kći nema nikoga. zato postoje miješani razredi, mješani sportski klubovi, miješane muzičke škole gdje se djeca koja doma nemaju dovoljno interakcija sa raznospolnim članovima obitelji svoje dobi dodatno socijaliziraju.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 09:06   #119
Katoličke osnovne škole

U Rijeci počinje sa radom Katolička osnovna škola i jako me zanima kako izgleda nastavni program u jednoj takvoj školi, tko su profesori, kako je organiziran dan (jer nam je rečeno da je produženi boravak obavezan), koliki su mjesečni izdaci za školu i najbitnije od svega kako su vaša dječica zadovoljna....??? Lijepo molim za pomoć; svaka informacija je dobro došla!
mama-fiumana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 11:59   #120
Zanimljiva tema, zasto li je zamrla...?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.